پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

انتخاب رشته نهم

آزمون جبرانی هدایت تحصیلی شرایط و ضوابط

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

آزمون جبرانی هدایت تحصیلی

آزمون جبرانی هدایت تحصیلی : آن دسته از دانش آموزانی که نتوانستند نمره قابل قبولی کسب کنند به آزمون جبرانی هدایت تحصیلی  روی می آورند. این از دانش آموزان می توانند با تکمیل برگه درخواست تعیین رشته مجدد مانند دانش آموزانی که دروس تجدیدی دارند، اقدام به شرکت در آزمون های جبرانی کنند.

  همانطور که میدانید و در مطالب قبلی ذکر کردیم حدنصاب لازم برای ورود به یک رشته بر اساس نمرات پایانی سه سال اول دوره متوسطه محاسبه می گردد.  البته شایان ذکر است که دانش آموزانی که اولویت لازم را برای ورود در رشته مورد نظر خود به دست نیاوردن می‌توانند در مدارس غیردولتی ثبت نام شوند.

 نمرات امتحان تعیین رشته مانند امتحانات شهریور ماه تأثیری در معدل کل و یا سالانه دانش‌آموز ندارد و صرفاً به منظور انجام هدایت تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

  پرواضح است که مدیران مدارس باید برگه‌های تعیین رشته مجدد را در  اختیار دانش آموزان متقاضی قرار داده و فرایند هدایت تحصیلی را به درستی انجام دهد.

تست شخصیت شناسی نئو

تغییر رشته و شرایط آن

بسیاری از دانش آموزان پس از ورود به یک رشته  با توجه به دلایل خاصی مانند عدم برقراری ارتباط با دروس،  سختی دروس این رشته،  کسب اطلاعات بیشتر درباره آینده شغلی علاقه، استعدادها وعلاقه های خود  تصمیم به تغییر رشته میگیرد.  البته برای برخی از دانش آموزان ادامه تحصیل در یک رشته خاص فراهم نبوده و مجبور به تغییر رشته می شوند.

این دانش آموزان می تواند تا پایان سال یازدهم متوسطه دوم برای تغییر رشته خود اقدام کنند.  که شرایط آن در پایه های دهم و یازدهم متفاوت می باشد.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد