خبر

شرایط و ضوابط سهمیه بهیاران در کنکور سراسری

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

شرایط و ضوابط سهمیه بهیاران در کنکور سراسری

شرایط و ضوابط سهمیه بهیاران در کنکور سراسری آخرین خبری است که درباره ی سهمیه های کنکور منتشر شده است. گزارش به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، این مصوبه بنا به درخواست وزارت بهداشت و به منظور تسهیل پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان دیپلم بهیاری و برقراری عدالت آموزشی، تصویب و به وزارت بهداشت و علوم، دانشگاه آزاد، سازمان سنجش، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ابلاغ شده است.

شرایط و ضوابط سهمیه بهیاران در کنکور سراسری
بر اساس این مصوبه، به مدت پنج سال حداکثر پنج درصد از ظرفیت هر یک از رشته‌محل‌های پرستاری به بهیاران واجد شرایط و دارای حداقل سه سال سابقه کار مورد تأیید وزارت بهداشت، اختصاص یافته است.

همچنین بر اساس مصوبه مذکور، حد نصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان در هریک از کد رشته‌محل‌های پرستاری،

کسب حداقل ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته‌ شده در پذیرش آزاد آن کد رشته‌محل خواهد بود.

در این مصوبه آمده است:

به منظور تسهیل پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان دیپلم بهیاری و برقراری عدالت آموزشی در رقابت با سایر داوطلبان آزمون ورودی دانشگاه‌ها، اختصاص حداکثر پنج درصد از ظرفیت هریک از رشته‌محل‌های پرستاری به بهیاران واجد شرایط، دارای حداقل سه سال سابقه کار مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مدت پنج سال در جلسه ۱۴۰ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مورخ  ۱۳۹۹/۹/۱۸ و بنا به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به تصویب رسید.

حد نصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان در هریک از کد رشته‌محل‌های پرستاری، کسب حداقل ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته‌شده در پذیرش آزاد آن کد رشته‌محل خواهد بود.
بر اساس تبصره یک، دستورالعمل اجرایی لازم توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو به تصویب خواهد رسید. براساس تبصره ۲، در صورت وقوع تغییرات اساسی مرتبط قبل از اتمام پنج سال، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است پیشنهادات لازم را به منظور بررسی و بازنگری در مصوبه به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گزارش کند.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا