خبر

6 مرحله پلمپ برای سوالات کنکور

تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

مجله خبری آکو از 6 مرحله پلمپ برای سوالات کنکور می گوید. رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره امنیت آزمون‌های هوشمند گفت: هر سامانه‌ای که طراحی می‌شود باید سیستم امنیتی آن به قدری بالا برود که هک نشود.

پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور در توضیح به این سوال که برنامه شما برای توزیع متوازن استان‌ها در سهم قبولی کنکور چیست؟ گفت: ما برای هر استان یک تحلیل داده‌ای در نظر خواهیم گرفت و احتمالا با رئیس دانشگاه، امام جمعه و استاندار هر استان صحبت کرده و وضعیت استانشان را در کشور تشریح می‌کنیم. 

وی گفت: ما پیش‌تر و در گذشته این اقدام را انجام داده بودیم که خیلی اثربخش بود و باعث شد بسیاری از استان‌ها خودشان را بالا بکشند. این اتفاق باید برای مسئولین استانی یک مساله شود اما در حال حاضر برایشان مساله نیست. به طور طبیعی در نقاطی که داوطلبان، برخوردار هستند، این اقدام را بهتر پیش می‌برند. البته درا ین مواقع داوطلبان کلیشه‌ای یاد می‌گیرند. کلیشه‌ای یعنی داوطلبان به شکل علمی دروس را یاد نمی‌گیرند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا آزمون‌های هوشمند قابل هک شدن نیست و آیا امنیت لازم را دارا است؟ گفت: هر سامانه‌ای که طراحی می‌شود باید سیستم امنیتی آن به قدری بالا برود که هک نشود. در سال ۱۳۸۸ که ما کارت الکترونیکی توزیع می‌کردیم ۱۸۰۰ بار به سیستم ما حمله شد و می‌خواستند جلوی توزیع کارت را بگیرند که نتوانستند و تاثیری نداشت و این یعنی امنیت سیستم بالا رفته بود. 

در خبر 6 مرحله پلمپ برای سوالات کنکور وی در واکنش به به لو رفتن سوالات کنکور سراسری در سال‌های گذشته و شُبهاتی از جمله خروج آن‌ها از سازمان سنجش، گفت: همه اینها حرف است. در سنجش با مکانیزمی که طراحی شده و هنوز هم هست، پاسخنامه در لفاف پلاستیکی قرار می‌گیرد و دفترچه سوالات هم داخل آن می‌رود، سپس پلمپ می‌شود و عکس هر داوطلب هم روی آن قرار دارد. 

پورعباس درباره امنیت و پلمپ سوالات آزمون سراسری گفت: کنید این پلمپ‌ها قرار است که به مدرسه شهید مطهری سراوان برود؛ بسته پاسخنامه و دفترچه سوالات به صورت پلمپ با عکس هر داوطلب به مدرسه شهید مطهری در سراوان استان سیستان و بلوچستان می‌رود و داوطلبان فقط سر جلسه آزمون است که می‌توانند سوالات را ببیند. 

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطر نشان کرد: از زمانی که سوالات آماده می‌شوند طی شش مرحله پلمپ خواهند شد. بدین صورت که هر استان پلمپ‌های خاص خود را دارد که در استان پلمپ باز می‌شود. سپس در شهرستان پلمپ‌های بعدی خواهند رسید و این پلمپ در شهرستان‌ها باز می‌شود. پس از آن پلمپ حوزه‌ها باز می‌شود و هر کدام به حوزه مورد نظر می‌روند و در هر حوزه پلمپ کلاس‌ها باز می‌شود و این پلمپ در شش، هفت مرحله انجام خواهد شد.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر 6 مرحله پلمپ برای سوالات کنکور سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا