تماس با مل مشاوره رایگان آنلاین
معرفی رشته

معرفی دانشگاه هنر تهران

دانشگاه هنر تهران

به این نوشته امتیاز دهید

قدیمی ترین مدرسه هنر در ایران در سال 1297 یک هنرستان به نام کلاس موزیک بود که از دارالفنون جدا گردید، این هنرستان همان طور که از اسمش پیداست یک هنرستان موسیقی بود که بعدها زیر نظر وزارت معارف رفت و در سال 1362 با 4 موسسه آموزشی هنر دیگر با نام های دانشکده هنرهای تزئینی، هنرکده موسیقی، دانشکده هنرهای دراماتیک و دانشگاه فارابی به طور رسمی شروع به فعالیت کرد. مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو در ادامه به معرفی دانشگاه هنر تهران می پردازد.

با افزایش تعداد دانشجویان و ایجاد چندین رشته دیگر در مقاطع بالاتر این دانشگاه در سال 1370، با چهار دانشکده سینما، تئاتر و پردیس اصفهان، هنر های کاربردی و هنرهای تجسمی با نام دانشگاه هنر تهران کار خود را ادامه داد.

معرفی دانشگاه هنر تهران

دانشکده ها و رشته های دانشگاه هنر تهران

این دانشگاه داراری 7 دانشکده می باشد که در زمینه رشته های هنری به پذیرش دانشجو می پردازند، این دانشگاه در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد، این را نیز به خاطر داشته باشد که قبولی در این دانشگاه با شرایط همراه است، در جدول زیر دانشکده ها و رشته های دانشگاه هنر تهران را معرفی می کنیم.

دانشکده ها

رشته ها

دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران کارگردانی، تدوین، فیلم نامه نویسی، فیلم برداری، ادبیات نمایشی، بازیگری و کارگردانی، نمایشی عروسکی، طراحی صحنه
دانشکده علوم نظری و مطالعات عالی هنر پژوهش هنر، تاریخ تطبیقی، فلسفه هنر
دانشکده موسیقی موسیقی نظامی، نوازندگی موسیقی جهانی، نوازندگی موسیقی ایرانی، موسیقی شناسی، آهنگسازی
دانشکده معماری و شهرسازی معماری، برنامه ریزی شهری، طراحی شهری، معماری داخلی، علم و فناوری معماری
دانشکده هنرهای تجسمی عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی، ارتباط تصویری، گرافیک
دانشکده هنرهای کاربردی گروه آموزشی فرش (طراحی قالی، مرمت و تکمیل، رنگرزی) – طراحی پارچه ولباس، طراحی صنعتی، صنایع دستی،
دانشکده موسیقی نوازندگی سازهای جهانی، موسیقی نظامی، نوازندگی سازهای سازهای ایرانی، آهنگ سازی

مراکز پژوهشی دانشگاه هنر تهران

هر دانشگاهی برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی خود تعدادی پژوهشکده تاسیس می کند، دانشگاه هنر تهران نیز یک پژوهشکده برای مسائل تحقیقاتی و پژوهشی خود دارد، پژوهشکده هنر دانشگاه تهران از سال 1393 سه گروه پژوهشی (خانه و مسکن، گروه پژوهشی محیط شهری پایدار، گروه پژوهشی تاریخ تطبیقی هنر ایران) تاسیس کرد و در این زمینه فعالیت می کند و دانشجویان عزیز می توانند در این پژوهشکده ها فعالیت کنند.

رشته های دانشگاه هنر تهران

رتبه علمی دانشگاه هنر تهران

دانشگاه هنر تهران یک دانشگاه دولتی و بزرگ ترین مجتمع آموزشی در زمینه رشته های هنری در ایران می باشد، و علاقمندان به این رشته بسیار علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می باشند. حال این دانشگاه در سال 1400 توانسته دومین رتبه در بین دانشگاه های هنر ، رتبه 73 را در بین دانشگاه های دولتی و رتبه 165 را ببن کل دانشگاه های کشور از آن خود کند.

این دانشگاه در حال حاضر 1546 مقاله علمی داخلی و 2 مقاله بین المللی که یکی در سال 2014 و دیگری در سال 2020 نیز منتشر کرده است، حال به دلیل اینکه این دانشگاه مقاله های بین المللی کمی منتشر کرده است تاکنون نتوانسیته در رقابت با دانشگاه های هنر جهان در آید، امید است در آینده ای نزدیک نام این دانشگاه را در بین دانشگاه های برتر جهان در زمینه زیبای هنر مشاهده کنیم.

شرایط پذیرش دانشگاه هنر تهران

دانشگاه هنر در دسته دانشگاه هایی می باشد که پذیرفته شدن در آن دو مرحله ای است، مرحله اول شرکت در آزمون سراسری هنر می باشند که داوطلبان این گروه از آزمون سراسری با هر سه عنوان رشته های نظری می توانند در این آزمون شرکت کنند، زمانی که در آزمون سراسری پذیرفته شدند در فرم انتخاب رشته خود با توجه به رشته های دانشگاه هنر تهران که در دفترچه انتخاب رشته آمده است کد رشته محل مورد نظر را وارد کرده و به مصاحبه دعوت می شوند،.م

صاحبه دومین مرحله از شرایط پذیرش دانشگاه هنر تهران می باشد و مصاحبه هر رشته ای نیز مختص خود آن رشته می باشد، داوطلبانی که در مرحله دوم نیز پذیرفته شوند می توانند به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.

برای اطلاع از دروس اختصاصی کنکور هنر می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:

دروس اختصاصی کنکور هنر

دانشگاه هنر تهران بدون کنکور

این دانشگاه علاوه بر پذیرش با آزمون پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور نیز دارد که هر چند مدت یکبار این رشته ها ممکن است تغییر کند، این نوع پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب خواهد بود به این نکته نیز توجه داشته باشید که قبولی در مرحله اول بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و رشته هایی که آزمون عملی دارند نمره داوطلب در هر دو مرحله محاسبه شده و در آخر مرحله قبولی داوطلب به تایید یا عدم تایید می رسد.

شرایط پذیرش دانشگاه هنر تهران

آدرس و راه های دسترسی دانشگاه هنر تهران

نشانی: تهران – خیابان حافظ – خیابان شهید سرهنگ سخایی – بعد از تقاطع 30 تیر – شماره 56

راه های دسترسی: نزدیک ترین مترو به پردیس باغ ملی دانشگاه هنر تهران ایستگاه مترو امام خمینی و نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس رانی سخائی می باشد.

تلفن: 5 – 66733401 – 021

برای اطلاع از آدرس دقیق دانشگاه هنر تهران کلیک کنید.

امکانات دانشگاه هنر تهران

در متن فوق به معرفی دانشگاه هنر تهران و رشته ها و برخی ویژگی های آن پرداختیم، در ادامه از امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم آورده است صحبت می کنیم: این دانشگاه برای اینکه دانشجویان زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند مهارت های لازم را فرا گرفته باشند و بتوانند وارد عرصه کار شوند با اساتید به نام خود دوره های تخصصی بسیاری ترتیب می دهد، این کار باعث افزایش سطح علمی دانشجویان شده و شرایط آن ها را بسیار مطلوب تر می کند.

یکی دیگر از مزیت های این دانشگاه کتابخانه دیجیتال آن می باشد که دانشجویان می توانند در زمان نبودشان در دانشگاه هم از این امکانات استفاده کنند. پایان نامه، مثالات، پایالن نامه دانشجویان سال های گذشته را می توانند به زبان فارسی و لاتین مطالعه کنند، این را نیز به خاطر داشته باشد که در این دانشگاه هر مجتمع آموزشی کتابخانه مخصوص به خود را دارد، سایت های کامپیوتر نیز در هر مجتمع  با توجه به رشته های آن دانشکده مجهز شده اند و در اختیار دانشجویان عزیز قرار گرفته است.

این دانشگاه امکانات رفاهی دیگری نیز برای دانشجویان خود در نظر گرفته است از جمله، وام های دانشجویی، باشگاه ، استخرهایی با تخفیف بالا،اینترنت با سرعت مناسب و همچنین بخش درمانی که مختص مشاوران و پزشکان برا ارائه خدمات در نظر گرفته است.

هر دانشکده این دانشگاه سلف مخصوص به خود را دارد و دانشجویان این دانشگاه برای صرف ناهار باید در سلف مخصوص دانشکده خود حاضر باشند.

خوابگاه دانشگاه هنر تهران

خوابگاه دانشگاه هنر تهران

دانشجویانی که در دانشگاه هنر تهران پذیرفته شده باشند اگر ساکن شهر دیگر به عبارتی غیر بومی باشند دغدغه خوابگاه برای آن ها بسیار زیاد می باشد، حال این دانشگاه برای رفاه دانشجویان خود خوابگاه هایی با امکانات برای دانشجویان غیر بومی خود ترتیب داده است، این دانشگاه در هر 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان خود به مدت ترم های تحصیلشان خوابگاه اختصاص می دهد، همچنین وحود امکانات ورزشی در هر خوابگاه می تواند از دیگر مزایای خوابگاه های این دانشگاه به حساب بیاید.

انتخاب رشته کنکور هنر با مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

پذیرفته شدن در دانشگاه های سراسری و در رشته مورد علاقه هر فردی در زمان کنکور بسیار حائز اهمیت می باشد، حال افرادی که اهل هنر هستند و ذوق و خلاقیت در این نوع رشته ها را دارند بسیار در تلاطم قبولی در یکی از دانشگاه های هنر ایران می باشند، دانشگاه هنر تهران هم بزرگ ترین دانشگاه هنر ایران می باشد که بسیاری از داوطلبان کنکور هنر حتی از فکر تحصیل در این دانشگاه غرق لذت می شوند، بنابراین انتخاب رشته کنکور هنر بحث بسیار مهمی برای این داوطلبان می باشد، مشاوران ما در مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو می توانند به سوالات علاقمندان به این دانشگاه و رشته های مورد پذیرش آن پاسخ دهند.

اینستاگرام مرکز انتخاب رشته تخصصی آکو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا