مشاور من

اهمیت امتحانات ترم اول دوازدهم در کنکور چقدر است؟

تماس با ما تماس با مشاوره تحصیلی رایگان
4/5 - (1 امتیاز)

من سهیل حاج کرم نکاتی را درباره امتحانات ترم اول دوازدهم و تاثیر نیمه اول دوازدهم به شما میگویم که جای هیچ شک و تردیدی برای کنکوری ها باقی نگذارم. با من همراه باشید.

خیلی ها امتحانات دی ماه را تهدیدی برای کنکور می دانند و فکر میکنند این امتحانات مثل دشمنی خون خوار، کمر
به نابودی کنکور و و آینده بچه ها بسته است. به عنوان مشاور کنکور که سال هاست با دانش آموزان چالش های
مختلفی رو گذروندم،یکی از سخت ترین چالش ها، ایام امتحانات ترم اول بوده.

بچه ها اغلب تصور میکنند که امتحانات ترم اول اهمیت چندانی ندارد و صحبت از توجه بیشتر به کار تستی به جای
کار تشریحی می کنند. در اینجا ذکر چند نکته درباره دوران حائز اهمیت است:

اولاً ما (تیم مشاوره تحصیلی کنکور آکو) فرقی بین مطالعه و آموزش تستی با مطالعه تشریحی قائل نیستیم. دانش آموزی که قصد واقعی برای یادگیری داشته باشد، و از صمیم قلب طالب کسب رتبه برتر باشد، هدف خود را یادگیری مفهومی قرار می دهد.

یادگیری مفهومی مسیری است که فرقی بین مطالعه تشریحی و تستی قائل نیست. اگر شما به دنبال موفقیت در
کنکور سراسری باشید، باید عمق یک مبحث را درک کنید. داوطلبی که در تست زدن یک مبحث موفق شده، حتما قبل از آن به صورت تشریحی آن موضوع را فرا گرفته است.

به نظر من دوره راه حل های تستی و مهندسی معکوس به سر رسیده!

امتحانات نوبت اول دوازدهم با مشاوره تحصیلی دوازدهم آسان میشود.

چرا امتحانات ترم اول دوازدهم برای کنکور اهمیت دارند؟

شما چه بخواهید چه نه، باید برای کسب یک دیپلم خوب، تلاش کنید. دیپلم شما شامل معدل دی ماه و همچنین
نهایی خرداد ماه خواهد بود. امتحانات ترم یک دوازدهم که به صورت نهایی برگزار می شود، به مراتب چالش های بیشتری نسبت به دی ماه دارد. درباره امتحانات دی ماه 1401 و تاثیر آنها به صورت درس به درس در کنکور فایل زیر را مطالعه کنید.

نوع فایلpdf
موضوعامتحانات ترم اول دوازدهم همه رشته ها
تعداد صفحات10
مخاطب خاصکنکوری ها
گرد آورندهمهندس سهیل حاج کرم مشاور تحصیلی کنکور
لینک دانلوددانلود فایل پی دی اهمیت امتحانات نهایی

چون هم فاصله نوبت دوم با کنکور تیر بسیار کوتاه است و هم سوالات توسطی اشخاصی به غیر از دبیر خودتون طراحی
میشود و از همه مهم تر تاثیر سوابق تحصیلی (کتبی نهایی) در کنکور بر هیچ کس پوشیده نیست. با این حال بهتر نیست بخش مهمی از مباحث سال دوازدهم را در دوران امتحانات نوبت اول دوازدهم و به بهانه همین آزمون ها، تکمیل کنیم؟

بهتر نیست به جای اینکه همه چیز را به مطالعه در اردو نوروزی و یا بدتر برای خرداد موکول کنیم، همین دی ماه بخش اعظمی از مطالب را جمع بندی کنیم؟؟؟ دقت کنید!! گفتم جمع بندی…

بله گفتم جمع بندی. همونطور که مشخص شد، برای یک داوطلب واقعی (نه ازین پلاستیکی ها) فرقی بین مطالعه تستی با تشریحی نیست. با این اوصاف چه دورانی بهتر از دی ماه که به بهانه آن با تست و نمونه سوال تشریحی مطالب نیم سال اول دوازدهم را ببندیم؟؟

من سهیل حاج کرم، سرپرست تیم مشاوره تحصیلی دوازدهم و کنکور، دی ماه و امتحانات ترم اول دوازدهم را دوران جمع بندی می نامم.

رابطه امتحانات ترم یک دوازدهم تجربی و قبولی کنکور چیست؟

اولا که برای قبولی پزشکی کنکور تجربی دروس تخصصی دوازدهم را جدی بگیرید و دروس عمومی دوازدهم را جدی تر! باتوجه به جدول تاثیر نمرات دروس عمومی و تخصصی در درصد کسب شده کنکور ادبیات عمومی مهم ترین درس در میان دروس غیرتخصصی است.

درباره دروس تخصصی نیز تحلیل درس به درس تاثیر امتحانات نوبت اول دوازدهم و نحوه رابطه مستقیم آنها با قبولی کنکور خالی از لطف نیست. مثلا درباره درس زیست تصویر زیر را نگاه کنید تا متوجه اهمیت امتحانات ترم اول زیست دوازدهم شوید. در ادامه ریاضی و شیمی و فیزیک کنکور تجربی را نیز باهم بررسی میکنید.

همونطور که خودتون مطلع هستید، زیست درسی است ترکیبی و اغلب تست های کنکور، به صورت ترکیبی از آن طرح می شود. نیمسال اول سال دوازدهم، تعداد تست زیادی در کنکور دارد ولی نمیتوان به طور حتم تعداش رو مشخص کن. همین بس که بدونیم 14تست مستقیم یا ترکیبی از فصل یک تا چهار دوازدهم طرح می شود. و همچنین 10نمره کتبی نهایی که تاثیر بسیار زیادی در آینده دانش آموزان دارد، از مباحث نیمسال اول طراحی می شود.

و نهایی اهمیت امتحانات ترم اول دوازدهم در کنکور چقدر است؟

تاثیر امتحان نهایی ریاضی دوازدهم تجربی در کنکور

ریاضی دوازدهم شامل 7 فصل است. در امتحانات نوبت اول دوازدهم از سه فصل اول به اضافه بخش کمی از فصل 4 سوال طرح مشود. یعنی برای امتحان نهایی ریاضی دوازدهم باید مباحث تابع، مثلثات،حد و مشتق را جمع بندی کرده باشید. خب این جمع بندی چقدر میتواند برای کنکور دی و تیر تاثیر گذار باشد؟ ضمنا توجه داشته باشید که از مجموع 20 نمره امتحانات نهایی نوبت دوم دوازدهم (خرداد)، 7 نمره از مباحث ترم اول طراحی می شود.

حالا نکته جالب توجه اینجاست که در کنکور سراسری  1401 رشته تجربی و درس ریاضی، 9 تست از ریاضی دوازدهم طرح شد که حدودا 5 تست آن مربوط به مباحث نیمسال اول بود. یعنی اگر کسی فقط سه فصل اول ریاضی دوازدهم را خوب مطالعه می کرد 5 تست از 30 تست کل ریاضی در کنکور سراسری را متعلق به خود می نمود. پس امتحان ترم یک ریاضی دوازدهم 5 تست از کنکور است و نباید در یادگیری آن احمال کاری کنید.

فیزیک کنکور تجربی و ارتباط آن با امتحان ترم یک دوازدهم

فیزیک دوازدهم شامل  4 فصل است. از 3 فصل اول در امتحانات نوبت اول سوال طرح مشود. فصول حرکت شناسی، دینامیک و فصل امواج یعنی فصل سه تا ابتدای مشخصه های موج در امتحان فیزیک ترم اول دوازدهم مطرح میشوند و تسلط به آنها لازمه موفقیت در امتحانات و مقدمه بالا زدن درصد فیزیک کنکور است.

از مجموع 20 نمره امتحانات نهایی نوبت دوم یعنی خردادماه دوازدهم، بیش از 10 نمره از مباحث ترم اول طراحی می شود. بودجه بندی کنکور تجربی نیز نشان میدهد که در کنکور سراسری 1401 درس فیزیک، 14 تست از فیزیک دوازدهم طرح شد که 8تست آن مربوط به مباحث نیمسال اول بود.

نتیجه میگیریم که اگر کسی فقط سه فصل اول (فصل سه نوسان) فیزیک دوازدهم را خوب مطالعه می کرد 8 تست از 30 تست کل فیزیک در کنکور سراسری را متعلق به خود می نمود.

یک فیزیک اهمیت امتحانات ترم اول دوازدهم در کنکور چقدر است؟

شیمی نیمسال اول دوازدهم و کنکور تجربی

مباحث نیمسال اول دوازدهم در درس شیمی رشته تجربی، 20 درصد در کنکور سراسری این رشته سهم دارد. همچنین در مورد رشته ریاضی فیزیک، سهم ترم اول 23 درصد است که در ادامه به بررسی دروس رشته ریاضی نیز میپردازیم.

باز هم تکرار میکنم ترم اول را جدی بگیرید و جدی بگیرید و جدی بگیرید!

در تصویر زیر میبینید که مباحث مطرح شده در امتحانات ترم اول شیمی دوازدهم تجربی یعنی فصل مولکول ها در خدمت تندرستی و الکتروشیمی در کنکور 6 سوال دارند که واقعا تعداد کمی برای یک کنکوری نیست!

تجربی اهمیت امتحانات ترم اول دوازدهم در کنکور چقدر است؟

اهمیت ترم اول دوازدهم ریاضی در نتیجه کنکور ریاضی

دروس مهمی که در آزمون اختصاصی کنکور ریاضی مورد سوال قرار میگیرند ریاضیات هستند که شامل حسابان، هندسه و گسسته و ریاضی دهم میشود. حسابان دوازدهم شامل  5 فصل است. از سه فصل اول در امتحانات نوبت اول سوال طرح مشود. یعنی برای امتحانات ریاضی ترم اول شما باید بر تابع، مثلثات و حد تسلط داشته باشید. از مجموع 20 نمره امتحانات نوبت دوم (خرداد) نیز 7 نمره از مباحث ترم اول طراحی می شود.

اگر فقط به فکر قبولی در امتحانات نهایی و ترمیم معدل برای کنکور رشته دیگری هستید با خواندن بودجه بندی ترم اول میتوانید هف خود را محقق کنید!

در کنکور سراسری  1401 رشته ریاضی، 9 تست از حسابان دوازدهم طرح شد که حدودا 5 تست آن مربوط به مباحث نیمسال اول بود. اگر کسی فقط سه فصل اول حسابان دوازدهم را خوب مطالعه می کرد 5 تست از 21 تست کل حسابان در کنکور سراسری را متعلق به خود می نمود.

اما درباره هندسه و گسسته کنکور و رابطه آن با امتحانات ترم اول دوازدهم چه میدانید؟

فیزیک کنکور ریاضی و رابطه آن با امتحانات ترم اول دوازدهم

رابطه فیزیک کنکور ریاضی و امتحانات نوبت اول دوازدهم

فیزیک دوازدهم ریاضی شامل  6 فصل است که از سه فصل اول در امتحانات نوبت اول سوال طرح مشود. مباحث حرکت شناسی، دینامیک و فصل سه تا ابتدای امواج طولی یعنی حدود یک سرفصل بیشتر از انسانی باید تا ترم اول دوازدهم تدریس و در آزمون ها مورد سنجش یادگیری قرار گیرد.

از طرف دیگر از مجموع 20 نمره امتحانات نوبت دوم (خرداد)،تقریبا 10 نمره از مباحث ترم اول طراحی می شود. اما تاثیر امتحان ترم یک دوازدهم در کنکور سراسری ریاضی و فیزیک چگونه است؟

ریاضی فیزیک اهمیت امتحانات ترم اول دوازدهم در کنکور چقدر است؟

شیمی ترم یک دوازدهم و کنکور ریاضی

شیمی ترم یک دوازدهم ریاضی و تجربی تقریب یکسان است و فصول امتحانی در ترم یک و امتحانات ترم دوم شیمی ریاضی و تجربی یکسان است. تنها تفاوت بودجه بندی کنکور ریاضی برای درس شیمی در یک یا دو سوال تفاوت دارد که این تفاوت به شرح زیر است.

در کنکور سـراسـری  1401 از درس شیمـی، 11 تست از شیمی دوازدهم طرح شد که 7 تست آن مربوط به مباحث نیمسال اول بود. اگر کسی فقط دو فصل اول شیمی دوازدهم را خوب مطالعه می کرد 7 تست از 30 تست کل شیمی در کنکور سراسری را متعلق به خود می نمود.

مباحث امتحانات نهایی ترم اول دوازدهم انسانی

درس ریاضی برای کنکور انسانی تراز آور ترین درس این گروه آزمایشی است. ریاضی دوازدهم انسانی شامل  3 فصل است که از فصل اول در امتحانات نوبت اول به اضافه نیمی از فصل 2 سوال طرح مشود. این مباحث شامل شمارش، احتمال،آمار،مدل سازی و دنباله ها است که باتوجه به تعداد سوالات ریاضی دوازدهم در کنکور بخش مهمی را تشکیل میدهد.

بیش از 50 درصد سوالات ریاضی دوازدهم در کنکور ریاضی از دروس ترم اول مطرح میشود. به علاوه از مجموع 20 نمره امتحانات نوبت دوم (خرداد)، 7 نمره از مباحث ترم اول طراحی می شود.

در کنکور سراسری  1401 رشته انسانی و درس ریاضی، 6 تست از ریاضی دوازدهم طرح شد که حدودا 4 تست آن مربوط به مباحث نیمسال اول بود.

دروس اختصاصی کنکور انسانی شامل فلسفه و منطق میشود که اهمیت زیادی دارد و علاوه بر آن درس علوم و فنون ادبی و جامعه شناسی نیز میبایست برای کنکور انسانی مورد بررسی قرار گیرد.

علوم و فنون ادبی برای امتحانات و برای کنکور انسانی

علوم و فنون ادبی کنکور انسانی جمعا شامل 4 بخش است. تاریخ ادبیات و سبک شناسی، موسیقی شعر (قافیه، عروض، اختیارات شاعری و وزنی)، زیبایی شناسی( آرایه ادبی یا همان بیان و بدیع) و مفهوم (قرابت معنایی) که هر تست بودجه بندی خاص خود را برای کنکور و امتحانات نهایی دارد.

اهمیت امتحانات ترم اول دوازدهم در کنکور چقدر است؟

فلسفه و منطق کنکور انسانی برای امتحانات نهایی دوازدهم

فلسفه و منطق از کنکور 1401، با 20 تست طراحی شد و سهم فلسفه دوازدهم از این آزمون حدوداً 7 تست است. فلسفه دوازدهم شامل 12 درس است و از 6 درس اول در امتحانات نوبت اول سوال طرح مشود. این مباحث شامل هستی چیست، جهان ممکنات، جهان علی و معلولی، کدام تصویر از جهان و خدا در فلسفه یک و دو است. از مجموع 20 نمره امتحانات نوبت دوم (خرداد) ،7  نمره از مباحث ترم اول طراحی می شود.

فلسفه و منطق دوازدهم در کنکور انسانی

مشاوره تحصیلی دوازدهم

برای دریافت اولین جلسه مشاوره تحصیلی دوازدهم با بهترین مشاوران کنکور سراسری در مرکز مشاوره آکو و یا شرکت در کلاس های نکته و تست و شب امتحانی آموزشگاه پرسا با شماره 02691690517 تماس بگیرید و یا از طریق کانال تلگرام مشاوره آکو پیش ثبت نام خود را انجام دهید.

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا