خبر

محرومیت از کنکور

تقلب در جلسه کنکور محرومیت ده ساله از کنکور را در پی دارد.

تماس با ما
5/5 - (1 امتیاز)

رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری در جلسه ايي که در مورخ 1401/03/26 برگذار شده بود اعلام کرد که داوطلبان از آوردن هرگونه وسايل ارتباط الکترونيکي در ازمون سراسري جلوگيري کنند. رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری گفت: کشف وسايل ارتباط الکترونيکي از قبيل ساعت و گوشي هوشمند يا هرگونه دستگاه هاي حافظه دار در زمان کنکور سراسري از داوطلب موجب محروميت از کنکور مي شود، در ادامه با مرکز مشاوره تخصصی آکو همراه باشید تا در جریان روند محرومیت از کنکور متقلبان قرار بگیرید.

داوطلب اجازه شرکت در کنکور سراسري را از یک سال تا ده سال ندارد و ميزان اين محروميت بر اساس استفاده و وسايلي است که داوطلب در روز کنکور با خود داشته و توسط افراد در حوزه کشف شده است.

محرومیت از کنکور

مجازات تقلب در کنکور

دکتر محمدحسین حاجیلو «روابط عمومی سازمان سنجش» در نشست شورای حفاظت آزمون سراسری گفت: با توجه به قوانين رسيدگي به تقلب در کنکور اگر داوطلب وسايل الکترونيکي همراه خود داشته باشد موجب محروميت از کنکور مي شود حتي اگر داوطلب از آن ها استفاده نکرده باشد پس تنها همراه داشتن وسايل الکترونيکي بدون استفاده از آن ها در آزمون سراسري پيگيرد قانوني دارد.

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور گفت : با تشکر از نهادهای امنیتی و انتظامی زيرا آن ها در سريع ترين زمان ممکن افراد سود جو در زمينه کنکور سراسري را شناسايي کردند.

وي افزود : قانون براي مقابله و جلوگيري با اين افراد شديد ترين قوانين را دارد و جرم محسوب مي شود ؛ داوطلبان و افراد ديگر آگاه باشند که تخلف در آزمون سراسري در گروه ها يا شبکه هاي اجتماعي جرم است و متناسب نوع جرم  به حبس از یک تا پنج سال نیز منجر مي شود.

وی اضافه کرد: برای برقراری عدالت آموزشی باید همه در یک سطح باشند و عملا برای اجرای عدالت می بایست دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری بدهند و بر اساس این آزمون که همگانی است داوطلبان در دانشگاه ها و مراکز عالی پذیرفته می شوند پس می بایست که شورای حفاظت آزمون سراسری با هرگونه تخلف و تقلب در کنکور به جدیت برخورد کند و برای این کار باید از همه ی نهاد های حفاظتی استفاده کنند.

تقلب در کنکور

رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری و تقلب در کنکور گفت: در این زمینه یعنی مقابله با خلف و تقلب در کنکور همه نهاد ها نهایت همکاری را با سازمان سنج داشته اند ، و عملا با کمک این نهاد ها یک آزمون سالم و ایمن برگذار خواهد شد و همچنین تمامی استان ها برای برگزاری آزمون سراسری سالم و جلوگیری از هرگونه تخلف در تلاش هستند.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی آکو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا