پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

اعلام نتایج نهایی کنکور 1402

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

طبق آخرین خبری که از طریق پیک سنجش درباره نتایج کنکور منتشر شده است، اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 تا پایان هفته آینده قطعی خواهد بود! البته باتوجه به بدقولی هایی که در اعلام نتایج اولیه و تراز کنکور دانش آموزان داشتیم، خیلی تعجب نمیکنیم اگر این وعده هم به موقع عملی نشود.

هرچند که از همان ابتدا زمان اولیه اعلام نتایج کنکور 1402 هفته سوم مهرماه اعلام شده بود و با این وضع قوانین جدید کنکور بسیاری از داوطلبان حتی نمیخواهند از نتایج کنکور قبلی شان استفاده کنند و به فکر کنکور مجدد هستند اما معاون وزیر علوم که از قضا رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز هست، درباره اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 گفته است:

سعی میکنیم نتایج کنکور 1402 را تا پایان هفته دوم مهرماه اعلام نهایی کنیم تا دانشجویان ورودی جدید هم فرصت کافی برای تصمیم گیری درباره ثبت نام و ورود به دانشگاه داشته باشند.

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو
اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 4

اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 تا 14 مهر ماه قطعی است

براساس گفته رئیس سازمان سنجش کمتر از 10 روز به اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 مانده است و باوجود همه تغییرات عجیب و غریبی که در صف اجرا برای کنکور های 1403 تا 1406 است، بازهم این مقام مسئول از شرایط برگزاری کنکور 1402 اعلام رضایت کرده است و گفته است در سال گذشته در کنکور دی ماه و کنکور تیر ماه اعلام حتی یک ممورد تقلب سازمان دهی شده و لو رفتن سوالات را هم نداشتیم که باتوجه به آمار چند هزار نفری تقلب در کنکور ههای 1400 و 1401 این اتفاق واقعا نتیجه تلاش های ما بود. وی در این باره ادامه داد:

تاخیر در اعلام نتایج کنکور 1402 به علت عدم ارائه تراز کل سوابق تحصیلی بود که البته ما تا 8 شهریور هم به این ارگان مهلت دوباره دادیم. علت این تغییرات جدید رتبه و تراز دانش آموزان در هفته گذشته هم همین تراز سوابق تحصیلی اشتباه آموزش و پرورش بود و در ارائه دفترچه انتخاب رشته یا تراز آزمون اختصاصی مشکلی نبود.

وی در این باره افزود: همانطور که دیدید با سرعت بیشتری سعی کردیم نتایج انتخاب رشته های شرایط خاص را زودتر اعلام کنیم تا ارگان های مربوطه در رده بندی داوطلبان به مشکل نخورند و در همین راستا سعی میکنیم تا پایان هفته نتایج نهایی کنکور 1402 را اعلام کنیم تا دانشگاه ها بتوانند برای ورودی های جدید پنل کاربری بسازند و ثبت نام های آنلاین و مراجعه حضوری دانشجویان جدیدالورود سر فرصت انجام شود.

اطلاعیه مذکور را میتوانید در تصویر زیر به صورت کامل مشاهده نمایید

اعلام نتایج کنکور 1402

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا