پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

مشاور من

عادات و ویژگی های رتبه های برتر

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
3.5/5 - (2 امتیاز)

زمانی که صحبت از ویژگی ها و  روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور می‌شود، همگان به دنبال دانستن میزان ساعات مطالعه این افراد هستند. اما سوالی که پدید می‌آید، این خواهد بود که آیا همه علت موفقیت رتبه های برتر کنکور روش مطالعه آنها خواهد بود؟ بدون شک جواب خیر است. پارامترهای مختلفی وجود دارد که در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت و باعث خواهد شد که افراد به این نتیجه دست پیدا کنند. با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره روش زندگی و برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور بیشتر بخوانید. مرکز مشاوره تخصصی کنکور ویژگی های رتبه های برتر کنکور را در شما زنده میکند.

روش زندگی و ویژگی های خاص رتبه های برتر کنکور

روش زندگی و برنامه ریزی رتبه های برتر برای درس خواندن در سال کنکور ، در چند بخش اساسی تقسیم خواهد شد. این بخش‌ها شامل عادات صبح گاه، برنامه هی دقیق خواب و هنگام شب، درس خواندن و حتی نحوه تغذیه خواهد بود. در ادامه هر کدام از قسمت‌ها را توضیح خواهیم داد.

[aparat id=’3JWrY’]

صبح، زمان شروع فعالیت رتبه های برتر

مهم‌ترین زمانی که هر فرد باید روز خود را آغاز کند، صبح خواهد بود. در حقیقت این زمان طلایی اگر خوب شروع شود، روز نیز خوب خواهد بود. در صورتی که صبح بد شروع شود، تا آخر شب باید تلاش کنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

اما روش زندگی نفرات برتر در صبح روز های کنکور چگونه بوده است؟ آیا کار خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. جواب مسلماً خیر خواهد بود. رتبه های برتر فقط چند عادت ساده را در سال کنکورشان رعایت می‌کنند.

مهم‌ترین نکته استمرار در آغاز صبح و بیدار شدن از خواب خواهد بود. اگر نتوانید در یک تایم مشخص از خواب بیدار شوید، سخت خواهد بود که کل روز را مدیریت کنید. نکته مهم دیگر در مورد بهره مندی از ساعات صبح، روش درس خواندن رتبه های برتر در صبح زود خواهد بود. در حقیقت افراد برتر خود را عادت داده‌اند که صبح ها را پر انرژی به درس خواندن اختصاص دهند.

شاید برخی بیان کنند که صبح بیدار شدن و درس خواندن که کاری ندارد. بله شاید صبح از خواب بیدار شوید، اما بسیاری از افراد در صبح درس نمی‌خوانند. این معضلی است که حتماً باید رفع شود. علاوه بر این خواندن، مطالعه شما باید کیفیت نیز داشته باشد. نمی‌شود که صرفاً بخوانید و بگویید پس رتبه برتری هستید. در حقیقت خروجی درس اهمیت بالایی خواهد داشت. پس روش مطالعه نیز در کنار ساعات درس خواندن برای تبدیل شدن به رتبه های برتر کنکور تاثیر بسزایی دارد.

ویژگی ها و روش زندگی رتبه های برتر کنکور

شیوه زندگی صبحگاهی رتبه های برتر 

نکته بعدی که در صبح اهمیت دارد، موضوع صبحانه خواهد بود. برخی از افراد به هیچ وجه صبحانهمیل نمی‌کنند. پس درس خواندن شما در صبح همانند ماشین روشنی است که بنزین ندارد. در نتیجه قادر به درس خواندن نیستید. حتی اگر هم بخوانید بدون کیفیت خواهد بود و مشکلات فراوانی را به وجود خواهد آورد. پس به صراحت میگوییم این روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور نبوده و نیست!

صبحانه خوردن رکن اصلی روش زندگی رتبه های برتر کنکور است!

گروهی دیگر بیان می‌کنند که صبحانه می‌خوریم. اما سوال این است که چه چیزی می‌خورید؟ آیا خوردن هر چیزی درست خواهد بود؟ در حقیقت باید مواد مغذی بخورید. این مواد مغذی شامل چند مورد مختلف خواهد شد.

اول از همه باید ماده غذایی از گروه غلات جو و ذرت در آن وجود داشته باشد. مواد پروتئینی همچون عدس، لوبیا و امثال این باید در صبحانه وجود داشته باشد. مورد بعدی مایعات خواهد بود. استفاده از چای شیرین یا آبمیوه و حتی شیر بسیار عالی خواهد بود.

حتماً سعی کنید که از نان در صبحانه بهره ببرید. این نان بهتر است که از نوع سنگک باشد. نه اینکه نان هایی بجز سنگک ایرانی بد است، بلکه این نان، از نظر ارزش غذایی بسیار بالاتر است. همچنین سعی کنید که از مربا، پنیر، کره و حتی گردو بهره ببرید. از طرفی به هیچ وجه پرخوری انجام ندهید. این کار باعث خواهد شد که در هنگام مطالعه خوابتان بگیرد.

البته نمیگوییم که این روش رعایت کردن تغذیه از ویژگی های اصلی برنامه ریزی رتبه های برتر در سال کنکور بوده اما به عنوان مشاور بتر کنکور پیشنهاد میکنیم تغذیه تان را در این میان فراموش نکنید.

[aparat id=’84SUt’]

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور

مورد مهم بعدی که اهمیت دارد، نحوه مطالعه رتبه های برتر خواهد بود. در حقیقت ویژگی های رتبه های برتر کنکور در اینجا بسیار متفاوت با روش درس خواندن سایر داوطلبان خواهد بود. شاید برخی بیان کنند که ما هم خوب درس می‌خوانیم، اما این افراد تنها مطالعه نمی‌کنند. در حقیقت از ویژگی های مهم رتبه های برتر کنکور تعهد به برنامه ریزی خواهد بود. هر آن چه که در برنامه یادداشت شده را با کیفیت خوب انجام می‌دهند. از طرفی دو کار مهم دیگر را نیز انجام می‌دهند.

  • اول از همه بحث جمع بندی و خلاصه نویسی خواهد بود. کسانی رتبه برتر خواهند شد که دست نویسی از مطالب جمع آوری می‌کنند. مورد دوم که اهمیت دارد، موضوع بازگشت پس از مطالعه خواهد بود. پس دانستن روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور مهم است.
  • این ویژگی در رتبه های برتر کنکور هست که چیزی به نام دانستن مطلق وجود ندارد. در حقیقت پایبندی به دوره کردن یکی از ارکان مهم خواهد بود.

از روش  مخصوص رتبه های برتر در زمان درس خواندن این خواهد بود که روی درس تمرکز می‌کنند. یعنی چیزی به معنی چک کردن گوشی یا کنار گذاشتن درس در مدت زمان مطالعه برای آنان وجود نخواهد داشت. به صورت مفید مطالعه را انجام می‌دهند. همچنین در عادات آنان، سوالات غلط یا نزده جایگاه ویژه‌ای دارد. در حقیقت این جمله که خواندن چند باره یک کتاب مهم‌تر از خواندن چندین کتاب است، در ذهنشان نهادینه گردیده است.

تحلیل آزمون‌ها اهمیت بالایی دارد که از عادات و رفتارهای رتبه‌های برتر محسوب می‌شود. آنان سوالات آزمون را رها نخواهند کرد و به مطالعه ادامه می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

آموزش تحلیل آزمون های گزینه دو

تحلیل آزمون های آزمایشی قلمچی

زمانبندی ساعات مطالعه رتبه های برتر

از ویژگی های بارز رتبه های برتر کنکور، دقت عملکردشان خواهد بود. آنان نسبت به زمان‌بندی ها حساسیت دارند. گاهی ممکن است که بیان کنید، حالا 10 دقیقه بیشتر استراحت می‌کنم و از انتها بیشتر درس می‌خوانم. حال آنکه در روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور همچین اتلاف وقت و پشت گوش انداختن برنامه ریزی دیده نمیشود. از طرفی تایم مطالعه در برنامه ریزی های رتبه های برتر به طور کامل اجرا خواهد شد. به هیچ وجه خودشان را با مسائلی مانند خستگی یا هدر دادن زمان، اتلاف نخواهند کرد.

البته موضوع مهم‌تر در برنامه ریزی کنکوری ها، زمان بندی برای تایم ناهار، بیدار شدن از خواب، مطالعه در بعدازظهر و حتی تایم خواب است.

تایم ناهار و شام برای رتبه های برتر کنکور

روش زندگی و درس خواندن رتبه های برتر کنکور

حساسیت در مورد ناهار و شام نیز در ویژگی ها و روش زندگی رتبه های برتر کنکور وجود خواهد داشت. در حقیقت این تایم را بسیاری از داوطلبان، اشتباه استفاده می‌کنند. واقعیت این است که در ناهار باید تعادل خوردن رعایت شود. نه آنقدر زیاد باشد که باعث خواب آلودگی و مانع از مطالعه گردد و نه به مقدار کم باشد که موجب گشنگی مجدد شما بشود. سبک بودن شام، در بهتر خوابیدن اثر گذار است.

حال شاید برخی از خود بپرسند که مواد غذایی مصرفی، آیا اهمیت دارد با اینکه دستتان در خوردن باز است؟

در حقیقت بهتر است که تا حد ممکن از استفاده از مواد قندی و چربی خودداری کنید. این به آن علت است که تحرک شما در این زمان بسیار کاهش پیدا خواهد کرد و باید تا حد ممکن مراقب سلامتی خودتان باشید. تا حد ممکن از سبزیجات و پروتئین در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

عدم پرخوری از دیگر عادات و رفتارهای رتبه‌های برتر است. هر چقدر که تعادل رعایت شود، برای ادامه درس خواندن بدون مشکل خواهید بود. همچنین قادر هستید که به راحتی مانع از ابتلا خودتان به بیماری‌های مختلف شوید.

نحوه صحیح استراحت بین درس خواندن

استراحت کردن برای داوطلبان کنکور به اشتباه جا افتاده است. یکی از تمایزات اصلی و روش های زندگی خاص و نکاتی که رتبه های برتر در هنگام مطالعه رعایت میکنند، در اینجا بمشخص میشود. در حقیقت شما وقتی تایم استراحت بین دو درستان پیش می‌آید، چه کاری را انجام می‌دهید؟ شاید با گوشی بازی کنید یا تلویزیون ببینید.

ویژگی که در بین تمامی رتبه‌های برتر وجود دارد، عدم استفاده آنها از تلفن همراه و  کنار گذاشتن کامل تلویزیون و لپتاپ در سال کنکور است. زیرا تقریبا همه مشاوران و محققان و رتبه های برتر معتقدند که باید ذهن در این زمان استراحت کند و تلویزیون دیدن و کار با گوشی فقط هدر دادن وقت و موجب خستگی چشم است. رتبه های برتر در برنامه ریزی های خود همواره تلاش می‌کنند که تایم استراحت را با بستن چشم‌ها یا قدم زدن بگزرانند.

بیشتر بخوانید:

فواید پیاده روی در سال کنکور

نحوه صحیح استراحت بین ساعات مطالعه

از طرفی روش زندگی رتبه های برتر کنکور به گونه ای است که در بازه بعد از ناهار، عموماً خواب کوتاه و در حد 30 الی 45 دقیقه را انجام می‌دهند. این افراد بحث کار با گوشی یا دیدن فیلم، آن هم به صورت محدود را به تایم استراحت شب عموماً موکول خواهند کرد. از طرفی دیگر در بحث خوابیدن، به هیچ وجه لجاجت نخواهند کرد. همچنین رتبه های برتر به هیچ وجه از تایم خواب خود نمی‌زنند. حتی برای درس خواندن هم نباید خواب را هدر داد و رتبه های برتر در برنامه ریزی درس خواندن خود سعی می‌کنند که بین 7 الی 8 ساعت خواب شبانه را داشته باشند.

روش تغذیه در زندگی رتبه های برتر کنکور

شاید قسمتی از آن را در تایم ناهار و شام برایتان بیان کرده باشیم. نکته مهم دیگر در مورد روش تغذیه رتبه های برتر بین دروس خواهد بود. در حقیقت بهتر است که دو مورد را حتماً رعایت کنید. اول از همه آنکه یک لیوان آب در کنار خود داشته باشید. این آب را به صورتی بخش بندی کنید تا بتوانید تا پایان تایم مطالعه از آن بنوشید.

مورد بعدی قرار دادن یک عدد میوه یا خشکبار نظیر توت خواهد بود. نباید این موضوع به صورتی باشد که شما به صورت 24 ساعته در حال خوردن باشید. بلکه به عنوان کمکی در کنار تایم مطالعاتی باشد.

سعی کنید از خوردن مواردی که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شود، خودداری کنید. یکی از این موارد بادام در بسته خواهد بود. همچنین بهره بردن از میوه‌های آبدار نظیر پرتقال به هیچ وجه توصیه نخواهد شد. زیرا هم امکان کثیفی دست و محیط درس خواندن دارد و به طور قطع تمرکزتان را بر هم خواهد زد.

نقش مشاوره در داشتن برنامه ریزی مثل رتبه های برتر کنکور

بهره مندی از حضور مشاور متعهد و گوش کردن دقیق به نکات ریز و پیشنهادات درسی مشاور نیز از ویژگی های رتبه های برتر خواهد بود. برخی از این افراد مشاوره از بیرون استخدام کرده‌اند و برخی دیگر با توجه به دانشی که دارند، برنامه ریزی می‌کنند. مهم‌ترین اصل تعهد داشتن است. هر دو گروه برنامه تهیه شده را وحی منزل می‌دانند و در اجرای آن می‌کوشند.

پس یکی از روش های تبدیل شدن به رتبه برتر کنکور عمل کردن دقیق به برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت مشاور است.

برنامه ریزی را مشاوران واقعی انجام خواهند داد. یک مشاور خوب یعنی بر اساس ظرفیت شما این برنامه را خواهند نوشت. شاید اگر خودتان برنامه ریزی انجام دهید، نتوانید تمامی نقاط کور را تشخیص دهید. در حالی که این موضوع به راحتی توسط مشاور تشخیص داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: رتبه های برتر کنکور الان کجان؟

مشاوره تخصصی کنکور سراسری

مورد مهم بعدی در مورد مشاوران، بحث همین عادات است. چیزی که طی تحقیقات تیم مشاوران آکو مشاهده شده است، این بوده که کسانی که مشاور دارند، راحت‌تر عادات داوطلب بودن را در زندگی شخصی و کنکوری خود ایجاد می‌کنند. در حقیقت مشاور اهرمی برای اجرا شدن روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور برای داوطلبان عادی و ایجاد ویژگی های مثبت درسی در آنان است.

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره رتبه های برتر میگوید

ویژگی های زندگی و درس خواندن و روش های خاص و صحیح مطالعه رتبه های برتر همواره یکی از مهم‌ترین سوالات داوطلبان کنکور بوده است. اما چیزی که مهم است بدانید، این خواهد بود که همه چیز به خود مطالعه بستگی ندارد. در حقیقت باید یک پکیج را ببینید. یک رتبه برتر، حداقل یک سال از زندگی عادی خود دست کشیده و از تغذیه گرفته تا استراحت و درس خواندن خود را برنامه ریزی کرده است تا به یکی از رتبه های برتر کنکور تبدیل شده است..

استفاده از مشاور اهمیت بسیار زیادی دارد. کسی که از چنین اهرمی در روند مطالعاتی خود بهره می‌برد، قادر است که راحت‌تر و دقیق‌تر به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. بهتر است که در هر بخش اصولی عمل کنید و چند مورد خاص را صرفاً انجام ندهید. حواستان باشد که این موارد بیان شده زمانی تاثیر دارند که همگی با یکدیگر اجرا شوند.

تلفن تماس: 02633408944

تلفن تماس: 02633405075

اینستاگرام مرکز مشاوره کنکور آکو

روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور چگونه است؟

مهمترین ویژگی رتبه های برتر کنکور برنامه ریزی دقیق آنها برای هرروز سال کنکور و درس خواندن مداوم و مطابق با برنامه ریزی آنها است.

روش زندگی رتبه های برتر کنکور چیست؟

رتبه های برتر کنکور هم مثل ما انسان های عادی زندگی میکنند، با این تفاوت که تغذیه متناسب با سلامت و مواد مورد نیاز بدنشان دارند. و خواب کافی ، دوری از وسایل الکترونیکی به علت ایجاد خستگی ذهنی و استراحت و ورزش را به اندازه در برنامه روزانه شان دارند.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا