سبد خرید 0
جهت مشاوره با بهترین مشاورین کنکور کشور با شماره های 33408944-026 تماس بگیرید و یا عدد 1 را به شماره 09025646234 ارسال نمایید. تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود

آنچه می خوانید

رستگار رحمانی با کسب رتبه یک در دو کنکور تجربی و زبان سال 88 به اسطوره موفقیت در کنکور تبدیل شد. این پسر موفق و تیزهوش توانسته انگیزه بسیاری از کنکوری ها باشد. اگر تو هم به دنبال خواندن درباره زندگینامه رستگار رحمانی هستی ، پس احتمالا هدف بزرگی داری که میخواهی برایش تلاش کنی. در این مقاله به صحبت درباره رستگار رحمانی و روش درس خواندن او میپردازیم. احتمالا بد نباشد نگاهی به منابع و کتاب های کمک درسی کنکور رستگار رحمانی بیاندازیم. در انتهای این مقاله خواهید دانست که پیشنهاد این رتبه برتر کنکور برای درس خواندن در سال کنکور چه بوده و با انگیزه بیشتری به قدم گذاشتن در مسیر موفقیت خواهید پرداخت. در ابتدا با این جمله از زبان رستگار شروع میکنیم:

اگر هدف مشخصی داری، با حرف دیگران کاری نداشته باش! حسودی نکن و از موفقیت دیگران خوشحال باش. تو به هدفت خواهی رسید.

 زندگینامه و روش درس خواندن رستگار رحمانی رتبه یک کنکور تجربی و زبان سال 88 در کنار معرفی کتاب های کمک درسی رستگار رحمانی برای موفقیت در کنکور

زندگینامه رستگار رحمانی رتبه یک کنکور 88

رتبه یک کنکور تجربی سال 88، رستگار رحمانی متولد شهریور ماه سال 1368 است و در شهر مرزی جوانرود کرمانشاه متولد شده است. شهرستان جوانرود ، سوین شهر بزرگ استان کرمانشاه است و امکانات شهری زیادی ندارد. زندگی نامه رستگار رحمانی نشان میدهد که در خانواده ای پر جمعیت متشکل از 10 فرزند رشد کرده است. پدر و مادر رستگار رحمانی تحصیلات خواندن و نوشتار را نمیدانند و بسیار ساده زیست هستند.

در زندگینامه رستگار رحمانی نوشته شده که دیپلم ریاضی و فیزیک دارد! تعجب کردید؟ خب او دراین باره میگوید من به رشته های مهندسی خیلی علاقه داشتم اما متاسفانه بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی چندان فراهم نیست. رستگار با توجه به شرایط زندگی اش میگفت که نیاز به تحصیل در رشته ای دارد که اشتغال به کار آن تضمین شده باشد و به همین دلیل بود که به سراغ کنکور تجربی رفت. هدف او از ابتدا رتبه دو رقمی در کنکور بوده است و میگوید بیوتکنولوژی و پزشکی رشته های محبوب او هستند.

 زندگینامه و روش درس خواندن رستگار رحمانی رتبه یک کنکور تجربی و زبان سال 88 در کنار معرفی کتاب های کمک درسی رستگار رحمانی برای موفقیت در کنکور

رستگار در سال 82 تا 85 از درس و دانشگاه دور بوده و سال 85 در کنکور ریاضی شرکت کرده و عجیب است که رتبه دو رقمی منطقه را آورده است! البته در سال 1385 در دانشگاه ثبت نام نکرده است که علت آن را بازگو نکرده و جزو راز و رمز های زندگینامه رستگار رحمانی است. بعد از آن هم به خدمت سربازی رفته است ونهایتا در بهمن سال 1387 تصمیم به شرکت در کنکور گرفته است. جالب است بدانید که رستگار در کنکور هنر سال 1388 نیز رتبه دو رقمی کسب کرده است. نتیجه درخشان این داوطلب سازمان سنجش را به شک انداخته است و حدود یک ماه و نیم بعد از کنکور و پیش از اعلام نتایج از او مجددا امتحان گرفته اند. از زبان رتبه اول کنکور تجربی 88 بشنویم:

بله مجبور شدم دوباره آزمون دهم هرچند که یک ماه و نیم گذشته بود و آمادگی اولیه را نداشتم اما درصد هایم بهتر از کنکور شد و درس هایی را که صد در صد نزده بودم اینبار صد زدم. تنها رمز موفقیت من انگیزه ، برنامه ریزی و تلاش مداوم است.

روش درس خواندن رستگار رحمانی

رستگار در مصاحبه های متعددی گفته است که در شهرشان کلاس کنکور وجود نداشته و تنها یاری دهنده او در کنار کتاب های درسی ، کتاب های کمک درسی و تست زنی بوده اند. در سال کنکور رستگار، خودش تصمیم گرفته است در آزمون های آزمایشی دوره ای شرکت کند و همیشه هم تراز بالا و درصد های فوق العاده ای در این آزمون ها داشته است. اما روش درس خواندن رستگار چه بوده است و چه چیز باعث موفقیت وی در کنکور شده است؟

او میگوید درس خواندن آهسته و پیوسته برای موفقیت در کنکور لازم است. رستگار در مصاحبه های متعددی گفته است که بهتر است دانش آموز در طول سال تلاش کافی را داشته باشد و بودجه بندی مشخص شده طبق برنامه ریزی اش را تا عید کامل کند تا فشار درسی بالا نرود. اما اگر کم کاری صورت گرفته است ، عید نوروز بهترین موقعیت برای جبران است. در این دوران بهتر است بیشتر از روزی 15 ساعت درس بخوانید و تا میتوانید از خواب و استراحت و تفریحتان بزنید.

 زندگینامه و روش درس خواندن رستگار رحمانی رتبه یک کنکور تجربی و زبان سال 88 در کنار معرفی کتاب های کمک درسی رستگار رحمانی برای موفقیت در کنکور

او باور دارد که رتبه یک کنکور شدن هیچ ویژگی خاصی لازم ندارد و فقط تلاش و پشتکار برای موفقیت در کنکور مهم است. و البته برنامه ریزی. رستگار میگوید منبع اصلی من برای کنکور کتاب درسی بود و من دو دوره درسی داشتم. در دوره اول همه دروس سال های اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی را خواندم و تست زدم و در دوره دوم که بعد از عید شروع میشد ، مرور و تست زنی دوباره پیش دانشگاهی و پایه سوم دبیرستان را شروع کردم. با توجه به صحبت های این پسر کرد زبان موفق ، بررسی بودجه بندی کنکور سالهای اخیر اهمیت ویژه ای دارد. رستگار رحمانی در هنگام درس خواندن سعی داشته است به موضوعات مهم تر و پرتکرار تر اهمیت بیشتری بدهد و بیشتر خود را آماده کند.

کتاب های کمک درسی رستگار رحمانی برای کنکور

رستگار در مصاحبه های خودش زیاد تبلیغ کتاب های درسی یا آموزشگاه خاصی نمیکند و معتقد است کنکور در سالهای اخیر کاملا کتاب محور شده است. او میگوید داوطلبان با تمرکز روی کتاب درسی میتوانند موفقیت بیشتری در کنکور کسب کنند. به هرحال هر آنچه را در به وجود آمدن زندگینامه فوق العاده رستگار رحمانی و رتبه یک کنکور تجربی 88 شدن وی دست داشته است، را در ادامه برایتان بازگو خواهیم کرد.

اما فراموش نکنید که این کتاب ها منبع های کنکور یال 1388 است و از آن زمان تا کنون منابع بسیار بهتری وارد بازار شده اند که میتوانید از آنها استفاده کنید. انتخاب بهترین منبع کنکور

  • ادبیات: سبز گاج حتما ولی در سطح امتحان نهایی خوبه و برای کنکور بعداز آن خیلی سبز عباس براری.اول گاج بعد خیلی سبز.
  • دین و زندگی: سفید گاج و خیلی سبز
  • عربی: سبز گاج با تخته سیاه
  • زبان انگلیسی: آبی کانون چون درس به درسه
  • زیست :حداقل سه منبع لازمه (بهترینها: خیلی سبز بعدی گاج 8000 و دیگری آبی کانون)
  • ژنتیک: آرام فر از نشر تخته سیاه
  • ریاضیات: سفید گاج با سبز کانون
  • شیمی: مبتکران مهندس بهمن بازرگانی
  • هندسه یک و دو و هندسه تحلیلی: سفید گاج
  • جبر و احتمال: کتاب خیلی جدایی نداره. بیشتر پیوست به گسسته است اما مبتکران و سفید گاج

توجه : کتاب های سفید گاج که جزو کتاب های کمک درسی رستگار رحمانی  بوده اند، امروزه با نام گاج میکرو طبقه بندی شناخته میشوند.

 زندگینامه و روش درس خواندن رستگار رحمانی رتبه یک کنکور تجربی و زبان سال 88 در کنار معرفی کتاب های کمک درسی رستگار رحمانی برای موفقیت در کنکور

مشاوره برای موفقیت و کسب رتبه یک در کنکور

از همان ابتدا فهمیدم که تو هم یک کنکوری هستی که به دنبال راه حل موفقیت در زندگینامه و روش درس خواندن رستگار رحمانی میگردی. احتمالا انگیزه ات را از دست داده ای یا مشوقی نداری که برای ادامه بهت امید بده! اول از همه باید بهت بگم که پیدا کردن روش ها و تکنیک های کنکوری رستگار قرار نیست تو رو به موفقیت برسونه. هرچند میتونه بهت امید بده و باعث بشه تلاشت رو بیشتر کنی. رک و راست باید بهت بگم پیدا کردن درصد های کنکور رستگار رحمانی یا اصلا دیدن کارنامه رتبه اول کنکور تجربی 88  به درد تو نمیخوره. تو حداقل 12 سال بعد از رستگار داری کنکور میدی. الان همه چیز فرق کرده، شرایط جامعه ، شرایط کنکور و خیلی چیز های دیگه.

تو به مشاوره نیاز داری تا در کنکور موفق بشی. برای همین هم دنبال رستگار میگردی. چون او یک فرد بسیار موفق است و فکر میکنی حرف ها و پیشنهاد های وروش درس خواندن رستگار برای تو هم مفیده. اما تو باید کسی رو داشته باشی که با توجه به شرایط زندگی و توانایی های خودت برات برنامه بریزه و تورو تا موفقیت همراهی کنه. همونطور که دیدی حتی رستگار رحمانی هم مشاور و پشتیبان داشته. در نهایت میبینید که رستگار با برنامه ریزی درست و پشتکار به جایی رسیده است که پروفسور سمیعی میگوید رستگار جای من را میگیرد! پس اگر توهم میخوای جای رستگار رحمانی رو بگیری و در مسیر موفقیت در کنکور قدم های محکمی برداری همراه آکو باش.

 201 بازدید کل,  11 بازدید امروز

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://akoedu.ir/?p=26737

بزرگترین اردوی نوروزی

ثبت نام با 30 درصد تخفیف در سایت

ثبت نام از سراسر کشور