زندگی نامه بزرگان کنکورمشاور من

مقایسه مهدی یحیوی و محمد نوکنده

تماس با ما تماس با ما آکو
به این نوشته امتیاز دهید

درس فیزیک یکی از مهم‌ترین دروس آزمون سراسری است ولی بیشتر داوطلبان در این درس سرنوشت‌ساز ضعف دارند. اما رسیده به درصد بالا و یادگیری اصولی این درس امر غیر ممکنی نیست. همان گونه که هرساله رتبه‌های برتر و دانش‌آموزان ممتاز می‌توانند در این درس درصدهای خوبی کسب کنند. اولین قدم برای کسب درصد و نمرهٔ خوب در درس فیزیک یادگیری اصولی و مفهومی این درس است که برای این یادگیری می‌توان از اساتید باتجربه کمک گرفت. در این مقاله قصد داریم دو تن از بهترین اساتید مطرح و برجسته درس فیزیک کنکور یعنی استاد محمد نوکنده و مهدی یحیوی را به شما معرفی کنیم. با مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو همراه باشید.

خواندن فیزیک کنکور با بهترین استاد های کنکور

در اولین قدم برای یادگیری درس فیزیک باید به درک عمیق مطالب برسید و انتخاب بهترین استاد فیزیک کنکور برای تفهیم مطالب میتواند تصمیم عاقلانه ای باشد. پس از یادگیری کلی قوانین و فرمول‌ها به حل سؤال و تست بیشتر بپردازید چراکه حل سؤال باعث می‌شود شما دید بهتری نسبت به مباحث داشته باشید و راحت‌تر بتوانید در آزمون‌ها به سؤالات پاسخ دهید.

معرفی بهترین استاد های فیزیک کنکور

اما مهم‌ترین قدم که قدم اول است یعنی بحث یادگیری می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود برای مثال فردی تصمیم می‌گیرد به‌صورت خودآموز و با استفاده از درس‌نامه‌های آموزشی به یادگیری درس فیزیک بپردازد و یا شخص دیگری با مشاهده ویدئوهای آموزشی به یادگیری مفاهیم می‌پردازد.

یکی از روش‌هایی که بسیاری از داوطلبان هرساله از آن استفاده می‌کنند شرکت در کلاس‌های آموزشی بهترین استاد های فیزیک کنکور است. درصورتی‌که برای انتخاب دبیر وقت کافی گذاشته باشید و تحقیقات لازم را انجام داده باشید می‌توانید کلاسی را انتخاب کنید که همسو با شرایط و وضعیت شما باشد. استاد مهدی یحیوی و استاد محمد نوکنده دوتن از بهترین های فیزیک کنکور ایران هستند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

هرگز فراموش نکنید که در آموزش و یادگیری هیچ بهترین و بدترین وجود ندارد بلکه همه چیز به شیوه درس خواندن دانش آموز بستگی دارد. ممکن است محمد نوکنده برای یک دانش آموز بهترین استاد فیزیک کنکور باشد اما برای دانش آموز دیگری مهدی یحیوی بتواند نیاز های آموزشی را فراهم کند.

مهدی یحیوی مدرس فیزیک کنکور

مهدی یحیوی مدرس و مؤلف درس فیزیک کنکور ایران متولد سال ۱۳۵۹ در تهران است. تحصیلات دانشگاهی او در رشته مکانیک و تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی شریف است. مهدی یحیوی سال هاست که به تدریس درس فیزیک در حیطه کنکور و متوسطه دوم می‌پردازد و از تجربه و سابقه خوبی برخوردار است.

مهدی یحیوی سابقه تدریس در مدارس و مراکز آموزشی استان‌های تهران، تبریز، البرز و دیگر استان‌های ایران را به صورت پروازی و ساعتی دارد. همچنین به‌عنوان کارشناس آموزش برنامه‌های صداوسیما هم در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا کرده است. او مؤلف کتاب‌های ونوس نیز می‌باشد.

کتاب فیزیک کنکور مهدی نوکنده از انتشارات ونوس

در حیطه آموزشی و سطح کلاس های فیزیک کنکور استاد یحیوی باید گفت آموزش‌ها کاملاً در سطح کتاب درسی صورت می‌گیرد و تعامل بین دانش‌آموزان و استاد مناسب است. حین تدریس به‌خوبی می‌توان تسلط او را بر روی مطالب درسی مشاهده کرد و با بیانی پر از فراز و نشیب تلاش می‌کند دانش‌آموز را در کلاس فعال و پویا نگه دارد.

به طور کلی سطح تدریس متوسط است و در کنکور ۹۹ سطح تدریس استاد یحیوی تطابق چندانی با کنکور آن سال نداشت.

آزمون‌های برگزار شده توسط او سطح متوسط رو به پایی دارد و سؤالات مفهومی در آن جای چندانی ندارد. به همین دلیل آزمون های آزمایشی کلاس های مهدی یحیوی چندان به سوالاتت فیزیک کنکور نزدیک نیستند. همچنین نمی‌توان تنوع خاصی میان تست‌های آزمون دید.

رفع اشکال او در حین تدریس با دانش‌آموزان انجام می‌شود و باتوجه‌به اینکه کلاس‌های استاد یحیوی از مرکز تاملند برگزار می‌شود امکانات استودیو این امکان را به او می‌دهد تا برای تدریس بتواند از اشکال و تصاویر بیشتری استفاده کند تا موضوع برای دانش‌آموزان قابل‌فهم‌تر شود. در کل می‌توان با درنظرگرفتن کیفیت و قیمت مجموعه کلاس‌های وی از ۱۰ نمره نمرهٔ ۷ را به او داد.

استاد محمد نوکنده از بهترین های فیزیک کنکور

استاد محمد نوکنده فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رسته بیوتکنولوژی از دانشگاه صنعتی شریف است که سابقه تدریس بالایی در مدارس و مراکز برتر آموزشی شهر تهران و دیگر شهرهای ایران را دارد. او در شهرهای اصفهان، تبریز و اهواز به‌علاوه شهر تهران تدریس داشته است. تألیفات استاد محمد نوکنده در درس فیزیک کنکور کتاب فیزیک تخته سیاه، فیزیک جامع خیلی سبز و کتاب اندیشه فائق است که طی سال‌ها صورت‌گرفته و این تألیفات نشان‌دهندهٔ فعالیت و تجربه او در این درس است.

بیشتر بخوانید: بهترین منابع فیزیک کنکور

کتاب محمد نوکنده استاد فیزیک کنکور ایران

از لحاظ تدریس باید به این موضوع اشاره کرد که تدریس نوکنده کاملاً بر اساس آموزش مفهومی است و او تمام تلاشش را برای تفهیم صحیح یک موضوع در ذهن دانش‌آموز می‌کند. تنوع تست‌های حل شده توسط او در کلاس‌ها بالا بوده و حل سؤالات با ایده‌های جدید نیز در بین تست‌های دیده می‌شود. اما از نقاط منفی و معایب تدریس محمد نوکنده در حین تدریس ، یکنواخت بودن صوت و خسته کننده بودن روند کلاس است. در کلاس های فیزیک کنکور محمد نوکنده کمتر به موضوعات حاشیه‌ای پرداخته می‌شود که البته این موضوع روی سطح آموزشی کلاس تأثیری ندارد.

سطح کنکور ۹۹ تا حد قابل قبولی موردتوجه استاد بوده و می‌توان گفت تدریس او با کنکور ۹۹ تا حدی تطابق داشته است.

آزمون‌های استاد نوکنده دارای تست‌های متنوع و گاهی با سطح بالا می‌باشد و دانش‌آموزانی که وضعیت خوبی در درس فیزیک دارند می‌توانند با این سؤالات خود را به چالش بکشند و محک بزنند. پس از اتمام آزمون استاد تمامی سؤالات را مورد بررسی قرار می‌دهد و رفع اشکال دانش‌آموزان حین تدریس وی انجام می‌شود. در حالت کلی و با درنظرگرفتن قیمت و کیفیت کلاس‌های می‌توان به استاد محمد نوکنده از ده نمره نمرهٔ ۷ را داد و تدریس او نیاز دانش‌آموز برای کسب درصد معقول در درس فیزیک را رفع می‌کند.

پس برای تصمیم گیری اینکه کدامیک بهتر است باید چند نمونه از تدریس های هردو این عزیزان را مشاهده کنیم و سپس باتوجه به میزان درک خودمان از طرز بیان هر یک ، بهترین استاد فیزیک کنکور را انتخاب کنیم.

نمونه تدریس فیزیک مهدی یحیوی

 

نمونه تدریس فیزیک کنکور محمد نوکنده

فیزیک کنکور با محمد نوکنده یا مهدی یحیوی

در قدم اول بهتر است با جزئیات درس فیزیک و نحوه طراحی سؤال از این درس در کنکور سراسری آشنا شوید. همان‌طور که اشاره شد درس فیزیک چه برای داوطلبان رشته ریاضی و چه رشته تجربی اهمیت خاصی دارد . می‌توان گفت رتبه‌های برتر روی کسب درصد خوب در درس فیزیک حساب باز می‌کنند. دانستن بودجه‌بندی و تحلیل سوالات درس فیزیک در کنکور به داوطلبان کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی درستی برای یادگیری این درس داشته باشند. تاثیر داشتن بهترین استاد فیزیک برای کنکور را در یادگیری دقیق مطالب فراموش نکنید.

بودجه‌بندی فیزیک کنکور تجربی

دهم: ۸ سؤال

یازدهم: ۹ سؤال

دوازدهم: ۱۳ سؤال

بودجه‌بندی فیزیک کنکور ریاضی

دهم: ۱۲ سؤال

یازدهم: ۱۳ سؤال

دوازدهم: ۲۰ سؤال

ضریب اهمیت درس فیزیک در کنکور

ضریب درس فیزیک در رشته تجربی ۶ و ضریب این درس در رشته ریاضی ۹ می‌باشد و میان دروس اختصاصی از اهمیت بالایی برخوردار است. تعداد سؤالات درس فیزیک در رشته ریاضی ۴۵ تست است. مدت‌زمان پاسخگویی به آن ۵۵ دقیقه است و برای رشته تجربی با ۳۰ سؤال ۳۷ دقیقه است. نکتهٔ قابل‌توجه بعد از دانستن این بودجه‌بندی این است که چطور می‌توان تمامی مطالب فیزیک را به شکل صحیح و درست آموخت؟! قطعاً در پاسخ به این سؤال باید بگوییم مطالعه اصولی و با برنامه‌ریزی درس فیزیک می‌تواند شما را به کسب درصد بالا در این درس برساند.

 استاد ها محمد نوکنده و مهدی یحیوی هردو از بهترین استاد های فیزیک کنکور ایران هستند و متوانند شما را به هدفتان نزدیک کنند. اما تضمین درصد بالا در فیزیک تنها به تلاش شما بستگی خواهد داشت.

سخن آخر مرکز مشاوره کنکور آکو درباره بهترین استاد های فیزیک کنکور

هر دو استادی که از آنها در مقاله صحبت کردیم از بهترین استاد های درس فیزیک کنکور هستند که سال‌هاست در تدریس و آموزش و حتی تألیف کتاب‌های مرتبط با درس فیزیک فعالیت می‌کنند اما باتوجه‌به ویژگی‌های هرکدام از اساتید محترم پیشنهاد ما برای دانش‌آموزان با سطح درسی متوسط روبه‌بالا در درس فیزیک استاد محمد نوکنده است چراکه سطح کلاس‌های او در مقایسه با استاد یحیوی بالاتر است و دانش‌آموزانی که پایه ضعیف و متوسط رو به پایین دارند می‌توانند برای یادگیری مطالب فیزیک در کلاس‌های استاد یحیوی شرکت کنند.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، هیچ بهترین و بدترینی برای انتخاب استاد های کنکور وجود ندارد. همه چیز بر اساس درک دانش آموز از بیان و روش تدریس هر استاد تعیین میشود.

مهدی یحیوی کیست؟

مهدی یحیوی کارشناس ارشد مکانیک از دانشگاه شریف است که امروزه به عنوان بهترین استاد فیزیک کنکور ایران فعالیت میکند.

محمد آکنده کیست؟

محمد آکنده کارشناس ارشد بیوتکنولوژی از دانشگاه شریف و فعال در زمینه تدریس فیزیک کنکور به صورت پروازی در سراسر تهران است.

محمد آکنده برای تدریس فیزیک کنکور بهتر است یا مهدی یحیوی؟

انتخاب بهترین استاد فیزیک کنکور کاملا بستگی به روش یادگیری و درس خواندن دانش آموز دارد اما به طور کلی تدریس مهدی یحیوی برای دانش آموزان ضعیف تر و محمد نوکنده برای دانش آموزان قوی تر مناسب است.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. آموزشگاه کنکوری علمی پرسا کرج
    آموزشگاه کنکوری پرسا کرج یکی از بهترین آموزشگاه کنکور دخترانه کرج در زمینه برگزاری کلاس های تقویتی و کنکوری برای دانش آموزان کرجی با مجوز رسمی از آموزش و پرورش می باشد که همراه با اساتید برجسته کشوری با خدمات ویژه آموزشی و بصورت اقساط بلند مدت مشغول به فعالیت درخشان می باشد. آموزشگاه تخفیفات مناسبی ویژه ای در قالب بسته های مختلف ارائه میکند و دارای سرویس رایگان و آزمون رایگان است.
    ۰۹۲۲۶۳۳۲۶۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا