تست جامعه شناسی یازدهم فصل 3

4.5/5 - (63 امتیاز)

تست جامعه شناسی یازدهم فصل 3 برای دانش اموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها تسلط خود را نسبت به درس جامعه شناسی به چالش بکشید. این تست ها علاوه بر این که به شما در امتحان نهایی کمک بسیار زادی میکند به شما کمک میکند تا در کنکور بتوانید از پس تست ها بر بیایید. شما میتوانید با دنبال کردن اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو در ارتباط باشید و تست ها و جزوات بیشتری را در اتیار خود داشته باشید.

دانلود تست جامعه شناسی یازدهم فصل 3

تست جامعه شناسی یازدهم فصل 3 داای پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل تست ها به پاسخنامه کلیدی مراجعه کرده و بفهمید چقدر روی درس مسلط بودید همچنین میتوانید بعد از حل تست جامعه شناسی یاطدهم فصل 3 اگر روی سوالاتی ایراد داشتید به پاسخنامه تشریحی مراجعه کرده و با خوانش توضیحات پاسخنامه تمام ایرادات خود را برطرف کنید.

برای دریافت لینک تست جامعه شناسی یازدهم فصل 3 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

جامعه شناسی یازدهم فصل 3

در این قسمت توضیحاتی مربوط به تست جامعه شناسی یازدهم فصل 3 را به شما عزیزان میدهیم.

  • مدینه تغلب درگونه شناسی فارابی: جامعه ای که سلطه بردیگرجوامع را ارزش  اجتماعی برتر خودمی داندوازانواع جامعه جاهلی محسوب می شود. 
  •  ویژگی های جامعه تغلب: مردم برای غلبه و خوارکردن دیگر اقوام و ملل همکاری میکنند و شیفته آن هستند.تنها خود را خوشبخت و پیروز می دانند. مردم جوامع دیگر به نظر آنان بی ارزش هستند. میخواهند دیگران ستایشگر آنها باشند. 
  • سلطه و غلبه اقوام بر دیگران درتاریخ گذشت: غلبه نظامی با حضورمستقیم قوم مهاجم درمناطق جغرافیایی تحت سلطه البته در همه موارد بسط فرهنگی قوم غالب را به دنبال ندارد.
  • واژه امپریالیسم: ازواژه امپراتوری گرفته شده و به نوع سلطه ای اطلاق می  شود: 1.امپریالیسم سیاسی : اشغال نظامی جوامع ضعیف است 2.امپریالیسم اقتصادی : اشغال بازار، مواد خام  وقدرت اقتصادی دیگرجوامع 3.امپریالیسم فرهنگی: مقاومت فرهنگی جامعه تحت سلطه سیاسی واقتصادی  فروریزد وبرتری فرهنگی جامعه مسلط پذیرفته شود.  
  • دلیل موفقیت و گسترش استعمار اروپاییان: 1.پیشرفت درزمینه ی دریانوردی 2.فنون نظامی  واقتصاد صنعتی اروپا .
  • انواع استعمار درطول تاریخ: 1.استعمار کهن با غلبه وتسلط نظامی برجوامع تحت سلطه 2.استعمار نو با غلبه اقتصادی بر جوامع تحت سلطه 3.استعمار فرانو با غلبه فرهنگی بر جوامع تحت سلطه.
  • ویژگی های استعمار نو: 1.پس از شکل گیری جنبش های استقلال طلبانه کشورهای مستعمره  درقرن بیستم به وجود امد 2.ازمجریان بومی وداخلی کشورهای مستعمره استفاده می کردند 3.برای به قدرت  رساندن نیروهای وابسته ازکودتای نظامی استفاده می کردند 4.شکل غلبه ی انها اقتصادی ووابستگی ساختارهای  اقتصادی ، سیاسی و مالی بود وکنترل بازار وسیاست مستعمرات رادردست می گرفتند.
  • تفاوت استعمار قدیم با استعمار نو: استعمار قدیم باغلبه ی نظامی وسیاسی بوده  است ولی استعمارنو باغلبه ی اقتصادی وسیاسی
  • استعمارفرا نو: 1.بیشترازابزارهای فرهنگی، علمی ، رسانه ای وفناوری  استفاده می کند 2.استعمارگران و مجریان هر دو پنهان اند 3.سلطه غرب برهمه جهان راتحت پوشش جهانی شدن دنبال می کند.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم به شما کمک میکنند تا شما بتوانید در این درس و دروس دیگر تسلط کافی را پیدا کنید. شما میتوانید به صورت آنلاین هم به صورت حضوری با تیم مشاوره تحصیلی اکو مشاوره داشته باشید و با برنامه هایی که تیم مشاوره تحصیلی اکو به ما میدهند تمام ایرادات خود را برطرف کنید. شما میتوانید تمام سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

مشخصات
اطلاعات
نام درس:
جامعه شناسی فصل 3
پایه :
یازدهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
300
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا