پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

دانشگاه های سراسری

دانشگاه های سراسری یا دانشگاه های دولتی، به صورت روزانه و شبانه (نوبت دوم) خدمات ارائه میدهند. اخیرا پردیس های خودگردان دانشگاه های سراسری نیز به فعالیت گسترده ای به ویژه در زمینه ارائه بهترین رشته های گروه های آزمایشی میپردازند.  دوره های روزانه دانشگاه های سراسری به صورت رایگان به دانشجویان ارائه میشود و دوره های شبانه (نوبت دوم) دوره ها همراه با هزینه اندکی خواهد بود.

دوره های پردیس خودگردان هزینه ای بیشتر از دانشگاه آزاد دارند و به صورت با آزمون در رشته های برتر مثل پزشکی و مکانیک و حقوق و … دانشجو میپذیرند. که البته با رتبه های پایین تر نی میتوان مدرک بهترین دانشگاه های دولتی کشور را دریافت کرد.

معرفی دانشگاه های سراسری

دانشگاه های سراسری در همه شهر ها وجود دارند و به طور کلی رشته هایی که ارائه میدهند به دسته های علوم انسانی، صنعتی و فنی و علوم پزشکی تقسیم میشوند. معمولا دانشگاه های علوم انسانی، به استثناء برخی دانشگاه های تخصصی علوم انسانی، دانشکده های فنی و مهندسی هم دارند و به ارائه رشته های گروه ریاضی هم میپردازد.

اما دانشگاه های صنعتی که در بسیاری از شهرها فعالیت میکنند، به صورت ویژه به ارائه رشته های فنی و مهندسی میپردازند و این نوع دانشگاه ها بهترین دانشگاه های فنی کشور شناخته میشوند. مثلا دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علم و صنعت تهران یا دانشگاه صنعتی اصفهان که بالا ترین رتبه را در میان دانشگاه ها دارند.

در این میان دانشگاه های علوم پزشکی تعداد بیشتر و طبیعتا متقاضیان بیشتری نیز دارند. همه شهر های بزرگ و اکثر شهر های کوچک دارای دانشگاه علوم پزشکی هستند که به صورت تخصصی با بیمارستان های دولتی هر شهر برای ارائه دوره های آموزشی به انشجویان فعالیت میکنند. بهترین دانشگاه های علوم پزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

دانشگاه های سراسری علوم انسانی

دانشگاه های سراسری علوم انسانی در ایران به ارائه رشته هایی مثل رشته های آموزش زبان، مدیریت ، روانشناسی و مشاوره و امثالهم میپرداند. با تحصیل در دانشگاه های سراسری علوم انسانی میتوانید از اشتغال به کار بعد از فارغ التحصیلی اطمینان بیشتری داشته باشید. مثلا اگر زبان ترکی استانبولی را در دانشگاه آزاد کرج بخوانید، علاوه بر پرداخت هزینه، احتمالا نمیتوانید در بازار کار های تخصصی مثل ترجمه شفاهی در سفارت یا شرکت های صادرات و واردات فعالیت کنید. اما اگر همین زبان را در دانشگاه علامه خوانده باشید، احتمالا از دوران تحصیل مشغول به کار شده اید و بعد از فارغ التحصیلی شرایط شغلی بهتری دارید.

مشاوره کنکور انسانی

دانشگاه های سراسری علوم پزشکی

دانشگاه های علوم پزشکی اکثر شهر ها به عنوان پشتیبان و ناظر بر بیمارستان های دولتی در ان شهر فعالیت میکنند. البته سطح علمی دانشگاه های علوم پزشکی باهم متفاوت اند اما با توجه به محدودیت های ثبت نام و نیاز مبرم به متخصصان در زمینه خدمات پزشکی، فعالیت مرتبط در بازار کار تضمین شده تر است. تحصیل در بهترین دانشگاه های علوم پزشکی مثل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یا تهران شانس فعالیت در بیمارستان های به نام تهران و شهرستانها را به ویژه برای رشته پزشکی بیشتر میکند.

دانشگاه های سراسری صنعتی

دانشگاه های صنعتی به صورت ویژه به ارائه رشته های ریاضی و فنی مثل رشته های مکانیک، برق، کامپیوتر، مهندسی صنایع، عمران و معماری را به صورت با آزمون ارائه میدهند. باتوجه به اینکه در کشور ما شرایط اشتغال برای داوطلبان رشته های ریاضی و فنی کمتر فراهم است، میتوان با انتخاب رشته های برتر در دانشگاه های صنعتی بسیار به نام، به راحتی برای مهاجرت تحصیلی یا اشتغال در شرکت ها و کارخانجات فنی بزرگ کشور اقدام کنید.

مشاوره انتخاب دانشگاه در آکو

مشاوره انتخاب دانشگاه درست مثل مشاوره انتخاب رشته برای داوطلبان اهمیت دارد و رشته مناسب در دانشگاه نامناسب میتواند سرنوشت کاملا متفاوتی را برای داوطلب رقم بزند. مثلا انتخاب رشته پرستاری با بازار کار فوق العاده در شهر های دور افتاده ای که نیاز به نیروی کار جدید کمتر است، میتواند دانشجو را تا فارغ التحصیلی منتظر به اشتغال نگه دارد. این درحالی است که دانشجویان پزشکی در شهرهای بزرگ از ترم 4 میتوانند مشغول به کار شوند.

برای مشاوره انتخاب دانشگاه در مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری آکو با شماره 02633408944 تماس بگیرید و یا از طریق تلگرام مشاوره کنکور آکو با پشتیبا ها در تماس باشید.

 • دانشگاه خلیج فارس مشاوره آکو

  دانشگاه خلیج فارس

  با این مطلب از گروه مشاوره آکو در مورد معرفی دانشگاه خلیج فارس همراه باشید. با معرفی دانشگاه خلیج فارس که دانشگاهی دولتی است، می خواهیم رشته ها و دانشکده ها، شرایط و امکانات این دانشگاه را برایتان قرار دهیم.  دانشگاه خلیج فارس در شهر بوشهر، استان بوشهر قرار دارد و تاسیس دانشگاه خلیج فارس به سال ۱۳۷۰ بر می…

  بیشتر بخوانید »
 • ثبت نام دانشگاه امام صادق

  ثبت نام دانشگاه امام صادق + مراحل و مدارک مورد نیاز

  معمولا در خرداد ماه مراحل ثبت نام دانشگاه امام صادق آغاز می شود. امسال در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ پیامکی از طرف دانشگاه امام صادق برای تکمیل ثبت نام آن دسته از داوطلبینی که هنگام ثبت نام اعلام به علاقمندی برای رشته های دانشگاه امام صادق نموده اند ارسال شده است. متن این پیامک به شرح زیر است: داوطلب گرامی…

  بیشتر بخوانید »
 • مرکز آموزش هوانوردی و دانشگاه های هوانوردی و صنعت هواپیمایی تهران

  معرفی مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور

  دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری ( مرکز آموزش هوانوردی و فرودگاهی کشور ) قدیمی ترین مرکز در حوزه آموزش خلبانی و کلا تربیت نیروی کار آزموده در صنعت هوانوردی کشور است. مرکز آموزش هوانوردی و فرودگاهی کشور ارائه دهنده رشته های هوانوردی و فرودگاهی کشور با هدف آموزش و تربیت نیروی متخصص در زمینه تعمیر ، نگهداری و عواملی که با…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه بناب یکی از دانشگاه های دولتی در استان اذربایجان شرقی می باشد، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی این دانشگاه پرداخته است.

  دانشگاه بناب

  با اینکه عنوان صنعتی با نام دانشگاه بناب همراه نیست این دانشگاه یک دانشگاه فنی مهندسی در استان آذربایجان شرقی می باشد، دانشگاه بناب در سال ۱۳۷۵ توانست با عنوان یک آموزشکده فعالیت خود را آغاز نماید، این آموزشکده در سال ۱۳۸۴ به عنوان یک دانشکده فعالیت خود را زیر نظر دانشگاه تبریز ادامه داد تا این که در سال…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه جیرفت یکی از دانشگاه های دولتی استان کرمان می باشد، مرکز مشاوره اکو در این مقاله به معرفی این دانشگاه پرداخته است.

  دانشگاه جیرفت

  دانشگاه جیرفت یکی از دانشگاه های دولتی در استان کرمان می باشد که در رشته های مختلف پذیرش دانشجو دارد، این دانشگاه تا سال ۱۳۸۸ به عنوان یک مجتمع آموزش عالی منابع طبیعی و علوم کشاورزی جیرفت فعالیت می کرد و در این سال به عنوان دانشگاه جیرفت فعالیت خود را ادامه داد، در ادامه این مقاله با مرکز مشاوره…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه میبد یکی از دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری استان یزد می باشد، مشاوران آکو در این مقاله به معرفی کامل این دانشگاه پرداخته اند.

  دانشگاه میبد

  دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم عموما یا دانشگاه های جامع می باشند یا دانشگاه های فنی مهندسی، دانشگاه های جامع از تمامی گروه های آزمایشی دانشجو می پذیرند و دانشگاه های صنعتی تنها از گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دانشجو می پردازد، دانشگاه میبد یکی از دانشگاه های جامعی می باشد که زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه بجنورد یکی از دنشگاه های دولتی شرق کشور است، مرکز مشاوره آکو در این مقاله این دانشگاه را معرفی نموده است.

  دانشگاه بجنورد

  بجنورد یکی از شهرهای استان خراسان شمالی می باشد که دانشگاه بجنورد در سال ۱۳۸۴ در این شهر بنیان گذاری شد، در ابتدا در این دانشگاه تنها رشته های محدودی ارائه می شد، در حال حاضر اما دانشگاه بجنورد تعداد رشته ها و گرایش های خود را افزایش داده است، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی دانشگاه بجنورد…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه گلستان یکی از دانشگاه هایی می باشد که در شمال کشور قرار گرفته است، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی این دانشگاه پرداخته است.

  دانشگاه گلستان

  دانشگاه گلستان یکی از دانشگاه های دولتی شمال کشور می باشد که قدمت زیادی ندارد، زیبایی این استان باعث می شود که بسیاری از داوطلبان در پی تحصیل در این دانشگاه برآیند، این دانشگاه در ابتدا با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان یکی بود و در سال ۱۳۸۷ توانست به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه دهد، برای…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه های صنعتی دانشگاه های دولتی و فنی مهندسی در کشور می باشد، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی دانشگاه صنعتی قم پرداخته است.

  دانشگاه صنعتی قم

  در ایران چندین دانشگاه صنعتی در کشور وجود دارد، دانشگاه های صنعتی دانشگاه هایی هستند که تنها از بین داوطلبان گروه ریاضی و فنی دانشجو می پذیرد و رشته هایی که در این دانشگاه ها ارائه می شود رشته های فنی مهندسی می باشد، دانشگاه صنعتی قم یکی از همین دانشگاه هایی می باشد که تنها ۱۳ سال از ساخت…

  بیشتر بخوانید »
 • مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی دانشگاه صنعتی سیرجان پرداخته است، این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی استان کرمان می باشد.

  دانشگاه صنعتی سیرجان

  همانطور که می دانید دانشگاه های صنعتی از جمله دانشگاه هایی می باشند که تنها رشته های فنی و مهندسی در آن ها ارائه می شود، دانشگاه صنعتی سیرجان نیز یکی از همین دانشگاه ها می باشد، این دانشگاه هر ساله از بین داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دانشجو می پذیرد، برای آشنایی بیشتر با دانشگاه صنعتی سیرجان…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان یکی از دانشگاه های دولتی شمال کشور می باشد، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی این دانشگاه پرداخته است.

  دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

  بنای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در سال ۱۳۳۷ گذاشته است، این دانشگاه یکی از دانشگاه های سراسری زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور می باشد که در استان گلستان واقع شده است، این دانشگاه دومین دانشگاه تخصصی کشور در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی است که هر ساله از بین داوطلبانی که در آزمون سراسری…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری یکی از دانشگاه های سراسری در استان مازندران است، برای آشنایی با این دانشگاه مقاله مرکز مشاوره آکو را مطالعه نمایید.

  دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

  دانشگاه علوم کشاورزی ساری یکی از دانشگاه های دولتی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۴ آغاز نموده است، بیش از ۲۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل می باشند، در ادامه این مقاله با تیم مشاوره آکو همراه باشید تا با دانشگاه…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان از دانشگاه های دولتی جنوب کشور می باشد، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی رشته ها و امکانات این دانشگاه پرداخته است.

  دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

  دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی یکی از دانشگاه های دولتی در استان خوزستان می باشد، بنای این دانشگاه در سال ۱۳۳۴ با ساخت یک دانشکده کشاورزی در اهواز گذاشته شد، این دانشکده در همان سال ۲۸ نفر دانشجو در رشته کشاورزی پذیرش نمود، نام دیگر دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین نیز می باشد،…

  بیشتر بخوانید »
 • دانشگاه صنعتی ارومیه یکی از دانشگاه های دولتی در استان آذربایجان غربی می باشد، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی این دانشگاه پرداخته است.

  دانشگاه صنعتی ارومیه

  دانشگاه صنعتی ارومیه یکی از دانشگاه های فنی مهندسی و نوپا در شمال غرب کشور می باشد که تنها ۱۷ سال از فعالیت آن می گذرد، دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند در آزمون سراسری گروه آزمایشی ریاضی و فنی شرکت نموده اند و باید در دروس ریاضی بسیار قوی عمل کنند تا بتوانند موفقیت کسب…

  بیشتر بخوانید »
 • در استان سمنان چندین دانشگاه دولتی وجود دارد که یکی از ان ها دانشگاه دامغان می باشد، مرکز مشاوره آکو در این مقاله به معرفی این دانشگاه پرداخته است.

  دانشگاه دامغان

  دانشگاه های دولتی دانشگاه هایی هستند که تحصیل در آن ها رایگان می باشد، البته در بین آن ها بسیاری از دانشگاه ها رشته های شهریه پرداز نیز ارائه می شود، دانشگاه دامغان نیز یکی از این دانشگاه های دولتی و زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات می باشد و هر ساله از بین داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت…

  بیشتر بخوانید »
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد