تماس با مل مشاوره رایگان آنلاین
خبرانتخاب رشته کنکور سراسری

سوء استفاده از سهمیه مناطق محروم

به این نوشته امتیاز دهید

به گزارش مجله آکو و به نقل از شهرآرا نیوز، در خبر سوء استفاده از سهمیه مناطق محروم، شنیده شده برخی دانش‌آموزان که نزدیک مناطق محروم هستند در مدارس آن‌ها ثبت‌نام می‌کنند تا از سهمیه آن‌ها در کنکور استفاده کنند. محمود امانی طهرانی دبیر شورای عالی آموزش و پرورش در واکنش به ضرورت جذب ۲۵ هزار نیروی طلبه در آموزش و پرورش گفت: این موضوع نقص قانونی نیست، اما حضور طلبه‌ها مانند طرح امین، رویه روشنی دارد و صرفا حضور طلبه‌ها برای کمک به جریان پرورشی مدارس است. وی افزود: حضور طلاب در مدارس در واقع کمکی است که حوزه‌های علمیه انجام می‌دهند و تا این لحظه در اینجا بحثی تحت عنوان جذب یا استخدام طلاب مطرح نبوده است.

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به این موضوع که استخدام طلاب در آموزش و پرورش در چارچوب کاری ما رسمیت پیدا نکرده است، گفت: اگر موضوعی در جای دیگری بوده، ممکن است که من بی‌اطلاع باشم. اما تا این لحظه نه در شورای معاونان و نه در شورا‌های دیگر موضوع استخدام و جذب طلاب را ندیده‌ام. البته این امکان هم وجود دارد که شاید طرح یا برنامه‌ای توسط افرادی طراحی شده، اما هنوز در چارچوب کاری ما رسمیت پیدا نکرده باشد. امانی طهرانی گفت: هرکس که قرار است به عنوان معلم وارد نظام آموزشی کشور شود، باید در سیستم جدید با ساز و کار مصوب یک سال اخیر ما ورود پیدا کند.

اسلامی شدن مدارس

در خبر سوء استفاده از سهمیه مناطق محروم امانی در ادامه درباره اسلامی شدن مدارس در پی فعالیت طلاب در مدارس گفت: ما مستقلا پروژه‌ای تحت عنوان اسلامی شدن مدارس در آموزش و پرورش تعریف نکرده‌ایم. همه مدارس ما از تعلیم و تربیت دینی برخوردارند و به عنوان یکی از ساحت‌های شش‌گانه سند تحول بنادین به آن‌ها توجه شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در این فرآیند معلمان، مربیان و مدیران مدارس همه فعالیت می‌کنند و در بخش‌هایی هم کنشگران ملی به کمک می‌آیند. کنشگران ملی ممکن است افرادی باشند که در قالب انجمن اولیا و مربیان، شورای‌های آموزشی و پروش و … به کمک مدرسه بیایند.

امانی طهرانی گفت: یکی از این ارکان در کشور هم حوزه‌های علمیه هستند. سال‌های متمادی است که گروهی از طلاب علاقه‌مند در قالب یک فعالیت ساماندهی شده و خودجوش و نه در ازای پرداخت پول و حقوق در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند. وی در توضیح طرح امین افزود: در طرح امین طلاب علاقه‌مند آموزش می‌بینند و برای کار‌های فرهنگی، نماز جماعت و … به کمک مدرسه می‌روند.

سوء استفاده از سهمیه مناطق محروم در کنکور

در ادامه خبر سوء استفاده از سهمیه مناطق محروم، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش بیان در بخش دیگری از این گفتگو، در واکنش به این پرسش که شنیده شده برخی دانش‌آموزان که نزدیک مناطق محروم هستند در مدارس آن‌ها ثبت‌نام می‌کنند تا از سهمیه آن‌ها در کنکور استفاده کنند، بررسی شما در این خصوص چه بوده و چه برخوردی با آن خواهد شد، گفت: قانون مورد نظر برای مناطق محروم درست است، ولی اقتضای منطقه به گونه‌ای بوده که مرز بین دو منطقه به لحاظ فیزیکی نسبت به هم نزدیک واقع شده است. به همین دلیل عده‌ای از این امکان و قانون سوءاستفاده می‌کنند که این مورد باید بررسی شود تا جلوی آن گرفته شود.

امانی طهرانی گفت: ما بررسی نکرده‌ایم دقیقا کجا این مساله رخ داده است و فقط یک فیلم درباره آن دیده‌ام و فرض را بر این می‌گذارم که درست است، بنابراین باید دید ریشه این اقدام کجاست. وی افزود: ریشه چنین اقداماتی می‌تواند این باشد که یک نقطه و منطقه مثلا جزو منطقه ۳ کشوری به لحاظ محرومیت قرار دارد یا منطقه دیگری به عنوان منطقه یک تعیین می‌شود. این دو منطقه در مجاورت هم به گونه‌ای واقع شده‌اند که امکان تردد به راحتی وجود دارد. دبیر شورای عالی آموزش و پرورش گفت: بدین صورت که خانواده، دانش‌آموز خود را به منطقه ۳ کشوری می‌برند و بعد بر می‌گردانند. حقیقتا یکی از کار‌هایی که باید مورد بررسی قرار گیرد، این است که کدام نقطه کانونی با این ویژگی مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر سوء استفاده از سهمیه مناطق محروم سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا