زندگی نامه بزرگان کنکور

معرفی بهمن بازرگانی استاد شیمی کنکور

بهمن بازرگان

تماس با ما تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (5 امتیاز)

مهندس بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی شیمی یکی از بهترین استاد های شیمی کنکور در سطح کشور می باشد. مهندس بهمن بازرگانی با قدرت کار تدریس شیمی خود را آغاز کرده، اودر دهه هفتاد با تدریس در معتبر ترین آموزشگاه ها و مدارس کشور خود را از همان ابتدا چهره ای شناخته نشان داد. در ادامه ی همان دهه شروع به نوشتن و تالیف کتاب های بی شماری شد. کتاب های شیمی بهمن بازرگان از همان ابتدا جز پر فروش ترین ها به شمار می امد.که کتاب های بهمن بازرگانی در این دهه در انتشارات اندیشه سازان به چاپ می رسید.

او که کار خود را با مبتکران ادامه داد و همچنان کتاب های وی در عرصه ی بازار شیمی جز معتبر ترین و پر فروش ترین محسوب میشود.که در کل مهندس بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور در سه دهه هفتاد،هشتاد،نود دارای 30 سال سابقه تدریس و تالیف می باشد. در ادامه این مقاله با بهترین مشاور کنکور و تحصیلی مرکز مشاوره تخصصی آکو در همراه باشید.

معرفی بهترین استاد شیمی کنکور بهمن بازرگان

بیوگرافی مهندس بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور

در حال حاضر اطلاعات معتبری  درباره ی تاریخ تولد و زندگی شخصی ایشون در دسترس نمی باشد به همین علت از بیان اخبار نادرست جلوگیری می کنیم. ایشون یکی ازاساتید برتر در رشته ی شیمی می باشد. دارای فن بیان قوی ، دارای توانایی بالا در انتقال اطلاعات درسی به طور کامل و بدون نقص به دانش اموزان، کسل آور نبودن کلاس هایشان و … از نقاط قوت ایشون می باشد. استاد بهمن بازرگان سابقه تالیف کتاب های کنکور زیادی را دارد. مثلا کتاب های شیمی انتشارات مبتکران که جزو بهترین کتاب های شیمی موجود در بازار هستند توسط مهندس بهمن بازرگان تالیف شده اند و از پایه تا کنکور شیمی را شامل میشود.

بیشتر بخوانید: شیمی کنکور

مهندس بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور ایران، در آخرین اطلاعاتی که از وی در دسترس است، خارج از کشور است و صرفا به صورت غیر حضوری از سود کتاب های انتشارات مبتکران دریافت درآمد میکند.

کتاب های مهندس بهمن بازرگانی دبیر شیمی کنکور

استاد بهمن بارزگانی با سابقه تالیف در سه دهه ی متفاوت میتوان اسم او را یکی از اسطوره های تالیف کتاب های آموزشی نام برد. که مولف پر فروش ترین کتاب های درس تخصصی شیمی برای کنکوری های ریاضی و تجربی می باشد. که به دلیل اهمیت این درس در کنکور های گروه های آزمایشی میزان دانش وی خیلی تاثیر بسزایی دارد.

شرح تالیف کتاب های استاد بهمن بازرگانی:

 • کتاب های شیمی انتشارات مبتکران در پایه دهم
 • کتاب های شیمی انتشارات مبتکران در پایه یازدهم
 • کتاب های شیمی انتشارات مبتکران در پایه دوازدهم
 • کتاب های شیمی انتشارات مبتکران جامع سه پایه
 • کتاب جمع بندی به اسم فیل شیمی برای انتشارات مبتکران

استاد بهمن بارگانی به عنوان بهترین دبیر شیمی کنکور ایران در کلاس هایش با دادن ارائه نکات بسیار هیجان انگیز و بسیار کلیدی برای حل تست ها و حل سوالات تشریحی از جمله تست های استو،جدول تناوبی و… و حل سوالات شبه نهایی برای امتحانات نهایی  بسیار مشهور شده است. تسلط بسیار بالا و دقیق بهمن بازرگان دبیر محترم درس شیمی کنکور روی مطالب نشان دهنده ی این است که استادی قابل برای تدریس در این مقطع به دانش اموزان می باشد. و یکی از استادی می باشد که به خوبی تمامی جوانب را در تمامی موضوعات موجود بررسی می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین منابع شیمی کنکور در بازار

سطح تست های مهندس بهمن بازرگان به عنوان بهترین دبیر شیمی کنکور کاملاً مناسب است و کلاس های این دبیر از معروف ترین کلاس های موجود در سطح ایران است مخصوصا کلاس آنلاین شیمی اشون به اسم رایان کلاس. از جمله نقاط قوت در کلاس مهندس بهمن بازرگان می توان به انرژی بالای استاد در کلاس موقع تدریس و شوخی های بجا برای عوض کردن حال و احوال دانش اموزان  و همینطور کنترل بر نظم کلاس، و بیان نسبتا یکنواخت مطالب برای درک راحت داوطلبان، و تنوع بسیار بالای تست های آموزشی اشاره کرد.

معرفی کتاب های شیمی مبتکران تالیف مهندس بهمن بازرگان دبیر برتر شیمی کنکور

نقاط قوت و ضعف بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور

در کلاس های بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور تکالیفی که به دانش اموزان محول میشود دارای حجم بسیار سبکی می باشد تا دانش اموزان علاوه بر انجام تکالیف به مطالعه هم بپردازند. مهندس بهمن بازرگان به عنوان بهترین استاد شیمی کنکور دارای تنوع بسیار زیادی در تالیف تست های کتاب هایشان می باشد که سوالات تستی در انواع مختلفی در سطح های اسان،متوسط،دشوار طراحی شده اند که این یک نکته بسیار درخشان در تالیف کتاب های بهمن بازرگانی است.

در کلاس های مهندس بهمن بازرگان رفع اشکال های تک به تک یا گروهی دانش آموزان در حین تدریس در کلاس های حضوری به صورت حضوری صورت میگرفت. و در دورانی که تمامی کلاس ها به صورت انلاین برگزار میشد رفع اشکال در کلاس در چت باکس صورت میگرفت و در مواقعی به صلاح دید استاد در صورت اجازه دانش اموز میتوانست میکروفون خود را باز کرده به صورت صوتی سوال خود را مطرح کند. سایر نقاط قوت کلاس های شیمی کنکور مهندس بهمن بازرگان را میتوان به صورت زیر دسته بندی کرد.

 • بیان تعداد بسیار زیادی از سوالات به طور تعاملی در کلاس های این استاد خیلی زیاد رایج شده است و همین امر سبب فعالیت کلاسی بیشتر دانش آموزان گردیده است.
 • مشارکت دانش آموزان در کلاس به خوبی صورت میگیرد و بازخورد دبیر نسبت به آنها مناسب است و به ندرت پیش می اید سوالی بدون پاسخ می ماند.
 • به طور مثال آموزش مطالب فرمول نویسی برای ترکیب های مختلف بسیار پایه ای و مهم از طریق حل تمرین های تشریحی و سپس سوالات تستی انجام می شود که از کیفیت خوبی هم برخوردارند در اغلب مواقع و یا در آموزش قسمت اکسایش و … کاملا به طور تستی عمل میکنند
 • مهندس بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور گاهی هم ممکن است برای درک بهتر و نشاندن مطالب در عمق افکار دانش اموزان از مطالب خارج از کتاب درسی هم تدریس کنند. گرچه تمام اینا به بازخورد و توانایی دانش اموزان خواهد داشت. چه بسیار دانش اموزانی هستند که کتاب درسی هم براشون قابل درک و فهم نمی باشد پس نباید برای این دسته از دانش اموزان از این شیوه استفاده کرد.
 • در صورتی که در مقابل هم تعدادی دانش اموز وجود دارند که همیشه به دنبال مطالب جدید تری می باشند و براشون جذابیت دارد همیشه یادگیری مطالب نو و خارج از کتاب.

اینستاگرام مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو کرج

نقاط ضعف بهترین استاد شیمی کنکور

تست های آزمون بهمن بازرگان دبیر شیمی کنکور را اغلب سوالات با ایده های تکراری از اساتید دیگر و یا آزمون های آزمایشی قلم چی و گاج و مانند اینا  تشکیل می دهد و بسیاری از آنها را می توان درکتاب های مختلف دید و به طور کلی ایده های جدید و نو مشابه با کنکور ۹۹ در این کلاس ها چندان رایج نیست. در ادامه میتوان به کیفیت نه چندان خوب ایشون در کلاس اشاره کرد و در قسمت تطبیق سوالات جزوه یا سوالات حل شده در کلاس نسبت به کنکور ان دوران بسیار ضعیف عمل کرده است.که حتی به ندرت میتوان به نکاتی درخور سوالات کنکور 99 و 1400 اشاره کرد.

معرفی مهندس بهمن بازرگانی دبیر شیمی کنکور در بهترین مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو کرج

بررسی کیفیت تدریس استاد بهمن بازرگاندبیر شیمی کنکور

عنواننمره از ۱۰
کیفیت کلی محتوا7
تعامل با دانش آموز8
تطابق با کنکور7

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. ای کاش ایشون به جای اینهمه انتقاد از کتاب درسی خودش ی جوری تست طرح میکرد که از هر ۱۰ تا تست گزینه های یکیش نلنگه 😁
  حیف پول

 2. ای کاش ایشون به جای اینهمه انتقاد از کتاب درسی خودش ی جوری تست ترح میکرد که از هر ۱۰ تا تست گزینه های یکیش نلنگه 😁
  حیف پول!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا