دو هفته مشاوره رایگان برای تمامی پایه ها!

ارسال مشخصات به 09025646234
تحلیل و برنامه ریزی دروسمشاور من

تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402

تماس با ما
4.5/5 - (11 امتیاز)

درس جامعه شناسی از دروس تخصصی برای بچه های انسانی است که می تواند درسی شیرینی برای مطالعه باشد و اغلب دانش اموزان می توانند امتیاز خوبی از این درس برای کنکور خود کسب کنند.

در بودجه بندی تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402، 15 سوال طرح شده بود و نکته ی قابل توجه،کمتر شدن سوالات تصویری و جدولی است و تنها یک سوال با جدول در کنکور 1402طرح شده بود. و امسال مانند سال گذشته در درس جامعه شناسی 15 سوال طر شده بود،در ادامه م یتوانید با توجه به نکات گفته شده متوجه شوید که آیا روش مطالعه تان در این درس مفید بوده است و یابهتر است برای جامعه شناسی کنکور از چه منابعی استفاده کرد و بودجه بندی و کلید سوالات کنکور انسانی 1402 را در درس جامعه شناسی مشاهده میکنید.

بودجه بندی جامعه شناسی کنکور 1402

در جامعه شناسی کنکور 1402 از سال دهم 2 سوال، از سال یازدهم، 4 سوال و از سال نهایی هم 4 سوال مطرح شده بود و همچنین 5 سوال ترکیبی داشتیم .از 15 سوال جامعه شناسی کنکور می توانستید به 10 سوال آن که سطحی متوسط داشت پاسخ دهید و 5 سوال آن را می توان در رده بندی سوالات سخت قرار داد که برای پاسخ دادن به ان ها نیاز بود مطالعه ای مفهومی بر متن درس و تست زیاد برای یاد گرفتن نکات ریز تستی داشته باشید.

گزینه درستدرس مبحث سوال
5128 و 11 دهمهویت فرهنگی
52412 دهمتحولات هویتی
5313 و7 یازدهمجامعه جهانی
5423،4و7 دوازدهمرویکرد های جامعه
5542و3 دوازدهمفواید نظم اجتماعی
5633،5و7 دوازدهمداوری ارزش ها و نابرابری اجماعی
5715 و6 دوازدهم و 13 دهمهویت فرهنگی
5823،4و5 دوازدهم جامعه شناسی تبیینی
5914 و 9 دوازدهم و 15 دهمدموکراسی و جمهوری
60314 دهم و 3 و6 دوازدهمقدرت اجتماعی و آشنایی زدایی
61210 یازدهم و 5 و 9 دوازدهمدیدگاه های جامعه شناسان
6247 یازدهم و 1،3 و 8 دوازدهمنظام نوین جهانی و پویایی نظم اجتماعی
6316و8 دوازدهم و 3 و 7 یازدهمجامعه تغلب
6433،8 و 11 یازدهم و 12 دهمفرهنگ جبرگرا
6546 دهم،15 یازدهم و 5 دوازدهمزوال عقلانیت ذاتی و نظم نوین جهانی
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402
معرفی منابع برای جامعه شناسی کنکور 1402
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 8

در سال دوازدهم هر چه جلوتر می رویم دروس جامعه شناسی دوزادهم برای بچه های انسانی پیچیده تر و سخت تر می شود و ممکن است بچه ها بیشتر احساس کنند که نمی تواند در این درس به خوبی عمل کنند گروه مشاوره تخصصی ما به شما راهکار هایی برای مطالعه مفید تر و منابعی که بهتر می تواد به شما در این مسیر کمک کند ارائه می کند.

مطالعه برای جامعه شناسی کنکور 1402

درصد بالای 30 و 40 کسب کردن در جامعه شناسی کنکور 1402 برای دانش امورانی که در طول سال مطالعه ی مناسب داشته اند و روش مناسب خود را برای این درس پیداکرده اند، به راحتی ممکن بود و همچنین دانش اموزانی که از منابع مناسب استفاده کرده اند و به صورت دقیق تر و مفهومی تر جامعه شناسی را برای کنکور خود مطالعه کرده اند، می توانستد درصد بالای 60 هم کسب کنند.

برای تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402در دفترچه ی کنکور 1402 جامعه شناسی همراه با دروسی مانند ریاضی و علوم و فنون ادبی قرار داشت بنابراین با مهارت پیدا کردن در تست زنی جامعه شناسی کنکور،می توانستید ابتدا به جامعه پاسخ دهید تا هم زمان خود را برای دروس ریاضی و فنون ذخیره کنید و با پاسخ دادن به سوالات جامعه اعتماد به نفس خود را در جلسه ی کنکور بالا ببرید.

مروری بر کنکور دی 1401

کنکور دی 1401ماه و کنکور های سال گذشته تاثیر بسیار زیادی در درک کردن صورت مطرح شدن تست ها برای دانش آموزان و فهمیدن سطحشان بود.می توانید با مطالعه جامعه شناسی کنکور دی 1401 مروری به جامعه دی ماه 1401 داشته باشید.

در کنکور دی ماه هم مانند کنکور انسانی تیر ماه بخش جامعه شناسی شامل 15 سوال بود و می توانید با حل تست های کنکور دی 1401،سطح سوالات را مقایسه کنید و عملکرد خودتون رو بسنجید و سپس به تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 بپردازید.

روش مطالعه جامعه شناسی کنکور

درس جامعه شناسی به عنوان درس تخصصی برای بچه های انسانی در تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 نه تنها از نظر تست و کنکور اهمیت داشت بلکه تشریحی خوندن پایه دوازدهم برای امتحان نهایی موفق هم اهمیت پیدا کرد.اگر نیاز به راهنمایی و یا یک برنامه ریزی دقیق برای کنکور و امتحانات نهایی هستید،مشاور تحصیلی بهترین کمک برای شما باشد،فراموش نکنید داشتن برنامه ریزی صحیح نه تنها به شما در مطالعه کمک می کند بلکه می تواند در این سال مهم از استرس شما کم کند.

اگر در شهر کرج سکونت دارید می توانید از بهترین مرکز مشاوره تحصیلی در کرج برای سال کنکور خود کمک بگیرید.

  • خلاصه نویسی: به دلیل حجم بالای مطالب و مرتبط بودن آن ها خلاصه نویسی می تواند بهترین روش برای سازمان دادن مطالب در ذهن شما باشدف هنگامی که ذهن شما شلوغ است از مطالبی که آن ه را به طور درست درک نکرده اید نمی تواند در تست زنی و آزمون ها عملکرد مناسبی داشته باشید
  • تست آموزشی:زمانی که بچه ها متن را مطالعه کرده اند، اصولا در دو شرایط خود را احساس می کنند،یا احساس می کنند که تک تک کلمات این درس را از بر هستند و هر تست و آزمونی را می تواید جواب دهند، و یا با این که دو یا چند بار مطلب را مطالعه کرده اند احساس می کنند هیچ کدام را به یاد ندارند و مطالعه شان بی فایده بوده است.

تست و ازمون های آزمایشی در این مرحله تکلیف شما را با خودتان مشخص می کند.نیازی نیست که نگران نتیجه یا درصد خود باشید و نسبت به آن حساسیت نشان دهید.

بلکه این تست ها به شما کمک میکن تا نکاتی را که در مطالعه ی خود از قلم انداخته اید در تست ها یاد بگیرید و متوجه مطالبی که یادگرفته اید بشد و احساس کاذب یاد نگرفتن را حل کنید.

  • مرور: توصیه می شود مرور های شما به شکل ازمون باشد تا شما ببینید چند درصد مطالب را به یاد دارید و چه میزان از مطالب را و یا چه مباحثی را فراموش کرده اید،یاد آوری مطالب فراموش شده می تواند با مرور و دوباره زدن تست های تکراری باشد.

آزمون ها برای جامعه شناسی کنکور 1402

برای اینکه مطمئن شوید هر سه پایه را به خوبی مسلط هستد نیازمند است که آزمون های جامعه شناسی را جدی بگیرید و به صورت مرتب آزمون های خود و تحلیل های آن ها را پیگیری کنید.می توانید از یک مشاور با تجربه در طول سال کنکور خود راهنمایی بگیرید تا روش صحیح مطالعه برای آزمون ها را به شما معرفی کند و همچنین با برنامه ازمون های خود را تحلیل کنید، فراموش نکنید تحلیل ازمون برای فهمیدن اشکالات خود بسیار حیاتی است.

برنامه ریزی این ازمون ها به مشاور شما بستگی دارد که به صورت درس به درس یا به صورت هفتگی باشد. برای تلیل جامعه شناسی کنکور،به تحلیل بعد از هر آزمون اهمیت دهید.

منابع برای آزمون های جامعه شناسی کنکور 1402

خواندن مطالب کتاب درسی خودتان در درجه ی اول بیشترین اهمیت را دارد و در مرحله ی بعدی می توانید از خلاصه نویسی های خودتان و درسنامه مفید کتاب های کمک درسی استفاده کنید.برای تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 باید اشاره کنیم بچه ها می توانستد بعضی از تست ها را با مطالعه ی دقیق و مفهومی کتاب پاسخ دهند.

کتاب جامعه شناسی جامع خیلی سبز:

درسنامه ی این کتاب نکات پر اهمیت و مفید را به صورت جدول و ترتیببندی شده به شما رائه می دهد و همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم می تواند در نظم دهی به مطالب در ذهن شما کمک کننده باشد هچنین تست های جامع آن با پاسخنامه ی کلیدی و تشریحی برای مرور مفید است.این کتاب هم در بخش تست ها و هم در بخش درس نامه تمرکز کرده است.

کتاب جامعه شناسی جامع کنکور انتشارات خیلی سبز
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 9

کتاب جامعه شناسی جامع مشاوران:

درسنامه ی این کتاب به صورت درس به درس و طبقه بندی شده است و مطالب را به صورت مفهومی ارائه می کند تا به توانید به درکی مفهومی از مطالب برسید.همچنین درس نامه ی این کتاب نکات تستی و کنکوری کتاب درسی در بخش های بخوانیم و بدانیم رو هم شامل شده است. این کتاب 1673 تست دارد که مرحله به مرحله سطح تست ها بالاتر می رود و نکات بیشتری را زیر ذره بین قرار می دهد.نکته ی خاص این کتاب تقسیم بندی تست ها به صورت حافظه ای،کنکاشی،مفهومی و ترکیبی است.

کتاب جامعه شناسی جامع کنکور انتشارات مشاوران
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 10

جامعه شناسی جامع مهر و ماه:

تست های کتاب های مهر و ماه برای بچه های انسانی می تواند یکی از بهترین منابع موجود باشد.تست های این کتاب دو سطح برای شروع و برای مهارت دارد و طرح تست های ترکیبی از بهترین ویژگی های این کتاب است.برای سال آینده می توانید از آزمون های جامع و سوالات کنکور امسال و سال های گذشته استفاده کنید.

کتاب جامعه شناسی  جامع کنکور انتشارات مهر و ماه
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 11

جامعه شناسی جامع میکرو گاج:

درسنامه ی این کتاب برای طبقه بندی بهتر به صورت درس به درس و پایه به پایه است.بعد از تست های درس به درس این کتاب در انتهای هر فصل آزمونی جامع هم طراحی شده است تا بتوانید خود را در مطالعه ی فصل گذشته ارزیابی کنید.

نکته ی ویژه ی این کتاب کد QR ابتدای کتاب است که با اسکن آن می توانید به فیلم های آموزشی دسترسی پیدا کنید.

کتاب میکروجامعه شناسی جامع کنکور انتشارات گاج
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402
تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 12

نکاتی برای بهتر شدن در جامعه شناسی کنکور

بسیاری از دانش اموزان درس جامعه شناسی را در رده بندی درس های حفظی قرار می دهند،اما با اینکه مطالب این درس درمواردی حفظی است اما بهتر است به جامعه شناسی کنکور نگاهی تحلیلی و مفهومی داشته باشید تا بتوانید به درک بهتری از ان برسید، نمی توان مطالب گسترده ی جامعه شناسی کنکور را فهمید و تست های ترکیبی آن را به درستی حل کنید،تنها با گمان به اینکه درسی حفظی را می خوانید.

در تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 به این موضوع دقت کنید که مطالعه به خصوص در مباحثی مانند قدرت اجتماعی و سیاست هویت و یا نظرات درباره ی دیدگاه های جامعه شناسی باید به صورت مفهومی و تحلیلی باشد.

برای اینکه جامعه شناسی کنکور نقطه قوت شما تبدیل شود همانطور که اشاره کردیم مشاور خوب بسیار تاثیرگذار است،همچنین تماشا کردن ویدئو های آموزشی که این درس را به صورتی یاد بدهند که به خوبی ان را درک کنید، می تواند مفید باشد.

گروه آموزشی آکو با سابقه ی عالی در مشاوره ی تحصیلی کنکور می تواند به شما در جامعه شناسی کنکور انسانی و سایر دروس و رشته ها کمک کند در صورت تمایل با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02633406346

02633406537

تحلیل جامعه شناسی کنکور 1402 13

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

طرح های مشاوره ای آنلاین

حذفیات امتحانات نهایی 1403 مشاوره تحصیلی کنکور زبان از صفر تا صد