مشاور من

سامانه آموزش مجازی وادنا

تماس با ما
به این نوشته امتیاز دهید

زمانی که پاندمی بیماری کرونا آغاز شد، بسیاری از کارها به صورت الکترونیکی برگزار شد. در این موقعیت سامانه آموزش مجازی وادانا ورود پیدا کرد و توسط دانشگاه آزاد اسلامی به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این سامانه که به صورت یکپارچه آغاز به فعالیت کرد، دارای افت و خیز بسیار زیادی بوده است. در ادامه سعی می‌کنیم به بررسی آموزش ورود و استفاده از سامانه وادنا، سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم پرداخت. اگر نیاز به آدرس اختصاصی ورود به سامانه آموزش مجازی وادنا دارید بهتر است از پشتیبانی اینترنتی واحد تحصیلی دانشگاه خودتان کمک بگیرید. مرکز مشاوره کنکور و مشاغل آکو

سامانه وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی

سامانه وادنا دانشگاه آزاد به منظور ایجاد رابط کاربری تسهیل گرانه دو طرفه بین دانشجویان و اساتید بوده است. برنامه در دوران کرونا به عنوان اصلی‌ترین دلیل آموزش مجازی بیان شده است که دانشجویان بسیار زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف حضور دارند. ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد یا سامانه وادانا چطور است؟

نوشته های مشابه

برای اینکه بتوانید با سامانه وادانا کار کنید، کافی است در مرحله اول ابتدا صفحه مرورگر خود را باز کرده و کلمه وادانا را سرچ کنید. البته راه حل آسان‌تر نیز وجود دارد. آدرس سایت به صورت vadamap.iauec.ac.ir خواهد بود. با ورود به این صفحه با نقشه ایران روبرو می‌شوید. کمی تعجب برانگیز، اما بسیار کار راحت خواهد بود.

در مرحله دوم ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی  اقدام به کلیک کردن بر استان خود کنید و به این ترتیب پنجره ثانویه برایتان بلافاصله ظاهر خواهد شد. در این قسمت تمامی دانشگاه‌های آزاد استان انتخابی را مشاهده می‌کنید. با بالا و پایین کردن لیست، واحد دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله سوم ورود به سامانه وادنا دانشگاه آزاد: حال که به صفحه دوم انتقال پیدا کردید، قادر هستید که با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد شوید. نام کاربری در سامانه وادانا همان شماره دانشجویی است و مورد بعدی در حالت پیش فرض کد ملی افراد خواهد بود.

بعد از ورود به سامانه وادنا دانشگاه آزاد قادر به تغییر رمز خواهید بود. نگران نباشید و اگر رمز را فراموش کرده بودید، اقدام به بازیابی از طریق گزینه موجود در صفحه دوم کنید. برای بازیابی می‌توان از طریق ایمیل یا شماره تلفن همراه اقدام کرد. پس از این نیازمند آموزش استفاده و کار با سامانه آموزش مجازی وادنا خواهید بود.

کار با سامانه وادانا

بعد از گذر از مرحله قبلی حالا با صفحه اصلی سامانه وادنا دانشگاه آزاد روبرو خواهید بود. در هر مرحله اقدام به بیان نکات مختلف هر قسمت می‌کنیم. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، این بخش از 5 قسمت تشکیل شده است. قادر هستید که با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

صفحه اصلی سامانه وادانا شامل فهرست های میزکار ، درس های من ، آزمون های من ، تکالیف من ، کلاس های آنلاین و نمرات میشود. در ادامه به بررسی کاربرد هریک از این بخش ها در سامانه آموزش آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی میپردازیم. تصویر زیر نمونه ای از صفحه اصلی سامانه وادنا دانشگاه آزاد اسلامی پس از ورود به پرتابل است.

سامانه وادنا دانشگاه آزاد سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد ورود به سامانه وادنا سامانه آموزش مجازی وادنا

میز کار در سامانه آموزش آنلاین دانشگاه آزاد

صفحه اصلی سایت وادنا دانشگاه آزاد که در همان ابتدا خدمتتان نمایش داده می‌شود، به طور کلی ترم جاری را نمایش می‌دهد. در صورتی که اطلاعیه خاصی برایتان آمده باشد، در این قسمت نمایش داده خواهد شد. از طرفی دیگر می‌توانید در گوشه سمت چپ تقویم، رویدادهای آموزشی را ببینید که به عنوان یادآوری کوچک بیان خواهد شد.

درس‌های من در سامانه وادنا

در این قسمت از سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد قادر هستید که به هر کدام از درس‌ها وارد شوید. در این بخش بیشترین میزان مراجعات و ترافیک سایت وجود دارد. در حقیقت در اینجا کار بدین صورت خواهد بود که بعد از انتخاب درس، وارد صفحه بعدی خواهید شد. بعد از ورود به صفحه ثانویه تنها یک گزینه را مشاهده می‌کنید و با کلیک بر آن به صفحه نهایی منتقل خواهید شد. در این قسمت، سه بخش را مشاهده می‌کنید.

  • بخش 1 سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد وادنا درس های من: قابلیت پخش آنلاین است که با کلیک روی آن، قادر هستید که به دو حالت وارد کلاس شوید. اصلی‌ترین پلتفرم استفاده شده توسط سامانه وادنا Adobe Connect است. البته شما میتوانید در صورت نداشتن در قالب وب و بستر گوگلی که آن را باز کردید، مشاهده کنید. همچنین توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه از حالت دوم بهره نبرید و نرم افزار را نصب کنید.
  • بخش 2 درس های من در سامانه وادنا دانشگاه آزاد: در این قسمت از سامانه آموزش مجازی وادنا قادر به مشاهده کلاس‌های درسی هستید که توسط استاد ضبط شده است. این فیلم‌ها به ترتیب تاریخ ضبط قرار گرفته است. همچنین می‌توانید از فیلدهای بعدی این قسمت، آیتم‌های زمان فیلم و تاریخ ضبط را مشاهده کنید. همچنین دو قابلیت مشاهده و دانلود در این قسمت وجود دارد که بتوانید از آن به هر نحوی که دوست دارید، بهره ببرید.
  • بخش 3 درس های من وادنا : در اینجا می‌توانید تمامی فایل‌های آپلود شده توسط استاد یا سایر دانشجویان که در کلاس‌ها ارائه شده است را مشاهده و دانلود کنید. به این ترتیب نیازی به گشتن برای یافتن کتاب یا فایل ارائه استاد را ندارید. شاید سؤال کنید که ترتیب بر اساس تاریخ است؟ جواب خیر خواهد بود. الزاماً اولین فایل به معنا نخستین بارگذاری نخواهد بود. تمامی این موارد بر اساس ترتیب حروف الفبا است و نکته بد شاید همین موضوع باشد. باید فایل‌های مختلف را باز کنید تا بتوانید گزینه مدنظر خود را بیابید.

کلاس در برنامه Adobe Connect

با توجه به اتصال مستقیم به این برنامه بهتر است که اطلاعات کلی را در مورد این موضوع بدانید. برنامه ادوبی کانکت همگام با سامانه آموزش مجازی وادنا دانشگاه آزاد از بخش های مختلف تشکیل شده است. قسمت حاشیه بالا شامل نکات کلاسی است. قادر هستید که صدا و اسپیکر را بسته یا تغییر دهید. حتی در صورت سؤال، علامت دست بالا بردن را فشار داده و با توجه به صلاح دید استاد برای صحبت یا تایپ اقدام به طرح سؤال کنید. میکروفون نیز در این قسمت قرار دارد که دسترسی به آن توسط استاد داده می‌شود.

بخش کناری سامانه ادوبی کانکت در کلاس های آنلاین دانشگاه آزا شامل نفرات شرکت کننده، استاد و همچنین ارائه دهنده خواهد شد. در این بخش می‌توانید تعداد نفرات کلاسی و اینکه آیا فردی در حالت صحبت هست یا خیر آگاه شوید. این موضوع در هنگام سکوت بسیار مهم خواهد بود.

در قسمت سوم می‌توانید تایپ کنید. اگر حروف فارسی وارونه نمایش داده می‌شود، بهتر است که نسبت به افزودن تایپ فارسی به برنامه اقدام کنید. به این بخش فضا عمومی گفته می‌شود. قادر هستید با کلیک روی هر کدام از اعضا در بخش دوم، اقدام به صحبت خصوصی کرده و نکات خاص خود را مطرح کنید.

آزمون‌های من در سامانه وادنا

بخشی حیاتی در سامانه آموزش مجازی وادنا که در ایام امتحانات بسیار افراد را به سمت خود خواهد کشید. اساتید مکلف به ثبت آزمون و بارگذاری سؤالات در این قسمت خواهند بود و دانشجویان نیز می‌توانند با ورود به این بخش نسبت به دادن امتحان اقدام کنند.

در این بخش زمان سؤالات و تعداد آن به صورت کامل مشخص گردیده است. توصیه می‌کنیم که چند روز قبل امتحان آن را بررسی کنید. علت این است که در برخی از اوقات تاریخ یا زمان دچار تغییرات می‌شود و الزاماً همان چیزی که در سامانه آموزشیار ثبت شده نیست. درباره سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد بخوانید.

تکالیف من در سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی

در این بخش قادر هستید که تمامی تکالیف محول شده را مشاهده کنید و برای ارسال پاسخ و پروژه محول شده اقدام کنید. اساتید کمتر از این قابلیت بهره می‌برند، اما بسیار کاربردی و دارای حافظه جهت دسته بندی فایل‌ها خواهد بود.

کلاس‌های آنلاین در وادنا

در این بخش از سامانه آموزش مجازی وادنا نیز نگاهی اجمالی به کلاس‌ها دارید و نوعی دسترسی هست که می‌توانید وارد کلاس شوید. در صورت شلوغ بودن درگاه درس‌های من از این بخش اقدام کنید.

سامانه وادنا دانشگاه آزاد سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد ورود به سامانه وادنا سامانه آموزش مجازی وادنابخش نمرات سامانه وادنا دانشگاه آزاد

تمامی نمرات کوئیز یا میان ترم در این بخش قرار خواهد گرفت. می‌توانید نکات مختلف را مشاهده کنید و نسبت به برنامه ریزی برای قبولی در درس و نمره حداقلی اقدام کنید.

نکته هایی درباره سامانه آموزش مجازی وادنا دانشگاه آزاد اسلامی

سامانه آموزش مجازی وادنا دانشگاه آزاد اسلامی دارای مزیت‌ها و معایبی است. مثلا برخی از نکات منفی این خواهد بود که سامانه در هنگام بار ترافیکی بالا که عموماً 5 شنبه‌ها است، با تداخل روبرو می‌شود، صبر بهترین راه حل است. در صورت عدم اتصال، بهتر است که با کسی از هم کلاسی‌ها در ارتباط باشید و لینک کلاس را از او دریافت کنید.

برای هر گونه ارائه مطلب بهتر است که از فایل پاورپوینت استفاده نکنید که فونت‌ها به هم خواهد ریخت. حتماً فایل را به pdf تبدیل کنید و از آن بهره ببرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا