پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

برگزاری دوره مهارتی داروسازی

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از برگزاری دوره های مهارتی داروسازی، بازنگری دوره های ارشد و دکتری پنج رشته و تعیین آزمون صلاحیت حرفه ای فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه خبر داد. به گزارش مجله آکو و به نقل از وزارت بهداشت، هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی برگزار شد. در این جلسه دکتر غلامرضا حسن زاده دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی به تشریح و بازنگری برنامه‌های آموزشی مصوب‌ در شورای معین شورای عالی برنامه ریزی پرداخت.

حسن زاده یادآور شد: بر اساس درخواست دبیرخانه داروسازی، نمره حداقل ۱۴ برای همه کارآموزی ها به تصویب رسید و با توجه به عدم آموزش کامل مهارت‌ها به دلیل شرایط کرونایی و تاکید وزیر بهداشت مبنی بر آموزش کامل که مهارت آموزی نیز جزئی از آن است و همچنین تمایل دبیرخانه ها، به دانشگاه ها مجوز برگزاری دوره های مهارت آموزی اعطا شد. وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های مهارتی داروسازی در صورت تصویب شورای آموزشی دانشگاه، بدون نیاز به اخذ واحد و فارغ از برگزاری امتحان و درج در کارنامه و صرفاً به منظور کسب مهارت توسط دانشجو و به شرطی که در سقف سنوات تحصیلی دانشجو باشد امکان پذیر است.

برنامه های آموزشی مصوب

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی افزود: برنامه های آموزشی مصوب در کمیته تطبیق و متناسب سازی برای دانشجویان بین الملل، هماهنگ و کشوری تلقی می شود و ضمن حفظ حقوق دانشگاه ها در انجام برخی تغییرات، دایر کردن رشته مقاطع جدید باید در کمیته تطبیق و متناسب سازی مورد بررسی قرار بگیرد و مجوز این کمیته را نیاز دارد. حسن زاده گفت: با توجه به عدم بازنگری آیین‌نامه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از سال ۱۳۷۸ تاکنون، بازنگری آیین نامه با همکاری شورای معین در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد سایر آیین نامه ها و مصوبات بررسی شوند و تغییرات لازم در آیین نامه مزبور اعمال شوند. همچنین بازنگری اعضای حقوقی شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی به تصویب رسید.

در این جلسه مقرر شد کارگاه های آموزشی برای تیم‌های بازنگری برگزار شود تا ضمن آموزش مدل های بازنگری به تیم های مذکور از نظرات اساتید نیز در این راستا بهره برداری شود زیرا موضوع اصلی حوزه معاونت آموزشی در این دوره بهره وری در راستای استفاده بهینه از منابع مالی و امکانات و همچنین افزایش اثربخشی و راندمان کاری است. در این جلسه بازنگری دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) رشته ایمنی شناسی پزشکی، کارشناسی ارشد روان پرستاری، کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی و تغییراتی در برنامه گفتاردرمانی و کوریکولوم کاردرمانی در مقطع کارشناسی بررسی و به تصویب رسید.

از دیگر مصوبات این جلسه، تصویب مجوز ثبت مجدد اطلاعات دانشجویان انتقالی از خارج که تا دی ماه ۹۹ دیپلم اخذ کرده اند و موفق به بارگذاری اطلاعات نشده اند، بود که این مصوبه به درخواست مرکز خدمات آموزشی تصویب شد. مصوبات بعدی در مورد آزمون صلاحیت حرفه ای فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه و افرادی که با بیمار سروکار دارند و همچنین مصوبات مورد نیاز رشته های توانبخشی بود که در صورت تایید دبیرخانه مربوطه و تصویب شورای عالی برنامه ریزی قابل اجرا خواهد بود.در این جلسه مقرر شد دانشجویان غیر ایرانی و بین المللی که با کنکور سراسری و از طریق بورسیه یا شهریه در دانشگاه های ایران پذیرفته شده اند چنانچه به دلیل ازدواج و … تغییر تابعیت بدهند بر اساس نوع ورودی، شرایطی مانند دانشجویان ایرانی را احراز کنند.

تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم

در خبر برگزاری دوره مهارتی داروسازی سعی کردیم دید جامع و کاملی از این خبر را ارائه دهیم. اگر قبولی در کنکور و بهترین دانشگاه‌های کشور هدف شماست و می‌خواهید با ورود به دانشگاهی معتبر و انتخاب رشته‌ای مناسب آینده شغلی خود را به بهترین شکل بسازید، تیم مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آکو به مدیریت مهندس حاج کرم در کنار شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مهم‌ترین سال زندگی‌تان، بهترین خود را اجرا کنید و عالی‌ترین نتیجه را بگیرید. شما می‌توانید برای ارتباط با برترین مشاوران کشور با شماره 02633408944 ارتباط برقرار کنید. تیم مشاوره تحصیلی مهندس حاج کرم اینجا حضور دارند تا پاسخگوی سؤالات شما باشند. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا