پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

امتحان نهایی شیمی و منابع مورد نیاز

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

امتحان نهایی شیمی پایه دوازدهم، شامل مباحث مختلفی از شیمی است که در طول دوره دوازده ساله تحصیلی به دانش آموزان آموزش داده شده است. این امتحان شامل سوالاتی از مباحثی مانند شیمی عمومی، شیمی آلی، شیمی فیزیکی، شیمی تجزیه و تحلیل و دیگر مباحث مرتبط با شیمی است.

در این مطلب می خواهیم منابعی که برای مطالعه امتحان نهایی شیمی بخصوص در زمان امتحانات نهایی موثر هستند را بررسی کنیم. برای آماده شدن برای امتحان نهایی شیمی پایه دوازدهم، دانش آموزان باید روش مطالعه شیمی را بلد باشند و به دقت و با تمرکز مطالعه کنند. برای این منظور، می توانند از کتاب های درسی، منابع آموزشی آنلاین و منابع دیگر مرتبط با شیمی استفاده کنند.

همچنین، حل تمرین ها و سوالات تستی و کاربردی مرتبط با هر بخش از شیمی، به دانش آموزان کمک می کند تا مفاهیم را به خوبی درک کنند و به سوالات امتحانی پاسخ دهند. شرکت در کلاس های تدریسی و دوره های آموزشی مرتبط با شیمی نیز به دانش آموزان کمک می کند تا مهارت های خود را در این حوزه بهبود بخشند.

در نهایت، برای موفقیت در امتحان نهایی شیمی پایه دوازدهم، دانش آموزان باید به زمانبندی مناسب و کافی برای آماده شدن و مطالعه، اهمیت بدهند و با مشاور تحصیلی خود بطور پیوسته در ارتباط باشند.

امتحان نهایی شیمی و منابع مطالعاتی برای رشته های تجربی و ریاضی

درس شیمی درس نسبتا سختی است. شیمی سال دوازدهم شامل چهار فصل می باشد که هر کدام از این فصول نیازمند گذاشتن زمان و وقت زیاد است زیرا برای مطالعه کامل امتحان نهایی شیمی نیاز است که شما نمونه سوال ها و تست های زیادی را حل کرده باشید.

برای اینکه بتوانید برای امتحان نهایی و کنکور حرفی برای گفتن در درس شیمی داشته باشید, باید توجه داشته باشید که برای امتحان نهایی فقط نکات تستی کافی نیست زیرا شما می بایست تمام فرمول ها و نکات را مو به مو مطالعه کنید و در برگه امتحان نهایی خود بنویسید ؛ به همین منظور شما می بایست منابع خوبی برای امتحان نهایی در درس شیمی داشته باشید در ادامه چندین منبع برای درس شیمی پایه دوازدهم رشته ریاضی و تجربی را برای شما معرفی می کنیم:

  • کتاب ماجرای منو درسام خیلی سبز:

کتاب ماجرای من و درسام خیلی سبز از مجموعه کتاب های خیلی سبز می باشد که یک منبع خوب و مناسب برای امتحانات نهایی ویژه پایه دوازدهم در درس شیمی است. این کتاب می‌تواند به داوطلبانی که قصد شرکت در امتحانات نهایی در پایه دوازدهم را دارند کمک کند.

من و درسام شیمی 1

زیرا این کتاب شامل درسنامه قوی و کامل است که تمام نکات درسی در آن قرار داده شده و علاوه بر آن شامل چندین نمونه سوال نهایی به همراه پاسخنامه تشریحی است که دانش آموزان می توانند از آن استفاده کنند و برای تمرین و مرور و جمع بندی در شب های امتحان بسیار کارآمد است.

افرادی که قصد خرید کتاب ماجرای من و درسام خیلی سبز برای درس شیمی را دارند باید بدانند قیمت این کتاب در سایت های ارائه دهنده فروش اینترنتی کتاب های خیلی سبز معادل با ۲۷۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

  • غول امتحان شیمی دوازدهم مبتکران:

از دیگر منابع مناسب برای امتحان شیمی پایه دوازدهم ویژه امتحانات نهایی می توان به انتشارات مبتکران اشاره کرد. در این انتشارات سری کتاب های غول امتحان شیمی دوازدهم مبتکران منتشر شده است که شما می توانید از این کتاب استفاده کنید. این کتاب جزو کتاب های کمک درسی می باشد که برای امتحانات پایان ترم و نهایی مناسب است و می تواند به داوطلبان رشته تجربی و ریاضی کمک کند.

امتحان شیمی 1

غالباً این مجموعه شامل سوال و پاسخنامه تشریحی امتحانات می باشد  و می توان از ویژگی های این کتاب به موارد زیر اشاره کرد:ویژه رشته ریاضی و تجربی می باشد و برای آمادگی هر چه بهتر و بیشتر دانش آموزان برای امتحانات نهایی و امتحانات میان ترم مناسب است.

علاوه بر آن به دلیل وجود درسنامه کاربردی و قوی می تواند برای جمع بندی شیمی دوازدهم برای دانش آموزان رشته تجربی و ریاضی مفید باشد و از دیگر ویژگی های این کتاب می توان به داشتن نمونه سوال و نمونه آزمون های نهایی اشاره کرد. افرادی که قصد خرید کتاب غول امتحان شیمی دوازدهم مبتکران را دارند باید بدانند قیمت این کتاب در سایت های ارائه دهنده فروش اینترنتی کتاب های خیلی سبز معادل با 145 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

  • کتاب پرتکرار شیمی دوازدهم قلم چی:

از دیگر منابع می‌توان به کتاب پرتکرار شیمی دوازدهم قلم چی اشاره کرد این کتاب از انتشارات قلم چی میباشد و برای آمادگی هر چه بهتر و بیشتر داوطلبان در رشته تجربی و ریاضی برای امتحان نهایی شیمی مناسب است این کتاب شامل درسنامه به همراه نمونه سوال و آزمون و پاسخنامه تشریحی می باشد و دانش آموزان می توانند برای آمادگی از نمونه سوالات موجود در این کتاب استفاده کنند.

های پرتکرار شیمی 1

این کتاب بر اساس آخرین تغییرات کتاب درسی نوشته شده و دارای یک درسنامه بسیار مفید و کاربردی است به طوری که برای جمع بندی و مرور شیمی می توان از درسنامه کتاب پرتکرار شیمی دوازدهم قلم چی استفاده کرد. افرادی که قصد خرید کتاب پرتکرار شیمی دوازدهم قلم چی را دارند باید بدانند قیمت این کتاب در سایت های ارائه دهنده فروش اینترنتی کتاب های خیلی سبز معادل با 100 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

  • شب امتحان شیمی دوازدهم خیلی سبز:

از دیگر منابع امتحان نهایی شیمی دوازدهم انتشارات خیلی سبز میباشد این انتشارات با ارائه کتاب شب امتحان شیمی دوازدهم خیلی سبز توانسته چند سری از نمونه سوالات شب نهایی را در قالب این کتاب جمع آوری کرده و به بازار عرضه کند.

امتحان شیمی 3

این کتاب پاسخنامه تشریحی و درسنامه خلاصه و نکته وار دارد و برای مرور و جمع بندی شیمی می تواند برای دانش آموزان رشته ریاضی و تجربی مفید باشد این کتاب بر اساس آخرین تغییرات کتاب درسی نوشته شده است. افرادی که قصد خرید کتاب شب امتحان شیمی دوازدهم خیلی سبز را دارند باید بدانند قیمت این کتاب در سایت های ارائه دهنده فروش اینترنتی کتاب های خیلی سبز معادل با 59 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

رومینا

رومینا ابوالحسنی هستم عضو تیم تولید محتوای سایت آکو، امیدوار هستم که همیشه بتونم جواب سوالاتتون رو به بهترین شیوه ممکن بدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا