پایه های نهم (تیزهوشان)، دهم، یازدهم و دوازدهم جهت دریافت برنامه ی 2 هفته ای رایگان مشخصات خود را به شماره ی 09025646234 پیامک کنید.

خبر

نتایج اعتراض به تراز کنکور 1402 تا پایان هفته سوم شهریور!

تماس با ما مشاوره تحصیلی رایگان
3/5 - (2 امتیاز)

باتوجه به گذشت بیشتر از سه هفته از شروع انتخاب رشت و حدود یک ماه از اعلام نتایج اولیه کنکور و حتی شروع دعوت به مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص، روز شنبه 18 شهریور 1402 زمان اعلام نتایج اعتراض به تراز کنکور به صورت غیررسمی از طریق کانال های تلگرامی اعلام شد. طبق این اعلامیه های غیر رسمی قرار است تا پایان هفته سوم شهریور ماه نتایج اعتراض به تراز های کنکور در سایت سنجش قرار بگیرد.

تلگرام تیم مشاوره تحصیلی آکو

این اعلامیه بر اساس پاسخ پشتیبانی سازمان سنجش به سوالات دانش آموزان مبنی بر زمان اعلام نتایج اعتراض مطرح شده است. تصویر پاسخ سازمان سنجش را میتوانید در ادامه مشاهده کنید. همانطور که مشاهده میکنید این سوال و پاسخ در تاریخ 17 شهریور 1402 پرسیده شده است و پاسخ درباره هفته آینده خبر داده است! با این حساب ما تا پایان این هفته انتظار اعلام نتایج اعتراض به کنکور را خواهیم داشت.

نتایج اعتراض به تراز کنکور تا پایان هفته مشخص میشود

درست است که نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دانشگاه های خاص شروع شده است و باتوجه به بررسی انتخاب رشته دانشگاه های خاص بر اساس تراز های کنکور، احتمالا برای بچه هایی که تغییرات تراز داشته اند ناحقی خواهد شد اما این شرایطی است که در کنکور 1402 شاهد هستیم و شاید بتوان تا حدی این قضیه را هم جزو ناعدالتی های کنکور امسال در نظر گرفت.

درست است که اعتبار تراز کنکور تاحدی این مشکل را برای داوطلبان حل کرده است و داوطلبان سال آینده میتوانند با همین تراز انتخاب رشته کنند اما چه کسی پاسخگوی یک سال عمر هدر رفته داوطلبان است.

لینک مشاهده نتایج اعتراض به تراز کنکور 1402

برخی از داوطلبان که برای اعتراض به تراز کنکور در سایت درخواست های سنجش عضو شده بودند و اعتراض خود را ثبت کرده بودند، در صبح یکشنبه 19 شهریور با وارد شدن به پورتال خود توانستند نتایج اعتراض به تراز کنکورشان را ببینند.

تقریبا همه داوطلبانی که نتیجه اعتراضشان در سایت ثبت شده است مدعی هستند که هیچ تغییری در تراز کنکورشان بوجود نیامده است و این کمی عجیب به نظر میرسد!

اول از همه اینکه چطور نتایج اعتراض به تراز کنکور انقدر سریع به دست داوطلبان رسید؟ دوم اینکه چزا تغییری در تراز کنکور هیچ داوطلبی ایجاد نشده است؟ یعنی نظام رتبه بندی و سامانه هوشمند سازما سنجش انقدر قوی بوده که هیچ اشتباهی رخ نداده است؟

نکته سوم و بسیار مهم اینکه اگر تراز کنکور برای کسی تغییر میکرد باید تراز همه داوطلبان باتوجه به تغییرات آماری متناسب با آن عوض میشد و محتمل است که برای پیش نیامدن عوارض بعدی تغییر تراز داوطلبان اصلا اعتراضات بررسی نشده باشد!

و نکته آخر هم اینکه اصلا گیریم هم که تراز ککور داوطلبان تغییر میکرد. وقتی هم انتخاب رشته تمام شده و هم دعوت به مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص شروع شده، این تراز جدید میخواهد دقیقا چه تاثیری داشته باشد؟

کسی چه میداند شاید این سامانه اعتراض به تراز کنکور و اخبار مربوط به اعتراض و تغییر تراز ها و حتی تراز سوابق تحصیلی و … یک بازار مشقی برای اعلام عادلانه بودن کنکور بوده است!

نتایج اعتراض به تراز سوابق تحصیلی کی میاد؟

زمان اعلام نتیجه اعتراض به تراز سوابق تحصیلی دانش آموزان هنوز مشخص نیست و اگر هم قرار بر اعلام نتایج باشد باید از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش انجام شود.

باتوجه به فعالیت ناهماهنگ سازمان سنجش و آموزش و پرورش در تمامی مراحل اعلام نتایج کنکور و اولین سال تاثیر تراز سوابق بر کنکور، احتمال میرود که به این زودی ها اعلام نتایج از طرف آموزش و پرورش نداشته باشیم.

مهشید صالحی نژاد

مهشید صالحی نژاد مدیر تیم تولید محتوای سایت مشاوره تحصیلی هستم. سعی می کنم بهترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا