پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

تحلیل و برنامه ریزی دروسمشاور من

تحلیل روانشناسی کنکور ۱۴۰۲

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

  درس روانشناسی به عنوان تک کتاب دانش آموزان را جلب می کند تا این درس را به نقطه ی قوت خود تبدیل کنند.بچه ها می توانند مباحث مختلف کتاب را به موضوعات زندگی خود مرتبط کنند و خیلی از دروس را برای زندگی خود استفده کنند.به همین دلیل بچه ها رغبت بیشتری برای مطالعه ی این درس نشان می دهند.

نکته ای مهم برای موفقیت در روانشناسی می تواند این باشد که به طور منظم تست بزنید و این تست ها را تحلیل کنید برای همین تحلیل کنکور دی ماه ۱۴۰۱ و سال های گذشته مانند تحلیل روانشناسی کنکور ۱۴۰۱ می توانست بسیار موثر باشد برای کنکور روانشناسی ۱۴۰۲.

اکثر بچه های کنکوری از خودشون درصد بالایی در روانشناسی کنکور ۱۴۰۲ توقع دارند،بنابراین در ادامه با تحلیل سوال به سوال این درس و پاسخنامه کلیدی آن همراهتون هستیم.

روانشناسی کنکور 1402 تحلیل روانشناسی کنکور 1402 روانشناسی انسانی

برنامه مطالعه برای روانشناسی کنکور

برای درصد خوب کسب کردن در روانشناسی کنکور داشتن برنامه مناسب برای مطالعه آن و کار کردن تست بسیار مهم است و با داشتن مشاور خوب امکان پذیر است. به عنوان مثال یکی از برنامه هایی که بچه های انسانی می توانستند برای درس روانشناسی خود داشته باشند این بود که مطالعه ی روانشناسی را در تابستان خود تمام کنند و در ادامه سال در کنار بقیه دروس به تست و آزمون دادن این درس بپرازند.همچنین مانند تحلیل روانشناسی کنکور ۱۴۰۲،تحلیل آزمون ها و کنکور های سال های قبل اهمیت زیادی دارد.

تحلیل رواشناسی کنکور 1402 روانشناسی انسانی

اهمیت داشتن مشاور برای روانشناسی کنکور ۱۴۰۲

مشاور می تواند با یک برنامه راهبردی و مناسب برای شما نه تنها در درس روانشناسی به شما کمک کند بلکه در پیش بردن بقیه دروس هم باعث موفقیت شما بشود. برای انتخاب مشاوری که مختص شما برنامه ریزی کند و برایتان آزمون طرح کند، می توانید از مشاوران باتجربه گروه مشاوره آکو کمک بگیرید. چگونه روانشانسی را صد بزنیم؟به همراه بودجه بندی روانشناسی برای کنکور ۱۴۰۲

 برای مطمئن شدن از اینکه روانشناسی را در بین بقیه دروس تخصصیتان فراموش نمی کنید و تمامی مباحث آن را به یاد دارید می توانید از آزمون های درس به درس که سایت مشاوره آکو در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید. آزمون درس یک روانشناسی

روانشناسی کنکور 1402 روانشناسی یازدهم انسانی

تحلیل سوال به سوال در روانشناسی،کنکور تیرماه ۱۴۰۲ انسانی

در کل سطح سوالات روانشناسی کنکور ۱۴۰۲ متوسط بود و حتی بعضی از سوالات آن را می توان آسان به حساب آورد و در تحلیل روانشناسی کنکور ۱۴۰۲ انتظار می رود به ۷ تا ۹ سوال پاسخ داده باشید.

تست ۶۶:

در این تست می توانید باتوجه به کلید واژه ها به پاسخ درست برسید،استفاده از روش و فنون به کنترل و ویژگی های یک موضوع به بخش توصیف مرتبط می شود. همچنین براورد کلید واژه ای برای پیش بینی است و صحبت کردن از علل به تبیین اشاره دارد.

تست ۶۷:

این سوال به ویژگی های شخصیتی در کودکی و نوجوانی و مقایسه ی آن ها مربوط می شود.این مبحث برای درس دوم رونشناسی است که ویژگی های رشد در کودکی و نوجوانی و ابعاد رشد آن ها را بررسی می کند.

تست ۶۸:

منظور از دوره اول کودکی قبل از دبستان یعنی سن ۲ تا ۷ سالگی است که در این دوره کودک به ویژگی های کمی و ظاهری بیشتر از ویژگی های کیفی توجه دارند.درک اخاقی برای آنان فرایندی پیچیده است و انجام عمل اخلاقی برای آنان،علت های اخلاقی درست ممکن است نداشته باشد.

تست۶۹:

این تست را شاید بتوان آسان ترین تست کنکور انسانی به شمار اورد و از مطلب های اولیه درس سوم کتاب است.شرایط محرومیت حسی شرایطی است که در آن هیچ یک از محرک ها تحریک نشوند که شرایطی آزار دهنده است و نوعی آزار به حساب می آید.

تست ۷۰:

درس سوم درباره ی ایجاد تمرکز و خوگیری است بنابراین برای این تست باید بر مبحث موانع تمرکز و ایجاد تمرکز تسلط پیدا می کردید.

تست ۷۱:

تست ۷۱ مربوط به مباحث درس چهارم کتاب روانشناسی بچه های انسانی است، در این تیپ از تست ها حذف گزینه می تواند سریع تر شما را به پاسخ برساند.اگر یکی از موارد را نمی دانید با پاسخ هایی که از آنها مطمئن هستید گزینه های اضافی را حذف کنید.

تست 70 و 71 روانشناسی کنکور 1402 انسانی تحلیل تست به تست روانشناسی کنکور 1402

تست۷۲:

برای این تست باید انواع حافظه و کارکرد های هر کدام را مطالعه کرده باشید. موارد اول و سوم مربوط به حافظه کاری است که میز کاری برای فعالیت های ذهن به یاب می آید.موارد دوم و پنجم به حافظه بلند مدت اشاره دارد و تنها جمله ی چهارم مربوط می شود به حافظه ی معنایی.

تست۷۳:

در بحث حل مسئله که درس پنجم کتاب است باید بدانیم که از ویژگی های حل مسئله محدود بودن توانمندی های ما است. روش اکتشافی روشی مبتنی بر احساس و نظر شخصی و بدون دلیل است.همچنین اگر در حل مسئله موفق عمل نکنیم دچار ناکامی و فشار روانی می شیم و تعارض پیامد ناتوانی در تصمیم گیری است و نه حل مسئله.

تست ۷۴:

این تست در پی تست قبلی سوالی از حل مسئله است. با توجه به پاسخ هنگامی که شما هدف مسئله ر برای خود به خوبی شفاف سازی نکرده اید و درک درستی از توانمندی های خود ندارد نمی توانید موانع رو هم به خوبی شناسایی کنید و به برطرف کردن آنان بپردازید.

تست ۷۵:

شناسایی رشته های تصیلی برای مرحله دوم،امتخاب رشته تصیلی مرحله پنجم،بررسی ویژگی هاب رشته برای مرحله سوم و در نهایت بررسی میان رضایت از تحصیل مربوط به مرحله هفتم تصمیم گیری می شود.

تست ۷۶:

همانطور که تا کنون از تحلیل روانشناسی کنکور ۱۴۰۲ متوجه شده اید،مباحث تصمیم گیری و حل مسئله بسیار مهم هستند و در کنکور انسانی از این مباحث تیپ های مختلف تستی طرح می شود.

این تست در رده بندی تست های ترکیبی از تصمیم گیری و حل مسئله به حساب می آید و باید مقایسه و تفاوت این دو موضوع را مطالعه کرده باشید.

تست ۷۷:

انجام دادن کاری برای به دست اوردن چیزی که می خواهیم به هدفمندی اشاره دراد.همچنین هنگامی که کاری ر با رضایت انجام می دهیم بدون ان که توقع پاداش بیرونی داشته باشیم از انگیزه درونی صحبت می کنیم.و در پاسخ درست یاد نگرفتن ریاضی را مرتبط به عاملی کرده است که توانایی تغییر آن را ندارد.

تست ۷۸:

در این سوال فرد دچار ناهماهنگی شناختی شده است بنابراین تلاش می کند رفتار و شناختش را با یکدیگر هماهنگ کند.ناهماهنگی شناختی می تواند منجر به آسیب شود.

تست ۷۹:

این تست هم در رده بندی سوالات آسان قراردارد و نیازبه دونستن نکته ی پیچیده و یا مطالعه ی مفهومی نداشت.قطعا پاسخ هرگز دادن به خواب کافی در هفته و ورزش و پیاده روی نشان می دهد فرد از نظر سلامت روانی موقعیت آسیب پذیری دارد.

تست ۸۰:

فشار روانی در واقع رو به رو شدن با تغییر در زندگی است.نداشتن تمرکز در اثر فشار روانی منفی در فرد شکل می کیرد.روش های مقابله چه سازگارانه و چه ناسازگارانه بعد از ایجاد فشار روانی مورد استفاده قرار میگیرند.

روانشناسی کنکور 1402 انسانی تحلیل تست به تست روانشناسی کنکور 1402

پاسخ کلیدی در تحلیل روانشناسی کنکور ۱۴۰۲

سوالگزینه درست
۶۶۴
۶۷۴
۶۸۳
۶۹۱
۷۰۲
۷۱۴
۷۲۲
۷۳۳
۷۴۱
۷۵۳
۷۶۱
۷۷۲
۷۸۴
۷۹۳
۸۰۱

در ادامه ی تحلیل روانشناسی کنکور ۱۴۰۲ باید اشاره کنیم که روانشناسی برای بچه های انسانی می تواند بهترین درس برای گرفتن درصد خیلی عالی باشد اما اگر به آن اهمیت ندهند و تست و مطالعه ی این تک کتاب رو به تعویق بیندازند،می تواند آن ها را نسبت به رقیب هایشان عقب بندازد.اگر به دنبال مشاور برای سال کنکور خود هستید،گروه مشاوره آکو با توجه به شرایط شما برنامه شخصی سازی شده مناسب خودتان را در اختیارتان قرار می دهد.

در صورت تمایل با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۲۶۳۳۴۰۶۳۴۶

۰۲۶۳۳۴۰۶۵۳۷

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد