تست روانشناسی درس 2

3/5 - (3 امتیاز)

تست روانشناسی درس 2 برای دانش آموزان رشته انسانی میباشد و شما میتوانید با حل این تست ها تسلط خود را نسبت به درس به چالش بکشید. تیم مشاوره تحصیلی اکو این تست ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا شما بتوانید با حل این تست ها گام های مثبتی به سمت کنکور خود بردارید. شما میتوانید با دبنال کردن پیج اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو و کانال تلگرام تیم مشاوره تحصیلی اکو تست ها و جزوات بیشتری را در اختیار خود قرار دهید.

دانلود تست روانشناسی درس 2

تست روانشناسی درس 2 دارای 200 سوال به همراه پاسخنامه تشریحی و کلیدی میباشد و شما میتوانید بعد از حل این تست ها با مراجعه کردن به پاسخنامه کلیدی بفهمید چقدر روی درس تسلط دارید همچنین اگر تسلط کافی در درس ندارید میتوانید با مراجعه کردن به پاسخنامه تشریحی و خوانش توضیحات آن تمام ایرادات خود را برطرف کنید. شما میتوانید با حل این تست ها آمادگی لازم را برای امتحان نهایی و کنکور بدست آورد همچنین این تست ها به شما کمک میکند تا بتوانید با سوالات کنکور و امتحان نهایی آشنا شوید.

برای دریافت لینک تست روانشناسی درس 2 به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

روانشناسی درس 2

در این قسمت توضیحات مفیدی مربوط به درس 2 روانشناسی به شما عزیزان میدهیم و شما میتوانید قبل از حل تست ها یک نگاه سطحی به توضیحات بیندازید.

  • جنبه های مختلف رشد:  هیجانی(ابراز خشم، عاطفه و محبت)، اجتماعی(روابط با دیگران)، اخالقی(احترام به حقوق دیگران)، شناختی(تفکر و ویژگی های آن).
  • منظور از فراخنای زندگی: به تغییرات مختلف زندگی و پیش بینی آن در طول زندگی گفته می شود.
  • روان شناسی رشد: شاخه ای از علم روان شناسی است که فراخنای زندگی را از تشکیل نطفه تا مرگ مطالعه می کند.
  • تفاوت دو قلو های همسان و ناهمسان: دو قلو های همسان از یک تخمک به وجود آمده اند ولی دو قلو های ناهمسان از دو تخمک مجزا به وجود آمده اند.
  • منظور از عوامل وراثتی: عواملی هستند که صفاتی را به صورت نهفته در فرد قرار می دهند تا طی شرایط مناسب آشکار شوند.
  • منظور از رسش یا پختگی در روان شناسی: به آمادگی زیستی که برخی از رفتار ها را شکل می دهد رسش می گویند مثال کودک تا به سن حدود یک سالگی نرسیده از نظر جسمی نمی تواند راه برود.
  • منظور از عوامل محیطی در روان شناسی رشد: عوامل بیرونی که بر جنبه های رشد اثر می گذارد که مهم ترین آن یادگیری است. سن در اثر پذیری از عوامل محیطی در تأثیرگذاری در یادگیری مهم است.مثال با افزایش سن تأثیر گذاری  عوامل محیطی افزایش می یاید یا کودک تک فرزند نسبت به کودکی که در خانواده ای پرجمعیت بزرگ می شود ازدایره لغات کم تری برخوردار است.
  • شاخص ترین جنبه های رشد دوره های کودکی: رشد حرکتی و جسمانی که پر سرعت ترین دوره ی زندگی است ( بیشترین میزان رشد جسمانی در یک سال اول است.)
  • ویژگی های شناختی دوره نوجوانی: 1.گسترده و شگفت انگیز است 2.برای اولین بار تفکر فرضی و قدرت فرضیه سازی ایجادمی شود 3.تفکر فردجنبه ی احتمال گراونسبی می شود(جنبه ی ذهنی پیدا می کند) 4.توجه نوجوان گزینشی تر است 5.تمرکز و قدرت بازداری یا منع محرک های نا مرتب را دارد.

تیم مشاوره تحصیلی اکو

تیم مشاوره تحصیلی اکو با مدیریت مهندس حاج کرم این تست ها را در اخیتار شما عزیزان قرار داده اند تا شما بتوانید تسلط کافی را روی تست ها بدست آورید. شما میتوانید با تیم مشاوره اکو هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری مشاوره داشته باشید و با برنامه های درسی که دریافت میکنید آینده تحصیلی خود را بسازید. هدف اصلی تیم مشاوره تحصیلی اکو این است که شما بتوانید در کنکور به موفقیت های لازم برسید.

مشخصات
اطلاعات
نام درس:
روانشناسی
پایه :
یازدهم
رشته:
انسانی
نوع سوالات:
تستی
تعداد سوالات :
200
مرجع سوالات:
تیم مشاوره تحصیلی اکو
طراح:
تالیفی و سراسری
مشاوره تحصیلی کنکور

بانک جزوات رایگان!

جزوات آموزشی، درس به درس و جمع بندی بصورت رایگان دانلود کنید!

بانک نمونه سوالات رایگان!

نمونه سوالات تستی و تشریحی با منابع مختلف را بصورت مستقیم از سایت ما دانلود کنید.

سامانه آزمون!

سامانه آزمون با قابلیت خرید بانک سوالات و طراحی وساخت آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا