نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

زبان تخصصیکنکور سراسریمشاور من

بازار کار و درآمد رشته های کنکور زبان خارجی تخصصی

شغل فارغ التحصیلان رشته های کنکور زبان

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

همه میگویند بازار کار رشته های کنکور تخصصی زبان ، مثل رشته های زبان انگلیسی یا زبان های خارجی دیگر همیشه بازار کار و درآمد خوبی دارند. درست است که آموزش و تدریس در موسسه های زبان به صورت خصوصی و گروهی تا ابد یکی از گزینه های فارغ التحصیلان رشته زبان میباشد. اما آیا این همه هدفی است که داوطلبان کنکور زبان به دنبالش هستند؟ یعنی همه فارغ التحصیلان رشته های زبان تخصصی میخواهند شغل دبیری را انتخاب کنند؟ اصلا آیا درآمد تدریس در رشته های تخصصی زبان میتواند پاسخگوی نیاز های یک فرد باشد؟ با مرکز مشاوره تخصصی کنکور زبان تخصصی آکو در کرج همراه باشید تا حقیقت را درباره بازار کار رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی بدانید.

بازار کار و درآمد رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی

همانطور که پیش از این درباره رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی توضیح دادیم ، زیرگروه های کنکور منحصرا زبان به 4 دسته تقسیم میشوند. زیرگروه اول شامل پر طرفدار ترین رشته های کنکور تخصصی زبان یعنی رشته های آموزش زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی است.

بیشتر بخوانید: رشته های کنکور تخصصی زبان و رتبه قبولی آنها

زیرگروه دوم رشته های کنکور تخصصی زبان انگلیسی شامل رشته های مترجمی زبان فرانسه و آموزش زبان فرانسه هستند. این رشته ها در مقطع کارشناسی به صورت ناپیوسته ارائه میشوند. بازار کار رشته های کاردانی مترجمی و آموزش زبان فرانسه عموما آموزشگاه ها است. اما برای درآمد های نجومی این رشته از رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی پیشنهادات ویژه ای را برایتان در نظر گرفته ایم.

بهترین مشاوره تحصیلی و کنکور در کرج

بازار کار رشته های زیرگروه 3 کنکور تخصصی زبان های خارجی به نسبت پر درآمد تر هستند. چون فارغ التحصیلان زبان آلمانی به نسبت کمتر در جامعه آماری داوطلبان کنکور زبان تخصصی وجود دارد. اما باید بدانید که درآمد و بازار کار تمامی رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی از انگلیسی گرفته تا زبان های متفرقه زیرگروه چهار کنکور ، تماما بستگی به توانایی های فردی دانشجو و تلاش و پشتکار او برای یادگیری بهتر فرهنگ و زبان مورد نظر است. البته دانشگاه محل تحصیل نیز در تضمین بازار کار رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی بسیار موثر است.

به همین دلیل نیاز است که برای قبولی در کنکور منحصرا زبان و البته برای انتخاب رشته درست و درنتیجه بازار کار و درآمد معقول بعد از فارغ التحصیلی، از مشاوره تخصصی کنکور زبان بهره ببرید. اگر به صورت هدفمند در کنکور تخصصی زبان شرکت میکنید، باری به هر جهت و متکی به کلاس های زبان آموزشگاهی نباشید.

بازار کار رشته زبان انگلیسی کنکور تخصصی زبان

میتوان رشته زبان انگلیسی را به طور کلی پر درآمد ترین رشته در کنکور تخصصی زبان دانست. هرچند بازار کار رشته های سه گانه زبان انگلیسی با فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی بدون کنکور دانشگاه آزاد تقریبا در شهر های بزرگ اشباع شده است. اما با این وجود راه حل هایی برای درآمد نجومی در رشته های زبان انگلیسی تخصصی وجود دارد. پیش از هرچیز باید بدانید که تدریس در آموزشگاه های زبان نباید هدف نهایی شما باشد.

اولا حقوق خوبی بابت تدریس در آموزشگاه ها دریافت نمیکنید و ثانیا کار دائمی با بیمه و بازنشستگی نیست. اما در کنار فعالیت حرفه ای میتوانید تدریس در آموزشگاه را نیز تفریحی ادامه دهید.

درآمد نجومی با رشته های زبان انگلیسی

برای داشتن درآمد های نجومی از طریق رشته مترجمی زبان انگلیسی بهترین راه تقویت توانایی ترجمه شفاهی همزمان و وارد شدن به بازار کار مترجمی و دوبلری است. البته ترجمه کتاب ها و انتشار آن نیز باتوجه به موضوع کتاب ها میتواند نتیجه فوق العاده ای داشته باشد. تدریس در دانشگاه نیز در صورت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا میتواند از گزینه های اصلی باشد.

بازار کار و درآمد رشته های زبان انگلیسی کنکور تخصصی زبان

برای داشتن درآمد بالا در رشته آموزش زبان انگلیسی میتوانید وارد حیطه آموزش زبان انگلیسی کنکور شوید و درصورت داشتن توانایی های لازم به درآمد های باور نکردنی برسید. همچنین آموزش خصوصی زبان انگلیسی نیز میتواند درآمد خیلی خوبی برایتان به همراه داشته باشد. در صورتی که به درآمد های خیلی بالا فکر نمیکنید و داشتن شغل ثابت و بازنشستگی برایتان اهمیت بیشتری دارد ، شرکت در آزمون آموزش پرورش در رشته های دبیری زبان انگلیسی میتواند بهترین بازار کار رشته های زبان انگلیسی تخصصی به ویژه برای خانم ها باشد.

برای درآمد های نجومی در رشته زبان انگلیسی تخصصی این کار ها رو انجام بدیم:

  • آموزشگاه خودمان را تاسیس کنیم و برند آموزشگاهی زبان های خارجی شویم.
  • پیج و سایت آموزش زبان انگلیسی داشته باشیم و با تولید محتوا های ارزشمند ، کسب درآمد کنیم.
  • کلاس های خصوصی آموزش زبان داشته باشیم.
  • مترجم تیم های خارجی باشیم.
  • با دریافت مدرک بین المللی آموزشی دلتا و سلتا به صورت بین المللی زبان را آموزش دهیم و به دلار درآمد داشته باشیم.
  • در سفارت و یا شرکت های واردات و صادرات به عنوان نیروی مراوده گر و برقرار کننده ارتباط و مکاتبات فعالیت کنیم.

بازار کار رشته های زبان فرانسه در کنکور تخصصی زبان های خارجی

بازار کار رشته های مترجمی و آموزش زبان فرانسه نیز تقریبا مثل زبان انگلیسی است. با این تفاوت که هزینه آموزش های زبان فرانسه در آموزشگاه های زبان به مراتب از رشته زبان انگلیسی بیشتر است. درست است که زبان انگلیسی زبان بین المللی است اما به علت کمتر بودن متخصصین این رشته ، هزینه کلاس های عمومی و خصوصی آموزش زبان فرانسه بیشتر میباشد.

شاید بگویید آخه کی زبان فرانسه یاد میگیره؟ اما فراموش نکنید که بازار مهاجرت این روزها رد کشور ما بسیار داغ است. کشور های فرانسه و آلمان نیز از کشور های بسیار مهاجر پذیر و پرطرفدار هستند. به علاوه برای داشتن درآمد های نجومی با مدرک کاردانی یا کارشناسی زبان فرانسه میتوانید از شبکه های اجتماعی نیز بهره ببرید. در رشته های زبان فرانسه کنکور تخصصی زبان های خارجی نیز ادامه تحصیل و وارد شدن به بازار کار استاد دانشگاهی گزینه همیشگی است.

درآمد رشته های کنکور زبان تخصصی

درآمد نجومی رشته های فرانسه کنکور تخصصی زبان

حقیقت این است که در کشور عزیزمان ایران علاقه به یادگیری زبان های خارجی به صورت ذاتی در بسیاری از افراد وجود دارد. به ویژه اینکه زبان انگلیسی در مدارس آموزش داده میشود، یادگیری یک زبان کاملا بیگانه میتواند برای افراد بسیار جذاب باشد. به نظر مشاوره تخصصی کنکور آکو راه اندازی یک پیج اینستاگرام برای آموزش مقدماتی زبان فرانسه میتواند درآمد های نجومی برای فارغ التحصیلان رشته های فرانسه داشته باشد.

همچنین با فراهم آوردن پکیج های آموزشی زبان فرانسه و با کمک فضای مجازی و وبسایت تخصصی خودتان ، میتوانید در کنار تدریس در آموزشگاه های زبان، از طریق فروش پکیج ها نیز درآمد داشته باشید.

اشتغال به کار به عنوان مترجم کتاب های فرانسه نیز به علت غنی بودن ادبیات کهن زبان فرانسه میتواند بسیار پولساز باشد. اما بازار کار این رشته از رشته های کنکور تخصصی زبان بسیار محدود و نیازمند تلاش، پیگیری و البته استعداد زیادی است.

بازار کار رشته زبان آلمانی در کنکور زبان های خارجی تخصصی

زبان آلمانی زبان بسیار سختی است و به علت کم بودن داوطلبان بدون شک برای قبول شدن در کنکور زبان های خارجی تخصصی نیاز به تلاش خیلی زیادی ندارید. اما قسمت سخت رشته زبان آلمانی در کنکور منحصرا زبان ، قسمت یادگیری مبانی اولیه زبان آلمانی برای پاسخگویی به سوالات کنکور آن است. هرچند نیاز به آموزش حرفه ای نیست و اطلاعات کاملا ابتدایی برای پاسخگویی به سوالات کنکور کفایت میکند، اما همین قدم های اولیه میتوانند بسیار سخت باشند.

اما بازار کار زبان آلمانی به علت سخت بودن زبان آلمانی و کم بودن نیروهای متخصص و با تجربه ، تقریبا خالی از عریضه است. یعنی اگر اندکی برای پیشرفت تلاش کرده باشید میتوانید با چندبرابر سرعت پیشرفت کنید. علاوه بر تدریس در دانشگاه ها که از گزینه های اصلی بازار کار رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی است، میتوان باکمی تامل و هدفمندی به درآمد های نجومی رسید.

بازار کار رشته های کنکور زبان تخصصی

درآمد های نجومی در رشته زبان آلمانی کنکور تخصصی زبان

حقیقت این است که حق الزحمه مدرسین زبان آلمانی به صورت خصوص و عمومی آنقدر بالا هست که نیازی به کار های خاص و برند سازی در این رشته وجود ندارد. اما بهرحال داشتن شغل ثابت و درآمد بالاتر برای پیشرفت لازم است. حقیقت این است که اگر انتخاب رشته خوبی در کنکورتان نداشتید و دانشگاهی که در آن زبان آلمانی میخوانید ، چندان هم معروف نیست، باید چندبرابر دیگران برای جلب توجه شرکت های خصوصی و یا ارگان های دولتی مثل سفارت و وزارت امور خارجه و … انرژی بگذارید.

بنابراین برای اینکه در آینده برای ورود به بازار کار رشته زبان آلمانی دچار دردسر نشوید بهتر است با مشاوره تخصصی کنکور زبان ، اولا به اندازه کافی آمادگی برای این کنکور عجیب و غریب داشته باشید. و در مرحله دوم انتخاب رشته صحیحی داشته باشید و سعی کنید در دانشگاه های تهران و یا دانشگاه علامه تهران زبان آلمانی و حتی فرانسه را بخوانید.

باید بگوییم که بازار کار و درآمدی که فارغ التحصیلان رشته های زبان های خارجی بعد از قبولی در کنکور در این دو دانشگاه دارند، به هیچ عنوان با دانشگاه های سطح پایین تر قابل مقایسه نیستند.

پس اولین قدم برای داشتن درآمد های نجومی در رشته زبان آلمانی کنکور تخصصی زبان های خارجی ، قبول شدن در دانشگاه های به نام و قطب زبان است. و مرحله دوم تلاش برای نزدیک کردن زبان خود به زبان مورد نظر و بدون شک داشتن سفر های خارجی به عنوان رزومه کاری در رشته های کنکور زبان است!

بازار کار سایر رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجه

تقریبا میتوان بازار کار سایر رشته های کنکور تخصصی زبان های خارجی را مثل زبان آلمانی دانست. با این تفاوت که برخی از رشته ها ، به علت شرایط مهاجر پذیری بهتر و البته نزدیک تر بودن به کشورمان از نظر جغرافیایی ، پیشرفت بیشتری در ایران داشته اند. مثبا بازار کار رشته زبان ترکی استانبولی این روزها بسیار پرطرفدار شده است. میتوان ادعا کرد که آموزش زبان ترکی استانبولی این روزها بعد از زبان انگلیسی در رده دوم قرار دارد.

درآمد رشته های متفرقه کنکور تخصصی زبان های خارجه

درمقابل مثلا زبان های اردو یا ژاپنی نتوانسته اند پیشرفت چشم گیری در بازار کار آزاد داشته باشند. و بهترین گزینه برای داشتن درآمد ثابت در رشته های زیرگروه 4 کنکور تخصصی زبان های خارجه ادامه تحصیل و فعالیت به عنوان هیات علمی دانشگاه و استاد دانشگاه است.

که البته پذیرفته شدن به عنوان هیئت علمی به طور ویژه ای بستگی به فعالیت های دانشجو در طول دوران تحصیل و البته دانشگاه های محل تحصیل در هر مقطع دارد. بنابراین در این میان نیز اهمیت مشاوره تخصصی کنکور زبان در دوران کنکور و برای انتخاب رشته مشخص میشود.

درآمد نجومی در رشته های زبان خارجه کنکور تخصصی

شاید باورتان نشود ولی یکی از دوستان شخص بنده زبان انگلیسی در دانشگاه خواند. او که در یادگیری زبان های خارجی بسیار با استعداد بود، در کنار زبان انگلیسی به یاد گرفتن زبان های چینی و فرانسه نیز مشغول شد. با تلاش و پشتکار در جهت علاقه اش ، فرد مورد نظر توانست به عنوان مترجم وارد تیم های گردشگری چینی شود و کم کم زبان چینی خود را بیش از پیش تقویت کند. در نهایت آقای کفایی تبدیل به مترجم تیم های فوتبال شد و در وقت های آزاد به تدریس زبان های انگلیسی و فرانسه و چینی در آموزشگاه ها پرداخت.

به این طریق فردی با تلاش و پشتکار و حتی بدون قبول شدن در دانشگاه های بنام کشور ، توانست درآمد های نجومی از رشته کم طرفدار کنکور تخصصی زبان یعنی زبان چینی کسب کند. پس شما نیز میتوانید فقط کافی است به کمک یک مشاوره تخصصی کنکور برای آینده تان برنامه ریزی دقیق و هدفمند داشته باشید.

مشاوره تحصیلی و کنکور در کرج

مرکز مشاوره تخصصی کنکور زبان آکو

مرکز مشاوره تخصصی کنکور زبان آکو با برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری ، میتواند آینده و بازار کار شما را بعد از فارغ التحصیلی در رشته های زبان انگلیسی و سایر رشته های کنکور تخصصی تضمین کند. برای شروع هدفمندی تان همین حالا با مشاورین متخصص مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو تماس بگیرید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن