پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

اردو و پانسیون مطالعاتی

چطور درس ها را بعد از عید جمع بندی کنم؟

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
3/5 - (1 امتیاز)

بسیاری از افراد از الان یا حتی بعد از عید این سوال را می‌پرسند که چطور درس های کنکور را بعد از عید جمع بندی کنم. اصلا بهتر است در عید نوروز درس ها را برای کنکور جمع بندی کنم یا بعد از عید فرصت دارم ؟ واقعیت این است که این کار هم سخت و هم آسان خواهد بود. همه چیز به شما بستگی خواهد داشت. در ادامه این موضوع را مطرح خواهیم کرد تا بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

برای این که به صورت اصولی به پیش بروید، در چند دسته و سناریو مختلف مبحث جمع بندی کنکور در عید نوروز و بعد از آن را بیان خواهیم کرد. با توجه به نوع خواندن خود تا عید می‌توانید یکی از موارد بیان شده را دنبال کنید. مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو همراه همه قشر دانش آموزان برای موفقیت است.

بهترین اردو مطالعاتی عید نوروز 1401

مشاوره جمع بندی عید کنکور برای سال 1402

برای این که در دوران جمع بندی عید کنکور و یا بعد از عید پیش از کنکور یک برنامه خوب داشته باشید که هم از ایستگاه‌های جبرانی بهره ببرید و هم به دروس خود سال دوازدهم برسید، داشتن مشاور متخصص اهمیت زیادی خواهد داشت. نحوه چیدمان درس ها در دوران جمع بندی برای کنکور فاکتور مهمی خواهد بود که در نحوه برنامه ریزی مشاور و روش آمادگی دانش آموز برای کنکور موثر خواهد بود.

هرچند درباره نحوه برنامه ریزی کنکور 1402 باتوجه به تغییرات کنکور توضیحات زیادی داده ایم اما ارائه برنامه جمع بندی عید در ین روزهای مانده به “فرصت طلایی” خالی از لطف نخواهد بود.

از من به عنوان یک مشاور تحصیلی کنکور با سالها تجربه در زمینه ارائه نقشه پیموندن مسیر موفقیت در کنکور این نکته را فراموش نکنید:

حتی اگر هنوز شروع نکرده اید، روحیه خود را بالا نگه دارید. حتی اگر همه چیز بر علیه شما است بدانید که کسانی برای کمک به شما وجود دارند که همین حالا میتوانند همه چیز را به نفع شما تغییر دهند.

طی این سالهای فعالیت تخصصی در زمینه کنکور و مشاوره برایم از روز روشن تر است که حتی اگر روزی 20 ساعت درس بخوانید، بازهم از دست دادن امید و روحیه مساوی خواهد بود با شکست و از دست دادن کنکور! برای برگشت روحیه تان در سال کنکور میتوانید از مشاور کنکور کمک بگیرید و یا در پانسیون و اردو نوروزی شرکت کنید. اما هرکاری میکنید، خودتان را به حال خودتان رها نکنید.

برنامه ریزی برای عید و شروع کنکور از عید

برنامه جمع بندی عید با بهترین تیم مشاوره کنکور

اول از همه فراموش نکنید که در برنامه ریزی برای عید کنکور مهمترین نکته شما و سطح هوشیاری علمی و عملی تان است. میدانید برنامه ریزی برای کنکور برای من مثل تجویز دارو میماند. مثلا نمیتوان به بیماری که نیمه هوشیار است داروهای نوشیدنی خوراند و برای او پیاده روی روزانه تجویز کرد! همانطور که برای یک دانش آموزی که تا عید نوروز اصلا درس نخوانده نمیتوان تست زنی را در برنامه درسی وی قرار داد و آزمون های جمع بندی قلمچی را برای آزموندن سطح علمی او ثبت نام کرد!

مثلا به نظر من یک برنامه جمع بندی برای دانش آموزان متوسط کنکور در  دوران عید به سه دسته تقسیم خواهد شد.

  • برنامه عید کنکور برای داوطلبان قوی
  • برنامه ریزی برای عید داوطلبان متوسط
  • برنامه جمع بندی عید داوطلبان ضعیف

برنامه جمع بندی عید برای سخت کوشان

ایده آل ترین داوطلبان کنکور این گروه خواهند بود. در حقیقت آنان با استارت کنکور از تیرماه فعالیت خود را آغاز کرده اند. در تابستان یکی از مقاطع پایه که عموماً مقطع یازدهم است را تست زده و جمع بندی کرده اند. از طرفی نسبت به شروع تست زنی و جمع بندی ترم اول سال دوازدهم نیز برای کنکور تا پیش از عید اقدام کرده اند و تا حدودی پیش رفته اند.

برنامه عید کنکور با بهترین مشاور تحصیلی

مهر تا عید نیز به صورت کامل درس خوانده اند. البته بحث در مورد کیفیت نخواهد بود. اما عموماً این گروه کیفیت متوسط رو به بالایی خواهند داشت. اگر در طول عید دوره خوبی داشته باشند، باید بعد از عید صرفاً دو کار انجام دهند. اول از همه ادامه ترم دوم سال دوازدهم و جمع بندی خوب آن به همراه تست هست. بهتر است که حتماً دروس عمومی که در نتیجه آزمون‌های عید، درصد پایینی داشته اید، در این تایم مطالعه خوبی شود تا نواقص پوشیده شود.

دومین مورد نیز دوره کردن درس‌ها با تست‌های دوره ای خواهد بود. در بازه خرداد تا خود کنکور نیز باید داوطلب با آزمون 3 روز یکبار نواقص خود را بپوشاند و بیش از پیش برای کنکور آماده شود.

هرچند که اکثر داوطلبان در این گروه عید را به درس خواندن گذرانده اند و در اردو مطالعاتی نوروزی کنکور شرکت کرده اند. اما اگر عده ای از این گروه عید را رها کرده باشند، باید پس از آن یک برنامه منسجم داشته باشند که چند فاکتور را همزمان پوشش دهد. اول از همه ادامه ترم 2 سال دوازدهم. سپس دوره کردن دروس عمومی 10 و بعد 11 با تست. دروس تخصصی به صورت ناخودآگاه با ترم 2 یادآوری خواهد شد. البته در بازه خرداد و در بین آزمون‌های 3 روز یکبار فشار بیشتری روی مباحث حفظی در دروس تخصصی بگذارید و آن‌ها را یادآوری کنید.

برای اینگروه از داوطلبان خوب خواندن اهمیت دارد. شما در دوران جمع بندی در عید نوروز و بعد از آن باید جوری هر درس را بخوانید که نیازی به دوره مجدد نداشته باشید. پس از هر گونه وقت کشی خودداری کنید.

جمع بندی کنکور برای داوطلبان فعال در سال تحصیلی

گروه دوم که سوال می‌کنند چطور جمع بندی عید کنکور را برنامه ریزی کنم،  همان افرادی هستند که تابستان را از دست داده اند. همانند گروه قبلی به دو دسته تقسیم خواهند شد. گروهی که عید مطالعه داشته، حالا باید ترم دوم سال دوازدهم را بخواند. در کنار آن برخی مباحث تخصصی یازدهم که در عید جا مانده است را بخواند. در این برنامه ریزی تخصصی نباید کمک گرفتن از نکات مشاوره کنکور را از دست بدهند.

بعد از رفع این دو مورد به بررسی ضعف خود در مباحث عمومی با تست زنی مداوم و آزمون دادن بپردازد. عموماً برطرف کردن این ضعف در دوران جمع بندی بعد از عید  به خرداد ماه و آزمون‌های سه روز یکبار موکول خواهد شد.( البته اگر در مهر ماه مقطع یازدهم را به عنوان پایه خوانده باشید، باید بعد عید روی دهم و دوازدهم ترم 2 وقت بگذارید.)

در مورد کسانی که برای جمع بندی کنکور از دوران طلایی عید نوروز بهره نبرده اند باید گفت که کمی کار سخت خواهد بود. این افراد باید ترم 2 دوازدهم را به عنوان درس اصلی قرار دهند. در کنار آن روزی حداقل 1 زنگ به مباحث اختصاصی پایه( دهم یا یازدهم) بدهند.

در کنار آن نیز به صورت دو روز یکبار یا هر روز 1 زنگ برای دروس عمومی پایه نیز قرار دهند.  تمامی این زنگ‌ها برای ثمر بخشی باید با تست همراه باشد. در مورد جمع بندی دروس کنکور بعد از عید تا کنکور یعنی بازه خرداد هم بهتر است که همچنان این روند را ادامه دهند و تا حد ممکن فشار را بیشتر کنند تا عقب افتادگی‌ها جبران شود.

جمع بندی عید کنکور را با مشاور انجام بده! 02633408944

برنامه ریزی برای عید داوطلبان استارت زده از بهمن

درست است که بسیاری از داوطلبان توانسته اند از بهمن ماه شروع کنند و رتبه های برتر بشوند اما این پدیده نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و هدفمندی و پشتکار بسیار محکم است. مثلا رستگار رحمانی از اعجوبه های کنکور بود که در سال 88 شروع کنکور از بهمن را در برنامه خود قرار داد و تا تیر ماه موفق به کسب رتبه برتر شد.

برای جمع بندی کنکور بعد زا عید و در دوران عید این دسته اول از همه باید گفت گول شعارهای دو روزه یا با این 10 ویدیو عالی می‌شوید را نخورید. فرمول موفقیت فقط تلاش و عمل به برنامه ریز خواهد بود. کاری که به هر دلیلی در مدت طولانی تابستان و ترم اول انجام نداده اید. اما چگونه امکان پذیر است؟

اول از همه شما باید تمرکز خود را روی مقطع دوازدهم بگذارید. یعنی ابتدا ترم اول و سپس ترم دوم را کامل بخوانید. این موضوع شامل دروس عمومی و تخصصی خواهد شد. در مورد دروس پایه نیز بهتر است که یکی از مقاطع که توصیه تیم مشاوران آکو مقطع دهم است را برگزینید. در بین زنگ‌های مطالعاتی روزی یک تایم را به دروس عمومی( ادبیات، عربی، دینی و زبان اختصاص دهید).

بهتر است که در بازه خرداد ماه بیشتر روی پایه کار کنید و میزان کمتری آزمون سه روز یکبار بدهید. چون در صورت عدم جمع بندی این آزمون‌ها بی فایده است و تنها انرژی شما را کاهش می‌دهد.

چطور درس ها را بعد از عید جمع بندی کنم؟

مباحث مطرح شده کاملاً عمومی بود و در همه رشته‌ها صدق می‌کرد. بهتر است که حالا مختص با هر رشته برخی نکات تکمیلی را خدمتتان بیان کنیم.

چطور درس ها را بعد از عید جمع بندی کنم و شروع از بهمن

برنامه جمع بندی عید کنکور برای رشته ریاضی: داوطلبین این رشته باید چند عامل مهم را در نظر بگیرند. اول از همه پیوستگی موجود در درس ریاضی خواهد بود. دو کار پیش روی شما است. شروع از مقطع دهم و خواندن مباحث یا مطالعه جزیره مانند. یعنی به طور مثال مجموعه را حذف کنید که تنها 1 سوال کنکور خواهد بود.

البته مباحثی مثل هندسه و گسسته را نیز می‌توان به همین ترتیب گزینشی کار کرد.در هر حال مباحث مهم مثل تابع را باید اصولی و از پایه بخوانید. حتماً اگر پیش نیازهای دوازدهم برای ریاضی را ندارید، از دهم آغاز کنید. برای بقیه دروس مشکلی نخواهید داشت. همچنین فیزیک دهم در دل فیزیک دوازدهم جا دارد و با یک تیر دو نشان خواهید زد.

برنامه ریزی برای عید نوروز و بعد از آن برای داوطلبان رشته تجربی: مسئله مهم برای سوال چطور درس‌ها را بعد از عید کنکور جمع بندی کنم، این خواهد بود. بهتر است که مبحث محور به پیش بیایید. مثلاً ابتدا ژنتیک را کامل بخوانید و سپس مبحث بعدی. به این ترتیب تا انتها به پیش بیایید.

رشته انسانی و جمع بندی کنکور در سه ماه آخر کنکور: سرمایه گذاری روی دو درس ادبیات و عربی بسیار اهمیت دارد. به خصوص دروس یازدهم که اهمیت بالایی از نظر سوال مستقل و ترکیبی در کنکور خواهد داشت.

مشاوره تحصیلی کنکور و دوران طلایی عید

در این مقاله جواب سوال “چطور درس‌ها را بعد از عید جمع بندی کنم” را تا جایی که حوصله خواننده اجازه میداد شرح دادیم. سعی کردیم به اختصاص تیپ‌های مختلف داوطلبان، جواب‌های قابل اجرا و نکات مهم در هنگام جمع بندی برای کنکور بعد از عید و در دوران عید را پیشنهاد کنیم.

به عنوان کلام آخر باید بگوییم لطفاً رویا پردازی نکنید. شما یک انسان هستید که نهایتاً 12 ساعت می‌تواند مطالعه مفید داشته باشد. پس اولویت بندی جمع بندی در 14روز طلایی نوروز اهمیت خواهد داشت. این که کدام را جلوتر بخوانید و این که در کدام مورد ضعف درسی بیشری دارید.

همچنین حواستان باشد که تست زدن اهمیت بسیار زیادی در این دوران دارد. نکته دوم نیز بحث با کیفیت خواندن خواهد بود. به گونه ای بخوانید که برای بار دوم نیای به مطالعه مجدد نباشد. خلاصه نویسی در فروردین و اردیبهشت از اقدامات مثبت است که می‌توانید برای دوران خرداد ماه و برای تکمیل جمع بندی دروس بعد زا عید انجام دهید.

برای مشاوره رایگان میتوانید از طریق سایت پرسش و پاسخ کنکوری آکو با ما در ارتباط باشید و یا کانال تلگرام مشاوره تحصیلی آکو را دنبال کنید.

آیا جمع بندی بعد از عید ممکن است؟

بله. سخت هست اما با برنامه ریزی درست و تلاش و عمل به برنامه به کمک مشاور جمع بندی کنکور بعد از عید نیز امکان پذیر خواهد بود.

تست یا خواندن مفهومی در دوران جمع بندی؟ اولویت با کدام خواهد بود؟

قطعاً تست همراه با خواندن نتیجه مثبت را به همراه دارد.

دوران عید را بخوانیم یا بعد از آن شروع کنیم؟

عید دوران طلایی است. پس شروع جمع بندی از دوران نوروز خیلی موثر است. از دست دادن آن نیازمند تلاش خیلی زیادی برای رسیدن به نتیجه دلخواهد خواهد بود.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا