پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

زندگی نامه بزرگان کنکور

پوریا خیراندیش چه کسی است؟

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
4/5 - (8 امتیاز)

مطمئنا هر فردی که دانش آموز باشد یا دانشجو با کتاب های انتشارات خیلی سبز آشنا است. اگر رشته تحصیلیتان زیست باشد احتمالا از کتاب های خیلی سبز استفاده کرده اید. در این مقاله می خواهیم یکی از مولفان موفق زیست جامع خیلی سبز را معرفی کرده و درباره او بیش تر بدانیم. استاد پوریا خیراندیش از مدرسان و مولفان خوب کتاب های زیست خیلی سبز هستند که چند سالی است به تدریس زیست و کلاس های تقویتی می پردازند.

در سایت پرسا می توانید درباره سایر اساتید بزرگ زیست کنکور بیش تر بخوانید.

پوریا خیراندیش کیست؟

استاد پوریا خیراندیش فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند. آقای خیراندیش برخلاف سن کمی که دارند توانسته اند در طی این سال ها موفقیت های زیادی را نصیب خود کنند و به عنوان یکی از افراد سرشناس در حیطه کاری خود تبدیل شوند. از موفقیت های کاری استاد خیراندیش می توانیم به برگزاری همایش های کشورری, تدریس در کلاس های زیست آنلاین و تالیف کتاب های زیست اشاره کنیم. تالیفاتی که به نام استاد خیراندیش ثبت شده اند شامل:

  • زیست جامع خیلی سبز
  • زیست نردبان خیلی سبز
  • جزوه طلایی زیست شناسی ماز
  • زیست میکرو طلایی گاج
  • بانک تست دوازدهم میکرو گاج
پوریا خیراندیش

کلاس های درسی ایشان کیفیت بالایی دارد زیرا استاد خیراندیش تسلط کافی بر روی مباحث درسی دارند. بیان رسا و ساده ایشان باعث شده تا بیش تر دانش آموزان بتوانند با روش تدریسشان ارتباط بگیرند. استاد خیراندیش سعی می کنند تا با استفاده از الفاظ عامیانه و شوخی های کوچک در کلاس درسی , خستگی و کسالت کلاس و دانش آموزان را از بین ببرند و دانش آموزان انرژی لازم را برای ادامه یادگیری داشته باشند.

پوریا خیر اندیش در گذر زمان

آقای خیراندیش دانش آموز شهر اقلید بود که زمانی که کلاس پنجم بودند در آزمون ها شرکت کرده و موفق شد تا رتبه 456 منطقه 2 را در سال 1393 کسب کند. استاد خیر اندیش یک برادر دارد که طبق اطلاعات بدست آمده در حال حاضر در دانشگاه تهران دانشجوی دکتری ژئوتکنیک می باشد. استاد خیر اندیش 8 سال به عنوان دانش آموز با کانون همراه بود و حالا با کانون به عنوان طراح سوال زیست شناسی فعالیت می کند.

44 1

تحلیل دقیق تدریس استاد خیراندیش

در این قسمت می خواهیم بطور دقیق تر نوع تدریس استاد خیراندیش را بررسی کنیم. در ابتدا لازم است بگوییم که ایشان بر خلاف بعضی از اساتید جزوه جدا و خاصی ندارند. تمام مطالب مهم را در همان کتاب درسی یادداشت کرده و هر مبحث را با تسلط کامل تدریس می کنند. بچه های رشته تجربی به خوبی می دانند که اهمیت تصاویر زیست بسیار زیاد است. استاد خیر اندیش نیز با دقت بالا تمام شکل ها و جملات کتاب را بررسی می کنند.

سرعت تدریس مطلوبی دارند و تا جای ممکن سعی می کند تا دانش آموزان احساس خستگی سر کلاس نکنند. تست ها با دقت حل شده و بعد از حل هر تست به کتاب مراجعه می کنند. در کلاس های حل تست, تست ها تیپ بندی شده و برای هر مبحث تست مناسب آن حل می شود. تلاش ایشان بر آن است که در هر جلسه نکات تازه و جدیدی را یاد دهند.

ایشان در کلاس درسیشان انرژی بالایی داشته و به صورت مفهومی تدریس می کنند. نکته مهم این است که استاد خیراندیش با سبک نظام جدید به خوببی آشنتا هستند و با توجه به همین سبک هم تدریس می کنند. همچنین ایشان در حین تدریس خود تست ها را از دید طراح سوال نیز بررسی می کنند. به این ترتیب دانش آموزان می توانند بهتر سوالات را درک کنند.

برای مطالعه زیست شناسی به صورت مفهومی بر روی لینک کلیک کنید.

آزمون ها و تست های استاد خیراندیش

در این بخش مایلیم تا شیوه آزمون و تست های استاد زیست کنکور آقای خیراندیش را بررسی کنیم. معمولا سطح تست ها در حد سوالات کنکوری است, یعنی همه نوع سوال از سخت تا آسان را شامل می شود. اما گاهی سوالات دشوار و چالش برانگیز را هم حل می کنند. تست هایی که در آزمون ها وجود دارد تالیفی هستند و تنوع زیادی دارند. یکی از خوبی های آزمون های این استاد, داشتن پاسخ نامه تشریحی است که همه سوالات را بررسی کرده.

ارتباط استاد خیراندیش با دانش آموزان

استاد خیراندیش دانش آموزان را به مشارکت بیش تر در کلاس تشویق می کنند. به همین دلیل تعامل بین دانش آموزان و استاد بسیار بالا است. در حین تدریس سوالات و مشکلات دانش آموزان حل می شود. اما معمولا در حین بررسی سوالات آزمون به سواالات رسیدگی می کنند. البته چون تعامل دو طرفه است استاد نیز از دانش آموزان در حین حل تست یا تدریس سوال می پرسند.

مشاوره تحصیلی آکو

رشته تجربی رشته ای پرطرفدار و دشوار است. همانقدر که رقابت در بین دانش آموزان این رشته زیاد است, در بین اساتید زیست کنکوری هم رقابت زیادی وجود داشته و تعداد آن ها کم هم نیست. بنابراین بهتر است تا نقطه قوت و ضعف هر استاد کنکور زیست را دانسته و با توجه به آن در کلاس های درسی شرکت کنند.

در سایت پرسا می توانید با سایر اساتید کنکور زیست شناسی آشنا شوید و با عضویت در کانال تلگرامی مشاوره آکو جزوه ها و تست های زیست را دریافت کنید.

رومینا

رومینا ابوالحسنی هستم عضو تیم تولید محتوای سایت آکو، امیدوار هستم که همیشه بتونم جواب سوالاتتون رو به بهترین شیوه ممکن بدم

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. چرا نه خیراندیش نه فرهمند نیا شماره نظام پزشکی ندارند می تونید خودتون جست و جو کنید

دکمه بازگشت به بالا