مقالاتکنکور سراسریمشاور من

بهترین دبیر های زبان انگلیسی کنکور

تماس با ما
5/5 - (1 امتیاز)

زبان انگلیسی در کنکور یکی از دروس مهم در تمامی مقاطع به شمار می‌آید. افرادی که بتوانند درصد بالایی در این درس کسب کنند قطعاً به طور قابل‌توجهی شاهد بالارفتن ترازشان خواهند بود. ضریب درس زبان انگلیسی در کنکور 3 می‌باشد. این درس در کنکور شامل 25 سؤال می‌باشد که مدت‌زمان پاسخگویی به آن 20 دقیقه می‌باشد. سؤالات به 4 دسته کلی لغات، گرامر، کلوز تست و متن تقسیم می‌شوند. باتوجه‌ به اهمیت این درس در کنکور بسیاری از افراد برای تقویت سطح زبان انگلیسی خود تصمیم می‌گیرند تا در سال کنکور در کلاس‌های زبان کنکور شرکت کنند. در این‌ بین انتخاب بهترین دبیر زبان انگلیسی برای کنکور یکی از چالش‌ برانگیزترین موضوعات است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین استاد های کنکور زبان در سطح کشور بپردازیم تا بتوانید با دید بازتری نسبت به انتخاب کلاس و معلم زبان کنکور خود اقدام کنید.

معرفی بهترین دبیر زبان انگلیسی کنکور

برای تبدیل شدن به بهترین استاد زبان انگلیسی کنکور، خود معلم در ابتدا باید به درس خود علاقه‌مند باشد و بتواند روزبه‌روز علم و دانش خود را در این درس افزایش دهد. همچنین در حیطه کنکور باتوجه‌ به تغییر نظام آموزشی و کتاب‌های درسی نیاز است تا دبیران نسبت به کتاب‌ها و مطالب جدید آگاهی کافی را داشته باشند تا بتوانند مطالب را به‌درستی ارائه دهند. اگر فکر میکنید معلم های زبان در آموزشگاه های زبان میتوانند بهترین راهنمای شما در کنکور نیز باشند اشتباه میکنید. آموزش زبان کنکور کاملا با یادگیری زبان انگلیسی متفاوت است. در ادامه به معرفی بهترین دبیر ها و معلم های زبان انگلیسی کنکور در سطح کشور می‌پردازیم.

نوشته های مشابه

رضا کیاسالار از بهترین استاد های زبان کنکور

دکتر کیاسالار یکی از بهترین دبیر های زبان انگلیسی کنکور ، متولد سال 1349 در شهر تهران می‌باشد و دارای مدرک تحصیلی دکترای پزشکی است. رضا کیاسالار از سال 1377 تدریس زبان انگلیسی کنکور را در آموزشگاه‌ها و مدارس آغاز کرده است. از سوابق تدریس او می‌توان به تدریس در مراکز تراز اول تهران و آموزشگاه هدف اشاره کرد. همچنین دکتر کیاسالار سابقهٔ طراحی سؤالات آزمون‌ها گزینه دو و قلم چی را دارد. کیاسالار تسلط بسیار خوبی روی مطالب درسی درس زبان دارند و به‌خوبی از ویژگی‌های کتاب‌های نظام جدید زبان آگاه است.

همچنین وی که یکی از بهترین استاد های کنکور برای آموزش زبان انگلیسی است، حین تدریس انرژی بسیار خوبی دارد و تمام تلاش خود را می‌کند تا مطلب به‌خوبی در ذهن دانش‌آموز جای گیرد. سبک تدریس ایشان بیشتر از راه تست می‌باشد و نزدیک به سطح کنکور تدریس می‌کند. در حال حاضر تدریس‌های کیاسالار به شکل آنلاین و در کلاسینو می‌باشد و در هر جلسه ابتدا مفهوم درس جدید به طور خلاصه گفته می‌شود و سپس به‌صورت گام‌به‌گام و حل تست به تدریس آن مبحث می‌پردازد.

استاد کیاسالار بهترین دبیر زبان کنکور کشور

علاوه بر جلسات آنلاین هر جلسه یک کلاس آفلاین دارد که مطالب بیشتری در آن کلاس بیان می‌شود. معمولاً در کلاس‌های آنلاین دغدغه اصلی دانش‌آموزان تعامل استاد و دانش‌آموز است که باید گفت در کلاس‌های کیاسالار این تعامل به‌خوبی صورت می‌گیرد. در هر جلسه از کلاس آزمونی برگزار می‌شود که مطالب آن جلسه را پوشش می‌دهد و منجر به تثبیت مطالب در ذهن دانش‌آموزان می‌شود.

کتاب های منتشر شده توسط استاد کیاسالار از بهترین های زبان کنکور

باتوجه‌به علاقه شدید کیاسالار به تألیف کتاب شاهد تألیف کتاب‌ های بسیاری از ایشان از سال 1381 بودیم و هستیم. کتاب های تالیف شده توسط این دبیر ماهر به شرح زیر است:

 • کتاب خط به خط زبان کنکور 1381
 • کتاب واژه‌نامه فرهنگ تعلیم 1381
 • کتاب گروهی صد طراح، صد آزمون 1382
 • کتاب زبان کنکور 1384
 • کتاب گروهی تست قرمز 1385
 • کتاب واژه‌نامه زبان کنکور 1385
 • بسته کتاب و دی‌وی‌دی تصویری نکته و جمع‌بندی زبان کنکور 1386
 • بسته کتاب و دی‌وی‌دی تصویری نکته و جمع‌بندی زبان تخصصی 1386
 • کتاب آزمون‌های تدریجی زبان انگلیسی 1386
 • کتاب نترسیم از متن 1388
 • کتاب گروهی پنج 1389
 • کتاب تست زبان دهم ۱۳۹۵
 • کتاب تست زبان یازدهم ۱۳۹۶
 • کتاب تست زبان پایه ۱۳۹۷
 • کتاب تست زبان دوازدهم به همراه واژه‌نامه ۱۳۹۷
 • کتاب تست جامع به همراه واژه‌نامه ۱۳۹۸
 • کتاب گروهی چند‌کنکور ۱۳۹۸

به‌طورکلی به دانش‌آموزانی که سطح قوی و متوسط در زبان انگلیسی دارند پیشنهاد می‌شود تا از کلاس‌های کیاسالار به جهت رسیدن به سطح عالی استفاده کنند.

شهاب اناری دبیر برتر زبان انگلیسی کنکور

دکتر شهاب اناری دانش‌آموخته دبیرستان علامه حلی تهران می‌باشد و در سال 1376 رتبه یک کنکور تجربی سراسری و آزاد را کسب کرد. استاد اناری یکی از بهترین اساتید کنکور در درس زبان انگلیسی به شمار می‌آید. ولی در حال حاضر تنها برگزارکننده همایش‌های زبان در رایان کلاس می‌باشد. شهاب اناری در تدریس بیانی بسیار شیوا دارد که باعث می‌شود دانش‌آموزان با سطح ضعیف نیز به‌خوبی درس را آموزش ببینند و بتوانند از مطالب به‌خوبی استفاده کنند. به دلیل مناسب بودن سطح کلاس های شهاب اناری برای همه دانش آموزان ، وی از بهترین معلم های زبان کنکور شناخته شده است.

shahab anari

شهاب اناری مؤلف کتاب‌های زیادی از جمله در زمینه آموزش زبان انگلیسی بوده است که در این کتاب‌ها همچون کلاس خصوصی درس را به شاگردان آموزش می‌دهد. علاوه بر حوزه تدریس و آموزش زبان انگلیسی کنکور در ایران ، دکتر شهاب اناری در سطح جهانی نیز افتخارات زیادی کسب کرده است به‌عنوان‌مثال دکتر اناری به‌عنوان یک پزشک، سخنران و نویسنده بین‌المللی شهرت بسیاری دارد. او به‌عنوان عضو هیئت مؤسسین انجمن کوچینگ ایران، عضو هیئت‌مدیره انجمن بین‌المللی کوچ‌های حرفه‌ای (ICF) در تورنتو فعالیت کرده است. از جمله فعالیت‌های دکتر اناری نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدرس درس زبان انگلیسی در بهترین مراکز آموزشی کشور
 2. برگزاری بزرگ‌ترین همایش‌های زبان انگلیسی در کشور از سال ۱۳۷۶
 3. مدیر آکادمی زبان شکوفا
 4. طراح سؤالات کنکورهای آزمایشی کشور

شهاب اناری مؤلف بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی کنکور

 • زبان انگلیسی جامع کنکور – مبتکران
 • زبان انگلیسی سال سوم دبیرستان – مبتکران
 • درک متن به زبان ساده – مبتکران
 • گنجینه آزمونهای زبان انگلیسی کنکور – مبتکران
 • گرامر کاربردی زبان انگلیسی – مبتکران
 • واژگان و اصطلاحات زبان تخصصی – مبتکران
 • همایش زبان انگلیسی – نشر دریافت

مرتضی زینعلی

برای معرفی مرتضی زینعلی از بهترین معلم های زبان کنکور باید بگوییم که استاد زینعلی از دبیران برجسته درس زبان انگلیسی در سطح کشور هستند. رشته تحصیلی او مهندسی متالورژی می‌باشد و سابقه تدریس در آموزشگاه‌ها و همایش‌های مطرح کشور را درد. سبک تدریس استاد زینعلی نکته محور می‌باشد و نکات مطرح شده در کلاس‌های ایشان از سطح بالایی برخوردار هستند. بیان استاد در حین کلاس یکنواخت نیست و تنوع خوبی دارد همچنین تمرکز تدریس او بر نکات گرامری می‌باشد. لازم به ذکر است گاهاً نکات بسیار فراتر از کتاب درسی در کلاس‌ها مطرح می‌شود که از حوصله دانش‌آموزان ضعیف تر خارج است.

معلم زبان کنکور - بهترین استاد زبان انگلیسی

زینعلی به‌منظور حل تست واژگان و متن تکنیک‌های جدیدی را ارائه می‌دهند که می‌تواند برای داوطلب مفید باشد. در کلاس‌های آنلاین تعامل به خوبی با دانش‌آموزان برقرار می‌شود و اگر نکته‌ای به‌خوبی برای دانش‌آموزان مفهوم نباشد مجدداً توضیح داده خواهد شد. کلاس‌های استاد زینعلی، از بهترین معلم های زبان کنکور کشور، در حال حاضر در مجموعه تاملند به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود که از کیفیت نسبتاً خوبی برخوردار است. همچنین استاد مرتضی زینعلی رئیس دپارتمان زبان کلاغ سپید می‌باشد.

کتاب های تالیف شده توسط معلم برتر زبان کنکور مرتضی زینعلی

مرتضی زینعلی مؤلف کتاب‌هایی چون کتاب چهل قدم گاج ، کتاب آزمون پلاس گاج و کتاب دور دنیا در نیم ساعت گاج می‌باشد. که این کتاب ها خود از منابع برتر زبان کنکور هستند. برای انتخاب بهترین منابع کنکور با مشاوره تحصیلی آکو همراه باشید.

علیرضا جابری بهترین دبیر زبان انگلیسی کنکور

علیرضا جابری از دبیران برتر زبان کنکور است که در حال حاضر در مجموعه آنلاین کلاسینو تدریس می‌کند. او فارغ‌التحصیل رشته پزشکی است و 21 سال سابقه تدریس حرفه‌ای زبان انگلیسی دارد. در کلاس‌های جابری بیشتر تمرکز بر متن و واژگان می‌باشد و بخش زیادی از آموزش از طریق حل تست صورت می‌گیرد. استاد جابری دارای بیانی شیوا است و کلاس‌های او باانرژی بالایی برگزار می‌شود. در کلاس های جابری از بهترین دبیر های زبان انگلیسی کنکور، در ابتدا کتاب درسی به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد و همین موضوع باعث می‌شود دانش‌آموزان با سطح ضعیف‌تر به‌خوبی درس را یاد بگیرند.

معرفی بهترین معلم زبان کنکور کشور

نکته‌ای که وجود دارد این است که در کلاس‌های استاد جابری مرور نکات بارهاوبارها صورت می‌گیرد و ممکن است این موضوع باعث خستگی دانش‌آموزان با سطح قوی در کلاس شود. تعامل با دانش‌آموزان در حین کلاس صورت می‌گیرد و ارتباط بسیار قوی با دانش‌آموزان برقرار می‌کند. استاد جابری برای دانش‌آموزان با سطح مبتدی و متوسط میتواند بهترین معلم زبان کنکور در سطح کشور باشد. همچنین مرتضی جابری در حال حاضر مؤلف کتاب زبان نظام جدید مهر و ماه می‌باشد.

روزبه شهلایی مقدم

روزبه شهلایی مقدم از بهترین دبیر های زبان انگلیسی کنکور مجموعه رایان کلاس می‌باشد. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک است و سال‌هاست که به تدریس زبان انگلیسی می‌پردازد. همچنین روزبه شهلایی مقدم مدرس آزمون‌های بین‌المللی کمبریج است. به لحاظ تدریس باید گفت سطح تسلط استاد بر مطالب بسیار خوب است و نظم خوبی در ارائه مطالب دیده می‌شود. باتوجه‌به اینکه روزبه شهلایی مقدم مؤلف کتاب‌های مبتکران می‌باشد تدریس او نیز از همان کتاب‌ها انجام می‌شود و مطالب ارائه شده در کلاس از سطح خوبی برخوردار هستند.

شهلایی

در روش تدریس این معلم زبان کنکور باید گفت که وی پس از هر تدریس سؤالاتی در قالب سؤالات تشریحی برای دانش‌آموزان حل می‌کند تا مبحث به‌خوبی برای همه قابل‌فهم شود و سپس به حل تست‌های متنوعی میپردازد. میزان تعامل با دانش‌آموزان مناسب بوده و رفع اشکال آنها به‌صورت وویس و یا در کامنت‌ها انجام می‌شود. آموزش‌های روزبه شهلایی مقدم به دانش‌آموزان مبتدی و متوسط در درس زبان پیشنهاد می‌شود و باعث پیشرفت آنها می‌شود. همچنین علاوه بر قرار گرفتن وی در میان بهترین استاد های زبان کنکور ایران ، روزبه شهلایی مقدم مؤلف کتاب‌های زیر نیز می‌باشد:

 • کتاب زبان انگلیسی نشر الگو
 • کتاب زبان جامع مبتکران

میلاد قریشی بهترین استاد زبان کنکور

برای معرفی میلاد قریشی بهترین معلم زبان کنکور باید گفت وی فارغ‌التحصیل رشته برق و دانشجوی دکترای زبان انگلیسی می‌باشد که سابقه تدریس در برترین مدارس تهران و شهرستان مانند علامه حلی دارد. کلاس‌های میلاد قریشی در حال حاضر در مجموعه آنلاین کلاسینو برگزار می‌شود و مطالب آموزشی به طور کاملاً برنامه‌ریزی‌شده در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. تنوع مطالب در کلاس بالاست و کلاس برای دانش‌آموزان قوی هم خسته‌کننده نمی‌باشد.

61309856milad qoreishi

تمامی مطالب از جمله گرامر، واژگان و درک مطلب در کلاس‌هایاین استاد برتر زبان کنکور آموزش داده می‌شود و هر جلسه آزمونی 25 سواله برگزار می‌گردد تا سطح دانش‌آموزان به‌خوبی مشخص شود. تست‌های گرامر با سطح بالا در کلاس حل می‌شود اما ایده اغلب تست‌ها تکراری است و ایده جدیدی مشاهده نمی‌شود. تعامل با دانش‌آموزان خوب است و عموماً این کلاس به دانش‌آموزان سطح متوسط رو به‌ بالا پیشنهاد می‌شود.

کتاب های میلاد قریشی مدس برتر زبان انگلیسی کنکور

از کتاب‌های تألیف شده توسط میلاد قریشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتاب جامع زبان انگلیسی نشر الگو
 • کتاب فیل زبان مبتکران
 • کتاب‌های IQ و نقره‌ای گاج

نظر مرکز مشاوره تحصیلی آکو درباره انتخاب بهترین استاد زبان کنکور

درس زبان یکی از درس‌هایی است که با آموزش مناسب می‌توان به تسلط کافی بر مطالب کتاب درسی رسید و درصد نسبتاً خوبی در آزمون سراسری کسب نمود. بنابراین برای انتخاب بهترین دبیر زبان انگلیسی کنکور باید اطلاعات کافی را داشته باشیم. هرچند نمیتوان به صورت قطعی گفت که یکی از افرادی که معرفی شده اند بهترین استاد زبان انگلیسی کنکور هستند اما شناخته ترین شده ها را برای شما معرفی کردیم. چه بسا که یک معلم معمولی در یک آموزشگاه ناشناس بتواند از بهترین معلم های زبان انگلیسی کنکور باشد و شما را به بهترین زبان آموز کشور تبدیل کند.

اما به هرحال در این مقاله سعی کردیم به معرفی معلم های زبان برتر کنکور بپردازیم و نحوه تدریس دبیران مطرح زبان انگلیسی در کشور را بررسی کنیم. به ویژه ذکر کردیم که تدریس هر دبیر برای دانش‌آموزان با چه سطحی مناسب است تا شما راحت تر بتوانید تصمیم گیری کنید. اما عمیقا پیشنهاد میکنیم دبیر های زبان خود را بر اساس روش درس خواندن خود انتخاب کنید و برای این موضوع حتما از مشاورین متخصص بهره ببرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا