پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور منمعرفی کتاب

بهترین منابع روانشناسی کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

انتخاب منابع کمک‌درسی در سال کنکور بسیار مهم و حیاتی به شمار می‌آید چرا که در صورت آشنایی با کتاب‌های کمک‌آموزشی می‌توانید کتاب مناسب سطح خود را پیدا کنید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که هیچ‌وقت بهترین منبع به طور مطلق و کامل وجود ندارد ولی هر دانش‌آموز می‌تواند باتوجه‌به سطح درسی خود منبع مناسبی برای خود انتخاب کند. در این مقاله به معرفی بهترین منابع کمک‌درسی درس روانشناسی برای کنکور می‌پردازیم. با مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو در کرج همراه باشید.

منبع پیشنهادی رتبه های برتر برای روانشناسی

داشتن یک منبع خوب، قطعاً می‌تواند به یادگیری و بازدهی بیشتر داوطلب کمک کند. اگر منبع کمک‌درسی نسبت به سطح درسی داوطلب انتخاب شود می‌تواند در پروسه یادگیری تأثیر بیشتری بر او داشته باشد همچنین در زمان او نیز صرفه‌جویی می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم به معرفی منابع درس روانشناسی کنکور بپردازیم. بهترین منابع روانشناسی که میتوانیم به شما معرفی کنیم کتاب روانشناسی جامع مشاوران و خیلی سبز هستند. در کنار این ها کتاب های میکروطبقه بندی گاج و میکرو طلایی این انتشارات نیز از بهترین منابع روانشناسی کنکور هستند. در آخر نیز میتوان کتاب جامع روانشناسی کنکور مهروماه را از بهترین منابع برای روانشناسی کنکور انسانی دانست.

بیشتر بخوانید: آنالیز سوالات روانشناسی کنکور 1400

بهترین منابع روانشناسی کنکور کتاب های جامع مشاوران

کتاب روانشناسی جامع مشاوران یکی از کتاب‌های خوب در درس روانشناسی می‌باشد که هرساله رتبه‌های برتر از این کتاب به‌عنوان منبع تست درس روانشناسی استفاده می‌کنند. چینش این کتاب به این صورت است که ابتدا درسنامه مربوط به هر درس آورده شده است و سپس تست‌ها و در انتها نیز پاسخنامه کاملاً تشریحی آورده شده است. تعداد صفحات کل کتاب 300 صفحه می‌باشد و شامل 1300 تست است.

جامع مشاوران بهترین منبع روانشناسی کنکور انسانی

درسنامه کتاب روانشناسی جامع مشاوران مفصل است و برای افرادی که در این درس پایه خوبی ندارند بسیار مناسب است و داوطلب می‌تواند از این درس‌نامه‌ها برای یادگیری مطالب استفاده کند. تست‌ها نیز به شکل طبقه‌بندی‌شده هستند و شامل تست‌های کنکور و تست های تالیفی می‌شود. یکی از نکات مثبت و قابل‌توجه در مورد درسنامه این کتاب این است که درس‌نامه‌ها دارای قسمت‌هایی شامل پرسش‌وپاسخ هستند که به آموزش بیشتر کمک می‌کند. به همین دلیل است که کتاب روانشناسی جامع انتشارات مشاوران از بهترین منابع روانشناسی کنکور انسانی به شمار میرود.

طبق گفتهٔ ناشر این کتاب تست‌های موجود در این کتاب حدود 95 درصد با تست‌های کنکور شباهت دارند و وجود تست‌های چالشی به داوطلبان کمک می‌کند تا به طور مفهومی مطالب درس روانشناسی را به‌خاطر بسپارند.

بیشتر بخوانید: معرفی کامل کتاب روانشناسی جامع انتشارات مشاوران

روانشناسی خیلی سبز از بهترین منابع کنکور

یکی از بهترین منابع روانشناسی کنکور انسانی کتاب روانشناسی خیلی سبز می‌باشد. کتاب روانشناسی خیلی سبز دارای درس‌نامه‌های کامل و تست‌هایی باکیفیت بالا است. مطالب این کتاب به شکل درس به درس آورده شده است و مطابق مطالب کتاب درسی روانشناسی است. در ابتدای هر درس درسنامه با نکات مهم و توضیحات همراه با لحنی صمیمی بیان شده است. توضیحاتی که در درسنامه بیان شده است کامل و کافی است و نمودارها و جدول‌هایی که نویسنده از آنها استفاده کرده است به یادگیری بهتر مطالب کمک می‌کند. نکتهٔ بسیار خوبی که در مورد این کتاب وجود دارد این است که درس‌نامه‌ها دارای توضیحات کاملی است ولی زیاده‌گویی نکرده است و به طور خلاصه و مفید مطالب را بیان کرده است.

روانشناسی خیلی سبز بهترین منبع روانشناسی کنکور انسانی

تعداد تست‌های کتاب روانشناسی خیلی سبز مجموعاً 660 تست است. درس‌های سخت‌تر حدوداً 90 تست دارند و درس‌هایی که مطالب آسان‌تری دارند حدود 60 تا 70 تست است. تعداد تست‌های تألیفی این کتاب زیاد است و تنوع بالایی دارد. تست‌های سراسری و تست‌های آزمون‌های آزمایشی نیز در این کتاب جمع‌آوری‌شده‌اند و مجموعاً منبع تست خوبی را به وجود آورده‌اند این کتاب برای دانش‌آموزانی که سطح خوبی در درس روانشناسی دارند مناسب است.

بیشتر بخوانید: معرفی همه محصولات انتشارات خیلی سبز

روانشناسی جامع میکرو طبقه‌بندی گاج

این کتاب هم مانند دو کتاب قبلی دارای درسنامه کاملی است و دارای 191 صفحه با 700 تست است. درس‌نامه‌های رنگی این کتاب باعث می‌شود داوطلب موقع مطالعه احساس خستگی نکند و رغبت بیشتری برای مطالعه داشته باشد. تست‌های موجود در کتاب میکرو طبقه‌بندی گاج تمامی نکات را پوشش می‌دهند و تست‌های کنکور سال‌های گذشته نیز آورده شده است تا داوطلب با سبک سؤالات روانشناسی در کنکور آشنا شود. پاسخنامه تشریحی این کتاب یادگیری را برای داوطلب آسان‌تر کرده و دانش‌آموزان با هر سطحی می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. اما باتوجه به ماهیت علمی و ادراکی درس روانشناسی ، کتاب میکروطبقه بندی گاج نتوانسته بطن مطلب را خیلی مشخص کند. به همین دلیل است که در رده پایین تری در میان بهترین منابع روانشناسی کنکور انسانی قرار گرفته است.

روانشناسی گاج میکروطبقه بندی

روانشناسی کامل میکرو طلایی گاج

کتاب میکرو طلایی روانشناسی درس‌نامه‌هایی خلاصه دارد و بیشتر برای دوران جمع‌بندی مناسب است. این کتاب به شکل تست محور است و بهتر است پس از مطالعه کامل و حل تست‌های آموزشی به‌عنوان منبعی برای جمع‌بندی از این کتاب استفاده شود. در درس‌نامه‌ها شاهد نمودارها و جدول‌های زیادی هستیم که جمع‌بندی را برای داوطلبان آسان‌تر می‌کند. برای هر درس 25 تست آورده شده است و پاسخنامه هر تست بسیار کامل است و تمامی گزینه‌ها را بررسی می‌کند.

میکروطلایی گاج از بهترین منابع روانشناسی کنکور انسانی

لقمه روانشناسی مهر و ماه

کتاب‌های لقمه به‌طورکلی برای زمان جمع‌بندی استفاده می‌شوند و در سایز جیبی چاپ شده است. لقمه مهر و ماه دارای 192 صفحه است و دارای 240 تست می‌باشد که برای زمان جمع‌بندی و مرور سریع از بهترین منابع درس روانشناسی کنکور است. در واقع پس از مطالعه منابع قبلی می‌توانید از این کتاب استفاده کنید. درس‌نامه‌ها کاملاً به شکل نموداری است و به‌مرور سریع کمک می‌کند. تست‌ها نیز شامل پاسخنامه تشریحی است.

لقمه انتشارات مهروماه بهترین منبع برای جمع بندی روانشناسی کنکور

درس روانشناسی در کنکور انسانی

یکی از دروس تخصصی کنکور انسانی، درس روانشناسی است که برای مطالعه باید توجه ویژه‌ای به آن شود. درس روانشناسی از جمله درس‌هایی است که تک‌درس به‌حساب می‌آید و در صورت مطالعه درست و اصولی آن، داوطلب می‌تواند درصد خوبی از این درس کسب کند. در سال‌های اخیر سؤالات درس روانشناسی در کنکور نسبت به سال‌های قبل مفهومی‌تر طرح می‌شود و از طرفی به علت اینکه این درس آخرین درس در دفترچه اختصاصی رشته انسانی است داوطلبان معمولاً توجه کافی به آن نمی‌کنند. یکی از راه‌هایی که می‌تواند در مطالعه درس روانشناسی برای داوطلبان مفید باشد این است که این درس را باتوجه‌به بودجه‌بندی مطالعه کنید. بودجه‌بندی این درس در نظام جدید به شکل زیر است:

تعداد سؤالات روانشناسی در کنکور سراسری 20 سؤال می‌باشد و مدت زان پاسخگویی به سؤالات این درس مجموعاً 15 دقیقه می‌باشد و منبع طرح سؤالات کتاب روانشناسی پایه یازدهم است.

بیشتر بخوانید: بهترین منابع کنکور انسانی

ضریب درس روانشناسی در زیرگروه های مختلف رشته انسانی

در زیر ضرایب درس روانشناسی در زیرگروه‌های مختلف نوشته شده است. دانستن این ضرایب می‌تواند برای برنامه‌ریزی و مطالعه درس روانشناسی برایتان مفید باشد.

  • زیر گروه یک: ضریب 1
  • زیرگروه دو: ضریب 2
  • زیر گروه سه: ضریب 3
  • زیرگروه چهار: ضریب 3
  • زیر گروه پنج: ضریب 3

رشته های هر زیر گروه در کنکور انسانی به شرح زیر است.

انتخاب بهترین منابع روانشناسی کنکور باتوجه به تاثیر روانشناسی بر هر زیرگروه کنکور

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره روانشناسی کنکور و بهترین منابع آن میگوید

برای خرید بهترین منابع روانشناسی حتماً در نظر داشته باشید که در چه سطحی قرار دارید تا بتوانید کتابی مناسب با سطح خود داشته باشید. در حالت کلی کتابی مناسب است که دارای درس‌نامه‌هایی با مطالب خلاصه و مفید باشد. همچنین دارای تست‌های متنوع باشد تا به تسلط شما بر روی مطالب بیفزاید.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا