پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

تحلیل و برنامه ریزی دروس

بارم بندی درس دین و زندگی ۱ دهم رشته انسانی در امتحانات نهایی

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

در این بخش به بارم بندی درس دین و زندگی ۱ دهم رشته انسانی در امتحانات نهایی می پردازیم. دین و زندگی جزو دروس با ضرایب بالا و تاثیر زیاد بر سوابق تحصیلی می باشد. بارم بندی دینی دهم موضوع بسیار پیچیده ای نیست و بارم این کتاب به صورت درس به درس مطرح شده است. در مقالات قبلی برنامه ریزی دروس در ارتباط با بارم بندی درس ادبیات دهم و بارم بندی درس عربی دهم انسانی صحبت کرده ایم.

بارم بندی درس دین و زندگی 1 دهم عمومی در امتحانات نهایی

بارم بندی درس دین و زندگی دهم انسانی ترم اول

بارم بندی درس دین و زندگی دهم در ترم یک در امتحان کتبی از ۱۶ نمره است و ۴ نمره ی آن امتحان قرائت از ۲ نیم صفحه از آیات ابتدای هر درس می باشد. ۱۶ نمره باقی مانده از دروس ۱ تا ۶ است که به صورت جدول زیر تقسیم بندی شده است:

درس بارم بندی
درس ۱ و ۲ و ۳۶ نمره
درس ۴ و ۵۶ نمره
درس ۶ و ۷۵ نمره
جمع ۱۶ نمره

بارم بندی درس دین و زندگی دهم ترم دوم امتحانات نهایی

اگر امتحانات ترم دوم به صورت داخلی برگزار شود بارم بندی آن به شرح جدول زیر خواهد بود. همانطور که می دانید دینی دهم انسانی داری ۱۴ درس می باشد و ترم دوم از ۲۰ نمره محاسبه می گردد.

درس بارم بندی
درس ۱ و ۲ و ۳۳ نمره
درس ۴ و ۵۲/۵ نمره
درس ۶ و ۷۲/۵ نمره
درس ۸ و ۹۳/۵ نمره
درس ۱۰ و ۱۱ و ۱۲۵ نمره
درس ۱۳ و۱۴۳/۵ نمره
جمع ۲۰ نمره

حذفیات و نکات مهم در طراحی سوالات و بارم بندی دین و زندگی دهم

  • موارد شامل پیشنهادها، پاورقی ها، بیشتر بدانیم و فعالیت هایی که با علامت ستاره مشخص شده اند در امتحانت لحاظ نمی شوند.
  • حفظ کردن عین آیات، روایات و ترجمه هایی که در داخل متن درس ها آمده است ضروری نیست، بلکه برداشتو استنباط از آنها اهمیت دارد. بنابراین نباید سؤال به گونه ای طراحی شود که لازمه آن حفظ کردن ِآیه یا ترجمه باید از مفهوم و پیام آیه سؤال طراحی شود.
  • آیات ابتدای هر درس برای پرسش شفاهی قرائت ۴ نمره مطرح می گردند.
  • .همچنین ترجمه آیاتی که در مقابل صفحه قرائت و در ابتدای هر درس آمده است جهت آشنایی دانش آموزانی که تمایل به دانستن مفاهیم این آیات دارند، قرار جزو محتوای آموزشی نیست و صرفا داده شده است. بنابراین، نباید هیچگونه سؤالی در آزمونهای نظام آموزشی آموزش و پرورش و آزمون های ورودی دانشگاه ها از این آیات و ترجمه آنها طراحی شود.
  • قسمتهای “بیشتر بدانیم”، “رمزینه”، “پیشنهاد”، “پاورقی ها”، “پاسخ سؤاالت شما” فقط برای توسعه اطلاعات و کسب نمره تشویقی است و در امتحانات مستمر و پایانی نهایی نباید از این قسمتها سؤال طراحی شود.
  • قسمتهای “بیشتر بدانیم”، “رمزینه”، “پیشنهاد”، “پاورقی ها”، “پاسخ سؤاالت شما” فقط برای توسعه اطلاعات و کسب نمره تشویقی است و در امتحانات مستمر و پایانی نهایی نباید از این قسمت ها سؤال طراحی شود.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد