پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت خدمات مشاوره تحصیلی ( نه صرفا برنامه) 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

شروع ثبت نام امتحانات ترمیم معدل خرداد 1403 از 15 بهمن 1402

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

امتحانات ترمیم معدل خرداد 1403 تنها امتحاناتی هستند که داوطلبان و فارغ التحصیلان کنکور میتوانند از نمره آن به عنوان نمره جایگزین برای تاثیر در سوابق تحصیلی کنکور خود استفاده کنند. اهمیت ثبت نام امتحانات ترمیم معدل هم به علت تاثیر 50 درصدی سوابق تحصیلی در قبولی دانش آموزان است.

شروع ثبت نام امتحانات ترمیم معدل خرداد 1403 از 15 بهمن 1402 از طریق سامانه رسمی وزارت آموزش و پرورش اعلام شده است و طبق این اعلامیه مهلت ثبت نام امتحانات ترمیم معدل تا 29 اسفند ماه 1402 خواهد بود. برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور 1403 میتوانید در اینستاگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو با ما همراه باشید.

اینستاگرام
شروع ثبت نام امتحانات ترمیم معدل خرداد 1403 از 15 بهمن 1402 3

خبر شروع مهلت ثبت نام امتحانات ترمیم معدل

باوجودیکه آخرین مهلت ثبت نام امتحانات نهایی ترمیم معدل خرداد 1403 در نظر گرفته شده است، باتوجه به تمدید چندباره ثبت نام امتحانات ترمیم معدل در سال گذشته، انتظار میرود ثبت نام امتحان نهایی خرداد 1403 نیز تا حداقل اواخر فروردین ماه برای همه داوطلبان اعم از فارغ التحصیل نظام جدید، نظام قدیم و حتی مدارس برای دانش آموزان دوازدهمی تمدید شود.

همه ما میدانیم که این روزها حتی دیدن نمرات، نظر سنجی درباره معلم های مدارس، ثبت نام در آزمون های ضمن سال از قبیل تیزهوشان یا المپیاد ها توسط درگاه اینترنتی مای مدیو و به اختصاص در پنل هر دانش آموز انجام میپذیرد.

سعی کرده ایم در این مطلب مراحل ثبت نام را به صورت تصویری برای شما قرار دهیم تا فارغ التحصیلان پشت کنکوری که بعد از مدت ها تصمیم به ادامه تحصیل گرفته اند برای ثبت نام امتحانات ترمیم معدل دچار مشکل نشوند.

مراحل ثبت نام امتحانات ترمیم معدل خرداد 1403

توضیحات بیشتر درباره مهلت ثبت نام امتحانات نهایی

هرچند هنوز بخشنامه رسمی در زمینه شرایط ثبت نام امتحانات خرداد 1403 ارائه نشده است اما بر اساس زمانبندی سال های گذشته، بازه ی ثبت نامی در همین روز ها شروع میشود و شرایط دانش آموزان و داوطلبان فارغ التحصیل کنکور 1403 هم به تفکیک به شرح زیر است:

  • دانش آموزان دوازدهمی برای ثبت نام امتحان نهایی خرداد 1403

دوازدهمی ها به صورت خودکار از طریق مدارس خود چه دولتی و چه غیر انتفاعی برای شرکت در امتحانات نهایی خرداد 1403 ثبت نام میشوند و برای دریافت مدرک دیپلم خود تلاش میکنند.

  • شرایط ثبت نام امتحان نهایی خرداد 1403 برای دانش آموزانی که سال های 97 تا 1402 فارغ التحصیل شده اند

شرایط بچه های نظام جدید(6-3-3) به طور کلی هیچ فرقی باهم ندارد و نمره امتحانات نهایی دوازدهم آنها به عنوان سوابق تحصیلی تاثیر گذار در تراز کنکور برای آنها در نظر گرفته میشود. حالا بهتر است شرایط هر دیپلمه نظام جدید را در جدول زیر به دقت مشاهده کنید.

شرایط کارنامه امتحان نهایی و دیپلمراهکار برای ثبت نام امتحانات ترمیم معدل
داوطلبان فارغ التحصیل دیپلم مرتبط با گروه آزمایشی کنکور 1403 و میانگین نمرات بالای 18نیازی نیست در امتحانات ترمیم معدل خرداد 1403 شرکت کنند.
داوطلبان فارغ التحصیل دیپلم مرتبط با گروه آزمایشی کنکور 1403 و میانگین نمرات زیر 18بهتر است در امتحانات نهایی شرکت کنند و نمره بالایی به ویژه در دروس مهمی مقل ادبیات، زیست یا شیمی
داوطلبان فارغ التحصیل دیپلم غیرمرتبط با گروه آزمایشی کنکور 1403(بدون توجه به نمرات)به طور کلی اگر دیپلم غیر مرتبط دارید(مثلا با دیپلم ریاضی 1401 میخواهید در کنکور تجربی شرکت کنید) باید برای دروس تخصصی در امتحانات نهایی شرکت کنید.
اگر نمره خوبی در دروس عمومی ندارید، میتوانید شانس شرکت در آزمون های نهایی دروس عمومی را هم به خود بدهید.

توجه داشته باشید که امتحان کردن شانستان برای شرکت در آزمون ترمیم معدل هیچ آسیبی به شما نمیرساند و حتی اگر نمره تان از نمره قبلی پایین تر شود، نمره ای که بالاتر است در ایجاد سوابق تحصیلی کنکور شما تاثیر خواهد گذاشت.

  • داوطلبان دیپلمه نظام قدیم برای صبت نام امتحان نهایی خرداد 1403

به طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم، اگر دیپلم نظام قدیم دارید و میخواهید در کنکور سراسری 1403 شرکت کنید، بدون توجه به نمره هایی که در آن سال ها دریافت کرده اید بهتر است فرصت ترمیم معدل خرداد 1403 را از دست ندهید.

حتی با نمرات کتبی 20 هم نمرات امتحان نهایی سال های قبلی “به ویژه قبل از 97” تراز بیشتر از 7500 را برای شما نخواهند داشت و این تراز سوابق تحصیلی عددی نیست که با آن بتوانید به رشته های تاپ و دانشگاه های برتر کشور فکر کنید.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام الان مایی که دیپلم کاردانش داریم باید شرکت کنیم امتحان نهایی رو؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا