نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

مشاوره برنامه ریزی درسی برای کنکور

چگونه برنامه ریزی درسی کنیم؟

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (1 امتیاز)

سلام رفقای جااااااان ! حتما میخواید برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402 کنید و سوالتون اینجاست که خب چگونه برنامه ریزی درسی کنیم؟ روز خود را به چه درسی شروع کنم؟! اولویت با درس سخت تر یا ساده تر است؟ ایا بهتر نیست با دروس عمومی شروع کنیم؟

ببینید من در مشاوره برنامه ریزی درسی برای کنکور اصولا عادت دارم به همه مسائل و اتفاقات به صورت نسبی نگاه کنم. این‌ یعنی که هر سوالی برمبنای شخصیت و روحیات یک فرد، یک راه حل داره و اینطور نیست که بتونیم یک پاسخ مشخص را نسخه کنیم و به آحاد جماعت کنکوری تجویز کنیم.

و الان هم با توجه به همین این اصل میخوام موضوع مقاله یعنی نحوه برنامه ریزی درسی برای کنکور را بررسی کنیم. با مشاوره تحصیلی کنکور آکو همراه باشید.

مشاوره برنامه ریزی درسی برای کنکور

به اولین چیزی که در مشاوره برنامه ریزی درسی برای کنکور باید اشاره کنم این جمله اس که: رفیق گلم هر کار می‌خوای بکن، ولی همیشه اول از همه قورباغه‌ات رو قورت بده! یعنی در برنامه ریزی درسی، اول از همه باید سخت ترین‌و عذاب‌آور ترین کار رو انجام بدی تا برای باقی روز با خیال راحت تر کار رو دنبال کنیم.

مشاوره تحصیلی کنکور و مشاوره برنامه ریزی درسی برای کنکور

اینکه چگونه برنامه ریزی درسی کنیم ، شاید برای بعضی از داوطلب ها داستان کمی متفاوت باشه! به این صورت که ممکنه شما اول صبح یا هر زمانی که قصد شروع مطالعه رو داری، کمی خواب‌آلود و خسته باشی! یا کلا از اون وقتاس که خیلی حال و‌حوصله نداری و دائم در حال خمیازه کشیدنی…! در این مواقع بهتره با قورباغت واسه خودت چالش درست کنی!

در روزهای بی حوصلگی چگونه برنامه ریزی درسی کنیم

با قورباغه ات برای خودت چالش درست کنی! این که گفتی یعنی چی اقای حاج‌کرم؟؟ ببین دخترم/پسرم به عنوان مشاوره تحصیلی کنکور بهت یه جمله کلیدی میگم:

هرچیزی که بتونه ذهن‌ ما رو درگیر کنه، قدرت اینم داره که حواس ما رو از خستگی پرت کنه.

تاحالا شده یه قسمتی از فیلم انقدر جذاب باشه که تو رو از اون لحظه جدا کنه؟؟ درس هم‌میتونه اینکارو کنه باهات، به شرطی که خودت بخوای!

برای اینکه حواست پرت نشه، سعی کن در طول مطالعه مسئله و تمرین زیاد حل کنی، مخصوصا دروس حلیاتی مثل ریاضی،فیزیک،مسائل شیمی،هندسه و … در‌مورد دروس متنی و توضیحی بهترین راه، شبیه سازی تدریس است. درباره تست زنی دروس حفظی و حلیاتی بیشتر بخون!

برنامه ریزی درسی برای کنکور و دروس سخت

برنامه ریزی صحیح یعنی این که مثلا یک درسی مثل زیست یا فلسفه اگه صرفا مطالعه و روخوانی باشه، باعث ایجاد رخوت وخستگی زودرس میشه. اما شبیه سازی مطالعه به کلاس درسی که خودت معلم اونی و موظفی تا مبحث رو به دانش‌آموز تدریس کنی، بسیار چالش برانگیز و جذاب میشه. در کنار این تدریس مشقی ، یک معلم خوب و یک دانش آموز خوب از تو میسازه!

یادت نره که در برنامه ریزی درسی برای کنکور به عنوان یک معلم، اگه معلم خوبی باشی بعد هر بخش یا گفتار که تدریس کردی، باید نمونه سوال کار کنی ! این روش به ما کمک میکنه تا وعده مطالعاتی برای ما جذاب باشه.

مشاوره تحصیلی کنکور

همه مشاوران خوب و حرفه‌ای کنکور از تکنیک قورباغه‌ات را با لذت قورت بده استفاده می‌کنند تا در ساعات ابتدایی مطالعه کمر کار بشکنه.
در ضمن اگه دوتا قورباغه داشتی بهتره اول اونی که زشت‌تر و ترسناک‌تر هست رو انتخاب کنی!

برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402

یادت نره اصول برنامه ریزی درسی برای کنکور و مشاوره تحصیلی رو خودت با شناخت شخصیت درسی‌ات می‌تونی یاد بگیری البته به شرطی که خودت بخوای. ماهم به عنوان مشاوره برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402 از صفر تا صد همراه شما هستیم.

کانال تلگرام مشاوره کنکور آکو و یا پیج اینستاگرام مشاوره کنکور آکو را دنبال کنید.

 

 

سهیل حاج کرم

برنامه ریزی و مشاور تحصیلی یک هنره! من سهیل حاج کرم همیشه و همه جام میگم و گفتم: که من یک مشاور تحصیلی ام نه یک مشاور جذب!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن