پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

کنکور هنرمشاور من

هر آنچه در مورد بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر باید بدانید

منابع دروس تخصصی کنکور هنر

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

زمانی که بحث از کنکور هنر می‌شود، ذهن افراد مختلف به این سمت خواهد رفت که برای این کنکور چه باید کرد؟ اصلاً از کجا شروع کنیم؟ بعد از برنامه ریزی مهم‌ترین رکن، معرفی بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر خواهد بود. در اینجا است که هر فرد متوجه خواهد شد که برای هر درس چه عنوانی را باید بخواند و تا کجا پیش برود.

اگر چه در مورد میزان سوالات هر درس در کنکور هنر در دیگر مقالات سایت با شما صحبت کرده‌ایم، در اینجا قصد داریم تا به صورت واضح به موضوع منابع بپردازیم و نقشه راه را از نظر منابع تکمیل سازیم. با ما همراه باشید.

بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر

زمانی که صحبت از معرفی بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر می‌شود، افراد به یک دوگانگی بر می‌خورند که آیا کتب درسی بخوانیم یا به سراغ کتب کمک آموزشی برویم؟ واقعیت این است که مرجع تمام سوالات کتاب خواهد بود. پس در هر صورت، حتی اگر سطح کتاب پایین است، شما موظف خواهید بود که کتاب درسی را حداقل یک بار مطالعه کنید. در مواردی حتی بسیار بیشتر.

مشاوره تخصصی نکور هنر در کرج با مشاور برتر کنکور مجتبی سادات رسول

البته باید یک نکته مهم را در نظر بگیرید که کتاب‌ها حتماً برای نظام جدید باشد. درست است که کلیت و فصل بندی‌ها در کتاب جدید همانند نظام قدیم است، اما در حد چند پاراگراف ویرایش ادبیاتی شده است. چیزی هم که در کنکور سال‌های اخیر مشاهده شده، موضوع اهمیت دادن به متن دقیق کتاب بوده است. به خصوص اگر درس حفظی باشد.

به طور مثال اگر شما امسال (سال 1401) قصد کنکور دارید، باید کتاب درسی دهم چاپ سال 98، مقطع یازدهم چاپ 99 و دوازدهم سال 1400 را حتماً بخوانید. سپس به سراغ منابع کمک آموزشی برای تست و یادگیری عمیق‌تر بروید. در ادامه به تفکیک هر درس این منابع را معرفی خواهیم کرد.

درس تخصصی درک عمومی هنر

این درس مرتبط با تاریخ ایران است. انتشارات مختلفی وجود خواهد داشت. برای این موضوع اگر شما درسنامه خوبی دارید، به سراغ کتاب قلم چی بروید. در حقیقت در این کتاب شما درس نامه خاصی نمی‌بینید، اما سوالات مختلفی را خواهید داشت. همچنین باید بیان کرد که این کتاب برای کسانی که به دنبال سوالات سطح پایین و متوسط هستند، قابل استفاده خواهد بود.

البته اگر منبع خوب برای خواندن می‌خواهید، انتشارات کارنامه کتاب برای این موضوع عالی خواهد بود. البته این را باید بیان کرد که میزان تست این کتاب به شدت کم خواهد بود. اگر به دنبال یک کتاب هستید که هم درس نامه نسبتاً معقولی داشته باشد و هم از تست‌های کافی برخوردار باشد، کتاب درک عمومی 1 و 2 که برای انتشارات کلک معلم خواهد بود را پیشنهاد می‌دهیم. شاید این کتاب حجم زیادی داشته باشد اما کاملاً به دردبخور خواهد بود.

بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر

منابع درک عمومی ریاضی و فیزیک کنکور هنر

این کتاب بر اساس فرمول‌های ریاضی و فیزیک دهم خواهد بود. در حقیقت میزان پیچیدگی مسائل بسیار کم است، اما باید از سوالات خوبی بهره ببرید. در این مورد انتخاب اول ما برای شما در درس درک عمومی ریاضی و فیزیک از انتشارات کارنامه کتاب خواهد بود. در حقیقت در این کتاب شما با یک درسنامه خوب و بدون اضافه گویی روبرو خواهید بود. در کنار آن قادر هستید که از تست‌های مختلف با پاسخ تشریحی بهره مند شوید. البته سوالات زیادی ندارد.

در مورد دومین منبع که یک پله پایین‌تر از نظر کیفیت درسنامه هست، می توان به کتاب درک عمومی ریاضی و فیزیک از انتشارات منشور دانش اشاره کرد. این کتاب سوالات بیشتری نسبت به مورد اول خواهد داشت.

سومین مورد کتاب درک عمومی از انتشارات مبتکران خواهد بود. این کتاب بر خلاف دو منبع قبلی به صورت جدول فرمول بندی‌های لازم را انجام داده است. از طرفی تست و پاسخنامه نیز همراه خود دارد. با این کتاب نیازی به خلاصه نویسی نخواهید داشت. اما به طور کلی با این کتاب باید از درسنامه خوبی برای جا افتادن مباحث بهره ببرید و به عنوان تک منبع کفایت نخواهد کرد.

منابع دروس تخصصی ترسیم فنی کنکور هنر

شما در این درس باید بتوانید علاوه بر اصول قدرت تحلیل خود را نیز افزایش دهید. در حقیقت تصاویر واضح و با کیفیت اولویت انتخاب خواهد بود.

اولین منبع کتاب ترسیم فنی برای انتشارت کارنامه کتاب خواهد بود. در حقیقت این کتاب تصاویر واضح داشته و توضیحات آن نیز فوق العاده خواهد بود. همچنین پوشش کاملی روی مباحث کتاب داشته و به همه قسمت‌ها به صورت یکسان پرداخته شده است.

مورد دوم در این بین کتاب جامع آموزش و آزمون منشور دانش خواهد بود. این کتاب از انتشارات منشور دانش بوده و تلاش کرده که در زمینه مفاهیم و بیان آنان خوب کار کند. شاید از نظر تصاویر به قدرت منبع اول نباشد، اما از نظر سوال و همچنین توضیح در سطح کیفی خوبی خواهد بود.

گزینه سوم انتخابی برای این درس کتاب آبی قلم چی خواهد بود. در این بخش شما با دسته سوالات متوسط و آسان روبرو خواهید بود. البته سوالات سخت نیز در کتاب وجود دارد. اما میزان آن کم خواهد بود. از نظر درس نامه این منبع شرایط خوبی نخواهد داشت و در حد خلاصه نویسی به موارد مختلف اشاره کرده است.

خلاقیت تصویری و تجسمی

مورد بعدی در مقاله بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر این درس خواهد بود. این بخش نیز نیازمند استفاده از ذهن برای درک مفاهیم خواهد بود. این بخش نیمه ساختارمند خواهد بود. در یک قسمت اصول و بخشی به تجزیه و تحلیل شما بستگی خواهد داشت.

اولین پیشنهاد خلاقیت تصویری و تجسمی راه اندیشه خواهد بود. این بخش همراه با سوالات تالیفی و کنکوری است. قادر هستید که درس نامه خوبی را نیز داشته باشید.

بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر و ترسیم فنی

 تصویری

مورد دوم انتشارات اتود خواهد بود. این کتاب اول از همه درسنامه خوبی دارد. دلیل دوم نیز به خاطر جمع آوری سوالات سال‌های اخیر کنکور سراسری خواهد بود. همچنین این بخش دارای پاسخ نامه تشریحی نیز هست. بهترین بخش توضیحات آن خواهد بود که همانند یک معلم حل تمرین عمل خواهد کرد.

در این بخش سومین گزینه کتاب کارنامه کتاب خواهد بود که شامل سوالات با پاسخ تشریحی خواهد بود. همچنین از نظر درس نامه کتاب خوبی خواهد بود. اما همانند سایر کتب این انتشارات از نظر تعداد سوال کمتر خواهد بود.

منابع درس خلاقیت نمایشی

در مقاله بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر، خلاقیت نمایشی نیز اهمیت بالایی خواهد داشت. این درس چیزی بین کارهای عملی و تئوری خواهد بود. درک این درس برای کسانی که به رشته‌های بازیگری علاقه مند هستند، اهمیت بالایی خواهد داشت.

اولین منبع در زمینه خلاقیت نمایشی انتشارات شباهنگ خواهد بود. این کتاب مفاهیم تئاتر، موسیقی و سینما را بیان خواهد کرد. همچنین در بخش سوالات قادر هستید که تست‌های 30 سال اخیر کنکور سراسری را مشاهده کنید.

بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر و خلاقیت نمایشی

مورد بعدی در این بین انتشارات کارنامه کتاب خواهد بود. این کتاب درسنامه عالی به همراه سوالات کافی خواهد داشت. همچنین کتاب همراه با پاسخنامه تشریحی خواهد بود. گزینه سوم در این حوزه نیز کتاب آبی قلم چی خواهد بود. در حقیقت قادر هستید که مجموعه سوال طبقه بندی شده را مشاهده کنید. سوالات در سه سطح آسان، متوسط و سخت قرار خواهد داشت.

خلاقیت موسیقی و منابع این درس اختصاصی کنکور هنر

این درس برای بیان مفاهیم پایه موسیقی خواهد بود. پس باید دنبال کتابی باشید که مفاهیم را روان برای شما بیان کرده باشد. اولین مورد در این بین انتشارات کارنامه کتاب خواهد بود. سوالات درس به درس به همراه پاسخ نامه از ویژگی‌های اصلی این کتاب خواهد بود.

مورد دوم در این بین کتاب انتشارات اتود خواهد بود. این کتاب سوالات سازمان سنجش را دارد. درسنامه نسبتاً مختصر اما اساسی خواهد داشت. در مورد پاسخ‌ها نیز کاملاً تشریحی بوده و خیالتان بابت رفع اشکال راحت خواهد بود.

خلاقیت موسیقی و منابع این درس اختصاصی کنکور هنر

سومین مورد در بین بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر در درس خلاقیت موسیقی برای انتشارات راه اندیشه خواهد بود. این کتاب سوالات 30 سال گذشته را در خود دارد. البته سوالات سال‌های اخیر بیشتر به چشم می‌خورد. از نظر درسنامه به صورت نکته وار خواهد بود. توضیحات درسنامه کم است. در مورد پاسخ نامه نیز خیالتان راحت باشد. علت این است که پاسخ نامه تشریحی خواهد بود.

منابع درس خواص مواد کنکور هنر

در این درس شما با مباحث تلفیقی بین شیمی و متالوژی روبرو خواهید بود. اطلاع پیدا کردن از موارد مختلف و کاربردشان جذابیت‌های خاص خود را دارد. اولین گزینه انتخابی در این بین برای انتشارات مبتکران خواهد بود. این کتاب علاوه بر درسنامه از سوالات 4 گزینه نیز بهره می‌برد. همچنین در این درس شما برای سوالات از پاسخ نامه تشریحی بهره خواهید برد.

مورد بعدی انتشارات کارنامه کتاب خواهد بود. درسنامه خوب به همراه تعدادی سوال با پاسخ نامه تشریحی مورد بعدی خواهد بود. به عنوان سومین گزینه نیز کتاب انتشارات آیندگان را به شما معرفی می‌کنیم که کاربردی خواهد بود. این کتاب تست‌های تالیفی خواهد داشت. البته سوالات سراسری نیز در آن وجود خواهد داشت. نکته مهم در وجود پاسخ نامه تشریحی بسیار قوی است.

مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره منابع دروس اختصاصی کنکور هنر میگوید

داشتن بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر یک شانس بسیار مهم خواهد بود. در مورد منابع مطرح شده اولویت بندی‌هایی را انجام دادیم. اما این به معنای برتری مطلق نخواهد بود. بلکه شما باید شرایط خودتان را بررسی کنید و سپس طبق شرایط کتاب مد نظر را انتخاب کنید.

حواستان باشد که در انتخاب به چیدمان مطالب در کتاب، خود سوالات و حتی تست‌ها دقت کنید. موارد بیان شده برای هر درس را مجدد در کتاب فروشی بررسی کنید و آن چیزی که مطابق با سلیقه مطالعاتی شما است، خریداری کنید. توجه به سطحی که هتسید و سطحی که می‌خواهید برسید، بسیار اهمیت خواهد داشت.

استفاده از منابع کمک آموزشی برای موفقیت در کنکور هنر کافی خواهد بود؟

خیر. حتماً باید کتاب درسی را نیز مطالعه کنید.

آیا منابع آموزشی برای هر درس تخصصی کنکور هنر باید چند مورد باشد یا یک منبع جامع کافی است؟

خواندن یک کتاب برای چند دفعه بسیار بهتر از خواندن چندین کتاب آن هم یک بار خواهد بود.

چطور بهترین منابع دروس تخصصی کنکور اختصاصی هنر را تشخیص دهیم؟

سطح اطلاعات شما و روش درس خوااندنتان، نگارش کتاب، تست محور بودن یا آموزش محور بودن و البته هدف و رشته و دانشگاه مورد نظر شما، نکاتی هستند که باید برای انتخاب کتاب کمک درسی مورد نظر بگیرید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا