مشاور من

تورق سریع کنکور

برنامه ریزی هفته آخر کنکور

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

دانش آموزان معمولا مدتی قبل ،در کل حدودا از یک ماه قبل از کنکور، شروع به جمع بندی میکنند اما بعضی افراد معتقد هستند که یک هفته قبل از کنکور زمانی مناسب تر برای جمع بندی و تورق سریع کنکور است. اما من معتقد هستم که خود دانش آموز باید به این نکته توجه کند که چقدر زمان لازم دارد که دروسی را که از قبل مطالعه کرده کاملا جمع بندی کند؛ پس این زمان به خود فرد بستگی دارد پس نباید نه خیلی زود باشد و نه دیر.»

برنامه هفته آخر کنکور را باید اختصاص به مرور مطالبی بدهند که از قبل مطالعه کرده اند و در انجام این کار نباید حساسیت زیادی داشه باشند  با خود تکرار کنید:

همه مطالب که در طول سال خوانده شده و همه چیز طبق یک برنامه درست پیش رفته و الان فقط وقت آن رسیده تا مطالب قدیمی مرور بشه.

نوشته های مشابه

پس نگران نباشید حتی اگر در هنگام مرور مطالبی را فراموش کرده اید خود را نبازید زیرا شما برای یادآوری مطالب قبلی در تلاش هستید پس با یک برنامه ریزی درست و منظم میتوانید تمام مطالبی که در طول سال مطالعه کردید را در چند روز جمع کنند و به راحتی سر جلسه پاسخگو باشید. با مرکز مشاوره کنکور آکو همراه باشید.

تست های جمع بندی و تورق سریع کنکور

هدف و روش تورق سریع کنکور

با انجام این کار مغز توانایی این را دارد که مطالب قبلی را بازیاب

ی کند و در حافظه بلند مدت خود ذخیره سازد و در روز کنکور فرد مطالب قبلی را با آمادگی بهتری به خاطر آورد. در برنامه ریزی هفته آخر کنکور و دوران جمع بندی و تورق سریع کنکور باید چه نکاتی را رعایت کرد.

  • زمانی که فرد اقدام به تورق سریع میکند باید در نظر بگیرد که در قدم اول کتاب را مطالعه کند و تمام نکات ، تصاویر ، فرمولها و مطالبی که خود فرد در کتاب یادداشت کرده را خیلی سریع ولی بادقت بخواند و ببیند این کار باعث میشود که یک همکاری بین چشم و مغز صورت بیگیرد و مطالب خیلی سریع و بهتر در حافظه بلند مدت وی ذخیره شود.
  • نکته بعدی که فرد باید توجه کند این است که اگر برای درسی خلاصه نویسی کرده است علاوه بر خواندن خلاصه های خود باید مطالب کتاب را هم یه نگاه دقیق و اجمالی بیندازد.
  • در هنگام تورق سریع کنکور نباید مطالبی را در این دوره بخواند که اصلا آنها را مطالعه نکرده است این نکته خیلی مهمی است که بیشتر افراد متاسفانه به آن بی توجه هستند.

زمانی که ما حرف از تورق سریع کتابها میزنیم در حقیقت هدف ما تثبیت اطلاعات گذشته است نه خواندن مطالب جدید زیرا مطالبی که جدید خوانده شده اند نیاز به زمان طولانی دارند تا در حافظه ذخیره و ثبت شوند و خواندن یه همچین مطالبی در روز کنکور چیزی جز پشیمانی برای فرد به ارمغان نمیگذارد.

بهترین منبع برای تورق سریع

ممکن است این سوال برای افراد پیش بیاید که منبع اصلی تورق سریع کنکور باید چه باشد؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که فقط فرد باید تمرکز خود را روی کتاب بگذارد و مطالبی که به عنوان نکته به آن اضافه کرده را مرور کند.

در انجام این کار باید فرد در نظر بگیرد که باید خط به خط ، پاراگراف به پاراگراف ، نکته به نکته کتاب درسی را بخواند نباید وقت خودش را فقط اختصاص دهد به مطالبی که از نظرش مهم است و یا مطالبی که زیرش خط کشیده است.

علاوه بر موارد گفته شده فرد باید به نکاتی که از آزمون های آزمایشی و نکات کتابهای کمک درسی استخراج کرده نیز توجه ویژه ایی داشته باشد.

برنامه ریزی هفته آخر کنکور

تست زدن در زمان تورق سریع

سوالی که برای اکثر افراد پیش میاید این است که آیا فرد باید در این ایام تست بزند یا نه؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که بهترین کار این است که بعد از اتمام هر کتاب درسی چند تست هم به عنوان تمرین زده شود اما باید در نظر گرفت که تستها نباید خیلی زیاد باشند زیرا فرد در روز کنکور با مجموعه تستی خیلی زیاد روبه رو میشود که باید خود را برای آن آماده کند.

دروس فرمولی: در بعضی درس ها مانند فیزیک ، ریاضی ، مسئله های شیمی ، هندسه ، حسابان ، آمار و….. که اهمیت آنها بر پایه فرمول استوار است در تورق سریع باید فرمول های آنها را با دقت مطالعه کرد و تستهایی را که پایه و بیس حلشان یکیست را ذهنی محاسبه کرد.

دروس حفظی: در بعضی درسها که حفظی هستند و فرد باید مطالب را بفهمد تورق سریع قدری متفاوت تر از دروس بالا عمل میکند. در اولین قدم به این نکته توجه کنید که ابتدا به سراغ فصل هایی بروید که میدانید کاملا روی آنها تسلط دارید و به صورت کاملا سریع ولی دقیق از روی آنها عبور کنید و تمامی نکات لازم را مطالعه کنید.

به این نکته توجه کنید که بخاطر اینکه روی درس تسلط دارید از مطالب  به هیچ عنوان رد نشوید و مطالب را کامل و دقیق مرور کنید و بعد به سراغ فصل هایی بروید که احساس میکنید که فراموش کرده اید و برای این فصول نیز قدری زمان بیشتری بگذارید ولی وسواس به خرج ندهید ذهن شما فقط لازم دارد مطالب را مرور کند تا بخاطر آورد و در آخر نیز تستهای مربوط به کتاب را بزنید.

تست هایی که باید در برنامه هفته آخر کنکور باشند

در زمان مرور و تورق سریع کتابها در زدن تست ها سعی کنید که تستهایی را انتخاب کنید که برای کنکورهای سراسری سال های قبل باشند در این زمان به هیچ عنوان تستهای تالیفی نزنید و حتما تستها را تحلیل کنید زیرا اگر فقط تست بزنید بدون توجه به تحلیل کردن آن عملا تستهایی که میزنید بدون فایده است در زمان تست زنی توجه کنید که اگر تکنیکی را برای زدن تستها انتخاب کردید حتما در این زمان آنها را تمرین کنید.

جمع بندی کنکور و تورق سریع کنکور

مشاوره کنکور سراسری آکو

آخرین نکته و مهمترین نکته در دوران جمع بندی و تورق سریع این است که هدف پایه و مهم و اساسی تورق سریع این است که اطلاعات قبلی و گذشته بازیابی شوند نه اینکه مطالعه انجام شود که فرد تازه مطالب را یاد بیگیرد. برای اینکه تکنیک های تورق سریع را یاد بگیرید و برنامه ریزی هفته آخر کنکور را با مشاور تخصصی انجام دهید، از طریق شماره 02633408944 تماس بگیرید و یا اینستاگرام مرکز مشاوره کنکو آکو را دنبال کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا