نرم افزار انتخاب رشته

02633408944

مشاور من

رقص و موسیقی در سال کنکور

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
به این نوشته امتیاز دهید

در سال کنکور برای رسیدن به هدف نیاز است تا با انگیزه و نشاط طول مسیر را سپری کنید. درصورتی‌که بتوان این مسیر پر پیچ‌وخم را با شادی پست سر گذاشت انرژی و انگیزه برای رسیدن به اهداف چندین برابر می‌شود. به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان از این موضوع که کنکور یک روند طولانی و خسته‌کننده دارد چشم‌پوشی کرد اما موفقیت در این است که چطور این مسیر را لذت‌بخش کنیم و سربلند از آن خارج شویم. در این مقاله در سایت تخصصی مشاوره کنکور آکو می‌خواهیم در مورد یکی از موارد مهم در سال کنکور و در حین مطالعه دروس یعنی گوش دادن به موسیقی آن هم در سال کنکور برای افزایش نشاط و انگیزه صحبت کنیم.

رقص و موسیقی در سال کنکور

موسیقی و نشاط در سال کنکور

کنکور و امتحانات همواره ذهن داوطلب را به خود درگیر می‌کند اما راهکارهایی وجود دارد تا بتوانید باانرژی بالا مسیر را به انتها برسید. برای مثال هرگاه خواستید خود را با دیگران مقایسه کنید به خودتان یادآوری کنید افرادی هم هستند که مانند شما در وضعیت خوبی قرار ندارند و در حین حال افرادی بودند که در همین وضعیت توانستند خود را به جایگاه خوبی برسانند.

از نگرانی‌های بی جا دوری کنید و اجازه ندهید استرس بیش از حد شما را از ادامه دادن مسیر بازدارد. یکی از راهکارهای شاد بودن در دوران کنکور شنیدن موسیقی‌های انگیزشی است که به شما کمک کند تا حالتان بهتر شود. یادتان باشد روحیه شاد و نشاط در سال کنکور باعث می‌شود تا بهترین عملکرد خود را داشته باشید؛ بنابراین این شادی هرچند کوچک را از خود دریغ نکنید و زمانی برای گوش‌دادن به موسیقی های شاد در میان مطالعه برای سال کنکور اختصاص دهید. در ادامه بیشتر در مورد این موضوع برای داشتن انگیزه در سال کنکور صحبت می‌کنیم.

گوش دادن به موسیقی در حین مطالعه

یکی از سؤالات دانش‌آموزان این است که می‌توان هنگام مطالعه به موسیقی گوش داد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم بله. گوش‌دادن به موسیقی هنگام مطالعه و درس‌خواندن فوایدی دارد اما باید توجه داشت که باید نوع صحیحی از موسیقی انتخاب شود. تحقیقات نشان داده‌اند گوش‌دادن به موسیقی می‌تواند تأثیرات مفیدی بر عملکرد مغز بگذارد. گوش‌دادن به موسیقی باعث تمرکز حواس، ریلکس بودن و بهبود حافظه می‌شود. طی انجام آزمایشاتی در سال 1990 توسط دکتر گوردون شاو مشخص شد گوش‌دادن به موسیقی موت زارت باعث بهبود ضریب هوشی و البته انگیزه دانشجویان شد پس در سال کنکور نیز میتوان این عملکرد را پیش برد. اما نکته قابل‌توجه این است که طی تمامی آزمایش‌های انجام شده در طی این سال‌ها دانشمندان همیشه به این نتیجه نرسیده‌اند و گوش‌دادن به موسیقی روی افراد تأثیرات مختلفی می‌گذارد.

موسیقی در سال کنکور چه کمکی می‌کند؟

یکی از تأثیراتی که موسیقی حین مطالعه دارد این است که باعث طولانی‌تر شدن زمان مطالعه شما می‌شود و بازدهی شما را افزایش می‌دهد. زمانی که در حین مطالعه به موسیقی گوش می‌دهید انگیزه بیشتری برای مطالعه و یادگیری دارید و این منجر به این می‌شود تا نتیجه مطالعه بهتر شود. پخش موسیقی زمانی که درسی کسل‌کننده مطالعه می‌کنید آن درس را برایتان جالب‌تر می‌کند. بهتر است به‌جای اینکه مادام موسیقی را تعویض کنید از موسیقی‌های پایدارتر و طولانی‌تر به‌جای آهنگ‌های تکراری استفاده کنید تا بازده شما را بالاتر ببرد.

موسیقی به افزایش تمرکز کمک می‌کند در واقع زمانی که ذهن شما پراکنده و آ شفته باشد گوش دادن به موسیقی هنگام مطالعه برای کنکور به شما کمک می‌کند مغز شما به‌جای سرگرم‌کردن خود با صداهای اضافی اطراف به صدای سفید ایجاد شده گوش دهد و تمرکز را بالا ببرد. دقت داشته باشید برای افزایش تمرکز و دورکردن خود از صداهای روزمره مادام به موسیقی گوش نکنید بلکه گاهی اجازه دهید تا ذهن و گوش شما استراحت کند.

رقص و موسیقی در سال کنکور

موسیقی در حین مطالعه باعث افزایش انگیزه می‌شود و گوش‌دادن به موسیقی‌های موردعلاقه کمک می‌کند تا باانگیزه بیشتری به مطالعه درس بپردازید. هنگام گوش‌دادن به موسیقی در مغز دوپامین آزاد می‌شود که به افزایش تمرکز و بالابردن انرژی و انگیزه کمک می‌کند.

دقت داشته باشید در تمامی این موارد موسیقی بی‌کلام تأثیر بسیار بیشتری در بهبود حافظه و آرامش شما دارد.

گوش دادن به موسیقی انگیزشی و شاد در سال کنکور

گوش‌دادن به موسیقی انگیزشی و شاد در تایم‌های استراحت به شما کمک می‌کند تا ذهنتان را برای دقایقی رها کنید و فرصت دهید تا مطالب در ذهنتان تثبیت شود؛ بنابراین بهتر است در زمان کنکور خودتان را از گوش‌دادن به موسیقی‌های شاد محروم نکنید و ساعتی را استراحت ذهنتان در نظر بگیرید. اما توجه داشته باشید گوش‌دادن به موسیقی و استراحت ذهن نباید به درازا بکشد بلکه تنها اختصاص دادن دقایقی از روز به گوش‌دادن به موسیقی می‌تواند انرژی روزتان را تأمین کند.

بیشتر بخوانید: 20 آهنگ انگیزشی مناسب برای دانش آموزان

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن