شروع کنکور از اردیبهشت 1402 برای رتبه شدن!

شروع کنکور از اردیبهشت 1402
5/5 - (1 امتیاز)

چگونه در مدت زمان باقی مانده کنکور را احیا کنیم؟ چطور با شروع کنکور از اردیبهشت 1402 بترکونیم؟ با تیم خفن مشاوره تحصیلی آکو همراه باش تا بهت بگم برای شروع قدرتمند از امروز باید چکار کنی و چطور خودت رو به بقیه برسونی!

در روزهای باقی مانده باید بتونی بهترین تصمیم و بهترین انتخاب رو داشته باشی و در این روزها زمانی برای آزمون و خطا و انجام دادن کارهای جدید نداری! اگر از اردیبهشت ماه میخوای برای کنکور آماده بشی، تو فرصتی برای تمرکز روی نقطه ضعف هات نداری و فقط باید نقاط قوتت رو انقدر تقویت کنی که بتونی توی کنکور هرچی سوال از اون بخش ها بود جواب بدی.

برای شروع کنکور از اردیبهشت نمیتونی دنبال تست زنی آموزشی یا تست های خلاقانه آزمون های آزمایشی باشی! تو باید فقط روی سوالاتی که هم سطح کنکور هستن تمرکز کنی و نهایتا برای سنجش میزان تاثیر مطالعه ات، آزمون های جامع سنجش رو ثبت نام کنی. به هرحال اگر تصمیمت رو گرفتی ماهم همراهت هستیم اما قیقت رو بدون که با شروع از اردیبهشت فقط میتونی رتبه متوسطی بیاری و به رتبه برتر شدن یا قبولی پزشکی و دندانپزشکی فکر نکن!

برنامه ریزی کنکور از اردیبهشت و قبل از امتحانات ترم دوم

برای شروع کنکور از اردیبهشت چه پیشنهاداتی داریم؟

یکی از مواردی که داوطلبان باید به آن بسیار توجه داشته باشند این است که در این روزهای پایانی هیچ اتفاق جدیدی رخ نمی دهد در نتیجه نباید از برنامه‌ریزی پیشین خود دور شوید. به عنوان مشاور به شما میگوییم که به دنبال انجام کارهای جدید برای اتفاق جدیدی نگردید و سعی کنید در این روزهای آخر آهسته و پیوسته برنامه جمع بندی بعد عید خود را ادامه دهید.

اما خب الا که نباید این کار ها رو کرد پس دانش آموزان باید برای شروع از اردیبهشت 1402 چکار کنند؟ اول اینکه مطالعه دقیق تر و بهتری داشته باشند. در این روز ها هول نکنید و هی از این شاخه و از این کتاب و از آن کتاب نپرید. بهتر است در این روز ها کاملاً عادی برخورد کنید و بدانید و آگاه باشید که با بی خوابی شب بیداری یا فشرده کار کردن نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد.

اگر داوطلب در سطح پایین و متوسط قرار داشته باشد بهتر است در روزهای آتی نیز روند مطالعه قبلی خود را پیش گیرد و فشار مضاعف به خود نیاورد. فقط نقاط قوت را تقویت کنید و مطمئن شوید که این مباحث را میتوانید در کنکرو پاسخ دهید سپس با مشاور برای حذف کردن مباححثی که اصلا بلد نیستید برنامه ریزی کنید.

تمرکز روی تست زنی از مباحثی کمه روی آنها تسلط دارید، در این روز ها میتواند شما را نجات دهد.

نکته‌ دیگری که باید به آن به خوبی دقت کنید این است که فردی در مسابقه برنده می شود که با وجود تمام خستگی ها از تلاش دست نکش د و تا انتهای مسیر به سمت هدف نهایی خود گام بردارد. پس درست است که با شروع کنکور از اردیبهشت 1402 نمیتوانید به نقطه طلاقی با داوطلبی که 12 ماه است برای کنکور تلاش کرده است برسید اما ناامیدی هم چاره کار نیست!

شما از کجا میدانید که اگر در این روز ها تمام تلاشتان را بکنید چه میشود؟ شاید در این روز های پایانی هزاران داوطلب باشند که مثل خرگوش در قصه مسابقه لاکپشت و خرگوش، به خوش گذرانی مشغول باشند و فکر کند انقدر از همه جلوتر هستند که نیازی نیست در این روز های پایانی به خودشان فشار بیاورند. بسیاری از داوطلبان تصور می‌کنند با رسیدن به ماه پایانی کنکور دیگر فرصتی برای تلاش ندارد و گمان می کنند هر تلاشی بی فایده است اما :

اگر برنامه ریزی درست و اصولی انجام شود، می تواند کمی در نتیجه تغییر ایجاد کند بنابراین به هیچ عنوان از مطالعه درست دست برندارید. الان در ادامه به مواردی که می تواند در روزهای پایانی و ماههای پایانی به داوطلبان کمک کند می پردازیم.

مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور

برای دریافت اولین برنامه خود و شروع از اردیبهشت برای برنامه ریزی کنکور روی رشته تحصیلیت کلیک کن.

رشته تجربی
رشته ریاضی
رشته انسانی
کنکور تخصصی هنر
کنکور تخصصی زبان

مواد اولیه شروع کنکور از اردیبهشت 1402

  • برنامه ریزی مناسب: برنامه ریزی دقیق و منظم برای مطالعه و تمرین در ماه های پایانی کنکور بسیار مهم است. این برنامه ای که برای شروع کنکور از اردیبهشت دریافت میکنید باید چند ویژگی مهم داشته باشد. باید زمان مطالعه و تمرین را به خوبی تعیین کنید یعنی زمانی را که برای پیشروی در نظر گرفته اید مشخص کنید و تخمین بزنید که چند وده درسی طول میکشد تا در این مطلب به تسلط کافی برسید و سپس تلاش کنید به هدف خود برسید.

دقت داشته باشید برنامه ریزی در ماه پایانی کنکور نباید فرا تر از توانایی شما باشید. تلاش کنید آهسته و پیوسته بدون فشار مضاعف ماه اخر را پشت سر بگذارید. بهتر است در زمان باقی مانده مطلبی را که پیش از این مطالعه نکرده اید در صورت کم اهمیت بودن و یا سخت بودن رها کنید و جزو ذفیات کنکور قرار دهید.

وقت خود را بیشتر روی مطالبی بگذارید که تسلط بیشتری بر آنها دارید. بهتر است برای حذف مطالب و مباحث از کنکور نظر یک مشاور را نیز جویا شوید.

  • استفاده از منابع مناسب: در این ماه ها باید از منابع مناسب و جامع استفاده کنید. بهتر است کتاب های درسی را با دقت مطالعه کنید و از منابع فرعی نیز بهره ببرید. استفاده از منابع جدید یا عوض کردن آنها در ماه پایانی به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود مگر در صورتی که منابع قبلی خود را کاملا مسلط باشید و برای جمع بندی نیاز به منبع جدید داشته باشید.

جهت انتخاب بهترین منابع برای کنکور کلیک کنید

  • حل تمرین مهمترین قسمت برای شروع کنکور از اردیبهشت: حل تمرین در هر مرله ای از آمادگی برای کنکور باشید، بسیار مهم است. باید سعی کنید تا حداکثر تمرین های ممکن را حل کنید تا بتوانید در آزمون بهتر عمل کنید. حل تست های مروری و علامتدار در این مدت به شدت پیشنهاد میشود. در واقع تست های علامتدار خود منبعی برای دوره جمع بندی هستند که متاسفانه کمتر مورد توجه داوطلبان قرار میگیرند. همینطور مرور خلاصه نویسی هایی که در طول سال داشته اید نیز میتواند تاثیر بسیاری داشته باشد.

از حل سوالات آزمون های سراسری سال های گذشته به هیچ عنوان غافل نشوید چراکه هر ساله شاهد سوالاتی مشابه سوالات سال های گذشته بودیم.

دانلود سوالات کنکور دی 1401

دانلود سوالات کنکور تیر 1401 خارج از کشور

سوالات کنکور 1401 داخل کشور

  • استفاده از نرم افزار های آموزشی: استفاده از نرم افزار های یادگیری بسیار مفید است هرچند نمیتواند جای مشاور و پشتیبان را پر کند و مثل یک دوست کنار شما باشد اما در صورت وجود محدودیت ها بهترین گزینه برای تعهد به اجرای برنامه محسوب میشود. با استفاده از این نرم افزار ها می توانید به صورت تعاملی و با حضور مشاورهای مجازی، میتوانید بر روش مطالعه، میزان مطالعه، ساعت مطالعه و فضای مطالعه تان کنترل کافی را داشته باشید.

ضمنا اگر مشاور خوبی داشته باشید مه منابع ارائه ویدئو را بشناسد، یا حتی در ویدئو های آموزشی مشاوره کنکور آکو و با کمک ویدئو های آنلاین یا ضبط شده بهترین اساتید کنکور مثل استاد مدنی یا استاد حیدری و استاد رضاییان یا به کمک ویدئو های حل تست و … چه در دوران مطالعه و پیشروی و چه در زمان جمع بندی که به حل سوالات کنکور توسط یک رتبه برتر یا مشاور نیاز دارید، میتوانید مطالب را بهتر یاد بگیرید. دقت داشته باشید استفاده از نرم افزار ها و کلاس های آنلاین و جمع بندی نباید به گونه ای باشد که تایم مطالعاتی شما را کاهش دهد و باعث شود روتین مطالعاتی خود را از دست بدهید.

استراحت کافی برای آمادگی: استراحت کافی و درست در برای بهبود حافظه و تمرکز بسیار مهم است. باید سعی کنید تا به مدت کافی استراحت کنید و به خود وقت بدهید تا بازدهی بهتری در شروع کنکور از اردیبهشت داشته باشید. قطعا نمیتوانید از بدن خود انتظار داشته باشید تا در ماه پایانی فشار مضاعف بیخوابی را تحمل کند و بازده خوبی ارائه دهد در نتیجه به جای بیخوابی و استراحت ناکافی سعی کنید از ساعات مفید در روز بیشترین استفاده را داشته باشید تا از نظر جسمانی به مشکل برنخورید.

استراحت و برنامه ریزی برای کنکور

کلام آخر بهترین تیم مشاوره و برنامه ریزی کنکور در کرج

کلام آخر اینکه انگیزه و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و فکر نکنید چون تا الان درس نخوندید قراره آخرین رتبه کنکور باشید. تلاش کنید تا روزهای پایانی را با حس خوب و انگیزه بالا پشت سر بگذارید و از مقایسه مدام خود با دیگران به شدت دوری کنید.

بدانید شما بیشتر مسیر را طی کردید و با از دست دادن روزهای پیش رو میتوانید نتیجه را از مسیری که الان هست خارج کنید. اگر نیاز به گرفتن برنامه تخصصی دارید از طریق کانال تلگرام برای گرفتن برنامه شروع کنکور از اردیبهشت یا همون پکیج ریمونتادای مخصوص تیم مشاوره مهندس سهیل حاج کرم با ما در ارتباط باشید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *