پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

میزان مجاز تفریحات در نوروز چیست؟

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

وقتی صحبت از میزان مجاز تفریح در عید نوروز سال کنکور می‌شود، شاید ذهن بسیاری از افراد به این سمت گردش کند که این میزان تمام کل عید خواهد بود و این دوران را حق مسلم خود بدانند. در حالی که عده‌ای دیگر کاملاً موضع متفاوتی دارند. برای بررسی بیشتر میزان و نحوه تفریح کردن در عید سال کنکور و برنامه ریزی برای تفریح در نوروز کنکور در ادامه با ما همراه باشید. در این متن عید کنکور و نحوه برنامه ریزی  را برایتان باز میکنیم و شما دیگر سردرگم نمیمانید. مرکز مشاوره کنکور آکودر کنار شماست تا برای تفریح و درس خواندن در عید نوروز برنامه ریزی صحیح داشته باشید.

برای ارتباط مستقیم با مشاوران تیم آکو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ما را دنبال کنید.

برنامه ریزی درس خواندن و تفریح عید نوروز کنکور

برنامه ریزی عید کنکور با تفریحات خاص خود

اول از همه این را بگوییم که عید امسال که کنکور دارید، کاملاً متفاوت خواهد بود و باید دور مسافرت را خط بکشید. در حقیقت امسال همه چیز منتهی به درس خواندن خواهد شد. اما چگونه؟ یعنی کل 13 روز باید درس باشد؟ نه بدین صورت نیز نخواهد بود و شما در زمان مرور مطالب علاوه بر زمان گذاشتن باید کمی تفریح نیز داشته باشید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. باید برای درس خواندن و تفریح در عید نوروز سال کنکور برنامه ریزی کافی را همراه با یک مشاور متخصص کنکور داشته باشید.

مثلا به نظر اکثر مشاور های کنکور بهتر است به جای اینکه درس خواندن را در روزهای تفریحتان بگنجانید، خودتان را در شرایطی قرار دهید که کمی تفریح را در ساعات مطالعه خود داشته باشید. بهترین روش برای این جایگزینی انتخاب یک اردو نوروزی مناسب است.

تاثیر شرکت در اردو نوروزی و پانسیون مطالعاتی شبانه روزی را میتوانید در رتبه کنکورتان به وضوح ببینید. مسافرت رفتن را کنار بگذارید و یک برنامه درست و حسابی برای سبقت گرفتن از رقیبانتان بریزید. مطمئن شوید که در اردو نوروزی قرار نیست فقط تفریح کنید و حتی وقت خواب را هم برای یادگیری بهتر هدر نمیدهید!

مسافرت رفتن برای تفریح در نوروز کنکور

اگر بخواهیم با شما روراست باشیم باید بگوییم که میزان مجاز تفریح در عید نوروز سال کنکور به قدری نخواهد بود که شما به سفر بروید. پس باید در بدترین حالت تمام وقت در خانه درس بخوانید یا برای تاثیر گذاری بیشتر ثبت نام اردو مطالعاتی  را در نظر داشته باشید.

حتی اگر سفر یک روزه و نهایتاً دو روزه باشد! سفر به هر نوعی به عنوان تفریح در عید نوروز سال کنکور به هر صورت غلط خواهد بود.

علت واضح است. کسی که به سفر می‌رود، به طور ناخودآگاه دچار تغییر حال و هوا و خارج شدن از جو سرسخت کنکور می‌شود و به صورت ناخودآگاه به سمت تفریح و استراحت کشیده خواهد شد. در نتیجه این فرد حداقل تا چند روز آینده دیگر به سمت درس نخواهد رفت و نمیتوان این اتفاق را غیرطبیعی در نظر گرفت! ذهن ما دوست دارد تفریح کند و به ویژه در سن و سال نوجوانی مغز دستور میدهد:حالا که وقت درس خوندن نیست بیا یه کم دیگه هم تفریح کنیم و بعد سراغ کارای سخت کنکور بریم!

به همین علت در کل مسافرت به هر شکلی غدغن است. از طرفی دیگر یک فرد ممکن است که دچار خستگی یا هر گونه عارضه دیگر شود که بر همین اساس مطالعه چند روزی برای او عقب خواهد افتاد. کلا در سال کنکور از هرگونه اقدام هیجان انگیزی جلوگیری کنید. عشق و عاشقی در سال کنکور، تفریحات آنلاین و اینترنتی یا حتی جراحی های زیبایی برای شما ممنوع است! مهندس حاج کرم در این باره میگویند:

من نمیگوم که تفریح نداشته باشید! حتی در برنامه ریزی های عید کنکور دانش آموز های خودم هم تفریحاتی درنظر گرفته میشه اما باید کنترل شده و به صورت کاملا محدود این کار انجام بشه. میدونم که برنامه ریزی فقط برای درس خواندن در عید نوروز سال کنکور برای همه ما بی معنیه!

برنامه ریزی نوروز کنکور و لغو تفریحات درست یا غلط؟

برنامه ریزیتون نباید فقط برای درس خواندن باشه اما باید حتما حول محور کنکور بچرخه! در حقیقت قرار نیست که  24 ساعته به درس خواندن مشغول باشید و فکر کنید که این گونه نتیجه بهتری می‌گیرید. اما باید بهینه مطالعه کنید و با استراحت به موقع ذهن خود را پرورش دهید. بهتر است به کمک یک مشاور برای برنامه ریزی درس خواندن در کنار تفریح مناسب برای عید نوروز سال کنکور خود برنامه ریزی کنید.

اندازه مجاز تفریحات در نوروز بدین صورت خواهد بود که شما آن را به دو مورد اساسی تقسیم خواهید کرد. میزان بلند و کوتاه که هر کدام را باز خواهیم کرد.

همانطور که در برنامه ریزی تخصصی اردو نوروزی آموزشگاه پرسا، برگزار کننده بهترین اردو نوروزی در کشور، سه تفریح باید در سال کنکور اولویت شما باشد که در ادامه درباره تفریحات و نوع آنها و روش انتخاب آن صحبت میکنیم.

برنامه ریزی تخصصی برای کنکور تجربی

برنامه ریزی برای کنکور ریاضی در اردو نوروزی

اردو نوروزی تخصصی و برنامه ریزی کنکوری برای انسانی ها

انتخاب تفریح میزان‌بلند در عید کنکور و اردو نوروزی

میزان مجاز تفریح در عید نوروز سال کنکور به صورت بلند در قالب دو تا 1 روز خواهد بود. این به چه معنا است؟ یعنی آن که یک نفر قادر است که دو روز آن هم در قالب دو مورد 24 ساعته به استراحت بپردازد. آیا حد و حدود به همین‌جا ختم خواهد شد و فرد در انتخاب محدودیت ندارد؟ پاسخ خیر خواهد بود. شما در این دو روز نیز محدودیت دارید. پس باید انتخاب درست و به سزایی را انجام دهید.

تفریح در عید نوروز سال کنکور

در این بین این دو روز نیز تفکیک خواهد شد. اولین روز همان 1 فروردین خواهد بود که قادر هستید دست از مطالعه کشیده و نسبت به عید دیدنی اقدام کنید. به هیچ وجه تعطیلات را دو روزه نکنید، زیرا شیرازه کار از دستتان خارج خواهد شد.

دومین روز بلند در این بین، 13 فروردین خواهد بود. در حقیقت این روز آخرین تعطیلات شما قبل از شروع سه ماه نفس گیر درس خواندن برای کنکور خواهد بود. بهتر است که به خوبی از آن لذت ببرید و استفاده کنید. شاید برخی بیان کنند که 13 به در، در خانه هستیم، پس روز دهم یا هر روز دیگر را به تعطیلات می‌پردازیم؟ در صورتی که واقعاً این گونه باشد و آن را جا به جا کنید و روز 13 عید در خانه در حال خواندن باشید، مشکلی نخواهد داشت.

 دومین تعطیلی پاداش کسانی است که در طول عید درس خوب خوانده‌اند و گروهی که کم کاری داشتند باید درس بخوانند، در حالی که تیم آکو معتقد است، هر فرد فارغ از کیفیت مطالعه به دو روز مرخصی برای تنفس مغز نیاز خواهد داشت.

تفریح کردن در عید نوروز سال کنکور

میزان مجاز تفریح کردن در عید کنکور، یک وجه دیگر نیز دارد و آن هم در زمان مطالعه خواهد بود. این قسمت خود به دو بخش تقسیم خواهد شد. اول از همه زمانی که در حال خواندن هستید و زمان مجاز استراحت بین هر دو درس و دومین مورد میزان و نحوه استراحت شبانه. در حقیقت در این زمان مانند یک ربات از پیش برنامه ریزی شده باید عمل کنید و خارج از آن حق عمل کردن نخواهید داشت.

این میزان کوتاه در بین دو درس به چه معنا است؟ یعنی آن که هر فرد بین 10 الی 15 دقیقه از زمان خود را برای استراحت اختصاص دهد. قرار نیست چون عید است، این میزان افزایش یابد یا حتی کاهش. همه چیز روی نظم باید باشد. دومین مورد نیز در هنگام ناهار خواهد بود.

عموماً بهتر است که تایم استراحت و ناهار شما 60 الی 90 دقیقه باشد تا دانش آموز فرصت استراحت کوتاه را پیدا کند و به بدن خود یک امکان آرامش پیدا کردن نیز بدهد. به این ترتیب فرد قادر است که انرژی از دست رفته در طول روز را بازیابی کند.

برنامه ریزی برای تفریح و درس خواندن در عید نوروز سال کنکور

حال با این توصیفات استراحت کوتاه دوم به چه معنا خواهد بود؟ میزان مجاز تفریحات در نوروز برای شب به اندازه یک شب نشینی کوتاه با خانواده است. در صورتی که در اردو مطالعاتی باشید یا در خانه بخوانید، در هر دو حالت تا ساعت 8 الی 9 شب درگیر خواهید بود.

برای این که بدنتان با انرژی کافی آماده مطالعه مجدد شود، بهتر است که 8 ساعت خواب مفید را داشته باشید و این موضوع مستلزم خوابیدن در ساعت 11 شب خواهد بود. علت این است که شما در ساعت 7 باید بیدار شده و نهایتاً 8 استارت بزنید.

البته درس خواندن از ساعت 9 تا 11 برای داوطلبان اختیاری خواهد بود و میتواند مثل توربو شارژ برای یک قهرمان اتومبیل رانی عمل کند. درباره برنامه درسی مناسب برای عید در کنکور در ادامه بخوانید.

تذکری درباره اردو نوروزی و انتخاب آن

در این تفریح در نوروز کنکور تنها گزینه پیش روی شما موضوع خواب نیست. بلکه باید در نوع استراحت نیز دقت کنید و در این بازه کم بین درس تا خواب از هر گونه کاری که موجب خستگی بیش از حد برای بیدار شدن در فردا می‌شود، خودداری کنید. بهتر است که از خوردن زیاد غذاهای چرب در شب‌ها نیز بپرهزید. از طرفی یک ورزش کوتاه بسیار به شما در افزایش گردش خون و ریکاوری سریع‌تر بدن کمک خواهد کرد.

لطفا از کار کردن زیاد با موبایل نیز در طول شبانه روز خودداری فرمایید.

مشاوره و اردو نوروزی کنکور

یک مشاور در کنار داوطلب قرار دارد و می‌تواند همه چیز را برای او آسان کند. در حقیقت یک مشاور تمام زیر و بم را می‌داند و تلاش خود را خواهد کرد تا آن چیزی را که مفید برای شما خواهد بود، به وجود آورد. این فرد بهترین گزینه برای تعیین محدودیت‌ها در تفریح در نوروز کنکور برای شما خواهد بود.

مثلا در برنامه ریزی برای عید نوروز کنکوری های رشته انسانی گفتیم که میزان درس خواندن هرکس بستگی به زمان شروع او برای مطالعه دارد و میزان مجاز تفریحات در روزهای نوروزی نیز همین وابستگی را دارد.

میزان مجاز تفریحات در نوروز و مشاور کنکور

تمامی نکات بیان شده درباره تفریح نوروز سال کنکور همگی نسبی بوده است و این مشاور است که در پایان نظر می‌دهد و قطعاً خیر و صلاح دانش آموز را می‌خواهد. ببینید باید از اول درس تصمیم بگیرید. یک مشاور کاربلد انتخاب کنید و تمام مسیر را به او بسپارید. اگر فکر میکنید مشاورتان خوب نیست یا به اندازه کافی برایتان مفید واقع نشده است باید با او درمیان بگذارید. شاید شما دانش آموزی با نیاز به توجه درسی بیشتر هستید!

منحصر بفرد بودن در کنکور هیچ ایرادی ندارد و بلکه باعث تبدیل شدن دانش آموز به رتبه برتری مثل رستگار رحمانی میشود!

مرکز مشاوره کنکور درباره تفریح در نوروز کنکور میگوید

 موضوع میزان تفریحات موثر در اردوی نوروزی بازوی مکمل برنامه مطالعاتی است که باعث می‌شود، یک نفر در طول درس خواندن خسته نشود و به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. خرج کردن درست این زمان به معنای رسیدن به نتیجه مطلوب خواهد بود. باعث خواهد شد که به نتیجه مد نظر دست پیدا کنید و از هر گونه کاهش کیفیت جلوگیری کنید.

تفریح در نوروز کنکور و اردو نوروزی

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا