تست تاریخ 1 درس 6

به این نوشته امتیاز دهید

تست تاریخ 1 درس 6 برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوواننید با حل این تست ها خود را به چالش بکشید همچنین این تست ها به شما کمک میکند تا تسلط کافی روی درس 5 تاریخ بدست آورید. شما میتوانید تا دنبال کردن ما در پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره اکو در ارتباط باشید همچنین با دنبال کردن ما تست های بیشتری را میتوانید در اختیار خود داشته باشید.

دانلود تست تاریخ دهم درس 6

تست تاریخ 1 درس 6 علاوه بر این که به شما در امتحانات خرداد ماه کمک میکند در کنکور نیز به شما کمک بسیار زیادی میکند و شما میتووانید با حل این تست ها یک گام بزرگ برای موفقیت در کنکور بردارید همچنین این تست ها دارای پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل تست تاریخ 1 درس 6 به پاسخنامه کلیدی مراجعه کرده و درصد خود را حساب کنید و اگر در سوالی هم ایراد داشتید میتوانید با مراجعه کردن به پاسخنامه تشریحی ایرادات خود را برطرف کنید.

برای دریافت لینک تست تاریخ 1 درس 6 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید

تاریخ دهم درس 6

در این بخش از تست تاریخ 1 درس توضیحاتی مربوط به درس 5 به شما عزیزان میدهیم.

  • یکی از کانون های مهم تمدنی قاره اروپا، در سرزمین های جنوب شبه جزیره بالکان و جزیره های مجاور آن در دریاهای مدیترانه و اژه که یونان نامیده می شود بوجود آمد.
  • بخش وسیعی از یونان را کوههای صخره ای فرا گرفته است که در میان آنها فقط دشت های حاصلخیز کوچکی به چشم می خورد. در عوض موقعیت شبه جزیره ای این کشور و برخورداری از سواحل طولانی با خلیج ها و بریدگی های مناسب برای ایجاد لنگرگاهها، شرایط مناسبی را برای کشتیرانی و دریانوردی فراهم کرده است.
  • حدود چهار هزار سال پیش، گروههایی از اقوام هند و اروپایی از سمت شمال به یونان مهاجرت کردند و دولت شهرهای یونانی را پی ریزی کردند.
  • وجود جزیره های پراکنده و دیگر عوامل طبیعی که سرزمین یونان را از هم جدا می کند، مانع مهمی بر سر راه اتحاد سیاسی و اجتماعی آن کشور در دوره باستان بود.
  • آتن مرکز فعالیت های فلسفی، علمی و هنری و نیز زادگاه مردم سالاری(دمکراسی) بشمار میرفت. اما اسپارت جامعه ای نظامی گرا و جنگاور بود که به امور فرهنگی و هنری چندان علاقه ای نداشت.
  • مینوسیان قرنها پیش از مهاجرت اقوام هند و اروپایی به یونان، شهرهای خود را پایه گذاری کرده بودند. آنان قومی دریانورد بودند و با مصر و دیگر مناطق همجوار خود روابط بازرگانی داشتند. بقایای کاخ شاهی مینوسیان حکایت از قدرت، رفاه و معماری پیشرفته آنان دارد.
  • آنها همواره می کوشیدند نفوذ و سلطه سیاسی- اقتصادی و فرهنگی خود را تا آن سوی مرزهای این کشور گسترش دهند. اسیای صغیر( ترکیه امروزی) از جمله مناطقی بود که دولت – شهرهای یونانی به منظور گسترش قلمرو و توسعه نفوذ فرهنگی و اقتصادی خود، بدانجا یورش بردند. افسانه جنگ تروا که در کتاب ایلیاد نقل شده، بازگو کننده یکی از آن یورشها است.
  • در دورانی که آتن و اسپارت سرگرم رقابت و جنگ بودند، قدرت جدیدی در مرزهای شمالی یونان یعنی مقدونیه در حال ظهور بود. مقدونیان که به زبان یونانی صحبت می کردند، از تمدن و زندگی شهری برخوردار نبودند. آنها به رهبری فیلیپ دوم شاہ مقدونیه، ارتش مقتدری تشکیل دادند و توانستند دولت- شهرهای خسته و متفرق یونان را مطیع کنند.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما بتوانید در این درس تسلط کافی پیدا کنید همچنین شما میتوانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری با تیم مشاوره تحصیلی اکو مشاوره داشته باشید و با برنامه های درسی که به شما میدهند گام های مثبتی به سمت کنکور خود بردارید.

مشاوره کنکور تجربی 1402
مشخصات
اطلاعات
نام درس:
تاریخ درس 6
پایه :
دهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
110
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا