پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

برنامه ریزی رایگان کنکور 1402

برنامه ریزی درسی کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

برنامه ریزی از مهمترین و پایه ای ترین کارها برای سازمان دهی امور روزانه در زندگی میباشد که مانند یک نقشه راه برای ما عمل میکند. برنامه ریزی کمک میکند که کارها را روی نظم انجام دهیم و چیزی را در طول روز فراموش نکنیم و بتوانیم در راه رسیدن به اهداف خود موفق شویم. کنکور سراسری هم از این قاعده مستثنی نیست و برنامه ریزی درسی کنکور کلید موفقیت در زمینه  کنکور سراسری است. در مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو برنامه ریزی رایگان کنکور 1402 به صورت دو هفته ای انجام میشود و شما میتوانید از طریق شماره 09025646234 با مشاوران در ارتباط باشید.

برنامه ریزی برای رسیدن به تمرکز و انگیزه بسیار مهم است و همچنین مدیریت زمان را نیز تقویت میکند که این موضوع در سال کنکور بسیار حائز اهمیت است. برنامه ریزی درسی درست بی دقتی را تا سطح زیادی پایین می اورد و این برنامه ریزی برای کنکور میتواند کوتاه مدت یعنی هفتگی و ماهیانه و بلند مدت باشد. اگر مایل به دریافت برنامه ریزی رایگان درسی کنکور به صورت دو هفته ای و سپری کردن روز های سرنوشت ساز زندگی ات با بهترین مشاور تحصیلی کنکور هستید، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

مشاوره برنامه ریزی رایگان کنکور 1402

مشاوره تحصیلی آکو

هرسال رقابت بین داوطلبان کنکور سراسری بیشتر از سال های قبل میشود و همین باعث پایین امدن انگیزه و بالا رفتن سطح نگرانی در داوطلبان میشود ولی همانطور که گفتیم در مرکز مشاوره کنکور آکو، برنامه ریزی درسی کنکور 1402 به صورت تخصصی توسط بهترین مشاور های کنکور ریاضی و تجربی و انسانی انجام میشود. در این مطلب میخواهیم با کمک مشاوره تخصصی کنکور آنلاین اصول یک برنامه ریزی صحیح و اصولی را برای شما اتوضیح دهیم.

با یک مشاوره و برنامه ریزی درسی کنکور میتوان سطح دلهره و نگرانی داوطلبان را بسیار زیاد پایین اورد.

برای برنامه ریزی چه در زندگی روزمره و چه در کنکور اولین و مهمترین قدم تعیین هدف و مشخص کردن نقطه نهایی برنامه ریزی است. بعد از اینکه هدف مشخص شد، اولین نکته ای که درباره برنامه ریزی رایگان درسی کنکور به شما میگویم این است نحوه درست مطالعه و حتی میزان ساعت انرا برای رسیدن به هدف درستی بدانیم.

مثلا داوطلب که برای کنکور تجربی درس میخواند و هدف قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه های سراسری را دارد، نیاز به مطالعه 10 ساعت در روز را در پیک مطالعاتی خود را دارد. در حالی که برای قبولی در رشته پرستاری کنکور تجربی یا رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه های سراسری تقریبا نصف این ساعت تلاش لازم است.

یا اگر حتی رشته های یکسان را در نظر بگیریم، مثلا میزان مهارت مورد نیاز برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه شریف، با میزان تلاش داوطلبان مشغول به تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه های آزاد متفاوت است.

بجز شرایط و ساعت های مطالعه، باید بتوانیم در هنگام خواندن و البته در زمان مناسب، مطالب را خلاصه نویسی کنیم و در زمان مشخص مجددا خلاصه نویسی ها را مطالعه کنیم و تست بزنیم. نکته ای که از اهمیت زیادی برخوردار است، این است که:

برنامه ای که داریم باید مختص به خودمان باشد و با شرایط و فضای مطالعه، زمان مطالعه و روش یادگیری ما همخوانی داشته باشد.

برای کنکور سراسری باید بدانیم که دیگر کلی خواندن روش مناسبی نیست و باید یاد بگیریم که جزئی و کنکوری بخوانیم یعنی با دقت بسیار بیشتر و مفهومی بخوانیم.

روش درست برنامه ریزی درسی کنکور

یکی از مطالبی که بسیار زیاد در نحوه درست و صحیح یادگیری اهمیت دارد، حاشیه نویسی و خلاصه نویسی است . حاشیه نویسی یکی از روش هایی است که برای درک مطالب به صورت عمقی نیاز است. روش حاشیه نویسی بیشتر برای مطالب حفظی مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا مشاور های کنکور تجربی و انسانی این روش مطالعه را به دانش آموزان آموزش میدهند. حال روش حاشیه نویسی به چه صورت انجام میشود؟

دانش اموز پس از خواندن کامل مطالب درس مطالب و نکات مهم را که به خاطر سپرده در حاشیه کتاب یادداشت میکند و این موضوع برای خواندن و مرور دوباره ان مبحث و یا حتی برای جمع بندی بسیار زیاد کمک میکند تا دانش اموز به مشکل نخورد.

نکته بعدی که در خواندن و یادگیری مطالب بسیار زیاد کمک میکند خلاصه نویسی است. فرق حاشیه نویسی با خلاصه نویسی در این موضوع است که در حاشیه نویسی مطالب را تقریبا بطور کلی میخوانیم ولی در خلاصه نویسی باید خط به خط و دقیق مطالب خوانده شود تا نکات کلیدی را در خلاصه بنویسیم که این روش در کنکور راندمان بالایی دارد.

بهترین مشاوره برنامه ریزی کنکور

مهمترین روش برای یادگیری در کنکور تست زنی است و همچنین استفاده از ازمون های شبیه ساز این دو روش به شدت به یادگیری و اشنا شدن با سوالات کنکور کمک میکند و داوطلب کنکوری باید بیشتر وقت خود را علاوه بر مطالعه به تست زنی اختصاص بدهد. در سال کنکور، با تست زنی است که دانش اموز درس را یاد میگیرد و شرکت کردن ازمون های ازمایشی و شبیه ساز کنکور باعث میشود که اندوخته های ذهنی داوطلب از مطالب خوانده شده و امادگی او را بسنجیم .

در برنامه ریزی های درسی مشاوره کنکور آکو با برگزاری آزمون های اختصاصی هر مطلب بعد از مطالعه، نقاط قوت و ضعف داوطلب مشخص میشود و با کمک پشتیبانی مشاوره و دریافت برنامه های کاربردی و اختصاصی میتواند تا کنکور انها را برطرف کند.

موضوع بعدی در برنامه ریزی درسی کنکور، موجود بودن ارامش، نور کافی، میز و صندلی مناسب و… در مکان مطالعه است که با وجود مکان مناسب برای مطالعه و برهم نخوردن تمرکز لازم است.

اولین برنامه ریزی رایگان درسی کنکور

در برنامه ریزی برای سال کنکور مهمترین مطلب قابل ارزیابی بودن ان برنامه است. یعنی بعد از یک هفته یا دوهفته که داوطلب برنامه را انجام داده بتوان نقاط ضعف ان را ارزیابی کرد و متوجه شد و به غیر از ان روند پیشرفت و یا پسرفت دانش اموز در ان برنامه مشخص باشد و بتوان ان را با نمودار درسی ارزیابی کرد.

در کانال آپارات مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو، درباره نمودار پیشرفت مطالعاتی و تاثیر آن در آمادگی برای کنکور موثر است.

برنامه ای که از طرف مشاوره تحصیلی کنکور به دانش اموز داده میشود مختص به خود دانش اموز باشد یعنی هر برنامه برای یک نفر باشد زیرا مشاور باید با بررسی کردن شرایط و عادت های هر دانش اموز به ان یک برنامه مجزا بدهد.

در یک برنامه ریزی درست، برای رشته تجربی، کل ساعات مطالعه در هفته 40 ساعت است که حدود 60 درصد آن را دروس تخصصی و 40 درصد باقی مانده را دروس تخصصی تشکیل میدهد. البته با تصویب قانون خحذف دروس عمومی از کنکور 1402 ، بهتر است دروس عمومی را از برنامه ریزی رایگان کنکور 1402 حذف و آنها را با دروس اختصاصی، تست زنی و یا یادگیری بیشتر مطالب جایگزین کنید.

در جدول زیر به صورت هفتگی ساعات مطالعه ای هر درس را به تفکیک رشته تجربی و ریاضی در اختیار شما قرار میدهیم. برای دریافت مشاوره اختصاصی یک هفته ای کنکور به صورت رایگان همراه ما باشید.

شیمیفیزیکریاضیزیستزباندین و زندگیعربیادبیاترشته
44183334ریاضی
444113334تجربی

قدم بعدی پس از مشخص کردن این موضوعات باید روز مطالعه هر درس را مشخص کرد که تمام روز به خواندن یک درس هدر نشود و به یر از درس خواندن ساعتی در طول روز باید به استراحت و تفریح نیز در نظر داشته باشیم!

برای مثال در طول روز میخواهیم 4 درس مختل را مطالعه کنیم که نباید هر 4 درس از دروس اختصاصی باشد و باید تلفیقی از دروس اختصاصی و عمومی باشد 2 درس عمومی و 2 درس تخصصی و میتوان در پایان هفته و یا سه هر روز یکبار را به برنامه های عقب افتاده برسیم. در این برنامه باید هرچندروز دروسی را که مطالعه نکردیم جبران کنیم تا برای هفته ی بعدی برنامه کامل شده باشد. در طول برنامه ریزی هر داوطلب و دانش اموز باید دفتر برنامه ریزی همراه خود داشته باشد تا مشاور و خود داوطلب بتوانند روند پیشرت را ببینند و اگر ضعی در کار است انرا برطرف کنند .

برای خواندن تستی یا تشریحی مطالب نیز باید بگوییم که بسیار زیاد بستگی به تسلط و امادگی فرد در ان درس دارد اگر تسلط کافی در تشریحی خواندن داریم میتوانیم سراغ تستی کار کردن مطالب برویم و خود را در ان قسمت تقویت کنیم یا بالعکس .

مشاوره برنامه ریزی کنکور آکو

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو برای یک هدفی بزرگتر می اندیشد و ترجیح میدهد به دور از تجارت کنکور، به مبحث عدالت سازی در کنکور هم بپردازد. هدف از برقراری کنکور ، عادلانه وارد شدن داوطلبان به دانشگاه است پس باید همه دانش آموزان اعم از فقیر و غنی و یا ساکن پایتخت یا غیره از برنامه ریزی درسی کنکور برخوردار باشند.

برنامه ریزی درسی کنکور با بهترین مشاور تحصیلی کنکور

به همین جهت برنامه ریزی رایگان درسی کنکور 1402 را در اختیار شما قرار داده است و امیدوار است که برای رسیدن داوطلبان به اهداف خود شرایط مطلوبی را فراهم کرده باشد. برای ارتباط مستقیم با مهندس سهیل حاج کرم، بنیان گذار و سرپرست تیم مشاوره تحصیلی کنکور آکو با شماره 02633408944 تماس بگیرید و یا برای ارتباط با پشتیبان های مجموعه تخصصی کنکور آکو، اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور آکو را دنبال کنید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا