پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

هر آنچه در مورد تاثیر اردوی نوروزی در کنکور باید بدانید

اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

زمانی که صحبت اردوی مطالعاتی عید نوروز کنکور می‌شود، بسیاری این سوال را می‌پرسند که تاثیر اردوی نوروزی در کنکور چیست؟ اگر اردو بیایم رتبه من 1000 می‌شود یا مثلاً به رشته دلخواه می‌رسم؟ برخی اردو کنکور را غول چراغ جادو می‌پندارند. اما واقعیت صرف شرکت کردن نخواهد بود و کاری که در اردو میکنید از اینکه کدام اردو را انتخاب کنید مهم تر است.

فرض کنیم شما بهترین اردو نوروزی در کرج را انتخاب کرده اید ولی برنامه ریزی درستی برای جمع بندی دروس ندارید. هرچند که به هرحال گذارندان تاثیرات گذراندن 14 روز در محیط درس و کنکور بر اعتماد بنفس شما به حدی بزرگ است که چنین تفکری به سراغتان آید که حتما من رتبهبرتر خواهم شد. اما فقط زمانی که خودتان هم در طول برگزاری اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور تلاش کنید میتوانید از این معجزه مطمئن باشید. مرکز مشاوره تخصصی کنکور بیشتر درباره شرکت در اردو مطالعاتی عید نوروز توضیح خواهد داد.

اردوی مطالعاتی عید نوروز سال کنکور می‌تواند یک خاطره شیرین یا تلخ باشد و انتخاب این موضوع به عهده شما خواهد بود.

بهترین اردوی نوروزی 1402 در کرج

نکات مهم انتخاب اردوی نوروزی در کنکور

وقتی صحبت از تاثیر اردو نوروزی در کنکور می‌شود، ابتدا باید چند پیش شرط را برای تبدیل یک مرکز مطالعه معمولی اردوی نوروزی در کنکور به یک زمان کاربردی و پر نتیجه بیان کرد. با وجود این موارد خواهد بود که به نتیجه قطعی خواهید رسید. البته این را باید ذکر کرد که این موارد شروط لازم برای انتخاب اولیه اردوی مطالعاتی نوروزی هستند، اما برای موفقیت کافی نخواهند بود.

برای موفقیت اول و دوم و سوم و هزارم تلاش داوطلب خواهد بود و در مرحله بعدی مشاور برنامه ریزی و تصمیم برای سبقت گرفتن از داوطلبان دیگر  در دوران نوروز درکنار کلاس های کنکور موثر خواهند بود. اما فراموش نکنید که تاثیر برنامه ریزی صحیح و پشتکار در درس خواندن مهمتر از شرکت در بهترین اردوی نوروزی عید در سال کنکوراست.

بعد از شروع ساعات مطالعاتی در پانسیون در ابتدا باید بدانید که شما برای اردوی مطالعاتی عید کنکور آمده‌اید و در اینجا چیزی به نام هدر دادن وقت یا “دوست ندارم درس بخوانم” وجود نخواهد داشت. از طرفی صرف داشتن برنامه یا حضور کافی نیست. بلکه هر سه مورد برنامه ریزی، محیط مناسب مطالعه و تلاش و پشتکار دانش آموز هرسه باید در کنار هم باشند. 

به عقیده من تاثیر اردوی نوروزی کنکور باید پوشش ضعف‌ها و عقب افتادگی‌ها باشد. نه اینکه آن را به مانند یک دوره کردن ساده در آخر هفته در نظر بگیرید.

بهترین اردو مطالعاتی عید نوروز 1401

نتیجه شرکت در اردو نوروزی

اولین تاثیر اردوی مطالعاتی عید نوروز کنکور را بعد از تعطیلات و در اولین آزمون آزمایشی مشاهده خواهید کرد. در این زمان شما در دو حالت قرار دارید، به عنوان فردی خشنود یا ناراحت. اگر شرط‌ها را به خوبی اجرا کرده باشید، کاملاً خوشحال خواهید بود. اما چرا؟

در حقیقت از بین تمام داوطلبان، تعداد کمی به این فکر خواهند افتاد که در اردو مطالعاتی عید نوروز در سال کنکور شرکت کنند. حال در این بین تعداد کمتری نیز اقدام به مطالعه درست خواهند کرد. به این ترتیب شما در بین برندگان قرار خواهید گرفت. به طور مثال یک خودرو با حداقل سرعت سریع‌تر از مواردی است که کنار خیابان پارک شده‌اند. دوران نوروز همین کار را با میزان اطلاعات شما خواهد کرد. حواستان باشد که هیچ چیز تصادفی نخواهد بود.

دومین مورد در این بین بحث دوره خواهد بود. در حقیقت شما در کدام تایم فکر می‌کنید که می‌توانید هر آنچه خوانده‌اید را دوره کنید؟ آیا اصلاً وقتی وجود خواهد داشت؟ واقعیت این است که خیر.

اگر از تابستان شروع کرده باشید، قطعاً مباحثی در ذهن شما خاک گرفته است. در صورتی که از مهر نیز آغاز کرده باشید، قطعاً مباحثی وجود دارد که نخوانده‌اید. این موضوع برای کسانی که بعد از بهمن یا حتی از خود عید قصد آغاز کردن دارند، حادتر نیز خواهد شد. حواستان باشد که حتی بعد از شرکت در اردوی مطالعاتی عید نوروز کنکور ، برای موفقیت در آزمون سراسری و تبدیل شدن به رتبه برتر همه چیز به خود شما بستگی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: عادات و رفتار های رتبه های برتر کنکور

این مطالعه عید است که می‌تواند جایگاه علمی شما را بعد از عید و حتی برای کنکور بهبود بخشد یا بدتر کند.

تاثیر روانی اردوی مطالعاتی نوروزی در کنکور

یک قسمت مهم از تاثیر اردوی نوروزی در کنکور، بحث روحی و روانی خواهد بود. این موضوع مانند شمشیر دو لبه خواهد بود. اما چگونه؟ وقتی شما بیان می‌کنید که در اردو مطالعاتی نوروزی شرکت کرده‌اید، در وجودتان ضمیر ناخودآگاه حس برتری و جلو بودن از بقیه را تلقین خواهد کرد. البته اگر در این دوران خوب مطالعه داشته باشید تاثیر اردوی نوروزی کنکور را خواهید دید و در صورت مطالعه بد و نامناسب این موضوع کاملاً بر عکس خواهد بود.

زیرا در این حالت ناخودآگاه شما درگیر است و میداند که در دوران نوروز هم استراحت نداشته‌اید و هم نتوانسته‌اید کمبودها را جبران کنید پس درواقع 14 روز را به بطالت گذرانده اید و این عزت نفس تحصیلی شما را تخریب میکند.

اردو مطالعاتی عید نوروز کنکور

تاثیر مثبت بعدی این است که با توجه به دوره کردن در تایم نزدیک‌تر به کنکور یک آرامش ذهنی خواهید داشت. به این صورت که اگر مطالعه مجددی هم در خرداد قرار باشد انجام دهید، زمان کمتری از شما خواهد گرفت یا اینکه حداقل ایرادات خود را خوب می‌شناسید و میتوانید تا تیرماه برای حذف یا تقویت این نقاط برنامه ریزی کنید.

مورد مهم دیگر در همین بازه خرداد ماه، موضوع روش جمعبندی در خرداد است. کیفیت مطالعه رابطه مستقیم با ذهنیت شما خواهد داشت. اگر فکر کنید که عقب هستید یا ندانید که کجا بیشتر ضعف دارید، باعث خواهد شد که تندتند مطالب را بخوانید. عموماً نتیجه آن نفهمیدن مباحث یا مخلوط کردن آنان با یکدیگر خواهد بود. در حالی که اردوی مطالعاتی عید نوروز کنکور باعث خواهد شد که آرام نقاط ضعیف تر را خوانده و دقیقاً ایرادات مطالعه یا در برنامه نهایی جوابدهی سوالات کنکور حذف شود.

همچنین در پایان عید همه افراد که در طول این دوران به استراحت پرداخته‌اند، یک بازه کوتاه بین 3 الی 7 روز را نیاز دارند تا به شرایط قبل از عید بازگردند. در حالی که به هیچ وجه برای کسانی که در اردو بوده‌اند، این گونه نخواهد بود.

از طرفی دیگر در روزهای نزدیک شدن به آزمون بزرگ، استرس و اضطراب کنکور افزایش پیدا خواهد کرد. کسانی که عید را از دست داده‌اند، نقطه تکیه گاه ذهنی نخواهند داشت. آنان که در اردو بوده‌اند به تمام فشارها و سختی‌های تحمل شده، فکر خواهند کرد و از آن نیرو می‌گیرند.

تست زنی در دوران نوروز

تاثیر اردو نوروزی در کنکور هنگام تست زنی دیده خواهد شد. شاید در خرداد ماه آزمون‌های جامع بدهید، اما متد تست زنی را تمرین نخواهید کرد. اگر هم انجام دهید کم است. برخی ادعا می‌کنند که ما در طول سال و با آزمون‌های آزمایشی این کار را انجام می‌دهیم. سوالی که پیش می‌آید این خواهد بود که چگونه؟ در حقیقت شما در آزمون قلم چی روی یک بودجه دوهفته‌ای و در سنجش بر بودجه 1 ماهه تمرکز خواهید کرد.

در این آزمون های آزمایشی دامنه سؤالات معلوم است و البته مدت زمان مشخصی نیز برای خواندن مباحث دارید. خب طبیعتا بر اساس سخت و آسانی سوال فقط رد می‌کنید یا تست را می‌زنید. پس نمیتوان درصد ها و تراز های آزمون های آزمایشی را خیلی واقعی دانست. مگر اینکه تحلیل آزمون آزمایشی بتواند به شما کمک کند.

در حالی که در اردو مطالعاتی عید کنکور می‌توانید تمرین واقعی انجام دهید. در حقیقت در اینجا چون حجم درس بالا است (دهم و یازدهم) یک بازه خوب برای طراحی سؤال خواهد بود. در این حالت قادر هستید که تایم بندی و بسیاری از موارد دیگر را تست کنید. این زمان همان موقعیتی خواهد بود که شما فشار کنکور را آن چنان احساس نمی‌کنید و نتیجه به دست آمده به چیزی که واقعاً در پس ذهنتان است، نزدیک‌تر خواهد بود.

زمان بندی دقیق تر با اردوی مطالعاتی عید کنکور

بهار و حس و حال خواب آن. جمله‌ای کوتاه که افت یک داوطلب کنکوری خواهد شد. اگر دقت کنید شما اگر چند روز زود بیدار شوید، اما یک روز بخوابید، سخت است که به شرایط عادی برگردید. این موضوع برای کنکوری‌ها بدتر نیز خواهد بود. از تاثیر اردوی نوروزی در کنکور این است که شما را به اجرای یک برنامه معمول وادار می‌کند. برنامه‌ای که در آن تایم بیداری، ساعت مطالعه، ناهار، خواب و همه چیزهای دیگر مشخص خواهد شد.

درباره شرایط بهترین اردوهای نوروزی بیشتر بخوانید

در این بازه شما خودتان را به فعالیت ذهنی از ساعت 8 صبح نزدیک‌تر خواهید کرد. اما چرا 8؟ چون کنکور در ساعت 8 صبح برگزار خواهد شد و باید آماده باشید تا در این زمان مهم ترین تست های زندگیتان را بزنید.

برطرف کردن ایرادات و نواقص در اردوی مطالعاتی نوروزی

در قسمت‌های بالا به شناسایی ایرادات اشاره کردیم. اما مسئله مهم تر حل و فصل نقاط ضعف در حضور مشاوران اردوی مطالعاتی عید نوروز کنکور خواهد بود. این نکته به طور خاص برای کسانی است که صرفاً در اردو شرکت می‌کنند. در حقیقت وقتی در اردو به ایرادی می‌رسید و قادر به حل آن نیستید، می‌توانید از استاد، مشاور و حتی دوستانتان در اردو کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین اردو نوروزی کنکور

در حالی که در خانه شما قادر به حل و فصل نخواهید بود و باید بعد از 13 فروردین به دنبال جواب باشید. چیزی که ثابت شده است این است که تاثیر یادگیری با این طولانی شدن بازه پاسخ یافتن، کاهش خواهد یافت.

انتخاب رشته دانشگاه در اردوی نوروزی

شاید بپرسید این موضوع به اردو چه ربطی دارد؟ واقعیت این است که داوطلبان عموماً دغدغه دارند که چه رشته‌ای بخوانیم؟ این از پراکنده خوانی می‌آید. در حقیقت کاملاً نمی‌توانند تمرکز کنند که در هر کتاب مباحث به چه حد پیچیدگی دارد و علایق آنان در چیست؟

شاید دو نفر از فیزیک و ریاضی خوششان بیاید. یکی از بخش الکتریسیته و دیگری از حرکت شناسی. پس یکی بهتر است که به رشته مکانیک برود و دیگری به رشته برق. در حالی که ممکن است به صورت مجزا هر دو این دو فصل را دوست داشته باشند یا حداقل خنثی باشند. این تمایز سنجی‌ها در خواندن به صورت یکجا به دست خواهد آمد. در دوران عید خواهد بود که شما قادر به تجمیع این مباحث و انتخاب رشته کنکور در مرداد ماه خواهید بود.

جاماندگان از اردوی مطالعاتی عید نوروز کنکور چه کنند

شاید بتوان گفت یکی از بهترین زمان‌ها برای جاماندگان کنکور عید نوروزو شرکت در اردوی مطالعاتی عید نوروز است. شاید موفقیت سخت باشد اما غیر ممکن نیست. تاثیر اردوی مطالعاتی نوروزی در کنکور برای این دسته افراد بیش از دیگران نمود پیدا خواهد کرد. داوطلبان تازه از خواب بیدار شده در این بازه قادر هستند که با یک برنامه منسجم و درست تا حد زیادی از مشکلت را رفع کنند و به کنکور دادن امیدوار باشند.

در این زمان شاید گروهی برای دوره کردن اقدام کنند، اما این افراد عقب نخواهند بود و قادر هستند که با یک کاسه کردن دوره و مطالعه به دیگران که مدت‌ها در تلاش هستند، نزدیک شوند. همچنین در اردوی مطالعاتی عید نوروز ، جاماندگان کنکور می‌توانند سوالات سطح بالا را حل کنند و کیفیت خواندن خود را تست کنند.

بیشتر بخوانید:  برنامه ریزی در عید نوروز

مشاور تحصیلی درباره تاثیر اردوی نوروزی کنکور میگوید

تاثیر اردوی مطالعاتی عید نوروز در نتیجه و رتبه کنکور بسیار زیاد و غیرقابل انکار خواهد بود. اگر در این بخش خوب تلاش نکنید و نتوانید به نتیجه مطلوب برسید، ممکن است که هر آنچه که کاشته‌اید سوخت شود. درست است که عید وقت استراحت و تفریح است، اما شما باید امسال را فاکتور گرفته و درس بخوانید. این بازه زمانی می‌تواند در آینده نزدیک بسیار به شما کمک کند.

تیم مشاوران آکو معتقد است که شما با عدم مطالعه در این بازه تنها خودتان را اذیت خواهید کرد. کسانی که در این زمان تلاش کنند، به راحتی نتایج مثبت آن را خواهند دید. حواستان باشد که با جمله بعد عید شروع می‌کنم، خودتان را گول نزنید و دلخوش به بعد از تعطیلات نباشید. چون در همین بازه عده زیادی از شما سبقت خواهند گرفت. پس همین حالا برای اردو مطالعاتی عید نوروز حضوری در کرج با آکو تماس بگیر.

آدرس مرکز مشاوره آکو: کرج، مهرشهر، بلوارشهرداری، ابتدای خیابان 200 پلاک 355

تلفن تماس: 02633408944

تلفن تماس: 02633405075

اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور آکو

اردو مطالعاتی عید تاثیری در تست زنی دارد؟

بله. قادر هستید که متدهای مختلف را در این بازه امتحان کنید.

آیا عقب افتادگی‌ها در طول سال، قابل جبران در اردوی مطالعاتی عید نوروز هست؟

در صورتی که برای درس خواندن در عید نوروز کنکور برنامه ریزی منسجم داشته باشید و خوب تلاش کنید، امکان‌پذیر خواهد بود.

تاثیر اردو نوروزی در کنکور به میزان قابل توجهی خواهد بود؟

در صورتی که خوب از آن استفاده کنید، حتماً تاثیر مثبت را خواهید دید.

در بازه عید اولویت با چه دروسی خواهد بود؟

دهم و یازدهم و سپس ترم اول سال دوازدهم. اما بهتر است که در این باره با مشاور مشورت کنید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا