پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

ثبت نام کنکور 1400 از امروز

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

ثبت نام کنکور 1400 از امروز

امروز 12 بهمن 1399 آغاز ثبت نام کنکور سراسری 1400 آغاز می شود. با توجه به اینکه سازمان سنجش تنها منبع کنکور امسال را مطالب کتب نظام جدید طرح خواهد شد. برای جزئیات بیشتر  ماجرای حذف کنکور نظام قدیم را مطالعه کنید.

به گزارش مجله آکو از امروز داوطلبین می توانند به طور انحصاری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور سراسری شرکت نمایند. در سال های لخیر که کنکور سراسری و آزاد به صورت واحد برگزار می شود. داوطلبین می بایست دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی‌، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

مهلت ثبت نام آزمون سراسری از 12 بهمن تا 18 می باشد. و داوطلبین باید برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند. مدارک مورد نیاز و ثبت نام نمونه  را از اینجا بخوانید.

ثبت نام کنکور 1400 از امروز

 

مهم ترین تغییرات کنکور 1400 نسبت به کنکور 99

مهم ترین تغییر کنکور سراسری 1400 نست به سال گذشته این است که در این آزمون تنها از منابع نظام جدید طرح می شود. این موضوع یکی از بحث برانگیزترین مناقشات بین نمایندگان مجلس، مردم و داوطلبین بوده است.

منصور غلامی وزیر آموزش و پرورش با بیان این موضع که کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی این موضوع را  با شورای سنجش و پذیرش دانشجو سه مرتبه مورد بررسی قرار داده است. گفت در هیچ موردی درباری برگزاری کنکور 1400 نظام قدیم تصمیم گیری نشده است.

این در حالی است که زمزمه های این موضوع بعد از کنکور سراسری 99 که به عنوان آخرین سال کنکور با دو نوع سوال برای نظام جدید و قدیم بود، آغاز شد. بسیاری از داوطلبین نظام قدیم با توجه هزینه های بالای تامین و تهیه کتب درسی نظام جدید خواستار برگزاری کنکور با دو نوع سوال بودند. همچنین شایعاتی بر مبنای برگزاری این آزمون در سال 1400 همانند 3 سال گذشته مطرح گردید.ثبت نام کنکور سراسری 1400 از امروز یکشنبه 12 بهمن شروع و تا شنبه 18 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

سایت سازمان سنجش آموزش کشور

نظر رئیس سازمان سنجش

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفنوگویی که با خبرگزاری مهر داشت این موضوع را رد و از اساس این شایعه را تکذیب کرد. همچنین اذعان کرد که با توجه به تعداد شرکت کنندگان کنکور 1400 قطعا بر اساس کتب درسی نظام جدید خواهد بود. وی همچنین با بیان این مسئله که افرادی که می خواهند در کنکور نظام قدیم شرکت کنند، حداقل 3 بار در کنکور سراسری شرکت کردند. حتی ما داوطلبینی داریم که تا کنون 5 بار در کنکور سراسری شرکت کرده اند.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا