خبر

الزام دانشگاه های پزشکی به پذیرش فوریت پزشکی

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

مجله خبری آکو از الزام دانشگاه های علوم پزشکی به پذیرش کارشناسی فوریت پزشکی می گوید.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ یک موضوع الزام دانشگاه‌ها به پذیرش ۲۵ دانشجوی مقطع کارشناسی فوریت‌های پزشکی در سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد.

به نقل از خبرگزاری دانشجو، در نامه‌ای که ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت خطاب به ۱۳ دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک نوشت، موضوع الزام به پذیرش دانشجوی فوریت‌های پزشکی در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

در این نامه آمده است: «با عنایت به ارائه ۲۲ میلیون خدمات متنوع سالانه سازمان اورژانس کشور در پایگاه‌های شهری، جاده ای، هوایی و دریایی، جلسه تخصصی با حضور معاون آموزشی و پژوهشی سازمان اورژانس کشور و صاحبنظران در معاون آموزشی، دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی برگزار و مشکلات آموزشی این حوزه احصا شد.

اهمیت خدمات اورژانس در لحظات حساس و تاثیر درازمدت آن بر مراقبت و کیفیت زندگی بیماران نیازمند آموزش جامع و استاندارد است. متاسفانه عدم آموزش در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه‌های تیپ یک، به زودی کلانشهر‌های کشور را با بحران نیروی انسانی و ارائه خدمات استاندارد فوریت‌های پزشکی مواجه خواهد کرد. برای پیشگیری از این بحران لازم است تا آن دانشگاه‌ها اقدامات لازم را در جذب دانشجو در مقطع کارشناسی با ظرفیت ۲۵ نفر سالانه از طریق کنکور سراسری ۱۴۰۱ فراهم کنند.»

این نامه خطاب به معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران، شهیدبهشتی، تبریز، اصفهان، مشهد، جندی شاپور اهواز، مازندران، کرمانشاه، کرمان، شیراز، بجنورد و بابل منتشر شده و از دانشگاه‌ها خواسته شده است در صورت صلاحدید در اسرع وقت اقدامات لازم توسط مراکز مرتبط در معاونت آموزشی و دانشگاه‌ها صورت پذیرد.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر الزام دانشگاه های پزشکی به پذیرش فوریت پزشکی سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا