پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

ارزیابی داوطلبین کنکور تربیت معلم + منابع مطالعاتی کنکور فرهنگیان 1403

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که می دانید ارزیابی داوطلبین کنکور تربیت معلم از دی ماه آغاز می شود. افراد در این ارزیابی از دو منظر شایستگی های عمومی و تخصصی ارزیابی می شوند.

به گزارش مشاوره تحصیلی آکو منابع مطالعاتی کنکور فرهنگیان سازمان سنجش آموزش کشور منابع مطالعاتی کنکور فرهنگیان 1403 را اعلام و سپس و براساس اعلام معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درخصوص مواد و منابع امتحانی آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳، اصلاحات مربوط به منابع و عناوین آزمون به شرح ذیل اعلام شد.

منابع مطالعاتی کنکور فرهنگیان 1403

یکی از شاخص های ارزیابی داوطلبین کنکور تربیت معلم آزمون تحصصی آن است که تحت عنوان یک دفترچه با نام کنکور فرهنگیان به آن ها داده می شود. این دفترچه دارای منابعی است که در زیر به آن ها اشاره می کنم:

1- هوش و استعداد معلمی با ضریب 3

در اصل باید به این موضوع بپردازیم که اصلا اهوش و استعداد معلمی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این منبع برای سنجش های ذهنی داوطلبین انتخاب شده است که در آن قدرت درک، تحلیل، استدلال و استنتاج آن‌ها، در کنکور مبنای طرح سؤال قرار می‌گیرد. در این آزمون سوالاتی از قبیل:

  • درک مفهوم متن
  • استدلال بر پایه گزاره‌های منطقی
  • طبقه‌بندی و تحلیل متغیرها
  • انجام مقایسه‌های کمی
  • حل مسائل عددی

تقریباً می توان گفت که این درس فاقد منبع رسمی است اما مشاوره تحصیلی آکو به یک منبع جدید برخورده که می تواند برای داوطلبین موثر باشد:

کتاب هوش و استعداد معلمی

2. تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب 2

تعلیم و تربیت اسلامی به عنوان یک منبع در کنکور فرهنگیان مطرح شده تا داوطلبین را از نظر عقدیتی و دینی بسنجد این مدرس دارای منابع متفاتی است که می توان به:

1- کتاب مهارت معلمی محسن قرائتی (سه فصل اول)

مهارت معلمی محسن قرائتی

2- کتاب تعلیم و تربیت اسلامی نوشته ی : دکتر عباس محمدی، دکتر محمدرضا سرمدی، دکتر حیدر اسماعیل پور، دکتر آزاده زارع

تعلیم و تربیت اسلامی

3- کتاب‌های دین و زندگی متوسطه دوم برای رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و فنی و حرفه‌ای/کاردانش و علوم انسانی ( دین و زندگی دهم رشته ی انسانی فصول 9 تا 14 و دین و زندگی یازدهم رشته ی انسانی دروس 14 تا 18)

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا