پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

کنکور سراسری

برنامه ریزی شروع کنکور 1403 از مهر ماه 1402

کنکور از مهر

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
4.8/5 - (20 امتیاز)

برای موفقیت در کنکور و هر عرصه دیگر باید با برنامه ریزی  کرد و به طور دقیق و با پیش بینی آینده پیش رفت. قطعا برنامه ریزی صحیح و درست نیمی از مسیر موفقیت است و نیمی دیگر پایبندی به برنامه ریزی و اجرای دقیق آن خواهد بود . شروع برای کنکور از مهر برای بسیاری از داوطلبان استرس زاست. تقریبا همه داوطلبان قبل از برنامه ریزی کنکور از مهر از خودشان میپرسند که آیا در این زمان کم می توانند موفق شوند ؟ آیا دیر نیست ؟  اگر پایه ضعیفی داشته باشیم با شروع کنکور از مهر میتونیم رتبه بشیم؟ و هزار و یک پرسش دیگر که فقط و فقط یک مشاور کنکور میتونه کمکت کنه.

با تیم مشاوره کنکور آکو همراه باشید تا درباره کنکور تجربی از مهر ، کنکور ریاضی از مهر و کنکور انسانی از مهر اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

پیش از هر چیز باید به شما بگویم که شروع برای کنکور از مهر  باید با جدیت، با تعهد و با قبول مسئولیت شروع به  شود و فقط در همین شرایط است که موفق به کسب نتیجه دلخواهتان خواهید شد. باید به برنامه  ریزی های درسی پایبند باشید و صحیح با اصول به برنامه ریزی برای شروع از مهر بپردازید قطعا موفق می شوید از مهر ماه تا کنکور 9 ماه وقت دارید و این مدت زمان بسیار کافی برای کسب موفقیت می باشد.

برنامه ریزی کنکور از مهر و شروع کنکور تجربی از مهر برای دی

برنامه ریزی شروع برای کنکور از مهر 1402

پس تمام فکر و خیال های اضافی را کنار بگذارید و با تمام قدرت شروع به حرکت کنید حتما قدم اول سخت است اما شدنی می باشد. برای برنامه ریزی برای کنکور 1403 باید چند نکته را خدمت شما ارائه دهیم .

اول از همه در مورد روش مطالعه صحیح می باشد که در مقاله ای دیگر به طور مفصل در مورد مطالعه و نحوه ی یادگیری هر درس به طور کامل و مفصل توضیح داده ایم و بعد از مطالعه باید در مورد تکنیک های تست زنی با شما صحبت شود.

باید گفت تست زنی بخشی جدا ناپذیر از آموزش و یادگیری است و لازمه ی قطعی در موفقیت شما تست زنی علی الخصوص صحیح تست زنی و 90درصد مسیر تست زنی صحیح به تحلیل تست بستگی دارد و تحلیل درست تست می توانند شمارا مانند نردبانی به سمت موفقیت راهنمایی کند .

حل تست باید بعد از آموزش درس ابتدا به صورت تست آموزشی باشد یعنی بدون درج زمان و بدون در نظر گرفتن تعداد تست مشخص فقط باید به این نکته توجه نمود که حل تست طوری باشد که  بتواند اشکلات درسی و نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی و نسبت به مبحث درسی مطالعه شده تسلط لازم را کسب نموده .

بعد از آنکه تست آموزشی حل کردید و به تسلط نسبی در دروس رسیدن باید به حل تست زمان دار بپردازید و بعد از آن باید آزمون داد تا برای آزمون بزرگ کنکور آماده شوید .

درس خواندن باید با حل تمرین تستی یا تشریحی همراه باشد تست زدن باید تبدیل به بخش جدا ناپذیر از درس خواندن یک دانش آموز کنکوری باشد . اما یک نکته را برای درس خواندن از مهر برای کنکور فراموش نکنید! نباید ایده آلیست باشید و باید حتما از نقطه ای که هستید شروع کنید! به جای اون شتابتون رو ببرید بالا!

برنامه شروع کنکور از مهر با تیم مشاوره مهندس حاج کرم

ایده آلیست بودن آفت دانش آموزان در برنامه ریزی کنکور از مهر

منظور از ایده آلیست بودن، انتظار داشتن یک شروع خفن و بی نقصه که تا وقتی به اون نقطه نرسیدید از خودتون راضی نمیشید و شاید از اصلا شروع نکنید! ببین یک واقعیت که همیشه گفتیم بازم میگیم اینه که مهم نیست الان کجایی مهم اینه که سرعت پیشرفتت چقدره و وقتی به کنکور میرسی تو چه نقطه ای هستی!

یعنی برای شروع کنکور سرعت مهم نیست، شتاب مهمه! نقطه شروع مهم نیست، شتاب مهمه!

اگه تابستون هیچ کاری نکردی و الان که اول مهره و تازه مدرسه هم داری نمیتونی روزی 12 ساعت از اول مهر درس بخونی! پس بیا و همین الان با مشاورت تماس بگیر و از 4 الی 6 ساعت درس خوندن برای کنکور رو شروع کن!

دانش آموزایی که یکم تو تابستون تکونی به خودشون دادن ولی خیلی هم اصولی درس نخوندن(به ویژه اگه مشاور نداشته باشن و استرس کل وجودشون رو گرفته باشه) فکر میکنن دیگه باید الان از اول مهر روزی 10 ساعت درس بخونن! خب عزیزم تو مگه توی تابستون 3 الی 6 ساعت درس نمیخوندی؟ سخت نبود؟

میدونیم که بود! حالا شما فکر کنید که 6 ساعت در روز هم مدرسه دارید و اگه بخوای روزی 10 ساعت درس بخونی یعنی 16 ساعت در روزت کیپ شده! پس 8 ساعت وقت داری که اونم باید بخوابی! پس اگه اینطور فکر میکنی نه باید استراحت داشته باشی نه غذا بخوری نه هیچ کار دیگه ای!

پس قبل از اینکه از درس خوندن زده بشی و کلا از ماه آینده هرگونه درس خوندنی رو بذاری کنار، این اخلاق رو در خودت درست کن.

راه حل جایگزین برای ایده آلیست هایی که برای شروع کنکور از مهر برنامه میخوان

ببین بهترین کاری که میبایست انجام بدی نوشتن تمام مباحث جامونده ای هست که توی تابستان نخوندی! اگه کلا پایه نخوندی که برو سراغ برنامه راهبردی آزمون آزمایشیت و طبق همون پیش برو و در ایستگاه های جبرانی هم مرور رو انجام بده.

برنامه ریزی بر اساس آزمون های ماز

برنامه ریزی براساس آزمون گاج

اما اگه تابستون یه چیزایی خوندی ولی خیلی جدی نبوده، حتما آزمون 7 مهر 1402 قلمچی یا خیلی سبز رو دانلود کن و به صورت آزمون از خودت بگیر . بعد از تحلیل دقیق آزمون متوجه میشی که در کدوم بخش ها یادگیری موثری داشتی و کدوم بخش ها هنوز باید فاز آموزشی و یادگیری برات داشته باشن!

یادت نره که باید یک منبع دقیق و یک مجموعه مرجع رو برای آزمون دادن انتخاب کنی! چند منبع و چند آزمون به دردت نمیخوره و فقط گیجت میکنه. میتونی بهترین آزمون آزمایشی رو به عنوان مرجع انتخاب کنی و با دانلود فایل سوالات آزمون خوب دیگه ای که مد نظرته، به عنوان تست های دوران جمع بندی یا منبع تست مروری در هفته هایی که آزمون نداری استفاده کنی!

مثلا اگر بخوام خیلی دقیق تر بهتون بگم، به نظر من میتونید آزمون های ماز رو ثبت نام کنید و به عنوان آزمون اصلی شرکت کنید(به ویژه برای رشته تجربی چون هم آنلاینه و هم سوالات بهتری داره) و بعد با دانلود آزمون های قلمچی از سوالات این مجموعه به عنوان سوالات مروری یا جمع بندی استفاده کنید.

معزه شروع کنکور از مهر 1403

برنامه ریزی کنکور از مهر 1402 برای کنکور 1403

برای برنامه ریزی صحیح و دقیق کنکور 1403 باید ابتدا هدف خود را مشخص کنید و واقعا بدانید که از این کنکور و در انتهای این مسیر شما خواستار چه چیزی هستید. اگر شروع کنکور تجربی از مهر برای شما با هدف قبولی پزشکی باشد، بی شک باید روزانه 12 ساعت را به درس خواندن اختصاص دهید و در این نه ماه قید همه تفریحاتتان را بزنید.

اما اگر شروع کنکور انسانی از مهر را با هدف قبولی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مثل حقوق دانشگاه آزاد یا روانشناسی دانشگاه های آزاد سطح دو استارت زده اید، شاید بتوانید فقط با درس خواندن روزمره و پراکنده امتحانات را پاس کنید و وارد دانشگاه بشوید.

پس اولین قدم در برنامه ریزی شروع کنکور از مهر تعیین هدف است! چون احتمالا بی هدفی باعث شده که برای شروع کنکور از تابستان اقدام نکنید.

بعد از مشخص کردن هدف باید با یک برنامه پیش رفت این نکته ی مهم را بدانید که چند برنامه ای بودن از بزرگترین آفت یک دانش آموز کنکوری می باشد که باعث جدا شدن از مسیر و وارد حاشیه شدن می گردد و فقط سردرگمی ایجاد می کند!

مثلا شما مشخص کنید که قرار است با برنامه مدرسه، مشاور، کلاس کنکور ، آموزشگاه تقویتی کنکور یا آزمون آزمایشی پیش روی کنید و این موضوع را به خودتان قول دهید که تا انتهای مسیر به راهنمای خود پایبند خواهید بود. اما چگونه بدانیم بهترین برنامه ریزی شروع کنکور از مهر را چه کسی برای ما انجام میدهد؟

در انتخاب برنامه ریز و مشاور نقشه کش مسیر کنکور باید با افراد با تجربه مشاور و کسانی که بارها و بارها این مسیر را طی کرده اند صحبت و مشورت کرد. البته در انتخاب روش درس خواندن، شناخت شخصیت خودتان هم بی تاثیر نیست. شما باید با توجه به اطلاعاتی که از خودتان دارید به انتخاب برنامه ریز و مشاور خود اقدام نمایید.

مثلا بعضی از دانش آموزان اگر تحت نظر معلم و کلاس  و مدرسه پیش روند بهترین نتیجه را خواهند گرفت این درحالی است که بعضی دانش آموزان اگر از تمام کلاس ها و مدرسه ها دور شوند و به صورت خود خوان پیش روند، وقت بیشتری برای درس خواندن صرف می کنند و می توانند به نتیجه مطلوب برسند.

شروع کنکور از مهر

نکات مهم برای شروع کنکور از مهر

برای برنامه ریزی کنکور از مهر باید به این نکته توجه کرد که ضریب دروس و میزان اهمیت آنها در کنکور سراسری به چه صورت است. در کنکور سراسری 1403 باتوجه به(تغییرات کنکور) حذف دروس عمومی و حذف زیر گروه ها و تاثیر 50 درصدی معدل، اهمیت دریافت مشاوره تخصصی اهمیت بیشتری پیدا میکند.

برای مثال داوطلبان تجربی باید بیشتر و تقریبا هرروز برای درس زیست شناسی وقت بگذارند و داوطلبان رشته ریاضی برای درس ریاضیات که شامل هندسه گسسته حسابان است هرروز وقتی را اختصاص دهند. و به همین منوال داوطلبان برای شروع کنکور انسانی از مهر باید به دروس تخصصیشان بیشتر و زیاد تر اهمیت دهند.

نکته مهم بعدی در شروع کنکور از مهر این است که باید به دروس با اهمیت درسی کمتر نیز توجه ویژه بنمایید. مثلا داوطلبان تجربی باید به درس ریاضی و فیزیک هم توجه ی زیادی داشته باشند چون اکثر داوطلبان در این دروس ضعیف هستند و داشتند درصد قابل قبول و بالاتر از میانگین باعث رشد تراز و کمتر شدن رتبه به صورت بسیار محسوس می گردد .

موضوع بعدی برای برنامه ریزی توجه به سرفصل ها و دروس با توجه به بودجه بندی آنها می باشد . برای مثال برای شروع کنکور تجربی از تابستان باید توجه داشت که تحلیل ریاضی کنکور تجربی 1401 نشان میدهد در درس ریاضی به تفکیک پایه، 8 سوال از سال دهم و 13 سوال از سال یازدهم و 9 سوال از سال دوازدهم مطرح شد.

پس قاعدتا برای کنکور 1403داوطلب باید به سال یازدهم اهمیت بیشتری بدهند و تست های ترکیبی پایه 11 را بیشتر مد نظر قرار دهند.

همانطور که در تحلیل سوالات کنکور 1402 هم دیدیم، پایه یازدهم به ویژه در سوالات کنکور تجربی اهمیت ویژه ای داشت!

نکته دیگری که در برنامه ریزی کنکور از مهر خیلی مهم است، شناسایی نقاط قوت و نقاط ضعف خودتان است. در یک شروع کنکور از مهر باید برنامه ریزی به گونه ای باشد که نقاط قوت باید پایدار بمانند و نباید فراموش یا کم کاری شود از طرف دیگر نقاط ضعف اولا شناسایی و با تلاش بیشتر و تمرین صحیح و مطالعه سودمند به نقاط قوت تبدیل شوند .

به طور کلی مرز تمایز دانش آموز موفق با بقیه دانش آموزان در شروع کنکور از دهم و یازدهم یا شروع از چندماه قبل از کنکور نیست! این حقیقت را رستگار رحمانی رتبه 1 کنکور تجربی سال 1388 که از بهمن ماه شروع به مطالعه برای کنکور کرد ثابت کرد.

مهمترین نکته برای برنامه ریزی کنکور از مهر فقط و فقط شناسایی و تثبیت نقاط قوت و مسلط شدن و تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت است.

مشاوره آکو برای کنکور از مهر

برنامه ریزی کنکور از مهر یا تابستان فرقی ندارد. برنامه باید با اصول و دقیق باشد. مشاور باید بداند برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت چیست و چطور از آنها برای رسیدن به هدف اصلی یعنی رسیدن به رشته و دانشگاه استفاده کند. برنامه ریزی علاوه بر اینکه باید براساس برنامه های بلند مدت میان مدت و کوتاه مدت باشد میبایست شخصیت دانش آموز را نیز در نظر بگیرد و باتوجه به توانایی دانش آموز مبانی مشاوره ای را تغییر دهد. به عنوان یک راهنمایی و مشاوره تحصیلی کنکور میگویم که برنامه ریزی برای کنکور سه قانون اساسی دارد.

  • برنامه بلند مدت کنکور یعنی شما در نهایت می خواهید به چه هدفی برسید و چه رشته ای را دوست دارید بخونید که باید حتما این را مشخص کنید .
  • برنامه کوتاه مدت برنامه ریزی روزانه ای است که می نویسید و آن را اجرا می کنید .
  • برنامه میان مدت به برنامه ای گفته می شود که بر فرض مثال شما باید در طول دو هفته یا سه هفته بستگی به آزمون آزمایشی که شرکت می کنید باید به سرفصل مناسبی برای آمادگی در آزمون های آزمایشی برسید.

گروه مشاوره آکو به تحلیل برنامه ریزی شروع کنکور 1403 از مهر ماه  پرداخته تا شما با دید کامل و اطلاعات به روز نسبت به تصمیات خود اقدام نمایید. اگر برای رسیدن به هدف خود شک دارید یا حتی نمیتوانید درباره هدف و مسیر رسیدنتان به آن تصمیم درست بگیرید، بهتر است سری به پیج اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور آکو بزنید یا با شماره تلفن 02633408944 تماس بگیرید و اولین مشاوره درسی رایگان خود را از پشتیبانان تیم مشاوره کنکور آکو دریافت کنید.

آیا با خواندن برای کنکور از مهرماه موفق میشوم؟

بله اگر با برنامه ریزی درست و حسابی و با پشتکار، واقعا درس بخونی میتونی رتبه برتر کنکور امسال باشی! حتی اگه از مهر شروع کنی.

برای شروع کنکور از مهر 1402 مشاور لازم دارم؟

بی شک برای شرکت در اولین کنکور دی ماه و باوجود تغییرات شدید کنکور امسال نیاز به مشاور و راهنما خواهی داشت.

نوع برنامه ریزی برای شروع از مهر چگونه است؟

روی عمومی ها خیلی وقت نذار به ویژه برای درس هایی مثل هویت و سلامت! بیشتر روی تخصصی ها وقت بذار و سعی کن خیلی محدود و فیلتر شده فیلم های آموزشی ببین!

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا