خبر

تعدیل ظرفیت رشته های پزشکی

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

معاونت آموزشی وزارت بهداشت درباره تعدیل ظرفیت رشته های پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کرد: ظرفیت درخواستی خود برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ را با رویکرد تعدیل ظرفیت نسبت به سال های گذشته اعلام کنند.

به گزارش مجله آکو و به نقل از خبرنگار مهر، در بخشنامه‌ای که از سوی دکتر ابوالفضل باقری فرد خطاب به معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور ، تهیه و تنظیم ظرفیت‌های پذیرش آزمون سراسری و پذیرش کاردانی بومی با سوابق تحصیلی سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ را انجام دهند.

در این بخشنامه آمده است: نظر به ضرورت تهیه و تنظیم ظرفیت‌های پذیرش آزمون سراسری و پذیرش کاردانی بومی با سوابق تحصیلی سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱، دانشگاه‌ها ظرفیت‌های مورد نظر را به تفکیک مقطع تحصیلی، رشته، جنس پذیرش و دوره در اسرع وقت تهیه کنند تا در موعد مقرر در سامانه رشته‌های آزمون سراسری ثبت شوند.

در این بخشنامه به آزمون سراسری و پذیرش کاردانی با سوابق تحصیلی اشاره شده است. در بخش آزمون سراسری بر تنظیم ظرفیت پذیرش دانشجو آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بر اساس مطالعات برآورد نیروی انسانی و با رویکرد تعدیل ظرفیت‌ها تاکید شده است.

آزمون سراسری

در تنظیم ظرفیت پذیرش دانشجو آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بر اساس مطالعات برآورد نیروی انسانی و همچنین تفاهم نامه‌های منعقد شده بین رؤسای کلان مناطق آمایشی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت با رویکرد تعدیل ظرفیت رشته های پزشکی نسبت به سنوات گذشته عمل خواهد شد.

در صورت درخواست ظرفیت پذیرش برای رشته‌های تحصیلی جدید، پیشنهاد می‌شود از هم اکنون دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی طبق روال شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، درخواست خود را به دبیرخانه شورا ارسال کنند.

در بخش پذیرش کاردانی بومی با سوابق تحصیلی به موضوع اخذ تاییدیه از معاونت‌های بهداشت و توسعه و امکان جذب در مراکز بهداشتی و درمانی اشاره شده است.

پذیرش کاردانی با سوابق تحصیلی

از آنجائیکه جهت پذیرش کاردانی بومی بر اساس سوابق تحصیلی، تربیت هدفمند نیروی انسانی مدنظر است، ضروری است دانشگاه / دانشکده، در صورت دارا بودن مجوز شورای گسترش دانشگاه‌های ابتدا نسبت به اخذ تاییدیه از معاونت بهداشت و معاونت توسعه، مدیریت منابع وزارت بهداشت جهت فراهم آمدن امکان جذب کاردان بومی برای ردیف‌های بلاتصدی مراکز بهداشتی درمانی اقدام و سپس در سامانه آزمون سراسری سازمان سنجش، با توجه به مجوزهای موجود اعلام ظرفیت شود.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در روزهای فوق برگزار می‌شود

  • چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱
  • پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  • شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

ثبت نام برای شرکت در این دوره از آزمون سراسری از یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر تعدیل ظرفیت رشته های پزشکی سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا