پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

انتخاب رشته نهم

زمان اعلام نتایج آزمون هدایت تحصیلی

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

زمان اعلام نتایج آزمون هدایت تحصیلی:  اعلام نتایج هدایت تحصیلی پایه نهم که همزمان با نتایج امتحانات خرداد ماه و شهریور ماه برای همه دانش آموزان صادر می گردد. همچنین نمرات باید به تایید مسئول ثبت نمرات مشاور و مدیر مدرسه برسد.

فرم های ۶ و ۷

این نتایج همزمان برای تمام دانش‌آموزان با اعلام نتایج شهریور ماه اعلام میگردد نتیجه های فرم های ۶ و ۷ از طریق سایت همگام در دسترس خواهد بود نبود این نتایج توسط مشاورین و از نظر سوابق تحصیلی می باشد معمولاً نتایج سوابق تحصیلی در تیرماه در سامانه همگام قرار می گیرند لذا دانش آموزان می توانند این فرم ها را به صورت آنلاین مشاهده کنند.

فرم شماره 6 و 7 هدایت تحصیلی

 باید در نظر داشته باشید که فرم شماره ۶ و سوابق تحصیلی محاسبه شده که مجموعه آن از صد نمره می باشد صرفاً جنبه توصیه ای و پیشنهادی به دانش آموزان دارد. با توجه به سوابق تحصیلی دانش آموز موز و ظرفیت منطقه مدارس و رشته ها و شاخه های الهی شده فرم نهایی فرم شماره ۷  خواهد بود.

زمان اعلام نتایج آزمون هدایت تحصیلی

اولویت های الف و ب

 بود در این فرم همانطور که در قبل ضریب دروس مقاطع هفتم و هشتم یک و دو مقطع نهم سه می باشد. در نتیجه دانش آموزان با حروف از قبیل الف و ب ماده خواهد شد. که حروف نشان دهنده اولویت بندی شاخه ها و رشته ها بر اساس ظرفیت و عملکرد تحصیلی می باشد.

 همانطور که در تصویر می بینید رشته های مورد پذیرش دانش آموز با اولویت الف ثبت می گردند اگر بخواهیم که بگوییم الف چیست؟

 یعنی دانش آموز مورد نظر ما حداقل نمره کتبی مورد نظر برای ورود به رشته زمینه ارائه شده را کسب کند. می تواند بدون در نظر گرفتن ظرفیت منطقه در صورت وجود آن رشته یا شاخه ثبت نام کند.

 منظور از اولویت به  است که با توجه به ظرفیت منطقه گروهی از دانش‌آموزان بالاتر کرده‌اند. شما در صورت انصراف این دانش آموزان می توانید ثبت نام کنید یعنی به طور کلی شما اولویت دوم در شرایط برابر هستید.

 موضوعی که خیلی ها این روزها با آن درگیر هستند و میبینیم خیل عظیمی از دانش‌آموزان برای ثبت نام رشته تجربی مراجعه میکنند مسئول ثبت نام مدرسه به آنها می‌گوید که باید صبر کنید تا ثبت نام کنند و سپس شما در صورت وجود جای خالی می توانید ثبت نام کنید.

مجتبی سادات رسول

کتاب های زیادی خوانده ایم، افراد بسیاری دیده ایم و با بزرگان بسیاری هم کلام شده ایم. راه درست را نشانتان خواهیم داد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا