دو هفته مشاوره رایگان برای تمامی پایه ها!

ارسال مشخصات به 09025646234
مقالات آموزشی و مشاوره ای

انتخاب رشته کنکور 1400

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

در این مقاله مشاوره تحصیلی آکو به انتخاب رشته کنکور 1400 می پردازد. بعد از برگزاری کنکور سراسری و اعلام نتایج آن، نوبت به انتخاب رشته می‌رسد. انتخاب رشته درست و اصولی از موضوعات اساسی و چالش برانگیز دوران بعد از کنکور است. عدم آگاهی دانش‌آموزان می‌تواند موجب این موضوع باشد که تلاش یکساله آن‌ها به هدر رود و بار دیگر برای راه‌یابی به دانشگاه و رسیدن به رشته موردنظرشان تلاش کنند. مرحله انتخاب رشته برای تمامی داوطلبان مرحله‌ای مهم است و می‌تواند نقشی اساسی در آینده تحصیلی و حتی شغلی آن‌ها داشته باشد. حضور یک مشاور حرفه‌ای در این مرحله می‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

طبق روال هرسال پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری و تقریبا یک ماه بعد از برگزاری آزمون سراسری دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد. داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که باید برای تمامی گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان به صورت جداگانه دفترچه تهیه نمایند. بهترین راه برای  آگاهی از لیست کد رشته‌ها و ظرفیت پذیرش آن‌ها این است که داوطلبان دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 را به طور کامل مطالعه نمایند. همچنین باید با استفاده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1400 اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمایند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور 1400

وجود دانشگاه‌های بدون کنکور بدین معنا نیست که دانشگاه‌های سراسری از اهمیت کمی برخوردار باشند. ورود به دانشگاه‌های دولتی همچنان سخت است. به همین دلیل برای یک انتخاب رشته صحیح انتخاب مشاور کنکور باتجربه بسیار اهمیت دارد. مشاوره انتخاب رشته کنکور 1400 می‌تواند به شما کمک کند تا نکات طلایی انتخاب رشته را بشناسید و تصمیم درستی در این زمینه بگیرید. این نکات مهم عبارتند از:

  • نحوه پذیرش رشته مورد نظر
  • مدیریت زمان
  • مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400
  • بررسی بازار کار و آینده رشته موردنظر
  • اطلاع از چارت درسی رشته موردنظر
  • اطلاع از دانشگاه‌های برتر و با شرایط خاص

اگر بخواهید نتیجه زحمات و تلاش‌های خود را ببینید حتما باید به نکات بالا توجه لازم را داشته باشید. با رعایت این نکات می‌توانید متناسب با علایقتان به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

تیم مشاوره تحصیلی آکو

تیم مشاوره تحصیلی آکو در تمامی مراحل کنکور سراسری اعم از ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، آماده خدمت‌رسانی به داوطلبان عزیز می‌باشد. شما می‌توانید از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی، از تجارب مشاوران برتر تیم آکو در تمام زمینه‌ها بهره‌مند گردید. همچنین با عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام تیم آکو می‌توانید از تمامی اخبار کنکور 1400 مطلع شوید.

سؤالات متدوال

انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 چه زمانی است؟

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 تا کنون مشخص نشده است.

آزمون دانشگاه آزاد و سراسری به چه شکل است؟

برگزاری آزمون دانشگاه آزاد و سراسری به صورت یک آزمون هماهنگ برگزار می‌شود.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری به چه شکل است؟

مراحل انجام انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سامانه‌های مجزا انجام می‌شود.

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین