کنکور سراسریمشاور من

برای قبولی در دانشگاه سراسری چگونه درس بخوانیم

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

وقتی صحبت می‌شود که برای قبولی در دانشگاه سراسری چگونه درس بخوانیم، افراد مختلف، نظرات گوناگونی خواهند داد. البته همه چیز را نمی‌توان فرموله کرد و گفت که راه همین هست، اما می‌توان فاکتورهای مهم برای قبولی در دانشگاه های دولتی را بیان کرد که هر فرد با توجه به این موارد و رعایت آن‌ها در هنگام مطالعه به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره رتبه مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه های سراسری و برنامه ریزی اصولی برای قبولی در کنکور صحبت کنیم.

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره برنامه ریزی برای گرفتن رتبه قبولی در دانشگاه های دولتی و سراسری میگوید

برنامه ریزی برای قبولی در دانشگاه سراسری

در حقیقت برنامه ریزی برای کنکور و قبولی در راه یابی به دانشگاه سراسری تا حدودی برای همه داوطلبان یکسان خواهد بود و از یک جا به بعد دیگر بستگی به رشته شما خواهد داشت که چه میزان درس بخوانید. برای این کار باید چند مورد را در نظر بگیرید که اصول اولیه درس خواندن محسوب خواهد شد. سپس بنا به هر رشته رتبه مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه های دولتی را شخصی سازی خواهیم کرد.

اصول اولیه برنامه ریزی برای قبولی در دانشگاه دولتی

هنگام درس خواندن برای قبولی در کنکور هر فرد باید برای مطالعه خود دلیل داشته باشد. در هر درس دلیل متفاوت خواهد بود. در حقیقت باید بتوانید تعیین کنید که می‌خواهید از این درس به یادگیری برسید یا قرار است در این تایم صرفاً آن را مرور کنید. به این ترتیب قادر خواهید بود که نتیجه مطلوب را به دست آورید. پس از تعیین این کار نوبت به برنامه ریزی می‌رسد.

برنامه ریزی برای کنکور قبولی در دانشگاه سراسری

قبولی در دانشگاه سراسری به برنامه ریزی صحیح برای درس خواندن وابستگی کامل خواهد داشت. برای برنامه ریزی ابتدا باید دروس را از قوی به ضعیف بنویسید. سپس بر اساس میزان تایمی که در هفته می‌توانید مطالعه کنید، باید زمان‌ها را برای دروس تقسیم کنید. اما این تقسیم چگونه باشد. صرفاً قوی به ضعیف بودن کافی است؟

در حقیقت برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید در ابتدا چند کار را انجام دهید. ببینید که آن درس از نظر دشواری برای شما و به طور کلی چقدر است. بعد شروع کنید به نگاه کردن به رتبه‌های برتر. آنالیز سوالات هر درس را در کنکور سالهای گذشته بخوانید و ببینید آیا در کنکور به طور کلی این درس جز موارد سخت است یا آسان. بدین ترتیب قادر هستید که اهمیت آن را ببینید و برایش برنامه ریزی کنید. در حقیقت شاید همه دروس مهم باشند، اما همه مباحث در همه درس‌ها به یک اندازه اهمیت نخواهند داشت.

قبولی در دانشگاه سراسری و برنامه ریزی برای انتخاب رشته دانشگاه های دولتی

حال با این تفاسیر باید به دنبال آن باشید که در هر هفته باید برنامه را چگونه تنظیم کنید که مباحث مهم مورد مطالعه قرار بگیرد و بتوانید درصد و ربته قبولی در دانشگاه های سراسری را در کنکور کسب کنید. حال با این تفاسیر وقت آن رسیده است که نسبت به برنامه نوشتن اقدام کنید. این را بدانید که همه چیز در همان آغاز خوب نخواهد بود و باید تلاش بیشتری کنید تا در طول هفته‌ها نقاط ضعف را بهبود ببخشید و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

مطالعه برای کسب رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری

رکن دوم برای کسب رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری در کنکور، مطالعه خواهد بود.  هر چقدر برنامه ریزی برای قبولی در دانشگاه های دولتی خوب باشد، اما مطالعه صحیح و دقیق صورت نگیرد، انگار نه انگار که اتفاقی رخ داده است. در حقیقت قادر خواهید بود که به رتبه قبولی در دانشگاه دولتی دست پیدا کنید، اگر و تنها اگر درس بخوانید. اما این بدان معنا نخواهد بود که خواندن، آن هم به صورت سرسری و خیلی ساده. بلکه خواندن یعنی آنکه شما مباحث را هوشمندانه بخوانید. این به چه معنا است؟

باید در هنگام مطالعه به صورتی بخوانید که در ذهن تثبیت شود. این تثبیت شدن دارای راه‌های مختلفی خواهد بود. یکی از این راه‌ها مرور مکرر خواهد بود. همچنین زدن تست و حل سوال در رسیدن به موفقیت بسیار کمک کننده است. شاید برخی بیان کنند که کیفیت مهم‌تر است یا دوره کردن. در حقیقت کیفیت اهمیت بالایی دارد و همه چیز در نهایت به شما بستگی خواهد داشت که چگونه این کیفیت را که از صد هست به نتیجه می‌رسانید.

درس خواندن درست و دقیق برای قبولی در کنکور

اهمیت کیفیت درس خواندن برای قبولی در کنکور، درست در جلسه کنکور مشخص خواهد شد. اگر با دقت کافی درس نخوانید، احتمالا سوالات کنکور برایتان آشنا خواهد بود اما دسترسی دقیقی به اطلاعات خود ندارید. حواستان باشد که رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری تهران و رشته های برتر، برای کسانی است که خوب تست می‌زنند، نه آنان که تعداد دفعات بیشتری کتاب را خوانده‌اند. پس حتماً سعی کنید که روی دروس وقت کافی بگذارید و هر بار مطالعه را سرسری نگیرید.

برنامه ریزی برای قبولی در کنکور و رتبه دانشگاه سراسری

در مطالعه چیزی که اهمیت دو چندان خواهد داشت، عدم شلختگی است. این شلختگی در برنامه ریزی نیز وجود خواهد داشت. سعی کنید در طول یک روز و با هر میزان زمان خالی نهایتاً 4 درس را در برنامه قرار دهید. به جای اینکه درس اضافه کنید، بودجه مطالعاتی درس همان روز را افزایش دهید یا اینکه بیشتر تمرین و تست های مرتبط حل کنید.

تمرین و تست برای قبولی در کنکور

رکن بعدی که اهمیت بالایی در کسب رتبه قبولی در دانشگاه سراسری دارد، حل کردن تمرین و تست خواهد بود. تا اسم این موضوع می‌آید، افراد یک کتاب تست می‌خرند و شروع می‌کنند به حل سوالات. در پایان هم نتایج با سوالات هم خوانی نخواهد داشت. برای تست زدن یک قسمتی مطالعه خواهد بود و یک قسمت هنر تست زنی. باید یاد بگیرید که چگونه تست زده شود. از این رو بهتر است که تکنیک‌هایی مانند تیک و ضربدر یا حتی رد گزینه را به خوبی آموزش ببینید.

البته آموزش تست زنی به معنای خواندن 4 صفحه در وب سایت‌های مختلف نیست. بلکه باید با کمک مشاور متخصص در محیط آزمایشی مانند خانه آن را تمرین کنید. سپس در محیط نیمه واقعی یعنی آزمون‌های شبیه ساز به بوته اجرا بگذارید و تمامی ایرادات را بر طرف کنید. به این صورت قادر خواهید بود که در روز کنکور بدون نقص عمل کنید.

همه این موارد که در حال بیان کردن بودیم، مرتبط با هنر تست زنی بود. اما در مورد خود تست‌ها چطور؟ واقعیت این است که باید در همه سطوح تست بزنید تا چشمانتان عادت کند. سطوح پایین برای تمرین و یادگیری فرمول‌ها و همچنین متدهای مطرح شده برای حل سوال تستی. سطوح متوسط که عموم سوالات کنکور در این رنج هستند و شما باید برای آن آماده باشید. سوالات سخت که مربوط به قسمت نفرات برتر خواهد شد و باید برای آن آماده باشند.

در هر تایم درسی باید حواستان به میزان تست‌ها نیز باشد. در حقیقت در یک تایم اختصاصی تست‌ها حتماً با خود درس زده شود. میزان مناسب تست زنی در هر وعده درسی چیزی نزدیک به 10 الی 30 تست است. بستگی به خودتان دارد. در مورد دروس عمومی باید نهایتاً تا 48 ساعت بعد از مطالعه درس، تست زده شود و بهتر است به جز دینی، بقیه دروس در همان روزی که مطالعه شده، تست زده شود.

رتبه قبولی در کنکور دانشگاه سراسری

انتخاب منابع مناسب برای قبولی در دانشگاه دولتی

موضوع مهم بعدی برای قبولی در دانشگاه دولتی ، انتخاب منابع درست خواهد بود. در حقیقت یک داوطلب کنکور باید بداند که از چه منبعی استفاده کند. سلاح شما خودتان و منابعتان هستید. فکر می‌کنید قدرتمندترین منبع آموزشی که در بین همه رشته‌ها می‌درخشد، چیست؟

شاید باورتان نشود، اما کتاب درسی بهترین منبع شما برای قبولی در کنکور خواهد بود. تسلط به خود کتاب اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. به خصوص اگر درس مد نظر حفظ کردنی باشد. به این ترتیب قادر خواهید بود که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. کسی که خیلی خوب کتاب را بخواند، قطعاً به نتیجه خواهد رسید. اما کتب کمک آموزشی راهی با یک لول آسان‌تر خواهد بود که سوال نیز دارد.

بیشتر بخوانید: انتخاب بهترین منابع کنکور

در هر درس و با توجه به سطح خودتان و اینکه به کجا می‌خواهید برسید، بهتر است که انتخاب کنید. این که دوستانم چه دارند، من چه بخوانم اصلاً منطق درستی نیست. می‌توانید در مورد خوب یا بد بودن یک کتاب یا حتی سطح آن سوال بپرسید، اما به هیچ وجه نباید نسبت به خرید کتابی چشم بسته عمل کنید. حتماً در کتاب فروشی چند صفحه‌ای را ورق بزنید و سپس نسبت به خرید یا عدم آن اقدام کنید.

ارزیابی درس خواندن کنکور

ارزیابی از دو طریق قابل انجام خواهد بود. اگر برای کسب رتبه قبولی در دانشگاه سراسری تلاش می‌کنید و می‌خواهید که خوب درس بخوانید، باید بدانید که در کجا ایراد دارید و در کجا قوی هستید. این موارد ساده اما بسیار پیدا کردنش سخت خواهد بود. برای این منظور توصیه می‌کنیم که حتماً یک آزمون آزمایشی شرکت کنید. البته صرفاً شرکت کردن اهمیت نخواهد داشت.

باید بعد از آزمون حتماً آن را مورد تحلیل قرار دهید. برد با کسی است که ایرادات آزمون خود را استخراج و سعی در رفع نواقص دارد. چه بسا که یک سوال از بین این ایرادات در آزمون سراسری باشد و شما در این لحظه از بسیاری از افراد جدا خواهید شد. با این تفاسیر، این موضوع باعث ارزیابی شما با خودتان و دیگران خواهد شد که می‌تواند نشان دهد در کجا قرار دارید و تا چه میزانی قادر به نتیجه گرفتن هستید. انرژی مضاعف به شما خواهد داد.

قبولی در دانشگاه دولتی در کنکور

زمان مناسب درس خواندن برای قبولی کنکور

یک رکن مهم دیگر در قبولی در دانشگاه سراسری میزان و زمان درس خواندن خواهد بود که باید به درستی از آن بهره ببرید. در حقیقت برای مطالعه به هیچ وجه نباید زمان را از دست دهید. در مورد تایم‌های مطالعاتی و اینکه کدام درس را در چه زمانی بخوانید با مشاور خود صحبت کنید که به شما کمک شایانی خواهد کرد. البته حواستان باشد که زمان استراحت نکته مهم بعدی خواهد بود.

همچنین می‌توانید در این بازه با یک تایم محدود، آغاز به مطالعه کنید و آن را در مدت طولانی افزایش دهید. حواستان باشد که این افزایش تایم به شما زمان کافی جهت مطالعه و بهبود کیفیت و درنهایت کسب رتبه قبولی در کنکور را خواهد داد. با روزی یک دقیقه به راحتی قادر هستید که در طول یک ماه حداقل 2 ساعت پیشرفت زمان مطالعاتی داشته باشید و به نتیجه مطلوب برسید.

قبولی در دانشگاه سراسری به تفکیک گروه های آزمایشی

در بین سه رشته ریاضی، انسانی و تجربی می‌توان گفت که برای قبولی در رشته های تجربی دانشگاه های سراسری رقابت سخت‌تری دارد. برای قبولی در رشته های تجربی دانشگاه سراسری رتب به مراتب پایین تری لازم است و درنتیجه موفقیت در آن سخت‌تر خواهد بود. این به معنا رکن اضافه نخواهد بود. بلکه اگر گروه‌های دیگر آن را تا حد 70 درصد باید اجرا کنند، داوطلب تجربی باید تا میزان 100 درصد آن را هدف قرار دهد و برسد. این فرق است.

در مورد رشته ریاضی باید بتوانید یک تمرکز خوب روی دروس تخصصی به خصوص ریاضی و فیزیک داشته باشید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. در این مسیر سعی کنید که تست زیاد حل کنید. هر چه بیشتر سوال ببینید، روز کنکور راحت‌تر خواهید بود.

قبولی در دانشگاه سراسری در رشته های تجربی و ریاضی و انسانی و رتبه قبولی دانشگاه دولتی

برای داوطلبان انسانی به عنوان اصلی‌ترین کار، مطالعه کتاب را پیشنهاد می‌دهیم که بهترین کمک کننده خواهد بود. بهتر است که به دنبال نتیجه گرایی باشید. از استفاده از منابع بسیار زیاد خودداری کنید. همچنین بهتر است که این افراد بازه‌های دوره را بسیار زیاد قرار دهند و بیشتر دوره کنند. حتماً از دروس مانند عربی و ادبیات غافل نشوید که تاثیری بسیار بالا خواهد داشت.

چند نکته برای قبولی در دانشگاه های دولتی

باید حواستان به چند مورد کوتاه باشد. اول از همه این که چه چیزی را مطالعه می‌کنید. دوم اینکه چه زمانی را برای مطالعه مجدد در نظر گرفته‌اید. سوم اینکه چه سوالاتی حل می‌کنید و خرجی چیست. این سه سوال اساسی فاکتورهای اصلی خواهند بود که برای قبولی در دانشگاه سراسری، به آن نیاز خواهید داشت.

نقش مشاوران در قبولی در دانشگاه سراسری

در حقیقت آخرین مرحله برای شروع برنامه ریزی درس خواندن قبولی در کنکور  را می‌توان مشاوران عنوان کرد. مشاوران باتجربه و متعهد که قادر هستند برای رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری هدف گزاری و برنامه ریزی کنند، برنامه هر فرد را کنترل کنند تا مطابق آن چیزی که باید بخواند، مطالعه کرده باشد و اینکه دانش آموزان را در لحظات حساس روبه‌جلو هل دهند. در حقیقت یک مشاور نقش کمک رسان دارد که در مواقع سخت در کنار دانش آموزان است.

مهم ترین نقش مشاوران کنکور برای قبولی در دانشگاه های سراسری هنگام انتخاب رشته مشخص میشود. حتی اگر رتبه چندان خوبی نداشته باشید، با انتخاب رشته درست ، میتوانید قبولی در دانشگاه های دولتی را  تضمین کنید.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور با مشاوره

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره قبولی در دانشگاه های دولتی میگوید

برای کسب رتبه قبولی در دانشگاه سراسری کنکور چگونه درس بخوانیم، سوالی که سعی کردیم، در این مقاله به آن پاسخ دهیم. ما در تیم مشاوران آکو معتقد هستیم که باید حتماً در این باره تمام تلاش خود را بکنید که معیارهای بیان شده را در برنامه درسی و روند مطالعاتی خود برقرار سازید.

حواستان باشد که دانش‌آموزی موفق است که از فرصت‌ها خوب استفاده کند. به هیچ وجه در این دوره مطالعاتی خیال پردازی بیش از حد نکنید. بیشتر به جای فکر کردن به انتهای داستان تلاش خود را بیشتر کنید و درس بخوانید.

برنامه ریزی برای عید تا کنکور نوروز با مهندس حاج کرم

برای قبولی در دانشگاه سراسری چطور درس بخوانم؟

پیش از هرچیز باید هدف گذاری کنید و برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی دقیق و به ویژه تست زنی داشته باشید. مشاور میتواند رسیدن شما به رتبه قبولی دانشگاه سراسری را تضمین کند.

برای قبولی در دانشگاه های سراسری تهران چکار کنم؟

درس بخوانید! اما با برنامه ریزی درست و هدف گذاری های بلند مدت و کوتاه مدت در سال کنکور

با چه رتبه ای دانشگاه دولتی قبول میشم؟

همه چیز بستگی به رشته ای که میخواهید درس بخوانید دارد. با انتخاب رشته درست، حتی با رشته 20000 هم میتوانید در رشته های پیراپزشکی دانشگاه سراسری قبول شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا