مشاور من

صفر تا ۱۰۰ کنکور هنر

تماس با ما تماس با ما آکو
۵/۵ - (۱ امتیاز)

کنکور هنر

کنکور هنر هم ساله به عنوان یکی از گروه های آزمایشی در کشور برگزار می شود. کنکور هنر به عنوان یک گروه آزمایشی شناور برگزار می شود. به هین دلیل تعداد داوطلبین اصلی این گروه به راحتی قابل تفکیک نیستند. از دیگر ویژگی های این گروه آزمایشی این است که داوطلبین برای انتخاب رشته علاوه بر چالش آزمون سراسری با آزمون عملی نیز روبرو هستند. بسیاری از رشته های کنکور هنر دارای آزمون های عملی هستند.

مشاوره تحصیلی آکو به عنوان بهترین مشاور تحصیلی در کرج به صورت حضوری و همچنین در کل کشور به صورت مجازی آماده ی همکاری با دانش آموزان است. مشاوره تحصیلی آکو با  شناخت دقیق کنکور هنر، منابع این کنکور، رتبه های قبولی، چالش های کنکور هنر و … حدود ۱۰ سال است که در زمینه مشاوره تحصیلی هنر فعالیت می کند.

مشاوره کنکور هنر

مشاوره و برنامه ریزی تخصصی کنکور هنر

برای دریافت مشاوره کنکور هنر با ما تماس بگیرید

۰۲۶-۳۳۴۰۸۹۴۴

متخصصین ما به شما پاسخ خواهند داد.

زیر گروه های کنکور هنر تا کنکور ۱۴۰۲

زیرگروه ۱ هنر های تجسمی: این زیر گروه شامل رشته های ارتباط تصویری(گرافیک)، چاپ، صنایع دستی، طراحی پارچه، طراحی لباس، عکاسی، طراحی صحنه، کارشناسی فرش، کتابت و نگارگری، مجسمه سازی، نقاشی، کاردانی آموزش هنرهای تجسمی و… است.

زیر گروه ۲ طراحی صنعتی: این زیرگروه به طراحی صنعتی اختصاص دارد.

زیر گروه ۳ کنکور هنر میراث فرهنگی و باستان شناسی : این زیر گروه شامل رشته های حفاظت و مرمت آثار تاریخی، حفاظت و مرمت بناهای تاریخی، راهنمای موزه ها و بناهای تاریخی، موزه داری، مردم شناسی، مرمت آثار تاریخی، باستان شناسی و… است.

 رشته های زیرگروه ۴ کنکور هنر ،هنر های نمایشی: این زیرگروه شامل رشته های تلویزیون و هنرهای دیجیتالی در دو گرایش انیمیشن و گرافیک رایانه ای، تولید سیما، سینما(شامل گرایش های کارگردانی، فیلمبرداری، فیلمنامه نویسی و تدوین)، کاردانی هنرهای نمایشی، کارگردانی تلویزیون، ادبیات نمایشی، بازیگری تئاتر، نمایش عروسکی می باشد.

زیرگروه ۵  هنر های موسیقی : این زیرگروه کنکور اختصاصی هنر رشته های آهنگسازی، موسیقی نظامی، نوازندگی موسیقی ایرانی، نوازندگی موسیقی جهانی است.

منابع رسمی کنکور هنر

بسیاری از داوطلبین اینگروه آزمایشی حتی از منابع درست این زیرگروه را نمی شناسند! 

دروس عمومی 

 • ادبیات فارسی عمومی
 • عربی 
 • دین و زندگی 
 • زبان انگلیسی 

هر چهار درس عمومی مطابق با رشته های نظری و از سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد. 

دروس تخصصی

 • درک عمومی هنر
 • درک عمومی ریاضی و فیزیک
 • خلاقیت تصویری
 • خلاقیت موسیقی
 • خلاقیت نمایشی 
 • خواص مواد
 • رسم فنی 

برای دروس تخصصی کنکور هنر نمی توان منابع مشخصی را در کتاب های وزارتی معرفی کرد. برخی از این دروس در رشته های فنی و حرفه ای مانند گرافیک ، عکاسی ، معماری، نقشه کشی و … دیده می شود. 

ضرایب دروس کنکور هنر

دروسزیرگروه ۱زیرگروه ۲زیرگروه ۳زیرگروه ۴زیرگروه ۵
درک عمومی هنر۴۳۳۳۳
خلاقیت تصویری۴۴۲۲۱
خلاقیت نمایشی۱۴۱۱۱
خلاقیت موسیقی۱۱۱۱۴
درک عمومی ریاضی و فیزیک۱۳۱۱۱
ترسیم فنی۱۲۲۱۱
خواص مواد۱۱۱۱۱

در مورد تحلیل زیر گروه های کنکور هنر باید بگوییم که شما باید رشته مورد نظر خود را قبل از اینکه بخواهید به برنامه ریزی کنکور هنر فکر کنید انتخاب کنید. مثلاً اگر شما می خواهید در شاخه موسیقی انتخاب رشته کنید. باید برای دروس خلاقیت موسیقی و درک عمومی وقت بیشتری بگذارید.

مشاوره کنکور هنر

برنامه ریزی دروس عمومی هنر

دروس عمومی 

برنامه ریزی دروس عمومی در کنکور هنر در برخی موارد دارای چالش های زیادی است. علت این موضوع این استکه بسیاری از داوطلبین که از شاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش وارد این رشته می شوند. این دانش آموزان دروس عمومی معادل با رشته های نظری را ندارند. و مخصوصا در دروس عربی و زبان منابع وزارتی این دانش آموزان بسیار ناقص است. ما در مشاوره تحصیلی آکو برای دروس عمومی پلن ویژه ای در نظر داریم تا نقاط ضعف این دسته از دانش آموزان را پوشش دهیم. 

برنامه ریزی دروس تخصصی هنر

دروس تخصصی 

دروسی مانند درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی و فیزیک، خلاقیت های موسیقی، تصویری و نمایشی ، خواص مواد و رسم فنی هر کدام سختی های منحصر به فرد خودش را داراست. به راحتی نمی توان از کنار این دروس گذشت. هر یک از دروس دارای چند زیرشاخه هستند مثلا درس درک عمومی هنر خود شامل مباحث جداگانه تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان است. یا درس خلاقیت تصویری شامل مباحثی مانند: عکاسی، مبانی هنرهای تجسمی، خط در گرافیک  و… می باشد. اینجا خیالتون رو راحت می کنیم!

برنامه ریزی آزمون های هنر

آزمون های آزمایشی 

همانطور که می دانید آزمون رکن اصلی برنامه ریزی است. مشاوره تحصیلی آکو در سیستم برنامه ریزی خود آزمون را به عنوان یکی از مهمترین ارکان قرار داده است. آزمون های آزمایشی در سال کنکور بسیار پر اهمیت هستند. آزمون های آزمایشی مختلفی برای کنکور هر برگزار نمی شوند. آزمون قلم چی یکی از همین دسته آزمون هاست که بصورت دو هفته یکبار برگزار می گردد. جامعه ی آماری بسیار زیادی ندارد ولی برای محک زدن دانش آموزان بسیار مهم است. ما در برنامه ریزی کنکور هنر این موارد را دنظر می گیریم.

مشاوره تخصصی کنکور هنر

دپارتمان تخصصی کنکور هنر مشاوره تحصیلی آکو تحت نظارت مهندس سهیل حاج کرم 

با سرعت مناسب پیشرفت کنید

پشتیبانی ۲۴ ساعته
آزمون های مدون

بهترین منابع کمک آموزشی کنکور هنر

دروس عمومی 

ادبیات فارسی: کتاب های موضوعی نشر الگو،  ادبیات جامع گاج، ادبیات جامع منتشران 

عربی : میکروطلایی گاج

دینی: دین و زندگی جامع خیلی سبز، دین و زندگی بهمن آبادی، دین و زندگی جامع گاج

زبان:  زبان انگلیسی جامع خیلی سبز، زبان انگلیسی شهاب اناری

دروس تخصصی

درک عمومی هنر : درک عمومی هنر قلم چی، درک عمومی هنر کارنامه کتاب

درک عمومی ریاضی و فیزیک : انتشارات کارنامه کتاب دو جلدی درسنامه و تست

خلاقیت تصویری:   قلم چی، کارنامه کتاب و راه اندیشه

خلاقیت نمایشی:  راه اندیشه و کتابهای هفت رنگ کارنامه کتاب دو جلدی

خلاقیت موسیقی:  انتشارات کارنامه کتاب، تئوری موسیقی پورتراب

خواص مواد:  انتشارات قلم چی

ترسیم فنی :   قلم چی و کارنامه کتاب

به طور کلی منابع فوق پیشنهادی می باشند. بسیاری از منابع شامل جزوات و انتشارات مختلف دیگر نیز وجد دارند که بدون استاد آن در این جزوات اثر چندانی ندارند. همچنین برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود منابع کنکور هنر را بخوانید.

 

مشاوره تخصصی کنکور تجربی رایگان

بهترین مرکز مشاوره کنکور هنر

بسیاری از داوطلبین اینگروه آزمایشی حتی از منابع درست این زیرگروه را نمی شناسند! 

مشاوره تحصیلی آکو بهترین در کرج

مشاوره تحصیلی آکو به عنوان یکی از بهترین مراکز مشاوره حضوری در کرج و آنلاین در سراسر کشور مشغول به فعالیت می باشد. این مرکز دارای یک کادر فوق العاده از رتبه های برتر کشور که در زمینه برنامه ریزی و مشاوره تبحر دارند تشکیل شده است. 

مشاوره کنکور هنر یک امر تخصصی است که نیاز به استمرا و مراقبت ویژه از جانب مشاور می باشد. 

سوالات متداول

از تمامی شاخه ها می توان در کنکور هنر شرکت کرد. ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه ای، کار و دانش از جمله شاخه هایی هستند که می توانند در کنکور هنر شرکت کنند.

بله می توان در کنار یکی از کنکور های رشته ی نظری کنکور هنر و زبان را شرکت کرد

۴ درس عمومی ادبیات، عربی، زبان، دینی  و ۷ درس تخصصی درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی، درک عمومی ریاضی و فیزیک، ترسیم فنی و خواص مواد

بدون شک و تردید هیچ گاه مرکزی از همه نظر کامل نیست و لی دپارتمان هنر مشاوره تحصیلی آکو یک از بهترین هاست.

نمایش بیشتر

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد
دکمه بازگشت به بالا