پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

انتخاب رشته کنکور سراسری

رشته معماری بدون کنکور

مهندسی معماری دانشگاه آزاد و پیام نور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
5/5 - (1 امتیاز)

به عنوان مشاور کنکور میدانیم که یکی از دغدغه های دانش اموزان کنکوری است که “ایا تنها با شرکت در ازمون کنکور می توانند در مقطع دانشگاهی تحصیل کنند و تنها با رتبه برتر شدن است که پذیرش ان ها امکان پذیر می باشد؟”.باید به شما داوطلبان عزیز گفت که خیر بسیاری از رشته های دانشگاهی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد ، پیام نور و اموزشگاه های غیرانتفاعی پذیرش دارند. یکی از این رشته ها؛ رشته معماری است. در این مقاله راه ورود شما به رشته معماری بدون کنکور را بیان می کنیم.

تحصیل در رشته معماری دانشگاه آزاد و پیام نور عموما بدون کنکور و با شرط معدل است. اما فراموش نکنید که باید از مشاوره انتخاب رشته کنکورسراسریبرای تصمیم گیری صحیح درباره رشته های بدون کنکور کمک بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

آیا می توان رشته معماری بدون کنکور رفت؟

رشته مهندسی معماری ، یکی از رشته های شاخه ریاضی و فیزیک می باشد که هم کارشناسی و کاردانی ان در دانشگاه های ایران تدریس می شود . رشته مهندسی معماری ادغام طراحی و هنر با مهندسی سازه می باشد . یکی از اصلی ترین تفاوت های این رشته با رشته عمران در همین طراحی و تجسم طرح ها برای زیباسازی سازه است . در واقع رشته مهندسی عمران در بنیان سازه و بخش های تخصصی و رشته مهندسی معماری در نما ها و زیبایی سازه عمل می کند.

فارغ التحصیل شدن در این رشته نیازمند ۴ سال تحصیل در دوره کارشناسی می باشد. و شامل ۱۴۰ واحد درسی اعم از ۲۰ واحد دروس عمومی، ۲۹ واحد دروس پایه،۶۰ واحد دروس اصلی، ۲۷ واحد دروس تخصصی و ۴ واحد دروس اختیاری است.

رشته معماری بدون کنکور

رشته مهندسی معماری نیازمند یک ذهن خلاق و هنری است که بتواند طرح های زیبا و کارامدی را برای یک سازه در ابتدا تجسم و سپس رسم کند. این رشته از رشته هایی است که علاوه بر مهارت کافی در رسم و تجسم باید از خلاقیت و عشق به این کار برخوردار باشید تا بتوانید در کار خود بدرخشید. پس اگر این ملاک ها را ندارید انتخاب رشته بدون کنکور معماری نمی تواند برای شما درامدزا باشد.

معماری بدون کنکور دانشگاه سراسری

برای تحصیل در رشته معماری در دانشگاه های دولتی و دوره های روزانه نیاز به شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه مورد نیاز هستید. لازم به ذکر است که بعضی از دانشگاه های دولتی در دوره های روزانه و شبانه برای رشته معماری بدون کنکور، دانشجو می پذیرد. از جمله این دانشگاه ها می شود به دانشگاه سیستان بلوچستان و دانشگاه هرمزگان و دانشگاه تهران دوره شبانه (واقع در کیش) اشاره کرد.

رشته معماری دانشگاه آزاد و معماری پیام نور و غیر انتفاعی نیز بدون کنکور دانشجو می پذیرد. که البته تعداد دانشگاه های پیام نوری که رشته معماری بدون کنکور را ارائه می دهند بسیار بیشتر است.

معماری دانشگاه آزاد بدون کنکور

شما برای تحصیل در رشته معماری دانشگاه آزاد بدون کنکور میتوانید در دو دوره اقدام به ثبت نام کنید. اگر میخواهید در مهرماه وارد دانشگاه شوید، در اواخر شهریور ماه و همزمان با اعلام انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام کنید. برای ثبت نام  در رشته معماری دانشگاه آزاد بدون کنکور ، باتوجه به رشته محل های اعلام شده در سایت azmoon.org اطلاعات مربوطه را وارد میکنید.

برای ثبت نام رشته معماری بدون کنکور در دی ماه اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام درست به صورت قبل کنید. برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام رشته معماری دانشگاه آزاد بدون کنکور می توانید به سایت sanjesh.org مراجعه کنید و اقدامات لازم را هرچه زودتر انجام دهید.

رشته معماری بدون کنکور در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد تبریزدانشگاه آزاد اصفهان واحد خوراسگان
دانشگاه آزاد البرز واحد کرجدانشگاه آزاد تهران واحد پردیس
دانشگاه آزاد تهران واحد پرنددانشگاه آزاد تهران واحد جنوب
دانشگاه آزاد تهران واحد شمالدانشگاه آزاد تهران واحد غرب
دانشگاه آزاد تهران واحد مرکزیدانشگاه آزاد تهران واحد علوم تحقیقات
دانشگاه آزاد تهران یادگار امام خمینی شهر ریدانشگاه آزاد مشهد
دانشگاه آزاد اهوازدانشگاه آزاد شیراز
دانشگاه آزاد قزوین

شهریه دانشگاه آزاد برای معماری بدون کنکور

شهریه دانشگاه ازاد و پیام نور در رشته های مختلف متغیر است و سالانه ممکن است که تغییر کند. حدود شهریه مورد نیاز برای تحصیل در بدون کنکور در رشته مهندسی معماری دانشگاه آزاد در دوره کاردانی ، ۲میلیون و ۸۰۰ هزار تومان الی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در دوره کارشناسی ناپیوسته ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان الی ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است. شهریه معماری دانشگاه آزاد در دوره کارشناسی پیوسته، ۲ میلیون و ۸۰۰هزار تومان الی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باتوجه به درس متغیر میباشد.

معماری دانشگاه آزاد و معماری دانشگاه پیام نور بدون کنکور

معماری دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی

برای شرکت در دوره های بدون کنکور کارشناسی معماری دانشگاه پیام نور، تنها داشتن مدرک دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی نظام قدیم ضروری است. حتی برای ثبت نام ، نیازی به خرید سریال انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور در هنگام شرکت در کنکور ندارید. تنها نیاز به مشاوره انتخاب رشته کنکور برای ثبت نام رشته معماری بدون کنکور در سایت سازمان سنجش در دانشگاه های پیام نور دارید.

انتخاب رشته بدون کنکور بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که فکر میکنید. به ویژه برای رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد و پیام نور، به علت اطلاعات ناکافی و البته پیچیده ای که در وبسایت های مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور وجود دارد، مشورت با یک متخصص لازم و ضروری است.

برای تحصیل در رشته معماری در دانشگاه های غیر انتفاعی میبایست در انتخاب رشته کنکور، کد رشته محل مورد نظر را در میان 150 انتخاب خود بگنجانید. برای مشاروه آنلاین انتخاب رشته در اینستاگرام کلیک کنید.

رشته معماری بدون کنکور در دانشگاه های پیام نور

آذر بایجان شرقی تبربزآذربایجان شرقی اسکو
آذربایجان غربی ارومیهآذربایجان غربی بوکان
آذربایجان غربی مهابادآذربایجان‌غربی میاندواب
اصفهان مرکز تیراناصفهان دولت اباد
اصفهان کاشانتهران پرند
کردستان سنندجقم
کرمان رفسنجانکرمان کرمان
کرمان سیرجانچهارمحال بختیاری شهرکرد
خراسان جنوبی بیرجندخراسان جنوبی قائن
خراسان رضوی مرکز مشهدخراسان شمالی بجنورد
خوزستان اهواززنجان
سمنانسیستان و بلوچستان
فارس جهرمفارس اوز
فارس شیرازفارس نی ریز
کهگیلویه بویر احمدگلستان گنبد کاووس
بوشهربوشهر بندر کنگان
بوشهر بندر گناوهبوشهر بین المللی عسلویه
ایلامگیلان رشت
همدانیزد
لرستان خرم ابادمازندران بابل
مازندران ساریهرمزگان بندرعباس

شهریه معماری بدون کنکور پیام نور

حدود شهریه مورد نیاز برای تحصیل بدون کنکور در رشته مهندسی معماری دانشگاه پیام نور در دوره کارشناسی پیوسته، ۱ میلیون و ۸۰۰ الی ۲ میلیون ۳۰۰ هزار تومان است.

موسسه های غیرانتفاعی نیز دارای شهریه ثابت و متغیر اند .به طور کلی حداقل شهریه مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی معماری ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان الی ۲ میلیون تومان می باشد.

مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور

انتخاب رشته بدون کنکور برای دانشگاه های آزاد و پیام نور کاملا جدا از انتخاب رشته دانشگاه سراسری و در وبسایت های اختصاصی هر مجموعه انجام میگیرد. تا به امروز دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر نشده است. اما میتوانید احتمالات قبولی و انتخاب های احتمالی خود را در دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 ببینید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

مشاوره انتخاب رشته کنکور چه برای رشته های بدون کنکور و چه برای رشته های با کنکور باشد، به هرحال فرقی ندارد و جزو ضروریات است. شاید امروز این را متوجه نشوید، اما بعد از اینکه نتایج نهایی قبولی دانشگاه ها را دیدید و متوجه شدید که چه رشته های بهتری را میتوانستید قبولی شوید اما بخاطر عدم اطلاع کافی یا شرایط نامساعد انتخاب هایتان، فرصت را از دست داده اید بی شک میخواهید زمان را به عقب برگردانید.

مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری از پایه دهم برای شروع مطالعه کنکور تا انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های آزاد و پیام نور که آخرین مرحله قبولی در کنکور است، همراه شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا