نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

معرفی منابع تاریخ و جغرافیای انسانی

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

زمانی که صحبت از دروس حفظ کردنی می‌شود، بدون شک خرید منابع مطالعاتی یکی از مهم‌ترین موارد خواهد بود. معرفی بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی یکی از این خواسته‌ها است که افراد دارند. اما باید پرسید که واقعاً چه منبعی مناسب است؟ شما در چه سطحی هستید و برای انتخابی درست باید چه فاکتوری را در نظر گرفت. در ادامه با هم این موضوع را واشکافی خواهیم کرد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم. مرکز مشاوره کنکور آکو

فقط لطف کنید قبل از خواندن ادامه مطلب نسبت به انتشارات خاصی موضع نداشته باشید و استدلال‌ها را بخوانید و در نهایت نسبت به آن چه برای شما خوب است، انتخاب کنید.

معرفی منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی

 معرفی بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی، به نسبت کاری آسان است. مثلاً بگوییم این انتشارت و آن کتاب و تمام. همه خوشحال و خرسند و مشاور نیز در کسری از ثانیه پاسخ همه چیز را داده است. به نظر شما مشاور یک فرشته خواهد بود. اما تمامی افتضاحات زمانی پدید می‌آید که نتیجه کنکور را می‌بیند!

معرفی بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی

خب پس بیایید اصولی مواردی را بیان کنیم و خودتان به راحتی قادر خواهید بود که به انتخاب کتاب مد نظر بپردازید. به نظر مشاورین مرکز کنکور آکو ، هیچ خوب مطلق و یا بد مطلقی برای کنکوری ها وجود ندارد. بلکه همه چیز به روش درس خواندن شما بستگی دارد. معرفی بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی را با بیان فاکتورهای مختلف انجام خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:  انتخاب بهترین منابع برای کنکور

انتخاب بهترین منابع جغرافیا کنکور بر اساس تفاوت های شخصیتی

در نظر گرفتن تفاوت های شخصیتی اولین مورد برای هر فرد در انتخاب خواهد بود. در حقیقت باید مشخص شود که شما چگونه فردی هستید. برخی از کتب برای افرادی است که توانایی خواندن به صورت خود خوان را دارند و پیگیر تمام موارد کتاب خواهند شد.

برخی از افراد نیز که در دسته دوم قرار خواهند گرفت، نیازمند کتابی با سطح متوسط و توضیحات مختصر و مفید هستند تا بتوانند به مطالب دسترسی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت شناسی تحصیلی

دبیر مورد نظر هنگام انتخاب منابع کنکور

مورد مهم بعدی در انتخاب بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور ، دبیر کنکور خواهد بود. شما آیا منبعی به عنوان استاد برای این دو کتاب دارید یا خیر؟ در حقیقت وقتی کسی نیست که موارد مختلف را برای شما بسط و ارتباط دهد، پس به منبعی غنی نیاز خواهید داشت. در قسمت مقابل نیز کسی که استاد دارد، به هیچ وجه نیاز به کتاب کمک آموزشی نخواهد داشت و به راحتی قادر است که به نتیجه برسد. حتی اگر کتاب نیز بخواهد باید فقط کتابی در قالب تست خریداری کند و به خود زحمت زیاد ندهد.

معرفی منابع تاریخ و جغرافیا کنکور

انتخاب بهترین منبع کمک آموزشی تاریخ و جغرافی کنکور

خود انتخاب بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی با توجه به محتوای کتاب نیز اهمیت دارد و از جنبه‌های مختلف قابل بحث است. در حقیقت فرد باید با این منبع راحت باشد. از مهم‌ترین فاکتورها می‌توان به چینش حروف اشاره کرد. فونت، سایز حروف و حتی فاصله آنان نکته بسیار مهمی خواهد بود که باید رعایت شود. مورد مهم بعدی نیز که اهمیت بالایی دارد، موضوع رنگ بندی است. بله درست شنیدید. شیت بندی و چیدمان در کنار رنگ‌ها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت و باید حواستان به این موضوع باشد.

معرفی بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور

برای این که به منابعی خوبی دسترسی پیدا کنید، موارد مختلفی را برایتان بیان کردیم. اما منابع به چه صورتی هستند. برخی از آنان را معرفی می‌کنیم. تمام منابع کنکور به دو دسته درس محور و سوال محور تقسیم خواهند شد. شما باید در این بین یکی از دو مورد را انتخاب کنید. اما کدام یکی؟ در حقیقت کسانی که درس نامه نیاز دارند، قطعاً باید درس محور را انتخاب کنند و کسانی که نیازی به درس ندارند، باید تست محور را برگزینند تا به نتیجه مناسب دست پیدا کنند. در ادامه درباره منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی از انتشارات مختلف صحبت میکنیم.

کتاب جامع تاریخ و جغرافیا انتشارات مشاوران

این کتاب که سری تخصصی برای بچه‌های انسانی است، بسیار کمک کننده خواهد بود و عموماً در صدر لیست معرفی می‌شود. اما چه امکاناتی دارد؟ در این کتاب به دو قسمت تقسیم خواهد شد. اول از همه بخش درس نامه خواهد بود. در این بخش به صورت تفصیل کتاب آموزش داده نشده است.

معرفی منابع تاریخ و جغرافیای انسانی و انتشارات مشاوران

درسنامه کتاب جامع تاریخ و جغرافیای انسانی انتشارات مشاوران عموماً نکات مختلف کنکوری را شامل میشود. این نکته‌ها به صورتی است که قادر خواهید بود عصاره مطلب را یاد بگیرید. این کتاب کمک آموزشی عموماً برای دانش‌آموزان متوسط روبه‌بالا و متوسط است. به هیچ وجه افراد ضعیف یا کسانی که به دنبال درصدی زیر 10 هستند، به سراغ این کتاب نروند.

علت هم به این خاطر است که این کتاب فرض را بر این می‌گذارد که شما حداقل کتاب را خوانده‌اید و منبع اولیه برای مطالعه را دارید. از نظر سؤالات نیز باید گفت که مفهومی حفظی هستند و سطح سوالات آسان کم و در بیشتر سوالات در سطح متوسط خواهد بود. البته بخشی نیز در قسمت موارد سخت دسته بندی خواهد شد.

معرفی منابع تاریخ و جغرافیای انسانی انتشارات منتشران

کتاب های جامع منتشران برای معرفی منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی، گزینه دوم خواهد بود. در حقیقت در این کتب، به خوبی تصویر گری شده و سوالات نیز سطح متوسطی خواهند داشت. در مورد سبک نگارشی باید بیان کرد که تا حد زیادی مطالب بیان شده در این کتاب برای همه افراد قابل فهم خواهد بود. البته این کتاب برای کسانی که در سطح متوسط به بالا و برای درصدهای 60 به بالا قصد زدن این دو درس را دارند، مفید نخواهد بود. بهتر است که گزینه دیگری را انتخاب کنند.

معرفی منابع تاریخ و جغرافیای انسانی و انتشارات منتشران

منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی انتشارات گاج

انتشارات گاج دارای کتبی با سطوح ضعیف و قوی در زمینه تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی خواهند بود. در این بین برخی از کتب آن فوق العاده و برخی معمولی هستند. اگر بخواهیم گاج را در معرفی منابع تاریخ و جغرافیای انسانی قرار دهیم، این یک منبع معمولی محسوب می‌شود که درس نامه فوق‌العاده‌ای دارد و سپس با سوالات متفاوت روبرو خواهید شد. این سوالات از سبک آسان شروع شده و تا موارد سخت ادامه خواهد یافت.

معرفی منابع تاریخ و جغرافیای انسانی و انتشارات گاج

منبع تاریخ و جغرافی کنکور قلم چی

گروه پایانی منابع کنکور تاریخ و جغرافی در این دسته بندی است که عموماً برای افرادی مناسب خواهد بود که می‌خواهند یک کتاب در مورد این دو درس صرفاً خریداری کرده باشند. از نظر تست در سطح متوسط و از نظر درس نامه در حالت ضعیف قرار دارد. این صحبت شامل کتاب های سه سطحی و آبی تاریخ و جغرافی قلم چی خواهد شد.

مرکز مشاوره تخصصی کنکور آکو درباره بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور میگوید

معرفی بهترین منابع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی، یک کار مهم خواهد بود که اگر به درستی انجام نشود، قادر نخواهید بود که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. حواستان باشد که این منبع بسیار اهمیت دارد. باید روحیات خودتان و سطحی که هستید را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. حواستان باشد که تاریخ و جغرافیا، تنها دروس نخواهند بود و باید این وسواس را در همه موارد رعایت کنید.

بهترین منبع تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی چیست؟

ما همیشه گفته ایم حالا هم میگوییم هیچ کتابی برای همه داوطلبان کنکور خوب مطلق نیست و همه چیز بستگی به فرایند ذهنی یادگیری در داوطلب دارد. اما کتاب جامع تاریخ و جغرافیا کنکور انتشارات مشاوران منبع جامع و کاملی است.

آیا برای تاریخ و جغرافیا کنکور نیاز به کلاس خصوصی دارم؟

نه ! شما فقط با برنامه ریزی درست و مشاوره تخصصی میتوانید درس تاریخ و جغرافیا را حتی صد بزنید!

اهمیت تاریخ و جغرافیا در کنکور چقدر است؟

نظر مشاورین مختلف باتوجه به هدف تعیین شده در کنکور انسانی درباره اهمیت تاریخ و جغرافیا در کنکور متفاوت است . اما به طور کلی تاریخ و جغرافیا درس تراز آور و خوبی است مثل زمین شناسی کنکور تجربی.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن