پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور در رشته ریاضی و فیزیک

برنامه ریزی برای رتبه های برتر کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (1 امتیاز)

برای ادامه تحصیل و موفقیت روزافزون و رسیدن به اهداف بلندمدت و سرنوشت ساز در زندگی اولین گام بایستی درست و اساسی برداشته شود. به عبارتی به برنامه ریزی و یک هدف منسجم و دقیق و مدون نیازمندیم. برای این هدف والا و بزرگ بایستی مسیر پیشروان قبلی را دنبال کنیم و بصورت عملی رسیدن به اهدافمان را در اولویت قرار دهیم.موفقیت روزافزون باعث شادکامی و نشاط خود و یک جامعه میشود. اما برنامه ریزی منظم و مدون به روش رتبه های برتر کنکور ریاضی برای کنکور و ادامه تحصیل اولا باید به کمک مشاوره تخصصی کنکور ریاضی و فیزیک باشد و ثانیا میبایست در مرحله اول با آگاهی و مطالعه کامل راجع به هدف و رشته مورد علاقه به تخصص رشته و بازار کار چه در داخل و چه در خارج از کشور را مد نظر قراردهید. این هدف گذاری پیش از مطالعه برای کنکور به روش مطالعه رتبه های برتر برای داوطلبان همه گروه های آزمایشی از جمله رشته ریاضی و فیزیک ضروری است.

آموزش روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور ریاضی و مشاوره تخصصی کنکور

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی

درست است که کنکور یک آزمون تستی است. اما برخلاف باور عموم همه چیز در سال کنکور تست زدن نیست و روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی تست زنی محض نبوده. هرچند که در برنامه ریزی رتبه های برتر چندبرابر سایر داوطلبان بودجه بندی تست زنی وجود دارد. اولین نکته پیش از تست زنی تمرین و تکرار روزانه و مرور و مطالعه هر درس در هر روز در همان روز بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد. بخصوص در رشته ریاضی و فیزیک تکنیک درس هرروز همان روز روش اصلی درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

در این میان حضور به موقع ومتمرکز در سر کلاسها و جلسات مشاوره تخصصی میتواند کنکور شما را به بهترین پرتگاه زندگی شما برای سعود تبدیل کند. پرسش مجدد و بدون تعارف نکات مبهم و بررسی سوالهایی که حل آنها واضح نبوده از مدرسین و استادان نیز میتواند در داشتن فهم عمیق تر و گیرایی بالاتر شما کمک کند. شرکت در آزمون های آزمایشی به ویژه در دوسال آخر مانده به کنکور نقطه مشترک روش مطالعه و برنامه ریزی همه رتبه های برتر کنکور بوده است.

تست زنی در برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور

بعد از یادگیری مطالب جدید نوبت تست زنی است. فراموش نکنید که قبل از نکات تستی حتمابایستی حل کردن و تشخیص مسیر مثال های تشریحی را بیاموزیم. چراکه گام اول را درست باید برداریم. بهترین منبع برای تست زنی در سال کنکور به روش رتبه های برتر کنکور ریاضی و فیزیک مثالها و سوال های امتحان های نهایی سالهای گذشته و البته آزمون های کنکور است. برای موفقیت بایستی پله پله حرکت کرد و گام اول حل کردن مثالهای تشریحی میباشد وبهتراست گام به گام پیش برویم.

نکات مهم و اولویت بندی در تست زنی رتبه های برتر

رعایت اولویت ها برای شروع تست زنی از همه چیز مهم تر است. اولویت بندی تست زنی در برنامه ریزی به روش رتبه های برتر کنکور باتجه به زمان باقی مانده تا کنکور متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی ترجیح دادن تستهای کنکور بر تستهای تالیفی از نکات مهم برای درس خواندن به روش رتبه های برتر کنکور ریاضی و فیزیک و سایر گروه های آزمایشی است.

آموزش برنامه ریزی به روش رتبه های برتر کنکور

هرچند تست های خلاقانه و تالیفی نیز میتوانند برای بال رفتن توانایی تحلیلی دانش آ»وز مهم باشد اما نبایستی فقط توان خودرا برروی تستهای تالیفی گذاشت و به همان ها بسنده کرد. برای تبدیل شدن به رتبه های برتر کنکور ریاضی تست های کنکور سال های قبل را حتما بایستی سه الی چهار بار تمرین کرده باشیم و سپس تستهای تالیفی بخصوص تستهای سازمان سنجش و سایر آزمون های آزمایشی را بررسی کرد.

پس مشاوره تخصصی کنکور ریاضی آکو به شما میگوید که در برنامه ریزی برای مطالعه به روش رتبه ای برتر کنکور حل کردن تست های کنکور در اولویت است و بعد از آن به سراغ تست های تالیفی و آزمون های آزمایشی بروید.

سرعت متناسب با هدف برای مطالعه در سال کنکور

حتما تابحال این را شنیده اید که باید با سرعت مناسب درس خواند. سرعت و شرایطی که نه از توان ما بیشتر باشد و ما را خسته کند. و نه سرعت کم که حوصله مان سر برود و وقتمان را هدر بدهیم. هرچند بهترین گزینه برای برنامه ریزی به روش رتبه های برتر کنکور بهره بردن از مشاور های رتبه های برتر کنکور است. اما اگر مشاوره نخواهیم چطور؟ چگونه و ازکجا بدانیم که سرعت مناسب برای ما چقدر است و چه اندازه باید اضافه یا کم شود؟!

کافیست برای این موضوع چندباری طبق شرایط درس خواندن و روش های درس خواندن خودمان بعد از دو الی سه ساعت خواندن مثلا درس فیزیک، میزان یادگیری و توانایی تحلیل تشریحی خود را محک زده وسپس ازخود آزمون تستی گرفته تا متوجه این امر ضروری بشویم.

مهمترین نکته ای که در مشاوره تخصصی کنکور ریاضی و فیزیک یاد میگیرید این است که هرگز به برخی سخنان اطرافیانمان که کند یا تند خوانی میکنیم یا فلان روش بهتر است، توجه نکنیم و با صلاح دید مشاورمان که از شخصیت و شرایط شخصی درس خواندن ما خبر دارد برنامه ریزی کنیم.

برنامه ریزی و تعیین هدف مهمترین عامل برای پیشرفت و موفقیت رتبه های برتر کنکور ریاضی بوده و بایستی در راس همه امور در طی زندگی قرار بگیرد و حداقل یکسال آخر قبل از آزمون کنکور بایستی پایبند باشیم و مشاوره تخصصی کنکور برایمان در اولویت باشد.

گذشتن از همه چیز بخاطر کنکور

آیا رتبه های برتر کنکور در روش مطالعه و برنامه ریزی روزانه شان تفریح نداشتند؟ اتفاقا ما یکی از محدود مجموعه های مشاوره ای هستیم که تفریح و استراحت و حتی عاشق شدن را جزو ممنوعیات سال کنکور نمیدانیم. البته در ماه های آخر و بعد از عید بایستی از مسافرت یا دورهمی های همیشگی بگذریم بخاطر هدف وبرنامه ریزی مان اما در بقیه مواقع با برنامه ریزی صحیح و مشاوره تخصصی کنکور و مطالعه هدفمند میتوانیم جزو رتبه های برتر کنکور ریاضی باشیم.

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی و فیزیک

شناخت زیرگروه ها رشته ریاضی و فیزیک برای برنامه ریزی

دانش آموختگان گرامی بایستی حتما زیرگروهها را بشناسند و کاملا درمورد آنها آگاهی لازم و کامل را داشته باشند. توجه داشته باشید که تاثیر دروس اختصاصی در کنکور سراسری سه برابر دروس عمومی است. پس طبیعتا در برنامه ریزی برای کنکور به روش رتبه های برتر برای هر درس تخصصی سه برابر دروس عمومی وقت گذاشته میشود. با بررسی تاثیر دروس در هر زیرگروه و البته بودجه بندی سوالات در آزمون کنکور شانس موفقیت و تبدیل شدن به رتبه برتر کنکور ریاضی امسال برای شما دوبرابر میشود.

بیشتر بخوانید: رشته ریاضی و زیرگروه های این رشته

مشاوره تخصصی برای مطالعه به روش رتبه های برتر کنکور ریاضی و فیزیک

بی شک همه میخواهند به روش رتبه های برتر کنکور ریاضی و فیزیک درس بخوانند. اما چگونه ؟ موارد مهمی که برای موفقیت و پیشرفت در اولویت قرار دارد و حتما بایستی به آنها توجه نمود و در راس برنامه ها و کارهای روزمره قرار داد شامل:

  • یک برنامه ریزی اصولی و منظم و مدون بایستی داشته باشیم.
  •  پایبندی به هدف و برنامه ریزی همراه با عملکرد درست بسیار اهمیت دارد.
  • برنامه ریزی اصولی نباید بیش از حد توان فرد باشد و نه به گونه ای کم کاری باشد نه پر کاری بایستی در حد تعادل باشد.
  • بهره مندی از مشاوره تخصصی کنکور ریاضی برای درس خواندن به روش رتبه های برتر کنکور است.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا