پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

کاهش تعداد سوالات کنکور و زمان کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

روایت های بسیاری از نحوه برگزاری کنکور سراسری در پایان مرداد ماه امسال به گوش می رسد. که دانش آموزان را بسیار مستاصل گردانده است. کاهش تعداد سوالات کنکور و زمان کنکور اکنون از شایعات گذشته و در حال رسیدن به طرحی قابل بررسی شدن تبدیل شده است.

به گزارش آکو و به نقل از ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به اینکه شرایط کشور در زمان کرونا به هیچ وجه مشخص نیست اعلام کرد که این سازمان در تلاش است تا با رعایت پروتکل های بهداشتی کنکور سراسری را در تاریخ اعلام شده برگزار نماید.

وی درباره پیشنهاد  یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر لغو و یا کاهش تعداد سوالات آزمون سراسری در صورت تشدید شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری آزمون سراسری سال 99  گفت:

بحث تعداد سوالات و زمان سوالات برای این که دانش داوطلب را مورد ارزیابی قرار دهد موضوع علمی و فنی است به طوری که به راحتی نمی‌توان در مورد آن تصمیم گرفت، عضو کمیسیون آموزش مجلس نیز این موضوع را به صورت پیشنهاد ارائه کرده است تا مورد بررسی قرار گیرد. همانطور که ایشان به این مسئله اشاره نمودند، تصمیم گیری در این باره بسیار دشوار و نفس گیر می باشد که نیازمند مدت زمان زیادی است

همچنین پیش تر حذفیات آزمون سراسری  بعد از حذقیات امتحانات نهایی توسط این سازمان اعلام شده است. با توجه به این اطلاعیه حدود 20 درصد از کتب درسی از امتحانات نهایی و کنکور سراسری حذف شده است

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا